Šta je novo?

LG Optimus L9

Ako nekom zatreba, upravo sam otključao svoj L9 sa Telenora kodom kupljenim na eBay-u za cirka 120 dindži :D. Ceo proces - kupovina, dobijanje koda, otključavanje - je trajao 5 minuta i sve fercera bez problema.

Kupio sam od ovog prodavca:
http://www.ebay.com/itm/181281219630
 
Moja prijateljica se drndala sa servisom jer su joj 2 dana zavlacili sve kao sad ce da otkljucaju i na kraju je zvala ovde podrsku i dobila je kod sa kojim je otkljucala telefon kuplken u Vipu i to besplatno. To se desilo pre skoro godinu dana i radi odlicno.
 
Šta znači to "ovde podršku", gde to?
 
Sorry, mislio sam na LG Srbiju, sediste im je u Subotici, telefoni su im na LG zvanicnoj stranici.
 
Aha, ok. I tek tako joj dali kod?
 
Okrenem ja sad drugaricu da je pitam za detalje, a ona mi kaže da poznaje nekog iz predstavništva i da je sa njim privatno pričala, a taj neko je uputio ovde na servisera koji je ukucao šifre i rešio stvar. Pošto je bilo preko veze, nije ništa platila. Izvinjavam se svima još jednom na dezinformaciji.
 
Konacno se pri onim tutorijalima pojavilo nesto novo :) Na drugom kompu pokusavam da otkljucam bootloader, tacnije na laptopu kuci na kojem je bilo bar pre ovoga 5-6 drugih telefona sa drajverima i nikakve drajvere nisam brisao, a ipak prvi put mi se pojavilo u Device Manageru > Android > OMAP4430 FastBoot drivers ... Nadam se da je ovo dobar znak i sada cekam jos tacno 12 minuta pa cu pokusati (hocu da ispostujem onih 30min, nece skoditi) ... I zvacnicno obecavam da je ovo poslednji pokusaj :d Ako sad ne uspe, onda je mnogo dobro zakljucan i nemam vise zivaca da se igram sa ovim... I nadam se da nema problema nekih posto je vec rutovan...

Edit: Izludecu :d

Nisam uspeo i vidim da u Device Manager-u je siva ikonica za fastboot drivere, odnosno ne kapira da je konektovano... Currently, this hardware device is not connected to the computer. (Code 45)

Edit2: Problem je sto uspem da instaliram te fastboot driver-e, i oni su "aktivni" u Device Manager-u cim to uradim, ali tada je telefon ugasen. Cim upalim telefon oni posive i nema sanse da se odradi adb reboot kako treba. A ako je ugasen onda naravno ne vidi device i ne moze da izvrsi komandu :/

izgleda da na nekom moze a na nekom ne moze da se otkljuca bootloader!...a mi spadamo u ovu drugu grupu!!
 
To sam i ja shvatio na kraju... Nadam se da LG planira bar nekj update pa da se nadam da ce se to promeniti :/
 
Ljudi pomagajte :)Reinstal sam xp i sad ne mogu da povezem telefon da prebacim slike i fajlove na komp.Kad ga povezem na usb instalira drajvere i uopste mi se ne pojavljuje kao ranije da mogu da prebacujem fajlove kao sa obicnog flesa.Pre reinstalacije xp-a sve je radilo normalno.Ako neko zna sta bi moglo da bude neka me prosvetli :)Sve zivo sam probao i opet ne radi
 
Jes da sam obecao da sam poslednji put pokusao otkljucati bootloader, ali morao sam opet da probam i naravno opet neuspesno.
A probao sam jer sam juce rusio komplet sistem pa instalirao svezi win7.

A ista situacija opet.

Edit2: Problem je sto uspem da instaliram te fastboot driver-e, i oni su "aktivni" u Device Manager-u cim to uradim, ali tada je telefon ugasen. Cim upalim telefon oni posive i nema sanse da se odradi adb reboot kako treba. A ako je ugasen onda naravno ne vidi device i ne moze da izvrsi komandu :/
 
Ja sam malopre pokušao da otključam bootloader preko nekog LG Tool-a, aline prepoznaje telefon uopšte.
Sutra ću probati i na drugi način, koji sam našao na youtube, nadam se najboljem.

Odlučio sam da probam flešnem PACman-a.
 
Sta vi mislite jel vredi prodati L9 i uzeti za otprilike iste pare (mozda 10e gore) S2 pa da mogu da se igram sa Romovima i ostalo? :d

.... Da, dotle je doslo :d
 
Ju, ja sam stalno kontao da je 4.7 isto :d
Ma drug neki ima, ali nije mi se cinilo da je nesto manji od L9 :O Nesto sam gadno utripovao.
On kaze za 130e ce mozda prodati ako nabavi note 3 uskoro, a ja L9 valjda mogu za 120-130e prodati 5 meseci star otprilike sa super stanjem. A vala sa njim samo zivce pogubi kad pocne da koci i da se gubi. A lepo sam ga root-ovao, greenify uposlio, Nova luncher instalirao ali dzabe.
 
Mene moj super služi, ali me je smorio pa hoću promenu. Jurim nekog Nexusa,ahteo sam malo da se poigram sa romovima, ali izgleda da taj film neću gledati.
 
Takodje sam hteo nexusa i pretplatio se na temu dobra 2 meseca, ali na kraju sam odlucio da ne bacam pare na upgrade telefona nego da uzmem tablet.
I sad vise koristim tablet nego tel kad je bolji :D
 
I ja isto, u potpunosti zadovoljava moje potrebe :).
 
Telefon je root-ovan bez problema, ali da se otključa bootloader neće, pa neće!
 
I mene moj sluzi bez problema, obicno kukaju oni koji imaju p768.
Takodje, za S2 ga nikad ne bih menjao, a nemam bas ni nameru da dodajem jos 100e za neki koji je bas bolji.
Za sad, ovaj telefon vrlo dobro radi posao, dovoljno je veliki, jos uvek brz, aktuelan, i baterija dobro drzi, nema razloga da se menja za drugi koji ce da bude skoro isti ovakav.
 
Moj je p760. Meni fali SAMO neki custom rom :d
A gledao sam malo specifikaciju juce za S2 i pored manjeg ekrana plasi me baterija od 1650mAh-a :/ Tako da verovatno cu i ja ostati na ovom modelu i dalje. Sva sreca da imam tablet pa sada tamo radim sve sto sam na telefonu radio i pravo je olaksanje :)
 
Nakon što sam root-ovao telefon, hteo bih par stvarčica da sredim.

1. Da li mogu nekako da sklonim QSlide menu iz status bara?

2. Hteo bih da stavim onaj 'edit' ne znam kako da nazovem, o potrošnji interneta na wifi i data. Pa ako može link upustva kako to ide.

3. Ako imate neki prodlog šta bih još mogao da čačnem.
 
Nakon što sam root-ovao telefon, hteo bih par stvarčica da sredim.

1. Da li mogu nekako da sklonim QSlide menu iz status bara?

2. Hteo bih da stavim onaj 'edit' ne znam kako da nazovem, o potrošnji interneta na wifi i data. Pa ako može link upustva kako to ide.

3. Ako imate neki prodlog šta bih još mogao da čačnem.

1. Možeš postoji framework na xda koji moraš sa skineš. Mislim da treba I otključan bootloader.

2. Ako misliš na ograničenje potrošnje neta to već postoji ugrađeno.

3.
No frills cpu control je odlicna i lagana aplikacija za kontrolu rada procesora. I preporucujem nameštanje interactive moda za kontrolu procesora, znatno živahnije radi telefon uz minimalan gubitak baterije.
Es file Explorer(ima root Explorer a prepun je i drugih funkcija) uz dodatak koji se zove es file manager. Omogućava da namestis koji se programi pale sa telefonom i još mnoge kul stvari.
Titanium Backup da pobrises ili freezujes bloatware.
Lucky patcher, krekuje aplikacije I slicno, veoma moćna alatka.Pažljivo sa radom sa sistemskim aplikacijama.
Adblok.

To je ono što ja koristim i što smatram korisnim.

I naravno Tasker ako ces da gubiš život namestajuci ga, ali naravno da nije neophodan :)



Izbegavaj greenify, izvikana aplikacija koja na našem soc ne radi kako treba.

Ako podesiš sve na telefonu kako treba i nemaš užasne aplikacije sa bagovitim servisima (A ima mnogo takvih) ima telefon da radi kao zmaj i pride drzi solidnu bateriju Bez tih battery save gluposti :) Ovo pričam iz iskustva jer sam te popularnih battery save aplikacije temeljno testirao.
 
Poslednja izmena:
ne znam ... tako sam procitao na nekom reddit postu jos odavno kao izgovor zasto greenify trosi najvise baterije od svih aplikacija a aplikacija bi trebala da cuva bateriju. Izgovor je bio da nije napravljen za ovaj SOC koji je na nasim uredjajima.
Iskreno nikada nisam video da radi kod bilo koga kako treba. Tako da ono. Ja sam digao ruke od tih aplikacija ... svaki put imam preko 4sata on screen time kada ih ne koristim... uostalom jedino sto mogu da rade jeste da ubijaju servise u pozadini i procese ... to dobrim podesavanjem i sa odrabranim aplikacijama i sam koristik moze da odradi kako treba.
 
Ja sam na par telefona stavio greenify i sam ga koristim, nikad, ali nikad problem. Sto se tice da ne podrzava taj SoC je nonsense i to poveci.
 
Nema on veze sa socom, nije to low level aplikacija niti radi bilo šta sa hardverom... A i battery saver mu nije primarna namena, on najviše služi da ti čuva ram i omogućava bolji multitasking tako što uspava aplikacije koje bi inače dreždale u pozadini kao servis. Da bi čuvao i bateriju prvo mora da se ispuni uslov da je neka od tih aplikacija prekomerno troši...
 
Jedno pitanje, kad stavim sliku za kontakt i zovem ili me zovu, slika je mnogo, mnogo loša!? Kod Samsunga je to mnogo bolje. Ima li šanse da se to nekako reši?
Telefonom sam prezadovoljan, ne gasim ga po mesec dana, nikakvih problema, sve šljaka ekstra, baterija mi 2 dana traje, noću je na avio.
Jedini problem koji imam je brkanje kontakata pri slanju sms preko go sms (izaberem pošilaljaoca, a on napiše da je neko drugi kad pošalje, a ume nekada da pošalje i na drugu adresu!?) i handcent sms (izaberem pošilaljaoca, a on napiše da je neko drugi kad pošalje, premda uvek šalje na pravu adresu!?). Koristim i dalje handcent, premda imam strah da "neku" poruku ne isporuči na neželjenu adresu! ;)
 
Nepisano pravilo: bilo koju aplikaciju koja u svom imenu ima "Go" ne instaliraj na telefon jer su najobičnije đubre i bloatware. Ako baš hoćeš alternativu za stock sms aplikaciju, koja je meni sasvim ok, onda stavi Textru.
 
Nazad
Vrh Dno