Šta je novo?

LG Nexus 5X

Call log ili call history na Android telefonima je ograničen na 500 unosa ili 30 dana što je čisto sra**e. Jel ima neki work around za ovaj problem?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Probaj SMS Backup+ ima i call log backup, šalje ti na mail

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mislim da čovek hoće da poveća taj limit.
Čini mi se da je bio XPosed modul za to, ali to ti ništa ne znači jer nema xposed-a za N, tako da ne znam.

Meni ne smeta to skroz, nikad ni obratio pažnju nisam..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ubacili su konacno restart, nije mi jasno zasto to nije postojalo or Ginderbread-a ili prvog androida koji je izasao recimo. Sada imamo telefone sa 128GB memorije i opet si ogranicen na 500 textualnih unosa kao da baratamo sa kb-ima memorijskog prostora 80-ih godina. Ne razumem ovo stvarno, da bar moze da se izedituje neki fajl iz ES Explorera ili neka fora sa 500 na 0(unlimited) . Stvarno je glupo kada nisi memorisao neki broj koji ti je nebitan a zatreba ti u trenutku. Znaci moram da se obratim third party aplikacijama za ovako debi*nu stvar? Nemam komentar zaista :(
 
Kineski Rom -ovi imaju opciju da ti čuvaju call log na acauntu .. u tom slučaju verovatno ne postoji limit :)
Verovatno su tu opciju ukrali od ios-a

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da ne znam da pišeš o telefonu pomislio bi da pišeš o televizoru, bar 55" i da sa 1m gledaš isti :d
Pa pazi, dosta mi prave te stvari glavobolju.
Trenutno mi vise prija Amoled ali ne svaki. Ono sa J5 je npr. tuga.


Kukaces i na LCD kad se pojave 'mrlje' po ekranu (image retention), k'o da gledam. :) Tesko ugoditi svima. Ja sam poceo da gotivim OLED vise nego LCD. Svidja mi se ta tehnologija, pogotovo sto mogu da 'upravljam' pixelima (crna boja, ugasen ekran, mnogo korisno u praxi i kod ambient displaya i kod ugasenog ekrana dok radi nesto u pozadini i kod ostalih stvari), tanji ekran, potrosnja...
Na te tvoje mane i ne obracam paznju, i me primjecujem. Opterecujete se glupostima pogotovo ti i loznica.
Tesko da cemo vidjeti u buduce LCD na pixelima kako stvari stoje, a i bolje.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Ne opterecujemo se glupostima. Dzaba meni sav taj hardver i megapikseli i ostalo ako mi ekran nije po volji.
Evo trenutno imam drugarov Note 4 i ekran mi je skroz ok. A imao sam primerke (isto Note 4) gde sam imao glavobolje zbog neujednacenosti.
 
Prije bih rekao da nesto nije u redu sa vasim glavama ako imate glavobolje zbog neujednacenosti amoleda.[emoji14] [emoji1]

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 
glavobolje zbog neujednačenosti [emoji23] [emoji28]
 
Pa naravno. Kad gledas u saren displej mora da boli glava pa ne znam sta da bude. Osim ako ste coravi, kao sto rece Loznica. Onda vam je sve isto. :D
 
Koliko telefona sa foruma je završilo u bootlopu? Da li je neko imao priliku da isproba "garanciju"?
 
Mislim 2. Jedan je imao Telenor garanciju za drugi ne znam.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Tražim 5x već dve nedelje. Ne mogu da se odlučim zbog garancije. Nije strašno ako su samo dva upala u bootloop.
 
Ma kupuj, pusti priče smarača...
Svaki telefon ima neku manu, ako ih tražiš nikad nećeš ništa kupiti [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako Skype DERE CPU, a samim tim i bateriju na 7.1.1..Da li je moguce da ne umeju da naprave krstenu aplikaciju? Uzas jedan.
 
Skype je užas, uz facebook najgora aplikacija na androidu ...
Sa tim što fejs+messenger rade odlično, ali deru bateriju, dok se Skajp raspada.

Samo desktop ili web verziju koristi [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci u toku dopisivanja DERE CPU...Ne koristim FB Messenger, ali sumnjam da postoji nesto gore od Skype-a...
 
Skype je užas, uz facebook najgora aplikacija na androidu ...
Sa tim što fejs+messenger rade odlično, ali deru bateriju, dok se Skajp raspada.

Samo desktop ili web verziju koristi [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Kako koristis skype web na fonu?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
https://web.skype.com

Samo u chrome browseru idi na desktop site [emoji6]
U principu vrlo retko i koristim, već su svi odavno prešli na WhatsApp/Viber ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ja sam stvarno jako, jako zadovoljan telefonom. Daleko bolja stvar od LG G2 koji sam imao pre njega. Još crno/bela verzija od 32GB nošen od prvog dana bez ikakve zaštite - nikakve ogrebotine niti gluposti. Ne vidim ništa drugo što bih nosio a da je generalno bolje - u smislu baterije, AMOLED-a i tako to.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jesu li sigurni ovi usb c na micro usb adapteri,koje prodaju na KP za 200-300 din,kad je u pitanju povezivanje sa racunarom?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
To je sve uzeto sa Alija za nepun dolar. Btw mislim da imam par komada jos otkad sam imao nexusa, pa ako ima neko iz NS da mu treba nek pusti PP, dacu ih. Inace rade skroz okej kolko sam ja istestirao.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Jesu li sigurni ovi usb c na micro usb adapteri,koje prodaju na KP za 200-300 din,kad je u pitanju povezivanje sa racunarom?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Rade dobro,uzeo ja.nisam imao nikakvih problema.
 
Takodje, ja uzeo sa kp za 150din, koristio x puta za punjenje(stoji mi u novcaniku), i radi posao.
 
Onda bolje to da uzmem ,nego Hama kablo koje je par puta skuplje :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sigurni su za koriscenje na punjacu ili powerbanku. U komp izbegavaj da ih ukljucujes.
 
Meni upravo za komp i treba.. :(

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja resio da predjem na MI 5S... Naravno, nexusom sam 200 posto zadovoljan, nego sam zeljan promene... :D Teska srca cu ga prodati...
 
Cackam redovno xiaomije, imaju keva i sestra... Ok mi je, ako se zameni launcher, isti djavo kao i svaki drugi telefon...
 
Dobar je mi5s na papiru. Pazi samo da ti garancija bude relativno ok da ne bi posle morao da ganjaš novu kameru sa Alija :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kako bez gorila glassa ? :d

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Vrh Dno