Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Taj fazon, jer kad pretrazis na google, bukvalno samo LG brend izbacuje, pa reko da nije nesto specijalno.
 
Beko DVS 05025 kupljena dec 2020. Sinoć poplava u kuhinji, ne može vodu da izbaci, bila je na kraju ciklusa pranja pošto su sudovi bili oprani. Ona ubagovala i kad aje na off izbacuje codu. Ja alat u ruke skini odvodno crevo produvaj ga nesto ispade, skinem creva unutra i vidim ovo kao da je već gotovo.
Gurnem prste sve prohodno, vratim sve, pustim je ona krene da radi i u nekom trenutku primanja vode samo se vrati u mod gde pocne d aizbacuje vodu i tako upadne u beskonačnu petlju.
Uzmem nagnem je izađe voda, pustim ona krene da radi prima vodu i opet isto.
Primetio sam da me malo pecnula kada sam pipnuo šasiju u trnutku kada je primala vodu i otišla u taj mod .
Ovlašćeni Beko serviser u Nišu kaže ne može pre sledećeg petka eno je žena seče vene.
Kontam da je negde probila voda i da pravi spoj.

Zna li neko nekog majstora u Nišu za Beko mašine sme Jovanović servis?
 

Prilozi

  • IMG_20240321_224758.jpg
    IMG_20240321_224758.jpg
    144.3 KB · Pregleda: 37
Zar ti nije ta mašina još u garanciji?? Ako ta mašina ima AquaStop, moguce je da je plovak dole aktiviran. Najbolje proveriš da je dno mašine komplet suvo, sačekaš dan dva da se ona komplet osuši i onda pokušaj paliti. Meni deluje kako da se aktivira aquastop zaštita prilikom punjenja vode i krene da izbacuje vodu jer misli da je poplava. Da li izbacuje neku grešku ili lampice trepere u nekom određenom ritmu?
 
Samo treperi u gornjem desnom uglu u određenom ritmu i to radi.
Napuni se vodom ali nema da curi, i kada je navalim izadje voda, ona krene ponovo da radi normalno ali cim krene da prima vodu zabaguje.
P.S. upravo probao posle 2 dana stajanja i opet isto krene da prima vodu i samo ode u taj režim stalno izbacuje vodu čak i kada je programator na OFF pa moram da iskljucim osigurač
 
Poslednja izmena:
Konacno uzeo Electrolux EEM43200L, cekao sam akciju da je spuste na . Skapirao sam da mi ne treba veca, pa sam tih 15cm iskoristio da napravim onaj rack koji se izvlaci, gde moze da stoji maslinovo ulje i tako te stvari. Javljam utiske kad je instaliram i upotrebim po prvi put.

Inace, kada sam je otpakovao, unutra su bile kapljice vode i vide se fleke od vode koja se osusila. Jel to normalno?
 
mislim da jeste... i u mojoj se to videlo...
 
Dobro je. Vec sam se spremao da vratim :D
 
Kad je instaliras nemoj da zaboravis cep da skines sa sifona:)
Zet i ja to uradili kad smo montarila moju, stavimo odvodno crevo na onaj deo gde ide ali posto ej cevo tj sifon siv uopste nismo provalili da ima poklopac i masina nece zibacuje vodu logicno
 
Reci cu to majstoru kada bude ugradjivao :D
 
Koji je najbolji izbor od ponudjenih masina?

Beko BDFS 26020 XQ
Beko BDFS 26040 XA
Gorenje GS541D10X
Gorenje GS520E15S
 
Kakva su vam iskustva sa masinama kod kojih se automatski otvaraju vrata po zavrsetku? Jel se brze kvare, posto su dugmici unutra?
 
Na Candy nisu komande unutra, spolja je displej. Nisam čuo da se zbog tog otvaranja vrata kvare...
 
na svim potpuno ugradnim masinama su komande unutra... ali to ne znaci da po njima prska voda... a i nema to nikakve veze sa automatskim otvaranjem vrata...

...ili ja nisam razumeo pitanje? :unsure:
 
Nisu dugmici unutra vec sa gornje strane vrata kako bi front bio cist.

to je tehnicki gledano potpuno isto kao i kada su komande sa prednje strane vrata, jer je gornja ivica takodje spoljnja strana.

vrata otvara elektro bravica, koja je u oba slucaja na istoj poziciji.
 
Da, tacno, nisu unutra nego sa gornje strane vrata, na to sam mislila. Sad mi je malo jasnije, hvala! Nisam do sada imala masinu kojoj se automatski otvaraju vrata, pa gledam koje su prednosti i mane. Dvoumim se izmedju neke 2, jedna ima tu opciju, druga ne. Mada cesto ukljucim masinu nocu, pa bih rekla da je svakako bolje da ima ta opcija.
 
Kod mene na masini zamenjeno crevo sliku sto sam okacio, zamenili onaj deo na sredini onu plastiku gde ide filter i gumicu sto ide ispod nje, medjutim kada pokrenuli masinu pumpa se neprijatno glasno cuje, izgleda da je ona nastradala od vode, pa su i nu narucili. ocekujem da stigne ove nedelje i da ja zamene.
U sustini proces je sledeci, nazvao Beko, oni onda servis, to je bilo u ponedeljak, majstor doso u cetvrtak, rasturio ustanovio sta je kvar, narucio deo pa doso sledeceg cetvrtka.
Meni se cini da je to malo dugacno 2 nedelje ne mogu da zamene deo, sada masina radi i cekamo pumpu da je zamene.
 
ja sam skoro uzeo masinu sa auto otvaranjem vrata... ranije imao bez auto otvaranja...
iskreno, eko pranje sa auto otvaranjem vrata ne radi posao... sudovi ostanu mokri skroz... kakva je situacija sa nekim drugim programom i auto otvaranjem sad iskreno ne bih znao, mada sam pustao i takve programe pranja... probacu da vidim narednih dana i uporedim...
 
Za recimo vinske čaše ti programi sa visokom temperaturom nisu dobri, takođe za plastično posuđe, izvitoperi se i postane beskorisno. Ako je od tvrđe plastike, dugotrajnije je.
 
Plastiku svu gore stavljamo, dsavalo se na Eko 50 da ciniju onu od Quatro sladoled u kojoj je na primer nesto masno stajalo da je neopere.
 
meni whirlpool na eco nije lepo prao, ali bosch za sada deluje ok sa eco programom... ali koristim tek par meseci bosch... videcemo...
 
Eco program je jedini koji za 4 godine nismo nikada uključili :) Noću uglavnom automatski program (do 65C), a preko dana brzi (takođe do 65C) ili opet automatski, osim u (retkim) situacijama kada se pere neko posebno posuđe kada uključimo nežni program (do 45C).
 
ja nisam eco ukljucivao jer pere 3-4 sata i na staroj masini je bio neupotrebljiv za bilo sta malo jace zaprljano... ali sada koliko vidim, za nocno pranje je ekstra... preko dana samo neki program od sat vremena, da sto pre opere...
na whirpool automatsko pranje, tj senzori zaprljanosti i ostala cuda su takodje bili neupotrebljivi... na bosch nisam ni probao...
 
Da li neko zna sta moze da bude, posle pranja izbaci vodu najnormalnije. Vremenom (narednih par sati) voda pocne da se skuplja na dnu masine.
 
Filter?
Odvod i crevo?
 
Zatvori dovod vode na ventilu odmah posle pranja, pa onda vidi da li se nakuplja voda.
 
Nazad
Vrh Dno