Šta je novo?

LG G6

Cestitam, kakvi su prvi utisci?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 
Super! Bio sam napisao citav tekst taman reko da prekrojim vreme u gsp al sam zaboravio da sam na quick reply damn. Cu sutra sad se ide u grad da vam kazem moje vidjenje posle 10 dana koriscenja.


Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Slobodno opširno [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
The LG G6 for the European market (H870) is now supported by the Bootloader Unlock tool.

That means that devs, and anyone who wants more freedom with their device, are now able to take the shackles off their phone and open the door for rooting and custom ROMs.

The following devices will support unlocking the bootloader:
• LG G6: H870 for the European market

http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryId=CTULRS0703

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo nekoliko utisaka o telefonu posle 10tak dana koriscenja.
Izgled i izrada - izgled je jako subjektivan ali telefon deluje fenomenalno u ruci. Licno ne volim staklo s obe strane ali da izgleda premijum - to svakako. Sa zadnje strane pri dnu oseca se pod staklenim poklopcem maleni prostor poput milimetarske supljine, bas pri sredini. Ako ste ekstremno piki moze nekom smetati. Ram i dimenzije bas daju dobar osecaj. Pomalo me brine iskustvo ljudi koje citam online oko pucanja stakla zadnje kamere. Iskreno i ne odaje neki utisak cvrstine ali zasad nemam problema. Smeta mi headphone jack pri vrhu telefonu a ne na dnu ali to je vec moja navika. Ako vas brinu otisci na poledjini - magnet za prste, nikad vam ledja nece biti sjajna i cista.
Zvuk - pozivi sa moje strane a kolko cujem od sagovornika su glasni, nema prigusivanja i gubljenja kao kod recimo LG G2 koji sam pre imao, kod kojeg ako ne drzis telefon fino na ustima znalo je da bude prigusivanja zvuka. Znam znam noise canceling i bla bla. Ne osudjujem g2. Nisam neki audiofil tako da kvalitet zvuka morate od nekog drugog trazit. Zvucnik na dnu je dovoljno glasan a hedphone jack prosecan. Sluske uz njega koje dobijate su na nivou quad beat 2 koji je isao uz lg g2. Nit smrde nit mirisu. Samo zasto *****i ubacise bele sluske i punjac uz crni telefon nije mi jasno. Al ajd...
Ekran - 2:1 ili kako ga vec krste odnos je na papiru cudan ali recimo odmah mi je licno "lego". Malo je izduzen i jedan je od razloga sto telefon tako dobro lezi u ruci. Upitno je da li jednom rukom moze komotno da se koristi ceo pogotovo recimo settings dugme u gornjem levom cosku. Mislim da vecina ljudi nece moci da dohvati. S obzirom da sam presao sa 1080p ekrana rezolucija veca i nema neki wow efekat. Licno smatram da je full hd na 5 i nesto incha sasvim ok. Sve je jako ostro al ocekivano. full hd a bolji sot je za mene bolji izbor al ajde trziste tako diriguje. 2:1 odnos je u multi window portrait modu jaaako dobra stvar nazalost bez roota samo mali broj aplikacija podrzava ovu opciju. Na direktnom suncu na autobrightnessu (citaj 100%) vidljivost je ok ali ima boljih telefona svakako. Ovako bez direknog sunca ekran je odlican, uglovi vidljivosti dobri jos samo da lg ima manualnu kalibraciju ekrana...******i.
Kamera - Licno vristi mi lakat za kameru. Za prednju pogotovo. Selfi u zivotu nisam slikao sem da probam. Lica su ocekivano plasticna. Zadnja kamera i gimmick kamera su ocekivano "dobre". Siroka kamera cak zna da bude korisna da spakujete vise stvari u kadar a prebacivanje sa glavne na sirokougaonu je jako fina opcija. Slike kad slikam slikam u modu za budale. O manual nemam pojma kad budem imao vremena cu se bakcem s tim a vi bacite koji link sa stivom o tome ili ako hocete fotke sa manualom kazite koja podesavanja da ukombinujem u shot - tolko lenj nisam mogu da ucinim.:D Fokus pokretnih objekata zna da bude hit and miss - jurenje djece sa telefonom zna da odusevi ili da razocara sto eto propustiste magicni trenutak.
Baterija - meni najbitnija opcija posle FM radija. Znam zvuci *****no ali magija radija je za mene neprevazidjena. S obzirom na obaveze na poslu nemogu da vam bacim screenshot nekog sota. Jednostavno moj dan se zadnjih 10tak dana svodi na - 1. jutarnje koriscenje telefona uz kaficu sat do dva od toga 1h igrica mmo mobius ff prilicno zahtevna za hardver + 1 sat citanja reditta i gledanja video feedova na youtube. Ako ne gledam youtube video muzika u pozadini. 2. posle posao gde je telefon ugasen 3. posle posla mix igrica, citanje na netu, youtube, cackanje foruma na tapatalku. Radio i muzika sa play music. Ne koristim nijednu socijalnu mrezu tako da drain od fba i ostalih gluposti kako utice neznam. Kad se sabere ceo dan ide na punjac na oko 30% od toga do 5h sota ima nekih. 4h sota garant 4,5 u proseku. Sem ujutru na wifi posle sam non stop na 4g.
Baterija nema wow efekat. Ne na mene jer dolazim sa lg g2 rootovanog na crdroidu u kombinaciji sa custom kernelom i greenify. Najveci problem ovog telefona je idle drain. Ako ostavite telefon preko noci u idle padne 2-3 % nekad, nekad 4. Nekad 1%. Da napomenem koristim uvek aod (always on display). Ali idle drain preko dana nekad je veci nekad manji. U batery info uvek je phone idle pri vrhu. Kolko citam google je kriv sa 7.0 vec 7.1 to pegla ali s obzirom na lg u proslosti mislim da necemo dobiti 7.1. Secate se lg g2 i lolipopa? Mislim da je najslicniji scenario. Mozda lg ispegla nesto kroz manje zakrpe. Evo sad su security patches na 1 aprilu trenutno i to mi je 3ci sotware update do sad. Male zakrpe su u pitanju. Sve u svemu ceka se root!
Softver - mogu reci da je lg softver fino sazreo. Sad imaju cak i upotrebljiv theme engine. Sve o uiju mozete videti online. Za mene najbolja opcija je comfort view (blue light filter namestanje) koji mi prija ocima dok dugo buljim u ekran. Must je i cetvrto dugme za spustanje roletne. Najvise mi se svidja sto je prilicno bazican nema mnogo gluposti i opcija kao ranije. Naravno posle 2h ide nova i slicno ali vidi se napredak!;) Telefon je fluidan ali ako mislite da je 100% stuter free samo zavaravate. Probao sam s7 edge kod zeta i ni on nije bio stutter free. E sad za s8 ne tvrdim nisam ga dovoljno cackao.
RAM managment - odvajam ga namerno jer 4gb rama zvuci odlicno na telefonu. Krivim lg softver. Bas je hit and mis. Ako skakucem iz sw kotor igrice u shadowrun pa chrome youtube pa sta god - nekad te prosto odusevi nekad namrsti. Doduse nikad nisam konto zasto bi neko skakao izmedju dve zahtevne igre ali ajde.
Zakljucak i mali hint
RAzmisljao sam se izmedju p10 i g6. S8 odmah otpisao jer prvo ne podnosim edge ekran drugo ne smatram da vredi razlike u parama. Pogotovo ne kod nas.
Za mene najbitnije opcije na telefonu su baterija, ekran i FM radio. Za mene kazem. Licno trazio sam bump sa LG g2 (slobodno me zovite lg fanbojem tacnije g2 fanbojem). LG g6 nema najnoviji procesor ali po mom misljenju je odlicno zaokruzen uredjaj koji ce naredne 2-3 godine omoguciti top android iskustvo. Ako razmisljate o prelasku sa g5, p9, s7 ne verujem da ima smisla. Navodim ove kao primer samo ima sjajnih telefona ali smo mi u Srbiji po mnogo cemu ograniceni.
Uzeo sam ga preko operatera na rate zbog jelte rata i garancije. Za te pare po meni dovoljno je blizu ceni p10 da opravda nesto vise para. Najveca mana uredjaja je LG sam - razlicita trzista razlicite opcije, dacovi, internal storage i sl.
Ako vas jos sta interesuje vikajte. UbUdja mi se kafa dok ovo otkucah!
 
U svakom slučaju, puno sreće.
Nadajmo se da su sa G6 (konačno) naučili lekciju.
 
U zdravlju da te sluzi! Ako bude hteo da crkne, nek crkne pre nego sto istekne garancija :)

Jel bi mogao na flickr da okacis par fotki? U razlicitim uslovima, dan, noc, macro itd.
 
@hellhug
Dobijaš 7.1.1, a i android 8 to je sigurno ...

[YOUTUBE]G-lasus0-Jo[/YOUTUBE] [YOUTUBE]Cn-7wcCxCBI[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cu da okacim nemam nesto vremena sad ovih dana na poslu je prebukirano a ispiti za 2 dana!
 
Meni uopste nije lego. Ne znam zasto al je tako_Obzirom da dobar dio ekrana pojedose ovi dugmici ovaj odnos stranica je logican potez. Kamera je klasu ispod samsunga. Najvise u autofokusu. Na lg sa upaljenim hdr treba vjecnost da okine. Sve u svemu prosecan telefon sa nizom cenom od s8. Taman toliko koliko je i losiji.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 
@hellhug
Hvala za komentar. Posle svega što si napisao, mislim da si promašio model. Bio bi više zadovoljan nekim Kinezom tipa Xiaomi, neki model koji ima akumulator umesto baterije, ona ti je i najbitnija.
 
Poslednja izmena:
Po ovome G6+ ce imati sve ono sto je bilo podeljeno po regionima kod regularnog G6, ja bi reko. Kao DLC kod modernih igara i premium vs standard account. :d
 
Update: We contacted LG regarding this story and were told by Ken Hong, LG’s senior global director of communications, that “We can’t confirm or deny what we haven’t announced yet but what I can say is that we are definitely interested in expanding our product offerings to include more options for customers who are asking for different features.”

While the statement stops short of confirming the ET report outlined below, it certainly makes it look more like a legitimate leak than a vague piece of speculation. While Hong wouldn’t comment specifically on a second variant of the LG V30, if LG is open to delivering more options by expanding its product portfolio, that also seems a lot more likely than it did when this story first broke. Stay tuned.
 
Ironija je da ipak ima bolji ram menadzment od Samsunga i Sony-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj Sony sandučar u Indiji 961$ [emoji3]


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Slažem se da nisu [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Samo sto to nije onako kako ti mislis, al ajd :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 


Odvalio ga U11 :)

Ironija je da ipak ima bolji ram menadzment od Samsunga i Sony-a.

Od Samsunga sigurno ima, od sony-a mozda ali dok je ukljucen onaj smaracki ''smart cleaner'' na istom, bez toga su verovatno egal :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno