Šta je novo?

Lenovo Ideapad S205, AMD Fusion netbook

Zanima me je li ekran mat ili glossy? Ako ovo čudo dođe kod nas za 320e, kupujem odmah, samo što bih radije neki model s više memorije i bez Win7... Jedino mi smeta što baterija drži kraće nego na mom netbuku (Atom N550), mada i nije neki problem... Je li imao neko prilike da poredi dual core Atom vs. AMD Fusion?

Glossy je ekran, ali znacajno doprinosi kvalitetu prikazane slike u odnosu na mat. AMD Fusion je nesto bolji od Atoma ukupno, pogotovo na polju igrica i mozda na reprodukciji HD materijala.

http://www.anandtech.com/show/4023/the-brazos-performance-preview-amd-e350-benchmarked/3

Ima verovatno i svezijih testova.
 
@Gizmor, dakle ovaj tvoj netbook je jaci od ovih novih modela sto se pojavljuju kod nas sa 10" ekranom i C-50 procesorom ? Koliko je jaci ? I koliko bi trebao da bude skuplji kad se pojavi kod nas ?
 
Znatno jaci, barem 35-40%, cisto iz razloga sto je E-350 na 1.6ghz a C-50 na 1ghz. Zaista ne znam cenu kolika ce biti kod nas, procitaj na prethodnoj strani neka proricanja sto smo radili :)
 
a da li je ovo bolje od Acer Aspire One 721 koji se moze kupiti i kod nas, u emmiju cini mi se?
 
Pa bolje je,ono je stara arhitektura,Neo procesori...
 
2230. Ajde da nisam ostavio u prethodnom postu link ka postu gde se nalazi rezultat u spoileru pa da kazem :)
 
Mene jedino smara sto u netbookove ne pocnu konacno da ugradjuju ips ekrane. Jako me smara sto je donji deo ekrana svetliji od gornjeg. Ali tako je trenutno na svim lapovima.
 
IPS nerešava problem koji navodiš, doprinosi da nepotrebno nesvetli kad se dodirne, bolji je prikaz bolja, bolji je od klasičnog led ekrana ali nerešava problem koji navodiš
 
Koji onda ekrani nemaju ovu boljku sa neravnomernim osvetljenjem ?
 
Problem neravnomernog osvetljenja je problem kvaliteta, tako da ćeš u okviru jednog proizvođača i teoretski istog panela naći na one izuzetnog kvaliteta i one očajnog u zavisnosti od modela do modela.

Pošto ti je taj vizuelni utisak veoma bitan onda biraj modele koji na testovima pokazuju najviši kvalitet.

Evo na primeru Asussa kako izgleda test (mrzelo me da tražim za Lenovo)

http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-N53SN-X5MSN-Notebook.52431.0.html
 
Upravo to. Gizmor, da li bi bio ljubazan da slikas displej iz optimalnog ugla, dok ti je otvoren benchmark forum sa plavom ili default vb4 temom ? Da vidimo koliko je ravnomerno osvetljenje. Zahvaljujem na trudu.
 
http://imgur.com/b7dWu

To je najbolja slika koju sam uspeo da napravim, uvek nastaju ove linije na fotkama kada se slika ekran, neizbežne su. Uniformnost je skoro pa savršena, nema nikakvog probijanja svetla po ivicama ili ćoškovima, uniformniji je od mog televizora čak :) . Ja sam prezadovoljan kvalitetom ekrana.

edit:

Evo još jedna slika. Slike nisam hteo da embeddujem ovde, prevelike su a nisam hteo da resizujem zbog kvaliteta slike.

http://imgur.com/wrEYh
 
Poslednja izmena:
Nije dobro. Pogledaj na ovoj drugoj slici sto si okacio kako je ova skroz leva vertikalna plava linija u gornjem delu ekrana tamnija nego u donjem, tu iznad start dugmeta. O tome vam ja pricam.
 
Ja bih to nazvao neravnomernom difuzijom LED pozadinskog osvetljenja u određenom delu ekrana, a i ugao gledanja tu isto ima ulogu. Fotoaparat drastično ističe stvari, u realnom gledanju ta razlika u plavim linijima na prvi pogled nije primetna, sve zavisi kako se pozicioniraš u odnosu na ekran. Ne može se ni očekivati previše od ekrana za netbook/laptop, nažalost svi imaju istu boljku, te uglove gledanja i neravnomernost osvetljenja.

Daću ti nešto više informacija sledeće nedelje kada mi stigne Eye-One display 2, profesionalni colorimeter, pa ću ga nakačiti na ekran netbook-a da izmerim sve vrednosti, pa i ravnomernost osvetljenja u određenim delovima ekrana.

Do tada evo ti ovo:

http://youtu.be/kvmNYPlyLG4?hd=1

Pogledaj kako čudno izgleda crna pozadina na glossy ekranu u mraku na snimku. Niti ima trunke probijanja kada se približiš skroz ekranu da pogledaš, niti se javlja neki mura efekat, jednostavno crna boja na glossy ekranu u mraku ne može lepo da se uhvati na snimku.

http://youtu.be/lxvVH5SR3hY?hd=1

Crna boja ne dobija toliko beličasti efekat uživo, kamera vidi to dosta drugačije od našeg oka, a glossy ekran stvarno čini skroz crnu pozadinu lošom u mraku mnogo više na snimku nego što je to u realnosti, tako da ništa dok ne vidiš netbook uživo.
 
Ma ja kazem , najvise sto mrzim u vezi sa ekranima to je ova neravnomernost osvetljenja (najcesce je donji deo svetliji od gornjeg) i gradijenti. To mrzim iz dna duse. Reprodukcija boja, kontrast, uglovi gledanja i probijanje osvetljenja po ivicama ekrana mi apsolutno ne smetaju. Za taj cenovni rang, mislim.
 
WLAN mi je stalno uključen. Uh, nikako da to procenim pošto nikad ne gledam na sat kada sam ga otprilike skinuo sa punjača. Takođe zavisi od toga šta radim na njemu pa mi se onaj indikator za estimated time left stalno menja. Ajde da kažem da je nešto ispod četiri sata browsinga, možda čak i puna četiri sata. Evo na primer ortak je pre neki dan igrao Portal 2 na njemu i baterija je otišla sa skroz pune na 15% gde izbacuje onu poruku za nekih dva sata. Sve zavisi čime ga pržiš.

Jel ima negde da piše kada sam ga skinuo sa punjača do trenutka kada mi javlja poruku za low bateriju i neki presek koliko je bio zapravo uključen i koristio procesor i ekran, a koliko je bio u standby mode-u, pa da se napravi neka tačnija slika trajanja baterije? Neki dodatni software.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru! Tako sam nesto i ocekivao, oko 4 i po sata baterije sa ukljucenim WLAN. Nije bas mnogo, ako se poredi sa drugim netbook-ovima. Taman knap koliko mi treba za jedan dan :)

Gledam sad slike, jel ovaj poklopac ljubicaste boje? Nadam se da nije :D
 
Hvala na odgovoru! Tako sam nesto i ocekivao, oko 4 i po sata baterije sa ukljucenim WLAN. Nije bas mnogo, ako se poredi sa drugim netbook-ovima. Taman knap koliko mi treba za jedan dan :)

Gledam sad slike, jel ovaj poklopac ljubicaste boje? Nadam se da nije :D

Nije ljubičaste boje, te marketing slike prave pod ogromnim osvetljenjem pa ispadne tako. Više je braonkast nego ljubičast, a u mračnijem osvetljenju ne možeš da primetiš i rekao bi da je crn. Meni se jako sviđa baš ta boja, neka mešavina između duboke ljubičaste i braon boje. Evo ti slike da vidiš kako izgleda na dnevnom osvetljenju. Poklopac je od glossy plastike, tako da je magnet za otiske, ali koja glossy plastika i nije :)





Prva slika je sa blicom, druga bez.
 
Jel ima negde da piše kada sam ga skinuo sa punjača do trenutka kada mi javlja poruku za low bateriju i neki presek koliko je bio zapravo uključen i koristio procesor i ekran, a koliko je bio u standby mode-u, pa da se napravi neka tačnija slika trajanja baterije? Neki dodatni software.

Mali besplatan i standard za merenje rada baterije

http://www.batteryeater.com/news.html
 
Hvala za slike! Ipak onda vise vuce na braon-crno :) Jedna neopren futrola bi trebala da resi probleme sa otiscima i neizbeznim ogrebotinama :)
 
Ljudi, danas sam skapirao sasvim slučajno zašto je 1080p na Youtube ponekad pravio problem sa lošim FPS-om u fullscreen-u, iako je 1080p mačiji kašalj za ovaj netbook i radi bez greške u "offline" filmovima. Fora je što se tripuje Flash plejer i ako ne uđeš u fullscreen pre nego što video počne ostaćeš u software decoding modu. Veoma glupa fora, slučajno otvorio nešto u 1080p i vidim radi skroz lepo sa maksimalnim fps-om bez padova i otvorim Show video info na desni klik i vidim lepo piše accelerated video rendering, gde je ranije pisalo undefined video rendering... Progooglao i našao ovo kao prvi odgovor:

http://www.google.com/support/forum/p/youtube/thread?tid=3809a51e02813930&hl=en

Kada će Adobe prestati da se glupira i sredi već jednom ovo njihovo čudo? Bezveze me tripuju da mi nešto netbook ne radi kako treba, a znam da radi savršeno sa 1080p filmovima koje sam puštao u MPC-HC.

Inače i dan danas me zadivljuje kako lepo radi ovo malo čudo od netbooka, jednostavno nema mane osim malo lošije baterije. Eto još malo da napravim hajp oko njega :)
 
6-ćelijsku ali sa nešto manje Wh nego obično, 48Wh.
 
Nažalost nema još, ali trebalo bi da bude uskoro. Možeš da pozoveš Pinsoft pa da ih pitaš kada bi trebalo da ga dobiju, pošto sam čuo da oni prvi trebaju da ga uvezu.
 
Ima sličan u izvedbi HP-a, Pavilion DM1-3110EN LE927EA AMD CoreDuo E-350 Brazos 1.6GHz 3072MB 320GB 11.6'' LED WXGA Win7HP i košta 516 eura.
 
Preterana cena,verovatno zbog Windowsa.Gde ima?
 
Nazad
Vrh Dno