Šta je novo?

Mass Effect 2

Inače ako nekoga interesuje pojavio se prvi deo (od 4) Mass Effect stripa u izdanju Dark Horse-a. Može se nabaviti u "narodnim" prodavnicama.
Priča predstavlja uvod u drugi deo igre i prati Liaru dok pokušava da sazna šta se desilo sa Shepard-om.

Naslovna strana.
20axshx.jpg
 
Znam da nema mnogo veze sa Mass Efect 2, ali igram keca da bih ubacio save u dvojku (samo da vidim kako to funkcioniše) i zanima me da li je ovo nekome uspelo? :sceptic:
 

Prilozi

  • MassEffect 2010-01-11 19-23-02-67.jpg
    MassEffect 2010-01-11 19-23-02-67.jpg
    121.2 KB · Pregleda: 147
  • MassEffect 2010-01-11 19-23-19-63.jpg
    MassEffect 2010-01-11 19-23-19-63.jpg
    128.8 KB · Pregleda: 146
Poslednja izmena:
ja prelazim po drugi put, trudim se da doguram do 60og levela, radim ove sajdove po planetama.

jel neko skupio sve one minerale ? kapiram da pola nalazim samo klikom na survey na odredjenu planetu ali one sto moram da rudarim , ne znam kako da nadjem sve :/
 
Imas i par skrivenih, koje ne vidis na Galaxy Map i oni se obicno nalaze skriveni u pojasima asteroida. Samo predji misem preko celog pojasa i ako se tamo nalazi neki skriveni asteroid onda ces moci i njega da survey-ujes ;)

Sto se drugog dela tice, malo me zabrinjava cinjenica da je BioWare odlucio da vise paznje posveti akcionim elementima a time "ublazi" RPG elemente. No, ne sumnjam da ce igra biti kvalitetna sa dobrom pricom. Ostaje jos desetak dana da se strpimo pa da sami zakljucimo, zar ne?! :)
 
Poslednja izmena:
spremite se za rokanje i nije bas nesto obecavajuci nastup...a gde je tu filozofija, drama i dilema :d
 
Evo jedne lepe vesti. Bila je poznata i pre ali je sad potvrđena.

DLC nam stiže na dan izlaska igre i besplatan je :)
Bioware confirmed earlier reports that ME2 will receive new DLC at launch, adding armor, weapons, an unlockable planet, a bounty hunter ally by the name of Zaeed Messani, and most importantly "will not be charging extra for any new Mass Effect 2 content on launch day".


Nego što se tiče redizajna igre.

Ne znam kako im je pošlo za rukom da ublaže RPG elemente kad su ionako bili oskudni.
Evo teksta koji navodi šta je sve promenjeno i kako neke stvari sad funkcionišu.
"you no longer have an inventory. its been replaced by a more abstract system, similar to a pure action game. Instead of loot drops abd containers full of equipable gear, you find technology pickups that can be researched on your ship to unlock new weapons."

"Also gone are equipment mods, replaced by castable abilities.... The miserably clunky inventory system of ME1 is no longer a problem, although the new weapon load-out and research interfaces aren't great either."

"character development(skills) has also been culled down to six or seven upgradeable skills for shepard and just four for companions. Has ME2 been dumbed down? Yeah abit, but these changes don't make it a worse game than its predecessor; it just haas some different priorities this time around,"

"Where Mass Effect 2 completely won me over was in the amazing climacitc mission, easily one of the best game endings i've played in recent years.

" The charm and intimidation skills that unlocked special conversation options in the first game have been melded into the Paragon/Renegade system, which now unlocks options based on how much of a swell guy or jerk you've been. "

" The way Paragon and Renegade points are handed out could have been better, however. Often you're dealing with an issue so ambiguous that either path could be seen as good or bad, and when I'm trying to be a good guy it awards me Renegade points without telling me what it was that I did to earn them. "

" The levels are attractive, but a bit blocky and workman like. Some have inexplicable waist-high barriers that pop out of the ground when combat begins to provide cover. It's so contrived it feels like an in-joke for cover-based shooter players. "

" But each has two character specific missions : one to recruit them and one optional personal that exposes their backstory and unlocks a special skill and new outfit. "


"you must make difficult command decisions that put the lives of your crew on the line, knowing that the game is totally willing to kill them off at any time if you make a wrong move. it ends on a high note that leaves us exactly where bioware want us: primed and ready to import our characters into ME3."

"Unless you're really rushing through, the majority of time is spent chatting and calling the shots, helping shepard talk his way out of a lot of dangerous situations and into a several pairs of sexy, form-fitting pants. this is where bioware really excel. (the pants? - prod ed.) the writing is sharp, fleshing-out the universe established in the first game by letting us explore the complex web of tense inter-species relations"

"its almost too many, given the way the game all but forces you to swap them in and out, and it comes dangerously close to making them feel disposable. but each has two character specific missions: one to recruit them and one optional personal mission that exposes their backstory and unlocks a special skill and new outfit. their characterisation makes you feel attached to at least some of them."

"While bioware have done a wonderful job in tying up the story between both games, there are a few holes in the continuing story that shepard could drive a fist through: there's virtually no mention of the spectres, the agency that governed shepard's actions in the first story. no active spectres show up, and shepard may or may not be a valid member of the inter-stellar superagent club himself this time round. its also strange that the alliance government that dominated the galaxy in the first game plays such a small role in the second, and makes no effort to stop Cerberus or capture the illusive man. but i'd still rank ME2 as better written, better acted and better looking than all but the very best of the past decade of science fiction television and film."
 
Poslednja izmena:
Uzimam original. Moram da počnem da plaćam te ljude :D
 
Tja, klasika od Bioware-a...uložićemo pare u super glumu za totalno nebitne dijaloge...čak su definitivno rešili da eksplojtuju foru navlačenja "ljubitelja RPGa" na sex, što su videli da pali u njihovim dosadašnjim naslovima.


Inače, čemu korist od toga da li je neko Paragon ili Renegade? Ja to nisam provalio u kecu, mada sam se toliko smorio od generičnosti misija, da sam u jednom trenutku samo navalio da dođem što pre do kraja...Dobiju se nove opcije u beskonačnim dijalozima sa pojedincima, koje ionako ničemu ne služe, ili šta?
 
ajd sad nek me neko prosvetli u čemu je fora, igram ovu igricu(keca) već drugi put, prvi put sam jedva izdržao nekih sat vremena ukupne igre. Drugi put sam prešao poprilično, tj. igrao sam par dana uzastopno (ne znam tačno ni gde sam stigao, znam da sam komandant normandije i da sam spectre). Igrica je toliko tupava za igranje da je ni ta priča dostojna nekog ****tačnog holivudskog blokbastera ne spašava. Pucanje je nenormalno glupo iz bilo kog oružija a i štit ne kontam uopšte a taj dijalog kad krene, smor smorova samo stiskam space.
baš sam joj dao šansu(dve čak) pošto sam čitao toliko pozitivnih komentara ali na mene kec nije ostavio nikakav utisak.
 
Inače, čemu korist od toga da li je neko Paragon ili Renegade? Ja to nisam provalio u kecu, mada sam se toliko smorio od generičnosti misija, da sam u jednom trenutku samo navalio da dođem što pre do kraja...Dobiju se nove opcije u beskonačnim dijalozima sa pojedincima, koje ionako ničemu ne služe, ili šta?


Utiču najviše na dijaloge i neke ostale sitnice. Paragon vezan za Charm Skill a Renegade za Intimidate.

Evo tačne statistike.

Paragon points

Paragon points are gained for compassionate and heroic actions. The Paragon measurement is colored blue. Points are often gained when asking about feelings and motivations of characters. You start the game with 3 open Charm ranks. The Paragon scale affects Charm and more as defined below:

10% - Opens 3 Charm ranks, gives 1 free Charm point.
25% - Opens 2 Charm ranks, gives 1 Charm point, 10% shorter First Aid cooldown.
50% - 10% Bonus health.
75% - Achievement, opens 2 Charm ranks, gives 1 free Charm point and 5% reduction in cooldown on all powers.

Oftentimes, Charm decisions in dialog trees lead to people being more open and friendly with you, and can sometimes avert entire battles that would otherwise be triggered.

After reaching 80% Paragon points, Admiral Hackett will give you the UNC: Besieged Base assignment.

Renegade points

Renegade points are gained for apathetic and ruthless actions. The Renegade measurement is colored red. Many sarcastic and joking remarks are assigned Renegade points. You start with 3 open Intimidate ranks. The Renegade scale affects Intimidate and more as defined below:

10% - Opens 3 Intimidate ranks, gives 1 Intimidate point.
25% - Opens 2 Intimidate ranks, gives 1 Intimidate point, 10% reduction in weapon powers cooldown.
50% - 1 health regeneration per second.
75% -Achievement, opens 2 Intimidate ranks, gives 1 Intimidate point, 5% increase in damage/duration on all weapons and powers

Generally, Intimidate decisions lead to people disliking and even fearing you, and occasionally "encourage" people to tell or give you more than they otherwise would. Like with Charm, you can sometimes avert entire battles that would otherwise be triggered.

After reaching 80% Renegade points, Admiral Hackett will give you the UNC: The Negotiation assignment.
 
ajd sad nek me neko prosvetli u čemu je fora, igram ovu igricu(keca) već drugi put, prvi put sam jedva izdržao nekih sat vremena ukupne igre. Drugi put sam prešao poprilično, tj. igrao sam par dana uzastopno (ne znam tačno ni gde sam stigao, znam da sam komandant normandije i da sam spectre). Igrica je toliko tupava za igranje da je ni ta priča dostojna nekog ****tačnog holivudskog blokbastera ne spašava. Pucanje je nenormalno glupo iz bilo kog oružija a i štit ne kontam uopšte a taj dijalog kad krene, smor smorova samo stiskam space.
baš sam joj dao šansu(dve čak) pošto sam čitao toliko pozitivnih komentara ali na mene kec nije ostavio nikakav utisak.

Ja se pitam što ti uopšte igraš tu igru? Uzmi lepo odigraj po n-ti put CoD MW2 ili tako nešto, pošto tamo jedva da ima nešto malo priče, a ovo brate lepo batali... A i teško da može neko da te prosvetli jer je očigledno da se ne pronalaziš u ovakvim igrama... Znaš kako se kaže, od babe nikad devojka, prema tome - hm, dabome... ;)
 
ma nije to u pitanju (za MW2) meni su igre tipa crysis i COD malko tupave, ovde mi je samo žao što nije takav princip npr. pucanja, priča je dobra, voleo bih čak da snime neki film (ali dobar) po njoj jer stvarno ima potencijala.
neću ja odustati, probaću i dvojku :D
 
ajd sad nek me neko prosvetli u čemu je fora, igram ovu igricu(keca) već drugi put, prvi put sam jedva izdržao nekih sat vremena ukupne igre. Drugi put sam prešao poprilično, tj. igrao sam par dana uzastopno (ne znam tačno ni gde sam stigao, znam da sam komandant normandije i da sam spectre). Igrica je toliko tupava za igranje da je ni ta priča dostojna nekog ****tačnog holivudskog blokbastera ne spašava. Pucanje je nenormalno glupo iz bilo kog oružija a i štit ne kontam uopšte a taj dijalog kad krene, smor smorova samo stiskam space.
baš sam joj dao šansu(dve čak) pošto sam čitao toliko pozitivnih komentara ali na mene kec nije ostavio nikakav utisak.

Lepo ti je covek iznad rekao , drzi se ti MW 2 i kompanije .

Prvi put si odustao na pocetku igre (koji je najdosadniji i najsporiji deo igre ) , a drugi put tvrdis da si odustao posle nekoliko dana igranja i stizanja do uclanivanja u spectre ( a za to ti treba manje od sat vremena ) .

Nisi dao igri ni pravu sansu .

Nemoj vredjati neku igru jer ocito ne podnosis taj zanr . A pucanje u MW2 je dobro ? Imas osecaj kao da su oruzja od kartona , a umesto metkova da ispaljujes
jagode .
 
ako su degradirali rpg u ME2 onda nece biti vredno igranja...razocarenje...pa to je najpre trebalo da poprave...uzas...umesto da poprave igru oni je upropastili...ali da ne sahranjujem pre vremena...:trust:
 
ako su degradirali rpg u ME2 onda nece biti vredno igranja...razocarenje...pa to je najpre trebalo da poprave...uzas...umesto da poprave igru oni je upropastili...ali da ne sahranjujem pre vremena...:trust:

Ajde mi pozajmi tvoj '' Time machine '' pa da odemo jos jednom 10 dana u buducnost , pa da vidimo ?

Cekajte 10 dana pa onda krenite u pljuvanje , igra jos nije ni izasla , a vi znate sve njene mane/vrline .
 
pa nikakav tajm mashin nije potreban, prvi prikaz igre je dao takve ocene i izneo takve stavove da su rpg elementi degradirani u odnosu na keca.

izbacen inventar
broj skilova smanjen na 6
pomalo razocaravajuca prica....

to i mene plasi :)

ali toliko volim keca, da cu dvojku skinuti prvog minuta kad se bude pojavila :D
 
ako su degradirali rpg u ME2 onda nece biti vredno igranja...razocarenje...pa to je najpre trebalo da poprave...uzas...umesto da poprave igru oni je upropastili...ali da ne sahranjujem pre vremena...:trust:

i ja se slazem.. ne bih je pljuvao odmah jer cu je sigurno preci 7 puta ali ako nista drugo mogli su da ostave nivo RPG elemenata kao sto je u kecu, mislim da nisu trebali da ga smanje... kapiram da ce rokanje biti odlicno uradjeno ali ja hocu punokrvni akcioni RPG a ne da mi ovamo manjka rpg elemenata... strepim za svoje zdravlje ako me 2ojka ne odusevi kao kec... :party:
 
Meni i nece nesto nedostajati oni tragovi RPG-a iz keca:) I ja trenutno prelazim ponovo prvi deo, i jednostavno- RPG i hodnicki shooter mi ne idu zajedno. Mnogo pauziranja zbog odabira municije/oruzja, i to za svakog clana druzine, zbog (u vr' glave) 10-ak neprijatelja koji padaju kao muve.
A da je uradjeno kako treba, nije. MILION vrsta municije i upgrejda koji se gomilaju i gomilaju u inventaru. A realno, potrebno je imati samo dve vrste dzebane - za sintetiku i "mesnate". Sta ce mi polonium/incendiary/shredder...itd itd. Pa jos u xx nivoa "kvaliteta" ... dok nadjes sta ti treba...
Fajtovi ne traju dugo, shotgun je ubitacan, ona Liara otkida sve sa svojim singularitijem, tako da mi je prekidanje (relativno malo) akcije pocelo da smeta...zbog sitnih finesa, tipa hocu li ubiti lika koji sekund ranije ili kasnije...
Skillovi, tu i tamo...s obzirom da igra nije teska (a igram na hard), verovatno ce ostaviti one najkoriscenije, i neka...za ovakvu igru i ne treba onoliko.

U sustini, ne treba ocekivati punokrvni akcioni RPG od ove igre, ni kec to nije bio, nije sve to funkcionisalo kako treba, mislim u igri RPG je ubijao akciju, i obratno:)

Inace , da dodam - Ono sto MORAJU da srede je ocajan pathfinding saboraca. Mnogo se glave na mapi, cesto su blokirani usred akcije, zaostanu negde na mapi zaglavljeni pa se spawnuju...deluje diletantski.
 
Poslednja izmena:
Kad se setim koliko su ljudi kukali da će Dragon Age da bude ******...
 
Jedini razlog zašto su ljudi kukali na Dragon Age su bili oni teenage traileri sa Marilyn Manson-om u pozadini. Već i prvi opisi DA bili su obećavajući dok ovde imamo slučaj kad ti isti opisi nalaze neke mane koje nismo očekivali.
Ja nemam ništa protiv izmena koje su uvedene u ME2. RPG elementi koji su postojali u prvom delu samo su smetali i nisu imali uticaj na gameplay. Ipak je ova igra neki novi oblik TPS-a.
 
Xbox gamer magazin je igri dao :

9.0/10


+ Astounding graphics
+ Hardcore animations
+ Cinematic presentation
+ Highly involving plot and subplot
+ Excellent script
+ Fantastic battles

Official Xbox Magazine

Mass Effect 2 overcomes its few gameplay weaknesses with a fantastic weave of dynamic combat, lavish presentation, and engaging character and weapon customization. But for all the myriad improvements that make Mass Effect 2's visuals so appealing and its combat so exhilarating, it's ultimately the way it moves us that makes it so memorable.

95%
 
Poslednja izmena:
Čudi me da nisu davali 99 i 99,5, ipak su to Xbox magazini...

Sa jedne strane, mogao bih se složiti sa Nexom oko totalno nedovoljnih RPG elemenata u kecu, ali bi to moralo da prati drastično poboljšanje na drugim poljima, koja Bioware nema šanse da isprati. Borba, animacija, fizika, sve to mora biti mnogo bolje. A to sigurno neće doneti firma koja likove drži prikovane za tlo mističnim magnetom premijerno za ME2. Nadao sam se, takođe, da će tanka priča prvog dela biti bolje razrađena. Šteta, jer je okruženje sa intergalaktičkom nadinstitucijom baš dobro osmišljeno. Jedino me u kakvoj-takvoj nadi drži svest o tome da se radi o trilogiji, mada...Bitno je samo da će "ljubitelje RPG-a" koji se kao kunu u žanr, Dragon Age i njihove igre držati prikovane ljubavnim intrigama i interracial golotinjom.
 
Preterujes.
Dragon Age je Dragon Age, a Mass Effect je Mass Effect.
I zanimljivo mi da vidim tebe da pricas o borbi/animaciji/fizici u ovoj temi, jos samo fali da objasnis kako je recimo u Oblivionu/Falloutu 3 to na vrhunskom nivou:d Ili tanka prica...? Mislis, nije na nivou bisera od igre iz koje je ispuzao lik na tvom avataru ili 110/100 igre kao sto je Demon's Souls? :D
I - ljubavne intrige?? WTF? To sto si naprasno postao ljubitelj "T for Teens" igara i sad ti izgleda smeta svaka sitnica za koju umislis da je glavni reper u nekoj od ove dve igre? Meni je to tesko za poverovati. Da neko misli da se u ove dve igre sve vrti oko toga...da su popularne zbog toga...svasta:S:
Ne mogu da razumem zasto ostavljas iskljucivo flejm u ovoj sobi. Ne pamtim kad sam poslednji put procitao neki tvoj korektan i umeren post vezan za neku igru ovde.

Da se razumemo, uvek se moze naci milion stvari koje se mogu unaprediti, ali i za*ebati u nastavcima. Naravno da bi mogli da unaprede borbu/fiziku/animacije, da udese pricu da se cak i tebi dopadne (posto ti je izgleda tesko udovoljiti:D ), ali - kad je ME u pitanju, ja- jednostavno ne mogu da pljujem tu igru jer se onaj MAKO ponasa bleskasto, sto je napucavanje u mnogim stvarima amaterski uradjeno, sto likovima ne eksplodira glava ili otpadaju udovi kad ih napucam i sl...uostalom, prvo sto mi pada na pamet je da ima i gorih primera (opet onaj poznati kvaziRPG sa brojem 3 u imenu lol)...ali mi ne smeta...igru prelazim ponovo i uzivam gledajuci cutscene, i prateci pricu, jer mi se ista svidela. Volim dizajn onih oklopa, oruzja...vizuelni smek uopste. Prave epic avanturu i bas mi je drago sto u igri nema badass likova koji psuju, jerbo je developer na taj nacin hteo da docara "realnost" ... Nije RPG, nije ni kao pucacina vr' , ali je dobra igra. Briga me sto je izasla na xbox-u, sto je zbog toga osakacena na ovaj ili onaj nacin, sto mislim da bi u drugacijim okolnostima bila fuckin' epic, ...turn off. Play.

Prelazim je ponovo, ovog puta original, i skroz mi je OK. Neka u nastavku srede ono prazno istrazivanje planeta i sporedne kvestove, ja srecan.
 
Poslednja izmena:
Meni i nece nesto nedostajati oni tragovi RPG-a iz keca:) I ja trenutno prelazim ponovo prvi deo, i jednostavno- RPG i hodnicki shooter mi ne idu zajedno. Mnogo pauziranja zbog odabira municije/oruzja, i to za svakog clana druzine, zbog (u vr' glave) 10-ak neprijatelja koji padaju kao muve.
A da je uradjeno kako treba, nije. MILION vrsta municije i upgrejda koji se gomilaju i gomilaju u inventaru. A realno, potrebno je imati samo dve vrste dzebane - za sintetiku i "mesnate". Sta ce mi polonium/incendiary/shredder...itd itd. Pa jos u xx nivoa "kvaliteta" ... dok nadjes sta ti treba...
Fajtovi ne traju dugo, shotgun je ubitacan, ona Liara otkida sve sa svojim singularitijem, tako da mi je prekidanje (relativno malo) akcije pocelo da smeta...zbog sitnih finesa, tipa hocu li ubiti lika koji sekund ranije ili kasnije...
Skillovi, tu i tamo...s obzirom da igra nije teska (a igram na hard), verovatno ce ostaviti one najkoriscenije, i neka...za ovakvu igru i ne treba onoliko.

U sustini, ne treba ocekivati punokrvni akcioni RPG od ove igre, ni kec to nije bio, nije sve to funkcionisalo kako treba, mislim u igri RPG je ubijao akciju, i obratno:)

Inace , da dodam - Ono sto MORAJU da srede je ocajan pathfinding saboraca. Mnogo se glave na mapi, cesto su blokirani usred akcije, zaostanu negde na mapi zaglavljeni pa se spawnuju...deluje diletantski.

pa ocigledno je bilo da su igru olaksali pred izdavanje i smanjili ceo rpg deo u njoj a samim tim i combat sistem (da bi pogodili najveci broj prosechnih igracha).... meni rpg deo nije nimalo smetao (smetalo mi je sto je borba laka i ista a dodatne misije dosadne) moglo ga je biti samo josh vishe a jednolichne akcije manje

ono sto mene interesuje koji su vrag i reklamirali ME1 kao RPG (btw bilo je intervjua sa developerima od pre 5-6 meseci koji su izjavili da nece koristiti RPG prilikom reklamiranja ME2 sto valjda dovoljno govori, pogotovo sto je izasao Dragon age u medjuvremenu bilo bi smesno).... nadam se da je ovo trend koji ce se dalje razvijati i da RPG igre budu RPG i da je dosao kraj fps/rts/rpg/sport.simulacija hibridima :S: koji su odavno kvalitet srozali na dole
 
Nazad
Vrh Dno