Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Koristio Somat Gold - nije me baš dojmio, koristio DM - bio sasvim solidan, sada koristim Finish Quantum Ultimate I čini mi se da se nekako najbolje pokazao.
 
Finish i kod mene, odgovara cena i dovoljno dobro pere. A fairy pere najbolje ali za tu cenu i mora.
 
Pa bili pre 3 nedelje, menjali pumpu i onu dole kadicu. Koliko se secam ako masina neopere sudove kako treba serviser dolazak naplacuje ako je sve ok sa samom masinom i ako se redovno cisti.
Slicnu situaciju je imala koelginica ista Beko masina i cim uzme neke druge kapsule ona brljavi sa pranjem jedino sa Fery platinium pere kako treba pa je resila mislim DMovim nekim sredstvom
Nije to nesto strasno, samo iritira, u donjoj fioci se sve lepo opere ali gore uvek ostane neka solja koja nije oprana ili od nutrija case, posto ujutru se sprema hrana za maleckog uvek ima bar 2 case od Nutrija koje su za pranje

Odmah ću da ti kažem da nema veze sa kapsulama, mašina ima problem.
Odradi jednostavan test, postavi obe prskalice u neki položaj koji ćeš da zapamtiš, pokreni program i sačekaj da mašina primi vodu i krene pranje, da pokrene pumpu visokog pritiska. Dok radi otvori vrata i pogledaj prskalice, videćeš koja se zaustavlja ili je promenila položaj i prilično sam siguran da ti se gornja ne okreće po svemu što si napisao.
Ako sam u pravu, razloga može da bude nekoliko od zaprljanog filtera, zapušenih rupa na samoj prskalici do fizički oštećene prakalice ili nosača iste.
Ovo su manje više sve informacije koje možeš da dobiješ na forumu, ako ništa ne rešiš, moraćeš da zoveš servis
 
+1 da su zapusene neke rupice ili da se prskalica ne okrece. Tablete nisu.. probao sam ih razne i sve su super prale cak i na obicnom ubrzanom eco programu (1h, 50c), ali cim se zapusi jedna od prskalica odmah se primeti.
Ja standardno koristim somat/finish All In One u samootapajucoj foliji jer me smara da cepkam one dm kesice. Do korone nalazio sam ih po ceni od 10rsd/kom a sada uglavnom 15rsd/kom.
 
Odmah ću da ti kažem da nema veze sa kapsulama, mašina ima problem.
Odradi jednostavan test, postavi obe prskalice u neki položaj koji ćeš da zapamtiš, pokreni program i sačekaj da mašina primi vodu i krene pranje, da pokrene pumpu visokog pritiska. Dok radi otvori vrata i pogledaj prskalice, videćeš koja se zaustavlja ili je promenila položaj i prilično sam siguran da ti se gornja ne okreće po svemu što si napisao.
Ako sam u pravu, razloga može da bude nekoliko od zaprljanog filtera, zapušenih rupa na samoj prskalici do fizički oštećene prakalice ili nosača iste.
Ovo su manje više sve informacije koje možeš da dobiješ na forumu, ako ništa ne rešiš, moraćeš da zoveš servis
Kad masina radi otvorim vrata macina ce i dalje da pere?
Mislio sam da odmah staje sa radom pa nisam hteo da je otvaram
Probacu bas, pre par meseci sam sve rasturio izvadio prskalice i oprao, tada je zezala, filter svremena na vreme operemo.
Nisam ga potapao u vodi tipa da uzmem filter i sve plastike gurnem u kadicu sa vrelom vodom i sipam Axel da odmasti(nije da mi nije palo na pamet)
Primetili smo i mi da se sudovi od Ferija jace osecaju, miris je jaci.
Isprobavao sam Somat onaj tecni, Somat kapsule, DM prasak i DM kapsule, Finish, nisam Frosh probao. Svi manje vise imaju slicne rezultate.
Kupujem ih iskljucibo u najvecim pakovanjima na akciji.
Ovu turu Ferija sam kupio sa drugaricom, kupili 3 komada po 104 tablete na Anansu uz kod i bez postarine izasla nam kapsula 19dinara
 
Zdravo!

Da li neko od Vas ima

BEKO Ugradna mašina za sudove DIS 35023 ?​


Potrebna mi je pomoć oko pokretanja, podešavanja tvrdoće vode, a i samog rada.

Hvala
 
Večeras skidao gornje prskalice u obe je bilo nečeg ljigavog, oprao ih i izvukao koliko sam mogao, voda teče kroz sve rupice kada ih perem ispod česme.
Nakon toga uključio, sačekao da se ukljuci pumpa visokog pritiska, obe gornje stoje u istom položaju. Proverio više puta kada otvorim vrata one prskaju ali se ne mrdaju
 
Imam Beko sudomasinu sa slike. Povremeno se ne otvora onaj prostor za tabletu, uopste je ne izbaci. Drugi problem je sto prekidac, cesto se desi da na nuli iz cista mira zasvetle lampice, kao da gubi neki kontakt. Neko resenje? Znam da tableta moze samo da se baci na dno ali me intrigira sta je problem
Prosli put sam zaboravio da upload-ujem sliku :D

Jos jedna stvar mi se cesto desava, trazi mi tecnost za sjaj, ja napunim do kraja rezervoar i posle dva pranja opet fali :( i prilicno tecnosti proguta. Sta moze da bude uzrok ovom?

1716319980684.png
 
Jesi li podesio potrošnju sjaja?
 
Neispravan disapnzer (ta posuda za sjaj i tabletu), neispravan mrežni prekidač (to treba zameniti što pre dok ne napravi veću štetu)
 
Mrežni prekidač je glavni on/off prekidač a ovaj model to nema, izvinjavam se nisam ni gledao sliku. To povremeno treperenje dioda nije uobičajeno, moguće indukcija ili lošije uzemljenje el instalacije. Probaj da zarotiraš utikač čisto da vidiš da li će i dalje da se pojavljuje isto
 
Pogledaj u uputstvu. Kod mene se nalazi pored rezervoara za sjaj. Podešava se u nivoima.
 
Kod mene (Bosch) se kroz neki "tajni" meni podešava, tipa držiš dugo neka dva dugmeta i onda uđeš u meni za podešavanje doziranja sjaja i soli. Moraš pogledati u uputstvu za tvoju mašinu. Mada sam ja to kod sebe bio promenio da koristi manje sjaja jer koristim Finish Quantum ultimate (na nekom popustu kupio 5 kesa po 100kom), a za njih kao ne treba sjaj. Uglavnom, kad sam smanjio samo za jedan stepen doziranje sjaja, odmah je bilo lošije pranje.
 
Hajde bas da probam....
Ja nemam tu trakicu sto je dosla uz masinu, ovo iskreno nikada nisam ni radio :)
Koja je kod nas tvrdoca vode?:) Zivim u gradu, u Nisu.
1716364627276.png
 
Hajde bas da probam....
Ja nemam tu trakicu sto je dosla uz masinu, ovo iskreno nikada nisam ni radio :)
Koja je kod nas tvrdoca vode?:) Zivim u gradu, u Nisu.
Pogledajte prilog 443428
isto Nis, nisam ni proveravao prvo sam stavljao na 4. ili cak i 5. nivo tamo 2020. onda u nekom trenutku sam primetio da mi se kao osecaju case na so. lagano uzmem iz masine casu sipam vodu ono slanjikavo, mozda je i do masine bilo da je trebalo da se ocisti, smanjio sam na trojku i od tada nisam dirao.
 
Meni je stajalo na 1 tj 0-ti nivo. Kako mogu da odredim nivo tvrdoce vode, postoji li da se kupi ta trakica posebno? Ako ja lepo kapiram, ako je podeseno na 1 onda bi trebalo da trosi manje sjaja?
 
Onda to nema smisla da mi "pojede" ceo rezervoar sjaja za par pranja.
Sad sam probao ove tablete:
1716365921749.png
i sve je ostalo belo po sudovima. Zbunjen sam skroz.
 
Ma stavi prvo sve na max, pa isprobaj par masina ,meni sjaj traji po par meseci ali pazi sve zavisi koji, DMov najkrace jer je najredji, ovi drugi koji je gusci on duze traji, sada isprobavam Aro metroov jer je bio nesto smesno jeftin 500ml ali vidim da i on ide tipa jednom nedeljno ga dospem, ali pazi mi peremo jednu masinu dnevno, vikendom cak idu i dve pa i 3 masine u toku dana.
 
Imaš na jkpnaissus informaciju o tvrdoći vode. Kažu da se kreće od 10-15°dh

Vidi u uputstvu za mašinu na koliko treba da bude podešena. Kod mene na electrolux mašini je to nivo 3 od 10. A sjaj na maksimumu.

Koristim iz Lidla w5 tablete, so i sjaj. Nema mrlja niti bilo čega. Uglavnom mašina radi na eko programu (najdužem ).

Ne valja sve na maks. Uostalom probaj pa ćeš videti i sam. :)
 
Sta mislite o ovom modelu: link? Nekoliko ljudi mi je reklo da je jako korisno kada masina ima automatsko otvaranje vrata po zavrsenom programu, da li je to istina? Ova masina nema pa se zato mislim...
 
Po meni dosta korisna opcija, pogotovo ako se dosta ukljucuje u toku dana da ne moras da vadis vrele i mokre sudove.
 
Imaš na jkpnaissus informaciju o tvrdoći vode. Kažu da se kreće od 10-15°dh

Vidi u uputstvu za mašinu na koliko treba da bude podešena. Kod mene na electrolux mašini je to nivo 3 od 10. A sjaj na maksimumu.

Koristim iz Lidla w5 tablete, so i sjaj. Nema mrlja niti bilo čega. Uglavnom mašina radi na eko programu (najdužem ).

Ne valja sve na maks. Uostalom probaj pa ćeš videti i sam. :)
Koliko su kod njih tablete ?
Ne secam se da sam ih isprobavao
 
Onda to nema smisla da mi "pojede" ceo rezervoar sjaja za par pranja.
Sad sam probao ove tablete:
Pogledajte prilog 443429
i sve je ostalo belo po sudovima. Zbunjen sam skroz.
Ovo su tablete iz budžet segmenta. Uvek imam kući par vrsta tableta, pa ja osnovu količine i zaprljanosti sudova biram bolje ili lošije.
 
Na savet kolege ovde na forumu sam počeo pola tablete Somat Gold da koristim(bio sam u tripu da ne ispira dobro). Sudovi i na eco dobro oprani jedino ne stavljam bas zaprljane nego isperem pod mlazom vode pre stavljanja u mašinu. Kolega gore rece za Lidl tablete i ja sa njima nisam bio zadovoljan, jer mi je ostajalo belo po sudovima.
 
A da li koristiti uz tablete Finish classic posebno
Ovo su tablete iz budžet segmenta. Uvek imam kući par vrsta tableta, pa ja osnovu količine i zaprljanosti sudova biram bolje ili lošije.
Meni ovo nije bas jasno :) Budzet a ostavlja belo na casama? Mogu da razumem da ne opere lepo prljavstinu ali da ostavlja bas belo na obicnom staklu... Deluje mi ili da tablete nisu dobre ili da je nesto do masine.
 
Koliko vam kostaju te budzet po komadu?
U lidlu krece od 24. Fary platinium 96 komada 1999 a video sam na cenoteki da je ta cena u Idei i Rodi. jel te budzet kostaju po 10 dinara?
Ja sam dobio preporuku za mislim Frosh kao eko su bla bla ali su skuplje pa ih nisam ni isprobao.
Dosta dugo sam koristio Somat ali poceli sudovi da imaju tragove pa sam presao na Feri.
 
Nazad
Vrh Dno