Šta je novo?

Logitech MX Keys ili MX Keys Mini i koja oznaka

Ubodeš i izvučeš kabal posle par sekundi, minuta. I nema to veze do uređaja pored...nemačka mi se nikad nije palila, ova eng jeste (na istom mestu stojale). Pri tome, po samom ponašanju (palenju i gašenju koje traje u pravilnim razmacima) vidiš da nešto nije u redu.
 

Prilozi

  • 20220718_190250.jpg
    20220718_190250.jpg
    359.6 KB · Pregleda: 55
U narednom periodu verovatno bih pazario MX Keys ili MX Keys Mini.
Imam MX master 2s miša, sa Unifying USB prijemnikom. Ako bih uzeo MX Keys tastaturu, uz nju stiže takodje Unifying USB prijemnik? Da li sam dobro razumeo,
mogao bih na jedan Unify (npr stari) da povežem i miša i tastaturu?
A ako bih pazario Mini, onda mi treba ili USB bluetooth prijemnik ili taj novi Bolt prijemnik, jel tako?
 
Kupljen mx keys mini. Jedno pitanje: da li se može podešavati koliko će trajati osvetljenje tastature kada se više ne kuca?
 
Jedno pitanje za unifying receiver. Gde ga držite uključenog? Da bude "vidnom" polju od miša i tastature ili ne?

Povezani su mi MK540 i master 2S na isti receiver i primetio sam da se dešava da tastatura počne da laguje, otkucam nešto i ono se pojavi posle par sekundi onako karakter po karakter ubrzano. Nisam siguran, ali čini mi se da se dešavalo i sa kursorom miša da koči. Od oba uređaja do receivera nema ni pola metra, ali nije direktna vidljivost, pa ne mogu da provalim šta je problem.
 
Bluetooth npr, ili mreža na 2,4 Ghz zna da pravi smetnje.
 
najbolje ako monitor ima usb :)
 
Pa u suštini, ima mreža od wifi, plus receiver od slušalica za posao, mada ne znam emituje li on signal kad su slušalice isključene. Doduše dešavalo se da koči i kad nije uključen ni receiver od slušalica.

Unify receiver i jeste uključen u monitor.
 
Proveri da li nekad ostaviš mobilni telefon između risivera i tastature/miša.
 
Kupljena MX Keys Mini tastatura. Jedno pitanje:
Imam MSI MB ploču. Ulazak u BIOS je sa DEL. Pritiskam DEL, ali neće. Uzmem bilo koju žičnu (full) tastaturu - sve OK.
Jel ima neka caka?
 
Nema konekciju dok ne udje u Win.
 
Kupljena MX Keys Mini tastatura. Jedno pitanje:
Imam MSI MB ploču. Ulazak u BIOS je sa DEL. Pritiskam DEL, ali neće. Uzmem bilo koju žičnu (full) tastaturu - sve OK.
Jel ima neka caka?
Da li koristiš bolt reciever ili bluetooth?
Ako koristiš bolt probaj da utakneš u neki drugi USB port, moguće da taj ne dobija struju,
takođe napiši koja ti je tačno ploča, moguće da postoje određena podešavanja za USB portove koja treba promeniti,
probaj sa legacy support prvo i slično.
 
Ako koristiš bolt probaj da utakneš u neki drugi USB port, moguće da taj ne dobija struju,
Ovo je bio problem kod mene, rešen tako što sam u uputstvu pronašao koji USB je stalno "pod naponom" i tu povezao tastaturu :)
 
Stigao bolt. Ali ne vidi tastaturu! Izvadim USB bluetooth, stavim bolt, Logitech options+ program vidi bolta, ukljucim search, ali ne pronalazi tastaturu (MX Keys Mini)
 
Probao sam više portova, i USB2 i USB3 - neće! Da možda tastatura ne treba prvo nekako da se "raspari" sa bluetooth-om?
 
Daaa, i meni se čini da tako otprilike treba.
Noćas kasno sam nešto probao, danas ću ponovo, pa pišem ceo postupak (ako uspe...:ROFLMAO:)
 
Radi!
Postupak (otprilike kako je @boris.ilic napisao):
1. Povezan USB BT, raspari se preko OS-a (W10: Bluetooth & other devices)
2. Factory reset tastature (https://ernestojeh.com/factory-reset-mx-keys)
3. Izvadi se USB BT, stavi USB Bolt, ukljuci tastatura, upari se preko Logitech Options ili Logi Bolt programa.

Znaci, ovo je postupak kada je MX Keys Mini tastatura povezana preko Bluetooth-a, pa se zeli preci na Logi Bolt.

Bolt sam stavio u USB2 port, i to jedan od ona dva na vrhu ploce, koji su kao za tastaturu i misa. Sada bez problema ulazi u BIOS! ;)
 
Prošli vikend uzeo mx keys mini i u paru sa MX master 3 mišom (meni lično) vrhunska kombinacija.
 
Pozdrav ljudi 👋 Da nema možda neki nišlija Logitech Keys?
 
Pitanje u vezi Mx keys mini i nemanja PrintScr tastera...
Probao sam u Logitech Options+ programu da namestim na neke od F tastera (koji mogu da se podesavaju), ali od ponudjenih opcija(komandi) ima samo Screen Capture, koji nesto nece...
Da li nekako moze da se namesti da se opali klasican screenshot, koji se odmah snimi, a ne, npr, Fn+F8, pa sniping tool, pa Save...
 
Pitanje u vezi Mx keys mini i nemanja PrintScr tastera...
Probao sam u Logitech Options+ programu da namestim na neke od F tastera (koji mogu da se podesavaju), ali od ponudjenih opcija(komandi) ima samo Screen Capture, koji nesto nece...
Da li nekako moze da se namesti da se opali klasican screenshot, koji se odmah snimi, a ne, npr, Fn+F8, pa sniping tool, pa Save...
Pa zameni u logitech options da budu primarne komande ikonica na tasteru, a ne F1-f12.. ako shvatas sta mislim.
Ne moras save, cuva screeshotove u Pictures

Nego, imam ja pitanje za tebe.. gde si uzeo Bolt? :D

Edit: imao sam obicnu mx keys koju sam reklamirao i uzeo mini.. i tek kad sam dosao kuci shvatim da nema risiver. Posle par dana probao da je uvezem sa unifaj i vidim na netu da je nemoguce ali bilo kasno da vratim tastaturu.

Takodje imam i master 3 (non S) preko unifaj risivera i sad se razmisljam da li je bolje da uzmem novi master 3s i dobijem bolt ili samo bolt ali u toj varijanti moram da bodem i unifaj i bolt zajedno.. kako su usrali stvar sa tim boltom, to je strasno!
 

Prilozi

  • Screenshot_20221230_150414.png
    Screenshot_20221230_150414.png
    24.1 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno