Šta je novo?

Logitech MX Keys ili MX Keys Mini i koja oznaka

Poručen a MX Keys S sa hr-slo (yu, srb) rasporedom slova.
Plaćena online i bice besplatno poslata u Sloveniju kod prijatelja mi.
Onda ce mi vec neko sredinom decmbra doneti iz Slovenije tastaturu...
Kako je obracunat porez u okviru cene od 119e, nadam se da nece biti nikakvog dodatnog plaćanja.
Graphite Croatia-Slovenia Keyboard only : 920-011591
 
90% sam siguran, znam da sam na redditu i još negde čitao. Naduvavali su ih zbog toga u komentarima.
Naduvavali su ih (sa razlogom) jer ne mogu da se prebace i mis i tastatura zajedno preko tastera na misu ili tastaturi. Radi samo kada se prebace preko flow-a (mada ne bas uvek).
 
@NovemberWhisky to može da se namesti na unifying receiveru, bolt nemam pa nisam probao. Nije logitechovo zvanično i ima malo zezanja, ali je moguće.
 
Pošalji tutorijal ako imaš, mada se nadam da će nekad i to omoguciti. Mnogo je glupo sto ne može
 
Da ne otvaram novu temu.
U potrazi sam za novom kompaktnom tastaurom. Koristim Logitech miševe i pripadajući Logi Options sw, ali do sada nisam probala Logitech tastature.
Kako se Logitech MX Keys Mini (regularna verzija, ne Mac) ponaša kada radi preko bluetooth konekcije, tj. da li laguje (primedba nekih Mac korisnika)? Bolt dongl ne mogu da koristim jer imam MacBook Air koji ima samo dva thunderbolt ulaza, tako da mi je bluetooth najpraktičnije rešenje. Napominjem da s ERGO M575 i MX Anywhere 3 (regularna verzija) nema laga.
 
Pošalji tutorijal ako imaš, mada se nadam da će nekad i to omoguciti. Mnogo je glupo sto ne može
Tek sad videh da si pisao, sledeci put me slobodno taguj, da vidim notifikaciju.

https://github.com/marcelhoffs/input-switcher ja sam na tastaturi stavio da mi prebacuje i misa i tastaturu.

Ne ocekuj mnogo od njih, kad nisu cak ubacili da bolt bude kompatibilan sa unifying.

Inace moja jedina zamerka na mx keys je sto se random pali osvetljenje, pa moram da je gasim kad se ne koristi. Desava se da u sred noci obasja celu sobu. Ako je neko imao slican problem i uspeo da resi, neka napise. Na redditu navodno ljudi prodrmaju tastaturu i nema vise tog problema. To mi ima smisla eventualno ako je zapalo neko zrnce prasine kod senzora, ali kod mene nije pomoglo.
 
Dosta Mx master tastatura koja je dosla u Srbiju (bar ove sa usa layoutom) je imala taj problem da iznenada krene da se pali svetlo i gasi u nekom vremenskom intervalu (blinka jednostavno tastatura). Neki su resavali problem ubadanjem usb-c kabla da se ista prikljuci na punjenje, neki (kao moj prijatelj) su vratili istu i uzeli pare nazad, ja na nemackoj verziji nisam imao taj problem ali na usa koja je kod nas uzela takodje imam (mada se ne desava cesto). Generalno ne koristim svetlo na tastaturi tako da sam posle nekog vremena isto ugasio. To sto mi je = taster prestao da radi 15ak dana posle isteka garancije je druga prica...sad i ja zalim sto nisam vratio :D
 
Da, ova je USA layout, moguce da je ista serija kao i kod ljudi po netu sto se zale. Osvetljenje mi je zgodno uvece, zato ga i ne gasim, ali je bezveze sto trosi bateriju, jer ko zna koliko se puta upali dok spavam ili dok nisam pored.
 
Ja sam ubio osvetljenje. Em mi je baterija prodisala, em sam izbegao taj problem.
 
Da, ova je USA layout, moguce da je ista serija kao i kod ljudi po netu sto se zale. Osvetljenje mi je zgodno uvece, zato ga i ne gasim, ali je bezveze sto trosi bateriju, jer ko zna koliko se puta upali dok spavam ili dok nisam pored.

A gašenje na prekidač kada je ne koristiš?
 
To i napisah da radim u poruci pre te citirane. Ipak, to svakako nije resenje necega sto ne radi kako treba.
 
Tek sad videh da si pisao, sledeci put me slobodno taguj, da vidim notifikaciju.

https://github.com/marcelhoffs/input-switcher ja sam na tastaturi stavio da mi prebacuje i misa i tastaturu.

Ne ocekuj mnogo od njih, kad nisu cak ubacili da bolt bude kompatibilan sa unifying.

Inace moja jedina zamerka na mx keys je sto se random pali osvetljenje, pa moram da je gasim kad se ne koristi. Desava se da u sred noci obasja celu sobu. Ako je neko imao slican problem i uspeo da resi, neka napise. Na redditu navodno ljudi prodrmaju tastaturu i nema vise tog problema. To mi ima smisla eventualno ako je zapalo neko zrnce prasine kod senzora, ali kod mene nije pomoglo.
Hvala puno, na jednom racunaru nemam admi pristup, pa nema nista od toga nazalost. Nadam se da cu resiti problem tako sto cu raditi sa jednog racunara, to bi bilo najbolje 😂
 
Nema na čemu. Pravo da ti kažem, davno sam ovo odradio pa se ne sećam, ali mi se čini da mi nisu trebale admin privilegije za korišćenje. Jedino što zahteva malo vremena je to da pogodiš kanale od uređaja, mada sad su napisani za većinu tamo na githubu.
 
Da li je još neko imao problem sa škripanjem space bar-a pri kucanju? Užasno iritira, glavni razlog za kupovinu MX Keys Mini mi je bila buka mehaničke tastature :D
Pazario u Gigatronu, i odbili su reklamaciju, pa mi deluje da mi ne gine samostalno podmazivanje i izbegavanje Logija i Gigatrona ubuduće.
 
na kvalitetnim mehanickim nema skripanja i ne prave buku. cak mozes i da customizujes koji ti zvuk prija da se tako cuje :)
 
Prešao na MX Keys prvenstveno zbog "buke" mehaničke tastature. Ta buka je pesma u odnosu na škripanje spacebar-a :D
 
Ne znam da li bih baš rekla da razmaknica škripi, barem na mojoj tastaturi (MX Keys Mini). Možda zvekeće za nijansu više od ostalih tastera, koji više imaju onaj tupi, "thud", zvuk.
 
Vidim sad da se dosta ljudi po netu žali, izgleda da su štedeli na masti na nekim serijama :)
Nije mi bio problem da skinem taster i podmažem sam, ali pošto nije klasičan keycap, gubim garanciju time. Bez garancije sam mogao i jeftinije da je kupim :)
 
Ako već imaš garanciju nosi nazad u prodavnicu na reklamaciju.
 
Samo da javim da je Logitech Support imao razumevanja i rešio problem vrlo brzo, za razliku od domaćeg servisa (i prodavnice) koji ne vide problem u tome da premium tastatura škripi pri upotrebi :)
 
Kontam odobrili zamenu, ne znam kako bi drugačije
 
Naravno, zamena je jedino rešenje što mogu da urade, a pitam ga zato što su tako i meni poslali zamenski uređaj pre par godina, ali lokalni UPS nikada nije pustio paket, jer verovatno ne mogu da naplate špediciju ili šta već, pošto stoji da je plaćeno 0€, što i jeste tačno.

Posle par nedelja prepiske lokalnom UPSu, slanja dokaza i njihovog zajebavanja je na kraju paket vraćen Logitechu, a ja morao da nađem nekog sa adresom van ove "države" da bih dobio uređaj. Pa me čisto zanima da li su sada promenili proces ili bar kurirsku službu.
 
Pošto je prodavac odbio da zameni, već nudio ponovno slanje u servis, Logi mi je poslao novu tastaturu. Prijatno su me iznenadili :)
 
Znači nije bilo problema na carini? Poslali iz holandskog skladišta i stigla na kućnu adresu, nije ups tražio nešto od papira?
 
Nazad
Vrh Dno