Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^
Tu je bio jedini problem sto je ona nepismena i priglupa (kad moram tako da kazem).
Verovatno je ocekivala da ce Limundo Tim da joj omoguci i refund i da dobije kartice SA folijom itd.
 
Me:



She:



Me:



E, sad sam se JA žalio LTu, jel vređa :D :D :D

Poslao sam joj poslednju poruku 3 puta, na svakih sat-dva kad prodjem pored kompa, i još nema odgovora, a online je.....

I posle toga:

sto se mene tice vrlo rado.nisam htela da se ubedjujem sa vama zbog nekih hiljadu dinara.kupila sam sto sam bila naivna i verovala da je nekorisceno stvarno novo i upakovano.zato sam sinoc i resila i ocenila vas pozitivno da bi zavrsili sa tim i da vise ne komplikujemo i ne raspravljamo i ne pravimo od muve magarca.odlucite sami sta god hocete jel ja sam spremna i da vam vratim i li da ih postavim na aukciju pa sta bude.zato sam vas i ocenila pozitivno jel nemam nameru da se raspravljam putem poruka sa vama posto imam i drugih obaveza.resite sami sta god hocete i sta god vama odgovara.pozdrav milena

ja:

Dajte mi broj tekućeg računa na koji mogu da vam uplatim 1130 dinara.



Vratite mi kartice PostEkspresom na moju adresu:

A već otprilike imam u glavi šta je sledeći korak.... ;) ;) i kako ću da je ******* kad mi vrati kartice....
 
Sorry za dug post, mozda se neko nasmeje. Ceo problem je bio sto je kurirska sluzba izgubila garantni list uz robu. Poslao mu opet garantni list i opet ne valja. Covek je uveren da je limundo prodavnica, da sam ja firma koja izdaje fiskalne racune :D

Poruka 1
slusaj ne zanima me dali si prepodavac samo mi posalji garantni list,cena mi odgovarala pristao si na dogovor a tvoja prica da lanac moze da se pokida ja sam masin bravar ne lajk uporedjujes gvozdje i plastiku u ponudi je stojalo garancija 2god.hocu garantni list normalno overen nemoj da me vozas.ne zanima me i da si ga platio jeftinije jer ga u mom kraju nema i cena mi odgovarala ako igras igraj posteno kako pevas obavestio sam limundo o ovom problemu i oni ce te kontaktirati,samo se stavi u mom polozaju i onda komentarisi
ocekujem da ces da ispunis dogovor sa aukcije i da mi posaljes garantni list pozdrav

Poruka 2
slusaj ne zanima me dali prikrivas porez dali krades nisam ni mislio da zovem inspekciju svako ko ima firmu kad salje robu salje barem neku deklaraciju ili barem lepo spakuje robu kutija firme ja sam dobio ko sa buvljaka cak i tamo ima barem kutija.kad se roba vraca vraca se u original pakovanje u sta da vratim ja ako si reko 2god. garantni list salji garanciju sa tacnim podacima i normalno overenu sa fiskalnim racunom inace stvarno saljem inspekciju i policiju navescu da prodajes kradjenu robu a za limundo da ne pricam samo cekam tvoju slidecu poruku da vidim. nemoj vise da me zezas i vozis tamo amo kakva je to firma kad sa kupcima vodi ovakav dijalog ja znam da im uvek izlazi u susret nemoj vise da me vuces tamo amo.adresu imas gde da saljes i nemoj vise da me zezas

Poruka 3
cujes nemoras da ocenjujes jer saljem burazeru u beograd garanciju da proveri dali je validna ps. on radi u supu a kum mu je trzisni inspektor samo nije u tvojoj opstini na banovom brdu a;li nije problem reko mi je .ovakve prevare stvarno nisam doziveo nikad
 
Poslednja izmena:
Priznaj, Duke ... šta si mu uvalio? Priznaj da nije imalo celofan, i nije bilo originalno zapakovano ..... :) :) :)
 
Brate dzak za boks. Nov, netaknut. Jos mu izasao u susret, poslao na preciziran datum, na izmenjenu adresu (jer covek navodno bere maline pa nije u selu na koje mu je registrovan limundo nalog) i jos trazio da ispraznim dzak, da manje plati postarinu, pa ce on da puni dzak krpama. I jos optuzuje za fiskalni, garanciju, pakovanje itd.
Havarija, mislio sam da je skrivena kamera online. Sve mu posaljes i opet ne valja.
Limundo retardi savetuju da kupcu izadjes u susret :) u prevodu salju genericke poruke boli ih paja za raju.
 
Ne znam kakvu garanciju, kad je džak otvoren i promenjena sadržina. TO više nema garanciju. :) :) :)

Koliko on ocena ima? Jesi li mu prodao kao firma?
 
Prodao kao fizicko, nemam firmu :)
Garanciju sam mu svejedno dao, ali je kurir zagubio, ja poslao ponovo postom pa je onda krenuo da kuka na validnost iste, da ce da proveri u SUP-u kod ortakovog kuma budale švabe štaveć...

Ocena ima 20-ak, jugoistok Srbije.
 
Ma budala, ignoriši .... I čuvaj poruke, naravno, da limundo vidi da si sve poslao.
 
Daj i tvoje poruke njemu haha :D
 
Poznavajuci mnoge clanove na limundu vidim da se svi rasturaju od prodaje I razradili lep biznis,ako nek ide dok ide.
 
Kako znas da je dupli nalog?

P.S. Prvi nalog je suspendovan

Pa isti telefon vidi slike
Prodavo se prvo kod ovog iskljucenog(prekinuta zbog dizanja cene),a posle dva dana kod ovog drugog
Ta dva naloga ima isti lik
Ovi sa 200 i vise ocena imaju po 5-6 naloga minimum
 
Poslednja izmena:
Mozda sam se lose izrazio,naravno da nemaju svi duple naloga.ali da vecina ima ima
Imanje duplog naloga ne znaci da je prevarant,vec da vestacki pokusava da digne cenu
Meni samo smesni ovi sa pricom stigo iz Danske
 
Pa i dosta toga stigne, znam neke sto operisu po buvljacima... znam da se zale da vecina roma naucilo da koristi limundo i sad sami rade... uglavnom su to te zemlje, mada lupaju vecina
A i znam da kukaju samo tako da im gase naloge... svi se po tim buvljacima znaju pa je i poznato da im limundo itekako gasi naloge
 
Poslednja izmena:
Limundo iz dana u dan sve vise propada iz jednog razloga a to je da vise bez vestackog podizanja cene jako tesko mozete da prodate neku svoju stvar u realnoj ceni,pisem ovo jer sam iskusan `Limundovac` imam preko 500 ocena,i jednostavno se ne isplati postaviti aukciju od 99din na 3dana ili vise,a mislim da je to posledica banovanja mnogo ljudi,sto je doprinelo ovome,a o Kupindu bolje da ne pisem,postavim predmet i u 5 dana dobijem 3 pregleda..
 
Kupindo je umro usled kupujemprodajem koji za razliku od kupinda igra na kartu jednostavnog postavljanja i kontakta. Niko nikog ne banuje zbog poruke tipa - "e brate, oces prodas jeftinije, moze moze" dok na limundu moras da pises poruku (pod pretpostavkom da SVE citaju) kao da si sa geteovog instituta zoves Doktora nauka na svecani bal. da se slucajno ne vuredi stranka ili Limundo.


sto se aukcionog sajta tice, odnosno Limundo-a, ja kazem da je odlicna stvar za ljude koji imaju da prodaju stvari/imaju gde da nabave. Moja mama bije odlicnu lovu tako sto zna magacin sa obucom vracenom sa garancije (14 dana vracanje bez ikakvog povoda - zakon) a ostatak aukcija dopunim ja mami sa nekih carinskih raspordaja (ko zna o cemu pricam zna sta sve ima za dzabe i na kilo) i sa buvljaka. Kad kazem Buvljak - mislim na drage nam Rome koji PITAJ BOGA kako dolaze u posed nekih stvari. Ja svaki put kad odem kupim 15ak stvari ukupne polovne vrednosti od 100-150 evra a platim 1000-2000 dinara. Pre neki dan je bio Rolandov ploter/stampac original, malo starije generacije, trazio ciga 50 evra, dok sam ja otrco do bankomata neko drugi uzeo dusa me zabolela. sve i da je pokvarena prodao bi je za 500-600 evra.

elem, ako postujes pravila (nametnuta silom) mozes lepo da radis. A to sto ce pojavom prvog ozbiljnijeg aukcionog sajta limundo da umre za manje od godinu dana (dok se ovaj izreklamira) je druga prica. Ja licno bi je zapoceo da imam oko 10k evra da zapocnem sve, i da se izreklamiram dovoljno dobro, sto je neophodno da se limundo izbaci iz shina i narod uputi u novi sajt.
 
^
Tu je bio jedini problem sto je ona nepismena i priglupa (kad moram tako da kazem).
Verovatno je ocekivala da ce Limundo Tim da joj omoguci i refund i da dobije kartice SA folijom itd.

Ne diraj mi Milenu :)

Milena je Ultra Sega Mega Riba :D, i zahtevam da se shodno tome odosiš prema njoj ;)
 
Znas je licno, ili nasllucujes?

Jos jedan pismeni:

" zdr brate jasam theo da pitam jeli playsastion sve uredu da nema neku gresku imas li sve kablovi i djoster 1 ili 2 ako je sve ured brate da se dogovorimo za cenu ozbiljan kupac sam imas igre isto??? pokazi mi koja tije zanja cena"
 
Piši kao što govoriš - Vuk Karadžić
 
Hahahaha :D Pa sve da hocu, ne verujem da bih uspeo da napravim tooooliko gresaka :D
 
Ja imam nekih stotinak pozitivnih ocena bez negativnih ocena,i u pocetku je sve to delovalo lepo kao i svima,medjutim kada vidim da postoje i drugi sajtovi (konkretno kp) limundo tj kupindo mi postaje besmislen prvenstveno zbog nimalo vece bezbednosti nego sto je ona na kupujem prodajem (iako to mozda tako ne deluje),jer se na oba sajta svodi na dobru procenu prodavca,naplacivanja provizija koje nisu uopste male,do 10% pa to je smesno i njihovog stava tj. sistema dok god im placas tu si,bez obzira na prevare i negativne ocene.Ja nisam tu odluku da tamo vise ne prodajem nista doneo zbog neke prevare ili ne znam cega,vec zbog toga sto je to los sistem i kad tad ce mi taj isti doci glave...Da li ce to biti neki clan ili pak oni to je nebitno.Inace najveci "neuspeh" sam imao kada je jedan lik vratio paket pa sam platio duplu postarinu za njegov povracaj,poslao njima sliku uplatnice i prijemnice i oni su negativnu koju je on meni dao skinuli su je,njemu je ostala negativna i dobio je kao neko upozorenje.Znaci prema meni je Limundo bio super,nisu me ostetili za nesto osim,naravno bezobrazno napucanih provizija pa sto bih ja pored kupujem prodajem,koji naravno nije ne znam kakav sajt,ali ne kaznjavaju me ako mu preko privatne poruke posaljem jos slika predmeta.Najbolje bi bio i Ebay,kad bih znao postupak ,on je u Srbiji kao neka apstraktna pojava i smatra se da si ti privilegovan ako kupujes sa tog sajta...

Nego,na kp sam kupio nekoliko stvari i sve je super proteklo,plus nema provizija i kaznjavanja a ni (verovatno) citanja poruka,pa ga zato opisah kao bolji od Limunda,ali znam da itekako i tu ima prevara.Sada bih trebao da kupim nesto za 2000,s tim sto bi prodavac koji je po mom misljenju proveren,hteo uplatu na tekuci racun u Postanskoj Stedionici,znaci on je meni dao ime i prezime i broj racuna,pa mene zanima koliko je to bezbedno ? Ja jesam ranije uplacivao na tekuci racun Postanske Stedionice ali su to bili manji iznosi,pa mene zanima ako on mene za**** , mogu li ja na osnovu ovoga sto mi je dao da saznam njegove sve podatke ? Hoce li salterusa uopste meni kao nekom levom liku da da tako nesto ?
 
2000dinara? ako te zezne ne mozes mu nista osim da ga izbatinas
 
Pa da nisu neke pare ali ni te 2000 mi ne padose sa neba...Mada pretpostavljam da si napisao u smislu da ispod 15000 nema nista od policije,ali moje misljenje da kod nas i za mnogo vece iznose nema nista od policije :) Trazio sam mu sken licne,pa nek prekrije jmbg,cekam odgovor...

A za batinanje,pa pretpostavljam da i ne bi bilo tesko jer imas ime i prezime,broj racuna je nebitan,ali na onoj uplatnici pise adresa pa i mozes da ga nadjes...Ali mislim da se to uvek svede na to da,zbog malog iznosa,ti odustanes od toga jer prevoz,pa dok ti nadjes adresu (kakvih sve zabiti ima u vecini slucajeva nisu ni adrese normalno odradjene),pa sve....Mada dodje ti do da uradis iz principa pa makar samo tebe to kostalo ...
 
Ima 4 za neke predmete do 1000 din,to je sve kupio,ovo mu je prva prodaja,makar na ovom nalogu :D Odlucio sam da mu ne uplacujem,zna li neko ima li AKS jos uvek onu opciju 100 din pa otvori ? Ako ima da mi tako posalje,sve ostalo je hvatanje vetra...
 
Tebi ocigledno neki tvoji instinkti govore "ne". Onda i nemoj. Kupi na drugom mestu (od drugog coveka).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno