Šta je novo?

Logitech MX Keys ili MX Keys Mini i koja oznaka

Haha, lakše bi mi bilo da je neko otuđio paket, ovako tracking number zaista pokazivao da je problem sa ups-om.

Tada sam gledao po netu i video da se ljudi iz Srbije žale na logitech-ovom subredditu upravo na ovaj problem, čak i godinu dana pre toga, ali kako nisam imao nijednu adresu u EU, pokušao sam sa svojom.

U svakom slučaju, dobro je da su sada rešili taj problem.
 
imam obe, prvo sam uzeo mx keys, bila mi je na pocetku nezgodna zbog transporta,posto radim sa 3 mesta.
posle mozda mesec ipo uzmem mx keys mini, kompatibilnija je i sve ide na ruku transporta po tom pitanju, medjutim fale mi neki tasteri na mini koji imaju na full size tj. nije da fale nego moram da koristim kombinaciju tastera da dodjem
npr. lock key na mx keysu je jedan taster gornji desni ugao, dok je na mini fn+del/win+L tako da sam na ustedi tezine i da me malo manje bole ledja, morao da zrtvujem tu sitnicu.
Bolje da sam uzeo dve mx keys :p
 
Nisam ranije hteo da piem dok ne vidim kako će biti razrešeno, ali ukratko - uzeh MX Keys S na onoj akciji za 10k u giga radnji krajem novembra, posle nedelju dana lagane upotrebe taster T krenuo da ispada iz ležišta i ne može da se pričvrsti kako treba.
Odneto na reklamaciju 01.12, pre neki dan javljaju iz servisa da je odobrena zamena, juče uzeh drugu neotpakovanu, videćemo kako će se pokazati.

Bolt radi nešto bolje od Unifying risivera po pitanju interferencija (nemam ih na boltu gde unifying secka povremeno), ali je neupotrebljiv za nove računare, mora da se prođe ceo proces uparivanja da bi radio, kapiram da su ga zato i pravili kao takvog, međutim donesete kući komponente, sklopite računar i za bios i podizanje windowsa morate imati regularnog miša i tastaturu...
Jasno je da nije predviđen za testni/servisni rad, ali opet, moglo je to uparivanje da se uradi na nivou serijskih brojeva uređaja bez vezivanja i za USB port, ovako, čim preselite risiver na drugi računar, ceo proces mora od početka da se uradi...

Za sad ne mogu da kažem da sam nešto impresioniran, sem što lepo izgleda na stolu i uklapa se sa MX Masterom/Anywhere mišonjama, deluje da je kvalitet Logija dosta opao, baš kao i broj slova u nazivu. :)
 
Neverovatno. Ja se nadam da je zapao loš primerak samo.
 
Ma otišli dođavola sa kvalitetom ko što kaže čovek...meni je 15 dana posle 2god, "=" taster prestao da radi.
 
Logitech одавно није квалитетан, чак и у скупљим класама, проблем је што је тешко наћи алтернативе за ове канцеларијске моделе са одговарајућом локализацијом.
 
neupotrebljiv za nove računare, mora da se prođe ceo proces uparivanja da bi radio, kapiram da su ga zato i pravili kao takvog, međutim donesete kući komponente, sklopite računar i za bios i podizanje windowsa morate imati regularnog miša i tastaturu...
Jasno je da nije predviđen za testni/servisni rad, ali opet, moglo je to uparivanje da se uradi na nivou serijskih brojeva uređaja bez vezivanja i za USB port, ovako, čim preselite risiver na drugi računar, ceo proces mora od početka da se uradi...
Nisam koristio bolt receiver pa me zanima, ko je u pravu od vas dvoje?

Screenshot_20231230-101552~2.png
 
Biće da je kolega sa reddita u pravu, mada jesam prebacivao bolt sa laptopa na desktop i nije radilo, znam da sam baš gunđao oko toga što moram da vraćam unifying miša i tastaturu na sto da instaliram sistem...
Jedino logično objašnjenje je da nisam obraćao pažnju koji risiver sam uključivao i da sam, umesto tog sa kojim sam upario miša i tastaturu na laptopu, uzeo bolt od miša i njega zakačio na desktop i da nije radilo jer sa njim nisu bili upareni.
Da zaključimo - radi ipak bolt kad ih uparite na jednom računaru i preselite na drugi. 😇

Mada i dalje stoji problem ako donesete kući svoj prvi računar i nemate drugi uređaj na kome ćete uraditi uparivanje... no dobro, nije baš čest slučaj, pa da ne cepidlačim. 🙃
 
Poručen a MX Keys S sa hr-slo (yu, srb) rasporedom slova.
Plaćena online i bice besplatno poslata u Sloveniju kod prijatelja mi.
Onda ce mi vec neko sredinom decmbra doneti iz Slovenije tastaturu...
Kako je obracunat porez u okviru cene od 119e, nadam se da nece biti nikakvog dodatnog plaćanja.
Graphite Croatia-Slovenia Keyboard only : 920-011591

Da li ima negde u Srbiji da se kupi ovo?
 
SRB (YU, SLO, HR) nema, za sada.
Razgovarao sam u decembru sa nekim iz nabavke kod zastupnika (uvoznika) i receno mi je da su narucili (jos i pre decembra) ali da im je (čini mi se) april kao neki rok za isporuku.
Meni još nije stigla tastatura, zaglavila u SLO, nesto ne dolaze u BG kako je receno... :(
 
Čisto par utisaka posle, evo, mesec dana korišćenja MX Keys S - izgleda lepo i toliko. 🙃
Raspored tastera me i dalje iritra, nadam se da ću se navići uskoro, ali često kucam i direktno na Thinkpadu što nikako ne pomaže.

Preveliki ESC me konstantno tera da pritiskam F1 umesto F2 jer kao da su svi funkcijski tasteri pomereni za jedan udesno.
Dodatno, nema razmaka između grupa pa takođe konstatno nabadam F4 umesto F5.
Space mi deluje preširok ili makar previše udesno tako da desni alt + v za @ na srpskom rasporedu gotovo uvek otkucam kao razmak i v pa prepravljam.
Konačno, desni klik i lock iznad numeričkog dela sam takođe stalno pritiskao umesto zvezdice i minusa, ali njih makar isključih preko opcija, dok za ovo sa fizičkim rasporedom tastera nema pomoći.

Takođe, baterija traje skandalozno kratko... sve u svemu, meh...
 
Stiglaa tastatura konačno od prijatelja iz SLO.
Naručio još prošle godine sa Logi sajta, 120e, SRB latinični raspored :)
Čekalo se da neko za BG pođe, da donese...
Trebaće vremena da se malo naviknem na tipke, nekako su manje od onih na K800 koju sam do sada koristio.
Stoji sve ono sto je @mickeyrs napisao, sem što meni ne smeta space (za sada).
Da je esc manji taman bi bilo mesta za razmak između f tastera.
Da su F oznake VEĆE na F dugmićima, ovako su odveć sitne ...
Veoma mi se sviđa postojanje snapshot dugmeta na tastaturi, što bi stalno birao shift+win+s dugmiće...

@baltam0s Bez osvetljenja minimalnog ne vidi se ništa na tasterima, jedva se naziru slova i brojevi.

Ne kontam šta bi trebalo da rade f1 i f2 tasteri kad su multimedijalni?
Znam da f3 i f4 pojačavaju i smanjuju osvetljenje al sta f1 i f2 rade?


 

Prilozi

  • 2 u 1 plus miš.jpg
    2 u 1 plus miš.jpg
    367.9 KB · Pregleda: 34
  • 1.jpg
    1.jpg
    570.6 KB · Pregleda: 34
  • 1s.jpg
    1s.jpg
    633.4 KB · Pregleda: 27
  • 4.jpg
    4.jpg
    142.3 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
F1 i F2 smanjuju/povećavaju osvetljenje ekrana (kada postoji ta opcija,, tastatura povezana na laptop), F3 i F4 smanjuju/povećavaju osvetljenje na tastaturi.
Da dodam, Flow jedva da radi između dva računara, često ne vidi drugi računar ili neće da se konektuje, pa moram ceo proces, remove, pair od početka.
Deljeni clip nisam probao, mislim da ću uzeti neki 3rd party alat za te stvari, nisam uopšte nešto zadovoljan, imam utisak da je prethodni flow preko unifying bio manje zahtevan i jednostavniji.

Konačno, dugme za menjanje računara sa donje strane miša je takođe smor, mada tu videh da ima nekih alata da se komandom prebace i miš i tastatura, treba istražiti...
Edit. I taj snapshot... postojalo 50 godina dugme PrintScreen, ne znam što izmišljaju toplu vodu, ali ajd, može da se podesi softverski šta će raditi pa nije toliki problem.
 
Edit. I taj snapshot... postojalo 50 godina dugme PrintScreen, ne znam što izmišljaju toplu vodu, ali ajd, može da se podesi softverski šta će raditi pa nije toliki problem.
Ja ga podesis na pritisak tockica na misu (MX takodje) i odlicno funkcionise, brze je i nekako mi prirodnije
 
Nazad
Vrh Dno