Šta je novo?

LG Nexus 5X

Mislim da nije primereno da komentarisete nesto sto niste posedovali, pa samo pretpostavljate. Ima sw op(2) nekih prednosti u odnosu na onaj u 5x, ali bih uvek uzeo 5x. Medjutim, prelazak sa kineza ili na njega nije nista strasno. Da se razumemo, napomenuo sam da se ne isplati prelazak sa 5x na op2 kako sam ja presao sa op2 na 6p i imam nekih boljitaka, a i nekih gubitaka. 5x imam kod sebe svaki dan, pa mogu realno da sagledam situaciju. Evo npr. osecaj u ruci na op2 je sjajan. Doduse meni opasno smeta senzor napred zbog povrede palca koju sam davno zadobio na treningu. Ako bas zeli da menja op3 ne bi bio los izbor, sudeci po internetu (nemam ga pa da budem kompetentan), mada licno ne bih to radio. Sw na op2 i 3 je slican/isti. Kada se uzme faktor cena op3 koju zuke naveo, ne opravdava ulozeno, barem po mom misljenju. Svakao nije svaki kinez od telefona krs sw-ski. Npr. za te p9 telefone se slazem, tu je blagi ocaj sw, ali nije bas svaki takav.

Ово је послао 6п!
 
Ma gde rade,Kinez sa 4GB Ram-a eventualno mozda moze kao Nexus sa 2GB.Poredio sam Nexus 5X i P9 Lite i to je smesno koliko Huawei ne moze da mu parira. :)

Sony Z5 graphite

Mogu ti reći da je p9 lite odličan telefon, u mnogim stvarima bolji i od 5X ;)
Noviji je, garancija od dve godine, dve kartice ili sim+ microSD, bolja izrada, bolja baterija ...
Sad baš stiže 7.0 za njega - nije to loše uopšte !

Do ~200€ P9 Lite je po meni najbolji izbor, preko Nexus 5X i dalje.

~150 € - Xiaomi Redmi Note 3 PRO
~200 € - P9 Lite
~250 € - Nexus 5X
 
Poslednja izmena:
^ +1
Software i kamera na strani 5x, dok je na strani p9 lite pre svega cena jer za te pare za koje se nudi kod operatera fina kupovina...
 
Ne smatram oneplus telefone klasicno kineskim,ono sto prvo pomislimo kad pomenemo tu zemlju,krs varijnte.Nekako mi vise vuce ka Nexus brendu,zato sam i pitao za op2,s obzirom da je najjaci i poslednji nexus telefon,ipak oko 400e .Sa druge strane,one "Jao Ming" telefone ,xiomi i slicno,ipak da .Ogradjujem se delom,jer ih nisam nikad koristio,ali ... Opet ,slazem se da je Huawei ozbiljnija stvar,i moguce jedan od najjacih brendova u buducnosti.Ali za sad,od huawei telefona,uzeo bih samo 6p :) .

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
П9 је можда и добар телефон ко може да пређе преко оне кинештине од софтвера

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nije los P9 Lite,imam oba pa sam poredio.Na Nexusu je bolji ekran,boje su lepse,kontrast,zasicenost.Kamera i video snimanje isto bolji.P9 L se desi da stucne cim se malo napuni aplikacijama,i Ramu ne moze da drzi nista,dok je Nexus fluidan maksimalno,ne koci nikad,a kesira odlicno.Jedino ta baterija sto je bolja na P9L i zvuk na slusalicama mozda.
 
Nije los P9 Lite,imam oba pa sam poredio.Na Nexusu je bolji ekran,boje su lepse,kontrast,zasicenost.Kamera i video snimanje isto bolji.P9 L se desi da stucne cim se malo napuni aplikacijama,i Ramu ne moze da drzi nista,dok je Nexus fluidan maksimalno,ne koci nikad,a kesira odlicno.Jedino ta baterija sto je bolja na P9L i zvuk na slusalicama mozda.
Bolji je i ekran, manje zute ima. A i mt je kod mene lepo radio na oba. Bolji je i citac otiska.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ekran je amoled wannabe, nema veze sa životom. Boje pršte.
 
Takođe i meni je bolji ekran na 5x nego na p9l. Zvuk je na p9l bolji kako na zvučniku tako i na 3.5mm izlazu.

Послато са Nexus 5X
 
Stigao dbrand i za mog mezimca. Uhvatih krajem decembra neku akciju free shipping tako da me izaslo samo oko 10$ back skin. Stiglo posle 15-tak dana. Sam skin se bas lako lepi uz njihovo uputstvo, ono sto me je namucilo su slova malo ih je nezgodno zalepiti. Srecom uz skin salju 2 kompleta belih i 2 kompleta crnih slova. Bas mi se dopada tekstura pozadi i bar meni lepo izgleda ova crno crvena kombinacija
e0f50361d08a3f3a33267b642bcfa9b7.jpg
 
Poslednja izmena:
^ +1 baš je "in". :)
 
Doduse dobio sam neke komentare da izgleda ko igracka na slici ali uzivo stvarno odlicno izgleda
 
Dobro izgleda bas...onako moderno :)
 
Ja se izvinjavam ako je pitanje bilo, a verovatno jeste, da li neko radi servis Nexus 5x telefona u Srbiji?

Hvala unapred.
 
Posto cu vam se pridruziti za par dana interesuje me koji rom i kernel koristite?
Sta ima najmanje bagova a da baterija dobro drzi?

Sent from my SM-G800H using Tapatalk
 
Imam kod sebe mate 9, uporedjivao sam kamere, u LL uslovima je bolji nexus, u dnevnim su slicni, ne mogu da procenim koji je bolji. A zvuk i izrada su bolji na mate-u 10 svetlosnih godina :D
 
Poslednja izmena:
Dobro ll na 5x je po kvalitetu u top2 moba na svetu. :)

Luciano
Ja sam na stock i bez roota evo vec 4meseca :) kesiranje zna da baguje povremeno na 7.1 i 2gb ali boze moj
 
PixelROM + ElementalX

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

Prilozi

  • Screenshot_20170113-094817.png
    Screenshot_20170113-094817.png
    73.2 KB · Pregleda: 166
Btw, sad može da radi asistent bez menjanja modela u pixel..

Danas probao, ne znam zašto google nije doneo ovo na sve telefone, baš bedno što je pixel-exclusive feature, kao da je ne znam šta. Cigani.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li iko ima problema sa kasnjenjem viber poruka,npr poruka stigne tacno kad upalim displej,zna kasniti i po 5-10 minuta
 
Nazad
Vrh Dno