Šta je novo?

LG Optimus L9

Je l zna neko gde ima da se kupi Bela Glossy futrola, ali da ne piše ništa na njoj i da nema rupe na mestu za Volume Up/Down?

Meni je OVO najlepša bela silikonska futrola. Ja sam uzeo dve OVE futrole (jedna u rezervi, za svaki slučaj, jer ne vadim telefon iz ovoga) plus 5 zaštitnih folija i SVE ZAJEDNO me je koštalo malo više od 700 dinara. Kad sam video u jednoj radnji da ovakve futrole za telefone kod nas koštaju između 2.300 i 4.500 dinara (za iPhone 5, napraviš nešto što vredi 100 dinara, nalepiš logo zagrižene jabuke i odma je 4.500) nisam mogao da verujem!
 
Juče mi se prvi put desilo da mi se telefon zamrzne i onda sam od sebe restartuje.
Prilikom starta posle onog lg logoa je pisalo "android is finishing update" ili slično. Da li se još nekom slično desilo? Dosad sam svega nekoliko puta restartovao telefon i nisam to primetio?
Nisam ništa veliko radio u tom trenutku, pokrenuo b92 aplikaciiju, mislim, a i nače ga ne masiram...
Ne znam koje verzije softvera su mi bile, pa i ne znam da li ima razlike. Updejt sam uradio letos na JB...
 
Ja sam na JB odavno, al uhvatio sam ovog mog da se ponekad zaglupi i sam od sebe restartuje, al kontam da je to normalno kao sto mi i komp pobrljavi od silnih spijunskih programa koje u sebi imaju 'pametni' uredjaji. Ne bij se oko toga sekirao ni najmanje.
 
Mož' da bidne....
Zbunilo me to sa apdejtom, nema veze.
Sad sam se setio da hoće ponekad da me sagovornik ne čuje....
 
Treba da se pobrishu glupave aplikacije koje se startuju sa fonom i neće biti problema
 
Ljudi opet jedno kratko pitanje recite mi sto se tice baterije na P768 od 2150 mah cim startuje telefon odmah mi izgubi 4 posto baterije
Sta se tu desava i kako da sredim to ?
 
Imam i ja jedno banalno pitanje, kako da imenik i nalohe sinhronizujem i sa Viberom. Skype i WhatsApp su tu, ali nema sanse da ubacim i Viber... koja je caka u pitanju?
 
Kad ti se telefon napuni 100% i to ti prijavi bip signalom , uvek ga ostavi na punjaču još neko vreme , ja praktikujem još sat vremena.Pokušaj pa javni.
Pozdrav.
 
Drugari,

Jel imao neko situaciju da kada je podešena sinhronizacija za skype da radi , da nakon nekog vremena kad izadjete iz programa da stoji u notif. baru da je skype upaljen , a da vam ne stižu poruke i pozivi i da drugome korisniku stoji da ste offline.Kakva su vaša iskustva i može li se ovo rešiti.Ja praktikujem da svakog dana upalim skype čisto radi reda da bi eventualno ponovo prijavio da sam na mreži.Da napomenem da mi je data tansfer uvek upaljen i povremeno wifi.Kako vi koristite aplikaciju po ovom pitanju.Svaki savet koristi...
Hvala unapred
 
Imaš u Skype-u opciju da te stavi na offline posle određenog vremena, pa proveri da nije to u pitanju.
 
Ja nigde ne mogu da pronađem tu opciju.U podešavanjima imam samo za notifikacije , za automatsku prijavu kod pokretanja i sinhronizaciju sa kontaktima.Kako doći do te opcije.
Hvala unapred
 
Au, izvini, ta opcija je postojala u ranijim verzijama, sada je nema... Ne znam onda kako da ti pomognem.
 
Drugari,

Jel imao neko situaciju da kada je podešena sinhronizacija za skype da radi , da nakon nekog vremena kad izadjete iz programa da stoji u notif. baru da je skype upaljen , a da vam ne stižu poruke i pozivi i da drugome korisniku stoji da ste offline.Kakva su vaša iskustva i može li se ovo rešiti.Ja praktikujem da svakog dana upalim skype čisto radi reda da bi eventualno ponovo prijavio da sam na mreži.Da napomenem da mi je data tansfer uvek upaljen i povremeno wifi.Kako vi koristite aplikaciju po ovom pitanju.Svaki savet koristi...
Hvala unapred

Cini mi se da je neko resavao ovaj problem tako sto je iskljucio opciju u task manager-u -> settings -> auto clear ram...
 
Isključio sam auto clean ram i instalirao sam AutoBoot program kojim se može odrediti koja aplikacija da se podiže zajedno sa sistemom i održava je aktivnom.Program na svakih pola sata proverava da li je aplikacija aktivna.
Mada mislim da je sam android ubijao aplikacije.
Javiću iskustva.
 
Evo odmah prvo iskustvo vezano za skype.
Sada kada iz nitification bara pokrenem skype on direktno prebacuje na program koji je aktivan.Dok je ranije bio slučaj da kad pokrenem program i notification bara prvo mi se na trenutak pojavi ikona kao da sam ofline( gornji levi ugao) pa onda krene da podiže program iz početka i tek onda se pojavi da je online.
 
Instalirao sam najnoviji zvanicni update pre jedno mesec dana i primetio sam 3 stvari (buga) koji me nerviraju:
1) Access Points se ne mogu edit-ovati nikako - iako udjete u edit na koji god parametar kliknete nista se ne desi
2) Najgori bug ikada - u kameri expozicija - imate podesavanja od -2 do 2 kao i kod svega, medjutim ustvari radi samo od 0 do 2, ovo sto idete u minus nista ne menja expoziciju tj totalno je ista. A ustvari 0 default je -2 i onda vam sve fotke ispanu podexponirane i mracne - da bi ispalo kako treba, treba staviti na +1 (jer bi to trebala da bude 0). Isto vazi i za snimanje videa.
3) opet expozicija - ako je promenite u kameri za fotkanje prilikom sledeceg ulaska opet je resetovana na 0. Ukoliko je promenite kod snimanja videa prilikom sledeceg ulaska na snimanje videa podesavanja su i dalje sacuvana, dakle ako stavite +2 ostace +2 i sledeci put kad udjete (nece se resetovati na 0 kao kod foto dela)

Takodje da li imate problema sa Skype-om (samom aplikacijom) - video i audio calls su sasvim ok dok sam interfejs dok idete kroz kontakte i slicno se uzasno zamrzava.
Niko ne odgovori pa da citiram sebe :d
 
Ovo za kamere nisam ni primetio, ali sada vidim da stvarno baguje.
 
Za ovo pod 1, ne može, ugrađene su u ROM, ako hoćeš nešto da menjaš, napravi novi APN i njega aktiviraj.
 
Pozdrav, instalirao sam ovaj KitKat ROM, ako je neko zainteresovan i treba mu pomoc neka se obrati slobodno :)
http://artas182x.tk/?page_id=287
ROM je odlican i mogu da ga preporucim svima
 
Pozdrav druze, mene prvenstveno zanima kako si otkljucao bootloader? Jer ja imam problem sa drajverima :/ Pa moze i taj link ako imas... I da li mora prvo unlock bootloader-a pa onda root? ;)
 
Poslednja izmena:
Problem je sto posle adb reboot oem-unlock komande mi se samo normalno restartuje telefon :/
Ali ovaj korak nisam ovako odradio:
Connect phone to pc and change USB Mode to "LG Software Mode". Now wait for 30 minutes if you want to unlock bootloader (IMPORTANT Read post) and then open command prompt and give following commands in "lower case" because adb command is case sensitive.

To tek sad vidim za 30 min cekanja. Pokusao bih sada ali mi je root-ovan telefon, da li ce to praviti problem za otkljucavanje? :O
 
Ne bi trebalo da pravi problem, a tih 30minuta moras da cekas da bi otkljucao bootloader :)
 
Ne mogu da verujem ako mi uspe sa tim :D Znaci da ga prikacim, izaberem LG Software i da cekam 30 min pa onda da odradim adb komandu? :)
 
Tako je :) Nadam se da cemo da ozivimo malo ovu temu za LG L9, zasluzio je telefon :D
 
Nisam nesto optimistican ali evo pokusacu sada :D

Ako uspe, svakako ce da zivne :) Ja sam takodje mislio da ce da zivne kada sam poceo da se raspitujem oko ubacivanja nekih ROM-ova ali posto nisam uspeo onda sam odustao...
 
To cekanje od 30 minuta je jako bitno, kao sto i pise, ja verujem da ce da se otkljuca posle toga :)
 
Samo mi reci da nisi morao ovo da radis ?

Jer sam ja i to pokusavao i ne secam se vise ni sam da li sam ista uspeo... Sad sam prikljucio telefon pa cu pokusati to cekanje bez cackanja tih omap drajvera...
Pa cu znati ako mi ovo ne upali da cu morati oko tih omap da se zezam :/
 
Jao i to sam radio :D Hajde idem opet to da odradim pa cu videti uspevam li ;)

Evo problema:
U Other devices bude sve ovo, a kada lociram folder sa drajverima onda kaze ovo:
http://clip2net.com/s/6o6C1d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno