Šta je novo?

Maksimalna memorija koju XP podrzava?

Kod mene je proslo bez problema ubacivanje dodatnih 2gb rama.
 
Meni je Win XP 32 bit video svih 3 GB kad sam stavio.... XP mi je full updated.... :)
 
Poslednja izmena:
3gb win xp vidi bez problema. Kod 4 mora da se radi switch, ako je plan da se radi na 32-bitnom xp.
 
2x1 gb dual chanel + 2x 512 mb dual chanel= 3 gb.Trebalo bi da radi.
 
Ovo je chudno... 3 x 1 GB = dual channal ? wtf
 
Meni je itekako potrebno dosta rama za rad sa video materialom pa sam i ja neznajuci za jade sa 32bitnim os da nemoze videti sav ram kupio 4gb.medjutim brljajuci po netu i forumima napravio sam nekakav string /3gb i dobio sledece brljotine.
 

Prilozi

  • medal-nevidi--pravilno--memoriju-za--graficku.jpg
    medal-nevidi--pravilno--memoriju-za--graficku.jpg
    151.8 KB · Pregleda: 204
  • eve--koliko--mi--vidi--xp--rama.jpg
    eve--koliko--mi--vidi--xp--rama.jpg
    180.1 KB · Pregleda: 255
  • al--zato--after-effect--vidi--3gb-pa--radi--brze-kobajagi.jpg
    al--zato--after-effect--vidi--3gb-pa--radi--brze-kobajagi.jpg
    166.9 KB · Pregleda: 200
Kada sam pre neki dan kupovao sebi memoriju(2x1gb Geil 800) kupio sam i drugaru jedan kit. Tako da je par dana kod mene bilo svih 4 gb. Vista 32 je videla ravno 3 gb. Kada sam njemu dao njegovih 2 giga, ubacio sam jos 2 puta 512 starih i opet je videla tacno 3 gb nikakve razlike. Sada sam prodao tih giga ostalo mi 2gb i ne osecam nikakvu razliku izmedju 2 i 3 gb rama. Ko zna, jednog lepog dana kada 64 bitni sistemi zazive i profunkcionisu lepo, stavicu Vistu(ili Vienu) 64 i 4 ili vise rama. Za sada nema nikakve potrebe za tim egzibicijama..
 
Kada sam pre neki dan kupovao sebi memoriju(2x1gb Geil 800) kupio sam i drugaru jedan kit. Tako da je par dana kod mene bilo svih 4 gb. Vista 32 je videla ravno 3 gb. Kada sam njemu dao njegovih 2 giga, ubacio sam jos 2 puta 512 starih i opet je videla tacno 3 gb nikakve razlike. Sada sam prodao tih giga ostalo mi 2gb i ne osecam nikakvu razliku izmedju 2 i 3 gb rama. Ko zna, jednog lepog dana kada 64 bitni sistemi zazive i profunkcionisu lepo, stavicu Vistu(ili Vienu) 64 i 4 ili vise rama. Za sada nema nikakve potrebe za tim egzibicijama..


Ne osecas razliku izmedju 2 i 3GB zato sto ne koristis softver kome je to potrebno (da ne kazem ozbiljan softver). Pogledaj attachment pa ces videti kako lako "nestane" skoro 3GB RAM-a, podosta pagefile-a...uz to uzmi u obzir da taj program pravi jos sopstveni "pagefile", tj. pri operaciji koju je radio u trenutku kada sam napravio screenshot (a koja je daleko od najkomplikovanijih koje se u tom softveru rade) zauzeo 20-30GB na HDD-u za Temp file...
 

Prilozi

  • MemUsage.jpg
    MemUsage.jpg
    219.8 KB · Pregleda: 237
Ne osecas razliku izmedju 2 i 3GB zato sto ne koristis softver kome je to potrebno (da ne kazem ozbiljan softver). Pogledaj attachment pa ces videti kako lako "nestane" skoro 3GB RAM-a, podosta pagefile-a...uz to uzmi u obzir da taj program pravi jos sopstveni "pagefile", tj. pri operaciji koju je radio u trenutku kada sam napravio screenshot (a koja je daleko od najkomplikovanijih koje se u tom softveru rade) zauzeo 20-30GB na HDD-u za Temp file...

55 procesa ????
lol
 
svi do jednog niste uradili bitnu stvar a to je kad dodate ram memoriju morate ponovo instalirati windows jer predhodno instaliran ne vidi u pravom smislu novu memoriju. odnosno vidi ali je nekoristi ovo sam samostalno proverio i uverio se na savet mog druga i ako neznam objasnjenje.
 
Kako to mislis ne koristi je u pravom smislu? Ako dodas jos memorije, jedino sto ces morati da namestis je kolicina memorije koju ce koristiti pagefile.
 
svi do jednog niste uradili bitnu stvar a to je kad dodate ram memoriju morate ponovo instalirati windows jer predhodno instaliran ne vidi u pravom smislu novu memoriju. odnosno vidi ali je nekoristi ovo sam samostalno proverio i uverio se na savet mog druga i ako neznam objasnjenje.

Naprotiv, preporucuje se da se u slucaju instalacije 64-bitnog XP-a ili Viste prvo odradi instalacija sa 2GB, a posle doda ostatak memorije.
 
^^Sad mi nije jasno ...

a ni ovo:

svi do jednog niste uradili bitnu stvar a to je kad dodate ram memoriju morate ponovo instalirati windows jer predhodno instaliran ne vidi u pravom smislu novu memoriju. odnosno vidi ali je nekoristi ovo sam samostalno proverio i uverio se na savet mog druga i ako neznam objasnjenje.

Jel moze da se elaborira na ovu temu, sta je pametnije i zbog cega?
 
A da li to sto vidi toliko znaci i da koristi toliko? Znaci, ako imas 4GB i na neki nacin je potrebno svih 4GB da li ce XP da iskoristi samo ono sto vidi ili sve ono sto je fizicki prisutno?
 
A da li to sto vidi toliko znaci i da koristi toliko? Znaci, ako imas 4GB i na neki nacin je potrebno svih 4GB da li ce XP da iskoristi samo ono sto vidi ili sve ono sto je fizicki prisutno?

XP 64bit ce iskoristiti sve sto vidi (a trebalo bi da vidi svih 4GB ) ako je aplikacija prilagodjena 64-bitnom sistemu. Obican XP ce (ako sam dobro razumeo) iskoristiti manje nego sto vidi jer 32-bitne aplikacije ne mogu da iskoriste vise od 2GB...
 
Ali ako radis paralelno u vise memorijski zahtevnih programa (renderovanje + illustrator + photoshop) valjda mozes popuniti svih 3.25GB posto ce svaki program uzeti koliko mu treba (npr: 700MB+1500MB+1050MB=3.25GB) i nece prekoraciti max za 32bit aplikacije a iskoristice sav raspolozivi ram. Predpostavljam da ovo moze, nemam trenutno dovoljno rama za probu.
 
Ali ako radis paralelno u vise memorijski zahtevnih programa (renderovanje + illustrator + photoshop) valjda mozes popuniti svih 3.25GB posto ce svaki program uzeti koliko mu treba (npr: 700MB+1500MB+1050MB=3.25GB) i nece prekoraciti max za 32bit aplikacije a iskoristice sav raspolozivi ram. Predpostavljam da ovo moze, nemam trenutno dovoljno rama za probu.

To moze sigurno.
 
Nazad
Vrh Dno