Šta je novo?

LG Optimus L9

iGO radi odlicno! :D
 
LOL Dobro de, čiji naziv počinje sa "Go" :).
 
1. Možeš postoji framework na xda koji moraš sa skineš. Mislim da treba I otključan bootloader.

2. Ako misliš na ograničenje potrošnje neta to već postoji ugrađeno.

3.
No frills cpu control je odlicna i lagana aplikacija za kontrolu rada procesora. I preporucujem nameštanje interactive moda za kontrolu procesora, znatno živahnije radi telefon uz minimalan gubitak baterije.
Es file Explorer(ima root Explorer a prepun je i drugih funkcija) uz dodatak koji se zove es file manager. Omogućava da namestis koji se programi pale sa telefonom i još mnoge kul stvari.
Titanium Backup da pobrises ili freezujes bloatware.
Lucky patcher, krekuje aplikacije I slicno, veoma moćna alatka.Pažljivo sa radom sa sistemskim aplikacijama.
Adblok.

To je ono što ja koristim i što smatram korisnim.

I naravno Tasker ako ces da gubiš život namestajuci ga, ali naravno da nije neophodan :)



Izbegavaj greenify, izvikana aplikacija koja na našem soc ne radi kako treba.

Ako podesiš sve na telefonu kako treba i nemaš užasne aplikacije sa bagovitim servisima (A ima mnogo takvih) ima telefon da radi kao zmaj i pride drzi solidnu bateriju Bez tih battery save gluposti :) Ovo pričam iz iskustva jer sam te popularnih battery save aplikacije temeljno testirao.

Nije mi bilo par dana...

1. Ništa od toga, nikako ne uspevam da otključam bootloader.
2. Misli sam na onu potrošnju. većina to stavlja na pozadinu u temi "Mobilni mod"
3. Probaću sad, pa javljam utiske za dan/dva da vidim kako će se pokazati.

Hvala :)
 
"go" aplikacije su stvorene od strane proizvodjaca telefona da toliko uspore i najbrze uredjaje da bi isti ti korisnici mislili da je telefon los i kupili novi :)



Nije mi bilo par dana...

1. Ništa od toga, nikako ne uspevam da otključam bootloader.
2. Misli sam na onu potrošnju. većina to stavlja na pozadinu u temi "Mobilni mod"
3. Probaću sad, pa javljam utiske za dan/dva da vidim kako će se pokazati.

Hvala :)

2. probaj zooper widget pro (uz ekstenzije), better dashclock widget ili dashclock widget ako imas 4.2 verziju androida

3. imas i applikaciju koja se zove sd speed increase ubrzava rad sd kartice. Moze i bez nje da se edituje jedan fajl ali se vraca na default vrednosti nakon svakog restarta telefona.
 
Poslednja izmena:
2. probaj zooper widget pro (uz ekstenzije), better dashclock widget ili dashclock widget ako imas 4.2 verziju androida

3. imas i applikaciju koja se zove sd speed increase ubrzava rad sd kartice. Moze i bez nje da se edituje jedan fajl ali se vraca na default vrednosti nakon svakog restarta telefona.

Našao sam ovo pod 2. šta mi treba. Večeras ću da se pogram sa time, ima malo više posla.

Što se ovog drugog tiče, nemam potrebu za time. Nije mi mnogo zauzeta kartica, a na njoj su mi samo pesme i slike.
 
Da li negde moze da se kupi maskica za LG L9 P760, ili da se naruci ? Hteo bih da zamenim posto vec menjam touch screen (pao mi telefon) pa da ga podnovim :)
 
Pogledaj na eBay-u ili Aliexpress-u.
 
Poslednja izmena:
Hoce li ko naci nacin kako da otkljucamo bootloader? Ja sam se vec mnogo iznervirao da i ja razmisljam da promenim tel.! gledam po netu kako lepo radi cyogenmod joooooj, e a imao sam HTC desire pre ovog Lga, pa sa njim si mogao raditi sta si hteo...pa se valjda ponadao da kad kupim LG da cu moci i na njemu da se zezam kad ono...
 
Jel neko narucivao folije iz Kine za nas telefon? Ako valjaju da preporuci, pozeljno bar 3 komada da idu da se isplati da ta 3 platim oko 200din pa da imam u rezervi. Bolje nego ovde da uzmem jednu za 200 :D
Mada ako ima neko link i od nekog prodavca iz Nemacke da je jer sam cini mi se davno video da je neko u temi za Nexus 4, ako se ne varam, kupio 3 komada iz Nemacke za 5-6$ ali su i stigle za tipa nedelju dana i jos su i kvalitetne :)
 
Imam ja folija za telefon, dacu ti 3 komada za 200din, javi mi se na pp.
 
Da li postoji fix da se instalirane aplikacije prebace na SD (naravno one koje mogu)? P768 je model i trenutno je na telefonu 4.0.4.
 
Poslednja izmena:
Jel neko narucivao folije iz Kine za nas telefon? Ako valjaju da preporuci, pozeljno bar 3 komada da idu da se isplati da ta 3 platim oko 200din pa da imam u rezervi. Bolje nego ovde da uzmem jednu za 200 :D
Mada ako ima neko link i od nekog prodavca iz Nemacke da je jer sam cini mi se davno video da je neko u temi za Nexus 4, ako se ne varam, kupio 3 komada iz Nemacke za 5-6$ ali su i stigle za tipa nedelju dana i jos su i kvalitetne :)

Imas na k-p i na L folije vec za 90 din za L9. Uzimao sam i mat i sjajne.
 
Poslednja izmena:
Moram da postavim jedno pitanje, da li vi imate problem da kad uključite telefon on SD karticu čita sigurno 5-6 minuta i potroši 7-8% baterije?
Menjao sam i karticu, uzeo class 10 i dalje isto?
 
^^ svaki android telefon skenira i indexira sadrzaj kartice.
Duzina skeniranja naravno zavisi od toga koliko fajlova imas na kartici, pa recimo gomila malih fajlova (slike, muzika) to vreme produzava.
 
Poslednja izmena:
Ja imam klasu 4 i potraje priprema , par minuta, al ne trosi bateriju, tacnije ostane na 100%.
 
Da li neko koristi neke xposed module i koje?
Ja sam sada bezveze probao GravityBox iako nisam ni siguran bas da podrzava nas L9 ali sam menjao malo boje u status baru i ucinio ga transparentnim kada sam na home screen-u :D
 
Da li neko zna kako da na l9 kao temu sms poruka stavim sliku iz galerije? :d Hvala
 
Nazad
Vrh Dno