Šta je novo?

LG G6

Poslednja izmena:
Kakva je tebi, to je najbitnije :)

Meni je G6 kompletnija kamera od IP7 ali ne i od IP7+, moze da se kaze da su egal.
S8 mi je sam vrh smartfon ponude (kamera/kamkorder).
 
Poslednja izmena:
LG G6 owners: Netflix adding HDR and Dolby Vision content “soon”

The LG G6 supports both HDR10 and Dolby Vision, two competing visions of what HDR standards should be. The Galaxy S8 also has an HDR10 compliant display with a Mobile HDR Premium certification from the UHD Alliance (of which Netflix is a member). The only problem with these two devices is that no one currently has any HDR content available for them.

http://www.androidauthority.com/lg-x-power-massive-4500-mah-battery-go-sale-month-770308/
https://help.netflix.com/en/node/23939
 
Poslednja izmena:
Inace zadnja cena 565 evra na poznatim oglasima, brzo pada za sad. Dokle ce ici?
 
To niko ne može da zna. Verovatno zavisi od cene u mađarskoj i u Emiratima
 
Obrati pažnju na ovo :





I dalje Samsung nije sredio upravljanje memorijom ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obrati pažnju na ovo :





I dalje Samsung nije sredio upravljanje memorijom ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk


Po ova oba klipa ispada da s8 skoro ko da nema multitasking, pogotovo sa igricama. Dzabe onda jaci i noviji hardver na S8 od G6 koji ispada da ima bollji multitasking. Ako me najvise nesto nervira, to je kad mi recent / otvorene aplikacije ponovo ucitava.
 
Pa ne vredi, to je Samsung TW.. jos od G4 LG na G/V flagship modelima ima bolje kesiranje od Samsunga :)



Zvucnik na G6 je verovatno najbolji mono na nekom telefonu sa IP68, prilicno dobro i glasno zvuci :) Mada je sam polozaj nepraktican.

@ Gizmo

Meni bolje izgleda G6 od S8 ali dobro, dizajn i nije toliko bitan jer su oba top (bar ''lica'' uredjaja), najvise me zanima poredjenje zvuka u toku razgovora, rad UI, trajanje baterije i kvalitet ekrana..
 
Poslednja izmena:
@ Gizmo

Meni bolje izgleda G6 od S8 ali dobro, dizajn i nije toliko bitan jer su oba top (bar ''lica'' uredjaja), najvise me zanima poredjenje zvuka u toku razgovora, rad UI, trajanje baterije i kvalitet ekrana..

+1
 
@Gizmo Aaa stigo u VIP sto ne kazes , znaci ici ce cena dole jos. Uz Nova 3 je 68k dinara sto je ok oko 550 jura.
 
LG G6 emerges victorious over the Galaxy S8, iPhone 7, and the Pixel in our blind comparison

results.jpg


With a total of 10,764 votes (34.3%), the LG G6 wins this blind camera comparison!
Its rival, the Galaxy S8, is second with 8,836 votes. The third spot is occupied by the iPhone 7 with a grand total of 6,768 votes, while the Google Pixel is last with 5,002 people in favor of it. 

http://www.phonearena.com/news/LG-G...and-the-Pixel-in-our-blind-comparison_id94040



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pixel na poslednjem mestu sa samo 16% glasova? :) Pa ovo je slepo poredjenje u pravom smislu :d

Napucaju ostrenje i zasicenost boja (da bi prikrili mane manjeg i tehnicki zastarelijeg senzora) i eto kamere koja ce uskoro ''da tuce'' DSLR od 2k$ po ovim bugarskim arenama, vec vidjeno iz LumiaZamenaZaDSLR ere :)
 
Poslednja izmena:
Pa sta znam...i ja sto odgledah par rivjuera na yt svi bas hvale kameru na g6. Cini mi se da Majkl rece da bi bez razmisljanja izabrao njega ako bi birao po kameri. Sta znam..

Послато са HTC Desire 310 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Pa niko nije rekao da je losa kamera nego da su namerno stedeli na glavnom senzoru posle G4/5 i V10/V20 i sa ciljem ''naostrili'' post-processing i eto, sada ce pobedjivati Pixele, verovatno i DSLR uskoro, u ovakvim blind testovima :)
Dakle, solidna glavna kamera + unikatna super-wide i to je to, za prosecne korisnike dobar ''combo'' sto ne znaci da nisu trebali da predju na jos bolje senzore.
 
Sve je to tu negde što se tiče kamera kod flagship uređaja ...
Čak je i OnePlus konkurentan, a primetno je jeftiniji od konkurencije.



Još jedan nov klip, gde se vidi da u nekim situacijama S8 gubi detalje ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja sam vec napisao da mi krece pegla kada neko napise da OP3/T i Mi5/s ''nemaju kameru'' u odnosu na 5X, ip6s/7, S6, S7 itd, to je stvarno zesca nebuloza ali dobro :)
 
Poslednja izmena:
Malo sam se igrao sa telefonom i slikao u zatvorenom prostoru prodavnice, i u pravu si, stice se utisak da da se gube fini gradijenti ostrenjem slike, ali meni se telefon kao takav svidja. Samsung S8 mi vise lici na igracku, ali to je samo moj utisak.
 
Da li neko ima G6 i kakvi su utisci?
Koliko citam review-e pitanje je da li je G6 kamera uopste na nivou G5.
Da li vredi prelaziti sa G5 na G6 i zasto ne? ;)
 
Poslednja izmena:
Iznenadio sam se danas koliko dobro izgleda uživo. Nažalost, u VIPu ga još uvek nisu izložili, ali su mi dali da ga pogledam.
 
@Vesko
Da gledao sam ga i ja, vizuelno prelep telefon i novi screen ratio mi deluje prirodno od starta. Odlicno lezi u ruci zbog toga.
Samo imaju crni, mislim da je sivi jos lepsi. Malo sam ga cvakao , nisam kameru ukljucivao. Sve u svemu odlican all-around telefon. Sto neko rece gore subjektivno meni deluje ozbiljnije(robusnije) u ruci nego S8 koji sam isto gledao.
Stvar ukusa...
Trenutno 550 na KP, ici ce jos dole to tako da postaje konkurentniji po pitanju cene/onog sto nudi.
 
Imamo li neki info kada će u MTS telefon?
 
Moram priznati da me Samsungovo monopolističko ponašanje do te mere nervira da sam odlučio da porodicu više ne snabdevam Galaxy ovim i onim modelima, mada sam i sam vrebao S7 do skora ...
G6 mi se odmah svideo i dok sam ga samo gledao na slikama i Youtube kanalima ali Hrvati su ga nudili u prednarudžbama, imali kampanju, čak davali negde i TV uz njega, Rusi se hvale da je kod njih posle samo dve nedelje prisustva na tržištu LG G6 preskočio Galaxy S8 po prodaji, hvale ga i Amerikanci, a kod nas u isto vreme muk ...
Vip ga je provukao ispod tezge, nigde nije izložen već meseca dana, ali vas zato odmah sa vrata zaskaču Samsung promoteri do te mere da je postalo iritantno ... Ne NEĆU da pogledam S8 i Samsung gear watch ... ne kupujem kristal i Swarowski već radnu mašinu koju neću morati da pazim 24 sata dnevno ...
Čak i na Benchmarku su podlegli i na njihovom kanalu Vas prvo dočeka mesec dana stara recenzija S8, pa onda recenzija S8 posle mesec dana, a LG G6 su provukli onako usput ...
Ne znam kako ovo da kažem ... Ali mrzim da me presiraju i bombarduju marketingom i uvek kupim ono drugo i nikad ne pogrešim ...
 
Nadam se da shvatas kolika je lova i borba u IT svetu i da konkurencija mora da se kolje,gledaj to kao na sport.
Samsung kao lider,posle kiksa sa Note 7 morali su da povuku neke poteze kako bi osigurali svoje mesto i rade ovo sto rade. I po meni,svaka im cast na tome.
Da ti drzis neku kompaniju,aj uzmimo za primer isto za telefone,kako bi je vodio,krio se u senci sa 5 prodata uredjaja,ili bi gurao napred po svaku cenu da prodas 5 miliona?
Drugo,taj Samsungov agresivni marketing,onda,stvar sa Snapdragonom, ne trebas uopste toliko licno da shvatas,ne drzis ti LG pa da su tebe za**bali. Ti si samo potrosac tebi ce uzeti lovu,ako ne Samsung onda LG,nista se tu ne menja za tebe.
I za kraj,to Samsungovo ponašanje nikako ne znaci da su im uredjaji losi,sto treba da bude najbitnije za tebe,malog potrosaca kome ce uzeti lovu. Sta ces dobiti za tu lovu.

A LG kao LG,pravili su fejlove i dok ih nije Samsung zeznuo,Samsung im nije bio kriv za los G3,G4 i totalni raspad sa G5.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
545€ je trenutna cena na kupujem prodajem za LG G6 Dual 64GB 4GB RAM sa godinu dana garancije!

Mene samo zanima zašto ga nema u mts-u ili telenoru ?
A i u vip-u je samo na sajtu dostupan...
 
Evo da se upisem u temu. Uzeo u vipu online uz nova 5. Crni model. Bele slusalice.
 
Nazad
Vrh Dno