Šta je novo?

Menjačnice

svaka cast ako nadjete nekog da kupi po ovim cenama

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
svaka cast ako nadjete nekog da kupi po ovim cenama

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Oni koji planirju da prodaju odnosno da jedan deo povuku sa berze, ako je generalan utisak da je cena previsoka zasto oni ne bi prodali na menjacnicama za USDT i sacekali da se javi kupac. Kad kupac zeli da kupi nesto, bilo da cena padne 30% ili poraste 30% u tom momentu kupis na menjacnici novicie koje kupac zeli po ceni koja je aktuelna u tom momentu i svi su na dobitku...

Ne vidim svrhu izbegavanja poreza, radi se o 15% poreza na kapitalnu dobit. Deluje da je mnogo ali imate legalan novac sto je velika stvar.
Tesko mi je da procenim ovi sto prodaju da li se radi o 500-1000e ili ? Za ovako sitan iznos ja poznajem 20 ljudi koji skoro svakog meseca kupuju...
 
Oni koji planirju da prodaju odnosno da jedan deo povuku sa berze, ako je generalan utisak da je cena previsoka zasto oni ne bi prodali na menjacnicama za USDT i sacekali da se javi kupac. Kad kupac zeli da kupi nesto, bilo da cena padne 30% ili poraste 30% u tom momentu kupis na menjacnici novicie koje kupac zeli po ceni koja je aktuelna u tom momentu i svi su na dobitku...

Ne vidim svrhu izbegavanja poreza, radi se o 15% poreza na kapitalnu dobit. Deluje da je mnogo ali imate legalan novac sto je velika stvar.
Tesko mi je da procenim ovi sto prodaju da li se radi o 500-1000e ili ? Za ovako sitan iznos ja poznajem 20 ljudi koji skoro svakog meseca kupuju...
Bas tako... za ozbiljnu cifru 15% po meni smesno.... al te nece cimati kad. kupis stan, kola...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Jedno je pitanje poštenja, morala, etike... Tu bi trebalo da su stvari jasne, mada se i tu može diskutovati. A to da će te neko u zemlji koja se zove Srbija pitati odakle ti pare za kupovinu bilo čega je čista naučna fantastika. Bilo nikad i osta zanavek. Bilo je prilika da se stvori približno noramna zemlja i sve su sa uspehom protraćene. To nije urađeno zato što zmija zmiji oči ne vadi. Dakle Joker zvani "tetka iz Kanade" je univerzalno primenjiv.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Jedno je pitanje poštenja, morala, etike... Tu bi trebalo da su stvari jasne, mada se i tu može diskutovati. A to da će te neko u zemlji koja se zove Srbija pitati odakle ti pare za kupovinu bilo čega je čista naučna fantastika. Bilo nikad i osta zanavek. Bilo je prilika da se stvori približno noramna zemlja i sve su sa uspehom protraćene. To nije urađeno zato što zmija zmiji oči ne vadi. Dakle Joker zvani "tetka iz Kanade" je univerzalno primenjiv.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Ok ali ne pitaju one koji leze na. parama koji su spavali na tetkinom kaucu i zaradili milionce a po povratku u zemlju usli u zabavnik zvani "Politika" [emoji16]Oni udaraju po sirotinji, uvek bilo... i to sto zaradis, da ti presedne.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Samo na CEX-u mozes. Prebaci ETH na CEX prodaj ga na ETH/EUR paru i svuci na karticu.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Hvala, ne mogu da verujem da ni posle 2 godine mi iz Srbije ne mozemo nigde da podignemo novac sa Menjacnice?Da li je ovo relalno?Stvarno smo tolika banana republika ili ja nesto propustam?
 
Slucajno vidim istekao mi pasos pre 2m, imam nesto na cexu,da li je moguce prebacivanje ako su dokumenta istekla?
 
Od pre 5-6 meseci sam opet aktivirao ove moje sitne majnere i tek sada sam primetio da je na CEX-u nova deposit adresa, mada meni leže i na staru. Znam da je menjano negde u avgustu 2018. i tu adresu koristim, nigde u mailovima nema obaveštenja o promeni. Zna li neko o čemu se radi?
 
cudno da te nisu obavestili, proveri spam folder jer verovatno jesu, posto se uglavnom svi ti mejlovi salju automataki pa vecina zavrsi u spamu


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
Meni je isto istekao pasos, treba da odem posle Bozica da ga vadim, nisu me obavestili uopste. Mada ja sam im slao i pasos i licnu, mozda zbog toga. Licna mi vazi jos.

Tapatalk from Poco loco
 
Slucajno vidim istekao mi pasos pre 2m, imam nesto na cexu,da li je moguce prebacivanje ako su dokumenta istekla?
Proveru identiteta firme uglavnom autsorsuju firmama specijalizovanim za to, a ove samo potvrde da je osoba ta i ta, sa prebivalištem gde već.
Do sada se nisam sreo sa finansijskim institucijama koje su gledale datum isteka dokumenta POŠTO prođeš fazu verifikacije. U praksi ne bi trebalo da imaš ikakvih problema za povlačenje, mada CEX uvek nešto brljavi kada je povlačenje u pitanju.
 
Svi komentari o nekom porezu, ako recimo na ecd kupim ili prodam 1eth jel to legalno,tj uracunat je porez ili ne? Ili samo ispod 500e mora da se uzima i prodaje na sitno?
 
Porez ide na SVE cifre.
Nema tu ispod/iznad.

Kupis 1 ETH na ECD za recimo 1000 dolara, prodas na tom istom ECD za 1200 dolara.
Drzavi placas 15% na tih 1200 dolara, to je 180 dolara.

Dakle zaradices 20 dolara :D.

Neko je pricao da ce se porez mozda placati na profit, pa ako imas dokaz za ulaz i izlaz (a ovde bi imao), placao bi 15% na 200 dolara, ali po mom misljenju to nije logicno, jer se porez uvek placa na dobit, nikad na profit.
 
Po tvom znaci ako kupim za 1000, prodam za 1000, placam drzavi 150 dolara. Ostane mi 850, kupim za 850, prodam za 850, platim drzavi 127.5 usd, ostane mi 722.5 usd i sve tako dok mi ne ostane za 2 bendzosa i vinjak :D :D

Nema logike.
 
Izvini ali moram da te ispravim da neko ne bi dosao u zabludu a verujem ne namernom greskom sa tvoje strane. Ako kupis ETH i platis 1000 a prodas taj isti ETH po 1200 porez placas samo na zaradu, znaci na 200 dolara ide porez na kapitalnu dobit u iznosu od 15% (u ovom slucaju dobit, razlika izmedju kupovne i prodajne cene) i to izadje 30$
 
Izvini ali moram da te ispravim da neko ne bi dosao u zabludu a verujem ne namernom greskom sa tvoje strane. Ako kupis ETH i platis 1000 a prodas taj isti ETH po 1200 porez placas samo na zaradu, znaci na 200 dolara ide porez na kapitalnu dobit u iznosu od 15% (u ovom slucaju dobit, razlika izmedju kupovne i prodajne cene) i to izadje 30$
Tako je, pod uslovom da možeš da dokažeš da si kupio za 1000. A i tih 1000 je već oporezovano ranije, tokom sticanja (odnosno, trebalo je da bude oporezovano nekako).
Pozdrav
 
Tako je, pod uslovom da možeš da dokažeš da si kupio za 1000. A i tih 1000 je već oporezovano ranije, tokom sticanja (odnosno, trebalo je da bude oporezovano nekako).
Pozdrav

Ima dosta prednosti raditi zvanicno, ovde pre svega mislim na ljude koji malo ozbiljnije pare okrecu. Ko god se brine kako ce da skine sa menjacnice par stotina eura ili dolara neka ne brine. Kada krene hajp svi ljudi koje poznajete htece da kupe neku kolicinu, i moci cete da prebacite novcice sa menjacnice na menjacnicu i uz kafu u kaficu naplatite svoje novcice bez kapitalne dobiti.

Sa druge strane, oni koji su u kriptu sa malo vecim iznosima, i koji planiraju da prodaju u desetinama hiljada dolara njima je u interesu da sto vise kupuju zvanicno da bi mogli da odbiju od poreske osnovice svoj ulog. Ali ti isti ljudi moci ce da prebace ogroman novac na svoj racun, plate 15% porez na kapitalnu dobit i imaju legalan novac.
 
Preporucite kako je najbolje i najbezbednije da sa eter walleta skinem tokene i preabacim ih na neku menjacnicu.

ETH wallet mi je na papiru.
 
Izvini ali moram da te ispravim da neko ne bi dosao u zabludu a verujem ne namernom greskom sa tvoje strane. Ako kupis ETH i platis 1000 a prodas taj isti ETH po 1200 porez placas samo na zaradu, znaci na 200 dolara ide porez na kapitalnu dobit u iznosu od 15% (u ovom slucaju dobit, razlika izmedju kupovne i prodajne cene) i to izadje 30$

Dobit je u ovom slucaju 1200 dolara.
Ti mesas pojmove dobit i profit (200 dolara).

EDIT:
Izgleda da sam ja ipak pogresio, dobit i profit su jedna ista stvar...
Bio sam 200% ubedjen da je dobit isto sto i prihod.
 
Poslednja izmena:
Jesi siguran? 1200 je prihod, rashod je 1000, a dobit je 200, valjda
 
Jel i vama ne radi CEX ( deluje mi da imaju matience, ili da su preoptereceni )
 
Dobit je u ovom slucaju 1200 dolara.
Ti mesas pojmove dobit i profit (200 dolara).

EDIT:
Izgleda da sam ja ipak pogresio, dobit i profit su jedna ista stvar...
Bio sam 200% ubedjen da je dobit isto sto i prihod.
Nije problem, svi mi pogresimo bitno je da se nauci. Ja sam dugo godina u biznisu i sa ovim pojmovima dobro vladam i moja zelja je da podelim sa svima sto više da bi svako mogao iz svoje perspektive da donosi najbolje odluke koje su ipak individualne jer svako od nas ima drugaciji splet okolnosti..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Radi li vam cex?
Vec pola sata ne mogu da se ulogujem.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Vrh Dno