Šta je novo?

Mass Effect 2

Detalji o prenosu save-a su izašli pre neki dan.

Evo kako sve to funkcioniše.
Save Game Import

* Upon starting a new game from the main menu, players can import a character save from Mass Effect 1

* The Player chooses which character to bring in. Bringing in more than one character is possible, this will create a second or additional profile(s), just like in Mass Effect 1.

* For Xbox 360 players need to be signed into your profile that you used to play through Mass Effect 1.

* On PC players will select the .MassEffectSave files to import.

* The profile and save data must be present on the hard drive and not an MU.

* There is a limit of 11 end-of-game saves that can be imported into ME2. This means that if the player was to complete ME1 12 times, regardless of the number of unique playthroughs used, the 12th save will not be available for import, but saves 1 through 11 will be available.

At this point we have revealed that the save game import system will carryover all your decisions and plot decisions from ME1 into ME2. Did you save the Council? Who survived Virmire? And how did you handle your most ardent fan? We don’t want to list everything out and spoil the surprises we have in store for you, but rest assured you will be pleased when you see just how much carries over into Mass Effect 2.

Up until now we have only discussed the plot impacts of this feature, however, there are also certain gameplay perks as well. If you finished ME1 as a high level character you will receive greater bonuses than those who finished at lower levels. Ex, if you finished ME1 as a level 35 character, you will receive a bonus, but if you finished ME1 as a level 50 character, your bonus will be larger. That being said these bonuses will not put new playthrough characters at a severe disadvantage. For example, some of these bonuses include a monetary boost at the start of the game, or additional research resources for use at the Normandy’s Tech Lab. Another perk is if you finished the game as a Paragon or Renegade, part of your alignment will carry over making it easier to access certain dialogue options.

Finally, some technical information regarding the feature as well. If players start a New Game + after beating the game they will be able to re-use the same character import file they did for their first playthrough. Yes New Game + is making a return to Mass Effect 2! Additionally as mentioned above, make sure you are playing on your Xbox 360 profile that you completed ME1 on and that the profile and save data is present on the Hard Drive and not a MU. If you want to do a quick check and make sure you are good to go, load up Mass Effect 1 and see if the New Game + option appears. That will let you know your save game is ready for Mass Effect 2.

I dva nova Character trailer-a.

[YOUTUBE]MxZoJ0W5oYI[/YOUTUBE] [YOUTUBE]ZYiy0dR9L_k[/YOUTUBE]
 
hocete li koristiti stari save ili krecete od nule?
 
Meni je ovo bezveze...mislim ko jos cuva save-ove starih igara :p... I to jos igre stare skoro dve godine, a Mass Effect 2 je najavljen kada, godinu dana nakon izlaska keca za PC. Ngde ne pise sta se desava ako krenemo od nule... Mogli su bre da kazu odmah, e cuvajte save-ove za buduce nastavke, a ne ovako :p
 
Pa jesu, kad su najavili dvojku :p
 
hocete li koristiti stari save ili krecete od nule?

Stari naravno. Reinstalirao sam sistem par puta nakon sto sam presao prvi deo ali sam uz ostale bitne fajlove i dokumente ostavio i Mass Effect savegame :d Verujem da je vecina upucena i sacuvala savegame-ove :)
 
Neeeeeee...kako to nisam video...stupid :wall:

Sad cu mazohisticki da igram od nule dvojku... Ma cekaj ako to obavestenje nisu stavili u README fajl, ja to ne priznajem :p
 
Ja imam stari save (level 42) ali ne verujem da ću ga koristiti jer planiram da promenim klasu pošto sam u prvom delu bio warrior i smorio se. Sad krećem sa infiltrator-om koji deluje dosta zanimljivije.
Jedina prednost starog save je neki bonus koji se dobija ali se postignuti level ne prenosi.
Kreće se takođe od prvog nivoa ali kao jači lik u odnosu na nekog ko nije preneo save.
 
E pa to je onda vec nesto...ali sta bi sa onim pricama o likovima koji su zaginuli a koji su preziveli...ima li to nekog uticaja?
 
E pa to je onda vec nesto...ali sta bi sa onim pricama o likovima koji su zaginuli a koji su preziveli...ima li to nekog uticaja?

Trebalo bi da ima. Medjutim bilo bi glupo da ti ne ponude klasu na pocetku. Mislim da je savegame bitan uglavom radi izgleda lika i zavrsetka prethodnog dela (odluke spasiti Council ili ne).
 
A jel se zna sta se desava onda ako krenes od nule...bas u smislu tog spasavanja Veca. Kako se to interpretira...
 
Bilo bi odlično a i logično kad bi mogla da se bira klasa. S' obzirom da se ne prenosi nivo i talenti.
Evo još detalja o save transferu.
Mass Effect 2 allows the player to import their characters from any completed Mass Effect playthrough. This means that all decisions made by the player in Mass Effect will carry over into Mass Effect 2 and have the potential to impact the story. Decisions confirmed to have an impact on the game include:

* The decision to save either Kaidan or Ashley.
* Whether or not the player kills Wrex on Virmire.
* Whether or not the player decides to save the Citadel Council at the end of Mass Effect.
* The player's choice of love interest.
* Whether the player spares or destroys the Rachni Queen at Peak 15.
* The player's treatment of Conrad Verner.
* Whether or not the player completed the UNC: Asari Diplomacy sidequest.
* Whether the player chose to allow the Alliance to conduct experiments on Nirali Bhatia's body.

Due to massive gameplay redesign, your level will not transfer over to Mass Effect 2 and you will start out with basic abilities. However, the game will acknowledge if you were a level 60 character and if you were a Renegade or Paragon and adapt it in ways that map across to the new system. Also, the physical appearance and class of imported characters can be changed at the start of the game, if desired.

If a player has no Mass Effect save files, Mass Effect 2 will start with an introduction sequence which, in combination with interactive decisions made by the player, introduces new players to the storyline and establishes a “canon” backstory.
 
meni atributi i lova nisu bitni iako imam save, vec upravo cinjenica da nisam spasao concil (ko ih hebe, vaznija je moja ekipa). Kako bi se to odrazilo na ME2. To je moja dilema...koliko je prica i tok igre drugaciji...osim toga nemam pojma koja sam klasa bio u kecu i sta bi vileo da budem u dvojci...malo mi je truba da izgubim mogucnost da s pocetka biram klasu sto mi je jedan od najzanimljivijih delova igre...:d
ko hoce save saljem na pm
 
Poslednja izmena:
Ja možda i imam negde save ali verovatno ću da odigram još jednom ceo kec pa odmah zatim i dvojku uživanje će trajati duže a ionako sam skoro sve zaboravio :d

jedino čega se sećam je da je bila strašno dobra igra :D
 
Save stoji vec na kompu dobrih godinu dana... Mozda malo manje. Zrtvovao council i spasio svoje saborce narano... Oni su me i ovako dosta nervirali. Svaka cast BioWare-u za ovo sa save-ovima. Mislim da je ovo prva igra u kojoj se nastavlja save iz prethodnog dela. Bar je tako koliko ja znam. Ako je netacno ispravite. U svakom slucaju, kad god pogledam neki novi trailer uvek mi se igra opet kec dok ne dodje dvojka...
 
Mislim da je ovo prva igra u kojoj se nastavlja save iz prethodnog dela. Bar je tako koliko ja znam.

Ako si nekada igrao Wizardry 8 (koji je po meni jedan od ponajboljih old school RPG-ova), mozda si primetio opciju da uvezes party iz save igre Wizardry 7. To nije toliko cudno, koliko je cinjenica da je izmedju 2 igre proslo ni manje ni vise nego 9 godina (VII je izasla '92, a VIII '01). Zavisno od toga sa kim si bio u savezu u prethodnoj igri imas drugaciji starting point u VIII, sto mnogo utice na tok igre :). E to ja zovem ljubav prema serijalu. Steta sto je Wizardy VIII bio poslednja igra od Sirtech-a
 
Naravno da nije prva igra koja nastavlja iz prethodne :)
Sećam se još na Komodoru 64 kada sam igrao FRP Pool of Radiance, mogao si likove iz njega da sačuvaš i preneseš u nastavak, pa i dalje. Bilo je 4 igre iz serijala, posle Pool of Radiance idu Curse of Azure Bonds, Secret of the Silver Blades i Pools of Darkness i mogao si prenosiš likove iz prethodne u sledeću igru s tim što je svaka sledeća dizala level cap.
 
Biotic Charge FTW :-devil-:

[YOUTUBE]gUgSOfLqaYQ[/YOUTUBE]
 
Blizi se, blizi!! :cigar::cigar::cigar:
Ponovo prelazim me1 da refreshujem pamcenje :d
 
Poslednja izmena:
Jedino sto fali ovoj klasi jesu melee weapons. U tom slucaju bi je sigurno izabrao pri prvom igranju.
 
Blizi se, blizi!! :cigar::cigar::cigar:
Ponovo prelazim me1 da refreshujem pamcenje :d

Takođe. Još kad sam video da ima i BRING DOWN THE SKY i PINNACLE STATION, sa uživanjem je prelazim 4. put...:type:
 
I ja sam u drugom prelazu. Ali svaka vama čast što prelazite više od dva puta. Igra po meni nema toliko zanimljivog sadržaja koji bi opravdao višeputno prelaženje. Možda neko eksperimentisanje sa klasama.
Nadam se da će ME2 to ispraviti. A veoma sam optimističan pogotovo posle ove izjave.
Mass Effect 2 je najbolja igra u povijesti BioWareaBarem tako hrabro tvrdi Adrien Cho, producent igre. U nedavnom intervjuu sa CVG-om, jedan od ključnih BioWareovih ljudi izjavio je kako ga konkurencija i mnoštvo kvalitetnih naslova koji izlaze sljedećeg mjeseca ne brinu, jer smatra da će nastavak RPG hita razvaliti. „Toliko smo ponosni na igru da nisam ni najmanje zabrinut. Ray Muzyka (šef BioWarea) je pričao sa mnom u vezi toga – od svih igara koje smo do sada napravili, ova ustvari najbolje pokazuje ono što od početka želimo napraviti u igrama. Svaka igra koju smo izbacili bila je sjajna, svaka ima mane, no ova predstavlja vrhunac Biowarea. Ako ćete igrati jednu BioWare igru u svom životu, neka to bude Mass Effect 2.“ Prema Chou, igra je ispala tako dobro jer je BioWare odgovorio na svu kritiku vezanu uz prvi dio – uključujući loading liftove.
 
Mass Effect 2 je najbolja igra u povijesti BioWareaBarem tako hrabro tvrdi Adrien Cho, producent igre. U nedavnom intervjuu sa CVG-om, jedan od ključnih BioWareovih ljudi izjavio je kako ga konkurencija i mnoštvo kvalitetnih naslova koji izlaze sljedećeg mjeseca ne brinu, jer smatra da će nastavak RPG hita razvaliti. „Toliko smo ponosni na igru da nisam ni najmanje zabrinut. Ray Muzyka (šef BioWarea) je pričao sa mnom u vezi toga – od svih igara koje smo do sada napravili, ova ustvari najbolje pokazuje ono što od početka želimo napraviti u igrama. Svaka igra koju smo izbacili bila je sjajna, svaka ima mane, no ova predstavlja vrhunac Biowarea. Ako ćete igrati jednu BioWare igru u svom životu, neka to bude Mass Effect 2.“ Prema Chou, igra je ispala tako dobro jer je BioWare odgovorio na svu kritiku vezanu uz prvi dio – uključujući loading liftove.

Al se prosro lik! :wc:
Prelazim je sa uzivanjem ponovo jer se lozim na svemir! Jos RPG u svemiru! Pfff! :party:
Mass Effect je sve sto ja zelim od jedne igrice...
 
Poslednja izmena:
Konačno i Miranda trailer :)

[YOUTUBE]VxQeLBNYCrI[/YOUTUBE]
 
Koji vrh od komentara
it seems that we have a stubborn lady here ah ah.she w'ont be easy to persuade.

:d
 
Prvi review. Doduše od strane Official Xbox Magazine ali ne bi trebalo da bude razlika u odnosu na PC verziju.

ZBh6GtY3wj9r-RR1FyjflLcWug3AAjS9


img001cn355461.jpg


img002f2024470.jpg


img003kn746460.jpg


img004qk3066855.jpg


img005im8652392.jpg
 
Rambo A.K.A. Soldier Class :)

[YOUTUBE]FBNNw2KipSk[/YOUTUBE]
 
Vrh Dno