Šta je novo?

LG Optimus L9

Iiiiiiiiiiii nisam uspeo :D
Menjam Lg L9 sa zakljucanim bootloader-om za L9 sa otkljucanim bootloader-om :d :d :d
 
Tako i treba, ono se pojavi na sekundu dve i onda nestane tamo u devices, tad i treba da ga kliknes kad se pojavi, i onda da instaliras

Ovaj klip objasnjava CEO postupak, od downgrade pa do otkljucavanja bootloadera.

http://youtu.be/VNhMBahdWm0?t=7m31s
 
Poslednja izmena:
Update za Skype :
Samo je izgleda opcija autoclean ram u task manageru pravila problem. Zbog toga je skype automatski prisilno bio zatvaran.
 
Tako i treba, ono se pojavi na sekundu dve i onda nestane tamo u devices, tad i treba da ga kliknes kad se pojavi, i onda da instaliras

Ovaj klip objasnjava CEO postupak, od downgrade pa do otkljucavanja bootloadera.

http://youtu.be/VNhMBahdWm0?t=7m31s

Problem je kada uradim to za fastboot da instaliram drajvere onda mi se instaliraju neki ROMaster drajveri u grupi Samsung android driver...Evo slike:

1.jpg
 
Ne znam sta da ti kazem, verovatno od starog telefona nesto flesira ? Da li mozes da ocistis to nekako ?
 
Pa bio sam bas sve ocistio i sada kad sam ono ugasio telefon, izvadio bateriju, prikljucio ga opet, vratio bateriju, izabrao ono LG u Other i izabrao one usb_drv_windows on mi je instalirao taj ROMaster :/
 
Slucajno dupli post.

Nemam sada vremena ali za vikend mozda odem do druga da probam.
 
Odradi unlock bootloadera na nekom drugom kompu.
 
Evo nas dragi LG koji misli o svojim korisnicima



Postovani Gospodine Djokovic,
svi postojeci apdejti softvera su dostupni svima, mimo njih ne postoji neki kojim bi nesto postigli sto se inace sa redovnim apdejtima ne moze.
Pozdrav LG


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Received Date : 23/12/2013 22:21 29
The type of inquiry : Software/Hardware updates
Product/Model No. : Smart Phone/Emerging Device/LGP760

Postovani da li postoji mogucnost i volja da sa nekim apdejtom otkljucate bootloader na Optimusu L9(p760)? Ja kao korisnik svog telefona bi ipak zeleo da imam potpunu kontrolu i mogucnost optimizacije koju zelim a u tome me sprecava zakljucan bootloader! Verzija softvera je v20h!


Click here if you have more questions
 
Pa ti sam otkljucaj bootloader, nemoj da ocekujes od njih da otkljucaju :)
 
^
Ne verujem da ce biti KitKat, ali bilo bi lepo kad bi se jos malo pomerili i kad bi bio neki update uskoro.
Ali mozda ni to ne bude :/
 
Nece biti KK to je poznato, ovaj SOC koji mi imamo je mrtav TI je zavrsio proizvodnju a samim tim i support.
 
Već ima custom ko hoće da se cima :)
 
Pa ti sam otkljucaj bootloader, nemoj da ocekujes od njih da otkljucaju :)

Bi ja rado ali ne uspevam nikako pokusao vise puta ali nikako i nisam jedini svaka prica se zavrsava sa adb reboot oem-unlock i telefon se samo resetuje... ako znas nesto sto ne znamo ti javi detaljno!
 
Drugari , gubi li se garancija ( konkretno kod telenora ) ako se instaliraju krekovane igrice i aplikacije na telefon
Hvala i sretni praznici svima
 
Ne, naravno.
 
Samo ako razbijas originalni softver, a mozes da instaliras sta ti drago, i tako je kod svih operatera.
 
Pretpostavljam da instaliranjem krekovanih igrica i aplokacija nemogu ništa da zeznem oko softvera . Čuo sam za neko root-ovanje pa sam se iscimao. krastavac nov sam u ovome pa rekoh da ne zeznem stvari.
TNX
 
Rootovanje je nešto potpuno drugo za čim stvarno nemaš potrebe, pogotovo kao početnik u svetu Androida.
 
Hvala nvukelic na korisnom savetu .

Bio sam u zabludi .Ovako sad mogu da malo bolje personalizujem telefon.
 
Konacno se pri onim tutorijalima pojavilo nesto novo :) Na drugom kompu pokusavam da otkljucam bootloader, tacnije na laptopu kuci na kojem je bilo bar pre ovoga 5-6 drugih telefona sa drajverima i nikakve drajvere nisam brisao, a ipak prvi put mi se pojavilo u Device Manageru > Android > OMAP4430 FastBoot drivers ... Nadam se da je ovo dobar znak i sada cekam jos tacno 12 minuta pa cu pokusati (hocu da ispostujem onih 30min, nece skoditi) ... I zvacnicno obecavam da je ovo poslednji pokusaj :d Ako sad ne uspe, onda je mnogo dobro zakljucan i nemam vise zivaca da se igram sa ovim... I nadam se da nema problema nekih posto je vec rutovan...

Edit: Izludecu :d

Nisam uspeo i vidim da u Device Manager-u je siva ikonica za fastboot drivere, odnosno ne kapira da je konektovano... Currently, this hardware device is not connected to the computer. (Code 45)

Edit2: Problem je sto uspem da instaliram te fastboot driver-e, i oni su "aktivni" u Device Manager-u cim to uradim, ali tada je telefon ugasen. Cim upalim telefon oni posive i nema sanse da se odradi adb reboot kako treba. A ako je ugasen onda naravno ne vidi device i ne moze da izvrsi komandu :/
 
Poslednja izmena:
Telefon je sjajan ali ga ljudi iz LG-ija izgleda ne shvataju bas ozbiljno,odnosne vlasnike ovog telefona.Podrska za ovaj telefon od strane proizvodjaca je ocajna.Dok su neki modele presli vec na android 4.4, kod nas je jos uvek 4.1.2 bez ikakvog apdejta vec nekoliko meseci.Ima li kakvih vesti kada ce neki novi softver za LG L9 P768?
 
Primetio sam da mi se u poslednje vreme ne update-uju aplikacije, sto se pre gotovo u jednom danu desavalo. Ne znam da li je to jos kod nekoga slucaj ili cu morati reset da radim!
 
U poslednje vreme primetio sam problem sa telefonom. Svaka deinstalacija programa i premeštanje već instaliranog programa na memorijsku karticu traje celu večnost. Ima li neko ideju kako ovo da rešim?
 
^^ To sam video samo na p768, P760 nema taj problem.
 
Nazad
Vrh Dno