Šta je novo?

Logitech MX Keys ili MX Keys Mini i koja oznaka

Nisam čitala temu pre kupovine. 😄 Miš još nije stigao, ali poručen je preko kp, tako da je kasno da ga menjam za poslovnu verziju. 😔
Ako ne nađem bolt, uzeću bluetooth adapter, pa ću videti kako funkcioniše, šta je tu je.
 
Nisam čitala temu pre kupovine. 😄 Miš još nije stigao, ali poručen je preko kp, tako da je kasno da ga menjam za poslovnu verziju. 😔
Ako ne nađem bolt, uzeću bluetooth adapter, pa ću videti kako funkcioniše, šta je tu je.
Pa jednostavno odustani od kupovine misa i to je to... pitas prodavca ima li biznis verziju,ako nema kupis na drugom mestu i to je to,ili vratis tastatur ako si kupila kod nas (14 dana imas pravo). Mislim zasto ti se mucila?
 
Jel ima neko kojim slucajem MX keys sa USA rasporedom da bi menjao za istu sa DE? Stavio sam i u oglase al reko i ovde da pitam posto mi znaci, a i ne mora da znaci da svi gledaju oglase :)
 
Jel moguce da na kp (i generalno prodavnicama) nema da se kupi Business varijanta Mx Keys tastature sa USA/Uk rasporedom tastera?
 
Trenutno imam Logitech K740 tastaturu, koja me dobro sluzi. E sad, ja bih da predjem na nesto bez kabla (da ih se malo resim), pa mi je ova MX Keys privukla paznju.. Stoga imam jedno glupo pitanje za vlasnike ove tastature, posto je vec dugo merkam.. Da li se, prilikom rada, oseca potreba za nekom potporom za dlanove? Na ovoj mojoj postoji ugradjena i odlicna je. Znam da moze da se dokupi i dodatni palm rest, ali mi deluje da to nije, ne znam. Da li mozda postoji neki 3rd party dodatak za dlanove, u koji bi se "ubacila" ova tastatura kao u ladicu, pa da budu kao jedna celina? :D
 
Meni je daleko praktičniji ovaj palmrest na MX keys koji može da se pomera, nego takav ugrađeni 'produžetak' na K520.
 
Ja sam kupio MX Keys PLUS sa tim dodatkom za dlanove,al sam ga posle par dana sklonio u kutiju... meni vise smeta nego sto mi prija... imam taj neki "nezgodan pristup" tastaturi,pa mi leva ruka uvek promasi podlogu :D

edit.inace danas prvi put punim tastaturu,i prijatno sam iznenadjen,jer mislim da je proslo bas mnogo vremena od kupovine... Master 3 sam vec jednom punio,iako se ako se ne varam njegova baterija deklarise na duze trajanje
 
Poslednja izmena:
Puno se zahvaljujem na iskustvima :)
 
Kazite mi, kako vam funkcionise pozadinsko osveljenje na tastaturi? Da li tastatura pamti prethodna podesavanja (jacine osvetljenja, itd)? Da li se random pali/gasi osvetljenje kada se tastatura ne koristi? Citam po netu da je ima(la) dosta bagova po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Pali se i gasi na većini ovih sa engleskim layoutima. Ja sam primetio pre par dana baš taj fenomen u stand by preko noći, odradio novi firmware i juče preko dana i u radu mi počelo da se dešava. Ijače treba da pamti podešavanje. Na onoj nemačkoj što sam zamenio sa kolegom nisam primetio dešavanje sa svetlom, da li je do kontrole kvaliteta ili nekakav drugi propust, pojma nemam. Sad mi glupo i da vraćam tastaturu, a opet i da ne vraćam 🙁🙄
 
Meni je US raspored, a nemam taj problem sa osvetljenjem. Ne pali se nasumično samo od sebe, mada ja ne gasim tastaturu. MX mini je u pitanju.
 
Pali se i gasi na većini ovih sa engleskim layoutima. Ja sam primetio pre par dana baš taj fenomen u stand by preko noći, odradio novi firmware i juče preko dana i u radu mi počelo da se dešava. Ijače treba da pamti podešavanje. Na onoj nemačkoj što sam zamenio sa kolegom nisam primetio dešavanje sa svetlom, da li je do kontrole kvaliteta ili nekakav drugi propust, pojma nemam. Sad mi glupo i da vraćam tastaturu, a opet i da ne vraćam 🙁🙄
Uh, ovo me bas ne raduje :/ A bas me nesto svrbi da pazarim.
 
Ako sam dobro razumeo, Keys Mini ne dolazi sa konektorom i ne radi sa Unify samo sa Bolt?
Da li "običan" Mx Master 3 radi sa Bolt ili je potrebna posebna verzija?

Imam Mx Keys i Master 2s, gledam da ih zamenim za Mini i Master 3, ali me ovo sad bacilo u rebus, jer na kompu bt ne radi kako treba i treba mi prijemnik
 
Znači opcija mi je da kupim Mini + Bolt konektor i Mx Master 3 Business koji nemaju da se kupe kod nas osim na KP?
Ili da čekam Master 3S koji radi samo sa Bolt konektorom i dolazi jedan uz njega. Mislim da ću da čekam onda, mada ko zna kad će da stigne kod nas.
 
Ne moraš da uzimaš poslovnu verziju miša. Može tastatura da radi preko bolt-a, a miš preko Unify risivera. Nema nikakvih smetnji. Tako radi kod mene. Jedino ako ti je baš problem da priključiš dva risivera.
 
Mhmm, to bi mi bilo okej, ako radi kako kažeš.

Koji raspored tastera ima tvoja Mini tastatura? Sa horizontalnim ili vertikalnim Enter tasterom?

Edit: Našao sam na bc po broju sa US rasporedom-horizontalni enter i poručio. Ako ne bude bila ta vratiću im.
 
Poslednja izmena:
Danas stigla sa vertikalnim tasterom :( Vratio sam je odmah.
Sad moram da se bacim u potragu za horizontalnim enterom. Zna li neko gde ima?
 
Ako baš ne insistiraš na mini modelu, evo u oglasima ispod na benchu jedna.
 
Danas stigla sa vertikalnim tasterom :( Vratio sam je odmah.
Sad moram da se bacim u potragu za horizontalnim enterom. Zna li neko gde ima?
Zašto je bitno da bude baš horizontalni? :) Meni čak više odgovara vertikalni, nekako sam se navikla, ali svakako ne bih vratila tastaturu zbog horizontalnog položaja Enter tastera. Pogledaj na kp da li ima, ali obrati pažnju na raspored tastera, da li je US ili neki drugi.
 
Navikao sam na takav raspored i lakše mi je da kucam. Sa vertikalnim tasterom često pogrešim dugme za \| i stisnem " npr. :)

Većini nebitna stvar, ali mene nervira, pa kad već kupujem novu hoću da bude baš kako treba. :)

Pogledaću na kp, hvala :)
 
Pali se i gasi na većini ovih sa engleskim layoutima. Ja sam primetio pre par dana baš taj fenomen u stand by preko noći, odradio novi firmware i juče preko dana i u radu mi počelo da se dešava. Ijače treba da pamti podešavanje. Na onoj nemačkoj što sam zamenio sa kolegom nisam primetio dešavanje sa svetlom, da li je do kontrole kvaliteta ili nekakav drugi propust, pojma nemam. Sad mi glupo i da vraćam tastaturu, a opet i da ne vraćam 🙁🙄
Ovo sam i ja primetio pre izvesnog vremena, par meseci mozda.. ali stalno neki posao i nisam se mlatio sa tim.
Mada otkad je pocelo, baterija logicno krace traje..

inace koristim je skoro 2g kao i master3..
 
Kad krene tako da se pali gasi, ubodi joj samo usb-c, trebalo bi da se sredi. Ja već mesec dana nisam primetio problem
 
Na kabl i ne možeš da je koristiš, usb-c je samo za punjenje.
 
Kapiram ja da ona i dalje koristi bezicnu vezu, ali sta, resenje je drzati je na kablu?
 
Nazad
Vrh Dno