Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

Tesko da sam mogao da ga s****m, jer sam bas lagano probao da ubacim usb (pravilno naravno). Pomislio sam da je neka zastita od ovoga sto mi radimo :)
 
Tesko da sam mogao da ga s****m, jer sam bas lagano probao da ubacim usb (pravilno naravno). Pomislio sam da je neka zastita od ovoga sto mi radimo :)

uzmi ti lepo pridji iza televizora i/ili uzmi ogledalo pa postavi i pogledaj pazljivo (pri dobrom svetlu) da li je sa usb portom sve u redu....
mozda tvoja fleska ima plasticnu masku koja smeta... u tom slucaju preporucujem produzni usb kabl (ima oni malecki od 30-50cm.. pa bodi preko njega USB flesku

mada opet kazem... posto (bar meni) divx filmovi klasicni i nisu neki izazov sto se tice televizora (pogotovo sa tom rezolucijom).. prava stvar su fullHD (1080p) filmovi... oni pokazuju svu moc velike rezolucije i velike dijagonale, ali za njih usb fleske nisu prakticne zbog svog kapaciteta i brzine

tu na scenu stupaju eksterni 2.5" HDD koji se napajaju iz USB porta...
trebalo bi da svoje planove usmerite u tom pravcu ako zelite da izvucete maksimum iz cele ove price
 
Ma gledao sam ga ja. Deluje normalno, jedino sto u poredjenju sa npr. PC usb ulazima, sa donje strane imaju dva... nazovimo ih činča, desni je srebrnkast, drugi tamniji. Jedino to moze da blokira.
Pokusao sam i sa druge USB stvarcice da gurnem i uvek jednostavno nece.

Mogu ja jako da gurnem pa sta bude, ali bih izbegao tu soluciju :) Po mom iskustvu to nikada sa usb-om nisam morao da radim.

Ocigledno niko jos nije imao ovaj problem :(
 
Teeba mi savet za softver za tv LH7000.moj trenutni je 3.40 a želim da ga zamenim novijim.Ako neko može da mi da savet i link sa kojeg da skinem unapred hvala
 
@stev

Postavio si pitanje, ako neko bude znao odgovoriće ti.Ne šalji više poruka za redom, naročito ne sa istim ili sličnim sadržajem.
 
Ma gledao sam ga ja. Deluje normalno, jedino sto u poredjenju sa npr. PC usb ulazima, sa donje strane imaju dva... nazovimo ih činča, desni je srebrnkast, drugi tamniji. Jedino to moze da blokira.
Pokusao sam i sa druge USB stvarcice da gurnem i uvek jednostavno nece.

Mogu ja jako da gurnem pa sta bude, ali bih izbegao tu soluciju :) Po mom iskustvu to nikada sa usb-om nisam morao da radim.

Ocigledno niko jos nije imao ovaj problem :(

moj drug je imao slican problem sa usb-om na lh2000 pa pretpostavljam da je isti problem kao kod tebe a resenje je prosto jer ona dva donja pipka su bila malo vise izdignuta pa smo ih lagano pritisnuli na dole i usb je usao bez problema :)

Treba mi savet za softver za tv LH7000.moj trenutni je 3.40 a želim da ga zamenim novijim.Ako neko može da mi da savet i link sa kojeg da skinem unapred hvala

cek polako prijatelju zasto menjas software na lh7000 :D ja na mom nisam promenio a isto imam 3.40 ;)
 
Video sam da baš ti imaš isti model,pa sam mislio da nije kod tebe neki drugi softver i šta bi dobio sa njim.Ako je i kod tebe taj onda sam za sada miran.
 
Jel itko probao eksterni optički pogon, dakle pogon kao iz laptopa u USB plastičnom kućištu?
 
Sredio sam USB, spuštao te ''činčeve'' što su virili i uspeo da ga ubacim.

Lepa fora oko otključavanja i koristan topik. Bilo bi lepo da se edituje prvi post i ubace neka najbolja objašnjenja (onaj preko mobilnog, sa sve slikama, ili kako preko daljinskog), čisto da se novi vlasnici lakše snađu.

Koji hdd koristite? Koji je najbolji po pitanju odnosa cena-kvalitet-kapacitet?
 
Koji hdd koristite? Koji je najbolji po pitanju odnosa cena-kvalitet-kapacitet?

Sta uopste znaci kvalitet eksternog hard diska ?
Brzina ? Pa neces OS na njemu instalirati, drzaces fajlove za pustanje na TV-u.

Broj GB podelis sa cenom, pa koji hard disk ima najveci odnos ova dva parametra, taj je najbolji ;), pod uslovom da je trajanej garancije ista (1-2 godine).
 
Dobro znaš šta sam pitao, pitao sam za lična iskustva. Da se javi neko i kaže - E, koristim taj i taj i super radi, dok mi je stari taj i taj brujao, grejao se, pokvario se i sl.

Ne znam šta znači kvalitet eksternog hard diska. Nisam ih do sada koristio i smatrao sam normalnim da u ovoj temi, gde ću eksterni hdd koristiti u svrhu puštanja filmova na tvu, postavim ovo pitanje. Kao valjda i kod svakog proizvoda postoje oni dobri i loši, postoje pozitivna i negativna iskustva. Možda sam se razmišljao o hdd od 80e, pa se javi neko i kaže - nije ti taj potreban, dovoljan posao ti radi i ovaj od 50e.

Ne vidim čemu tako agresivan stav, ko da sam pitao kako se tv uključuje u struju.
 
Pa i nije mi nesto agresivan stav. Ako ti ovo ^ izgleda kao agresivnost, onda ti ne znas znacenje te reci :d.

Ok, slazem se za iznosenje licnih iskustava, al sam ti ja generalno rekao, da je odnos velicina/cena najbitniji.
 
Za eksterne hardove je jedino bitno da ne zahtevaju dodatni usb port za napajanje (jer ga tv nema :) ). Mislim da je xWoLf negde na temi spomenuo one najobicnije Transcend gumenjake da sljakaju sasvim fino u ovoj kombinaciji. Ja jos pustam sa fleske, ali cu ovih dana da pazarim neki 250-320GB (60ak e). Od 160GB su 50ak.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Toshiba eksterni HDD 320GB koji je non-stop na rezervi od 1-2 slobodna GB i radi perfektno!
 

Prilozi

  • toshiba-320gb-usb-2.0_g01.jpg
    toshiba-320gb-usb-2.0_g01.jpg
    25.2 KB · Pregleda: 55
Jel itko probao eksterni optički pogon, dakle pogon kao iz laptopa u USB plastičnom kućištu?


MKV 1080i(p) filmovi ne staju na DVD, a osim toga optika je spora u Data modu (kada nije u pitanju DVD film vec prosto snimljen video fajl na disku )

ako hoces da MKV filmove pustas preko fleske od npr. 1-2 GB(brza je od optike)
imas mogucnost izmjene nekih parametara(malo se smanji rezolucija,podesi se stereo zvuk umjesto DTS-a, dlaku se smanji bitrate MKV fajla u fantasticnom freeware programu MeGUI (i na kraju dobijes MKV od 1,5 GB istog video kvaliteta kao i onaj od 10 GB)

Ko ima problem sa titlovima moze da ih implementira u roku od jednog munuta sa freeware programom "MKVtoolnix" (sa sve nasim slovima) u ovom programu takodje moze da se ukloni sihronizacija na neke jezike i subtitlovi sto dodatno smanjuje velicinu video fajla
 
Poslednja izmena:
zahvaljujem na pomoci i savetima.. ali Rakune, molim te, nemoj da ucis tatu kako se prave deca...

vecina ljudi koji su ovde "stare koske" znaju sve to sto ti pokusavas da objasni i to mnogo bolje od tebe (tu ubrajam i sebe)...

ubacivanje titlova u mkv je "uobicajeno"... ali je mnogo prakticnije drzati ih odvojeno u vidu starih dobrih txt/sub fajlova koje mozes da sinhronizujes/editujes.... kad god se ukaze potreba.. ako ih ubacis u mkv kontejner, moraces svaki put kad pozelis nesto da promenis da ih ponovo ekstrahujes, a to trosi i vreme i zivce (neki bi rekli - i novac)... Dalje, nasi televizori (lg serija sa titan6 hardwerom) mnogo vise vole mkv sa odvojenim prevodom, nego sa intergrisanim...

a ona tvrdnja da na kraju dobijes fajl velicine 1.6GB a da je istog kvaliteta kao onaj od 10GB (uz smanjenu rezoluciju, bitrejt, stereo zvuk!!!!???!!??).. to je , izvini, vise nego smesno - ne zasluzuje ni komentarisanje. Mozemo reci da lici uz odgovarajuci kompromis... ali sustina nije u smanjivanju rezolucije... ko hoce manju rezoluciju, neka uzme DVD ili obican Divx... kome je divx/dvd dovoljno, njemu fullHD televizor i ne treba
 
zahvaljujem na pomoci i savetima.. ali Rakune, molim te, nemoj da ucis tatu kako se prave deca...

ubacivanje titlova u mkv je "uobicajeno"... ali je mnogo prakticnije drzati ih odvojeno u vidu starih dobrih txt/sub fajlova koje mozes da sinhronizujes/editujes.... kad god se ukaze potreba.. ako ih ubacis u mkv kontejner, moraces svaki put kad pozelis nesto da promenis da ih ponovo ekstrahujes, a to trosi i vreme i zivce (neki bi rekli - i novac)...

zasto bih mijenjao savrsen titl ?
mozda da prevedim sa Hrvatskog(bosanskog) na srpski i obratno ???
Posto sam poliglota i razumijem Srpski, Hrvatski, Bosansko Srpski, Bosansko Hrvatski, Crnogorski to mi je nepotrebno


a ona tvrdnja da na kraju dobijes fajl velicine 1.6GB a da je istog kvaliteta kao onaj od 10GB (uz smanjenu rezoluciju, bitrejt, stereo zvuk!!!!???!!??).. to je , izvini, vise nego smesno - ne zasluzuje ni komentarisanje. Mozemo reci da lici uz odgovarajuci kompromis... ali sustina nije u smanjivanju rezolucije... ko hoce manju rezoluciju, neka uzme DVD ili obican Divx... kome je divx/dvd dovoljno, njemu fullHD televizor i ne treba

rekao sam VIDEO KVALITETA(mozda se vidi razlika na 50" ne znam), a zvuk sa Dolby Surround-a se automatski konvertuje u stereo (NERO CODEC)

evo ti probaj ako imas vremena:
skini Wolfman (720p).DTS (doduse velik je samo 7GB)
prvo sa MKVtoolnix-om ukloni eventualne Sihronizacije (posao ukljucujuci startovanje programa,biranja sta zelis da radis i konvertovanja traje 1 minut)
smanji mu rezoluciju sa 1280x694 na 1040x560
napravi mu downgrade zvuka na Stereo(NERO Codec)
i na output-u stavi Bitrate otprilike 1600

Cak sam Alisu smanjio sa 4,6GB na 800MB i nisam primjetio gubitak Video kvaliteta

samo je problem sto MeGUI traje DUUUGOOOO (2-3 sata kod 720 a kod 1080 od 4-5 sati)

ako imas 50" nisam siguran dali ces primjetiti razliku Video kvaliteta , ali ja ne primjecujem razliku na 40"
a testa radi pustao sam i jedan i drugi a imam vid 9/10 (nevjerovatno za nekog ko se bavi mojim poslom)

sto se zvuka tice tu se ogradjujem (imam 40LH4000 koji inace ima slabiji zvuk pa ne primjecujem razliku)


Dalje, nasi televizori (lg serija sa titan6 hardwerom) mnogo vise vole mkv sa odvojenim prevodom, nego sa intergrisanim...

iskreno ne znam funkcije tog titan6 chipset-a (moja struka su racunari i pisam gledajuci sa strane racunara)

povod otvaranja "teme" su Televizori LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (doduse tice se "otkljucavanja" dodatnih funkcija USB porta) ja sam opisivao LH4000 za koji ne znam da li ima taj Titan6 chipset ili instrukcije i on "voli" inplementirani subtitl
ja sam samo napisao svoja zapazanja kod LH4000 pa ako neko proba neka proba ako to pozeli
meni je licno prednost zbog toga sta staje na obicnu fleshku i sto je vaznije nema trzaja kada se pusta sa nje(manji bitrate i stereo zvuk=manje informacija koje se povlace sa fleshke)

inace ja koristim WD Passport 320GB koji je jeftin i isplati se kupiti ga za ove stvari
kome ga TV ne prepoznaje neka uzme kraci kabl (1m sa pojacivacem signala ne radi)
 
Poslednja izmena:
mozda bi funkcionisalo al je bespotrebno pored hdd-a :D

probacu ja sutra pa javljam dal radi :zgran:


Stvar je u tome što se nekada može naći DVD pri ruci ili je zgodnije posuditi DVD nego skidati MKV od 4-5+ gigabaajta ili čak posuditi iz videoteke DVD i gledati koristeći čitač...

E da, i koji čitač je u pitanju? Molim te probaj pustiti original DVD ili kompletni rip DVD-a dakle ne izripan u mkv ili sl. već sa VOB strukturom...
 
Stvar je u tome što se nekada može naći DVD pri ruci ili je zgodnije posuditi DVD nego skidati MKV od 4-5+ gigabaajta ili čak posuditi iz videoteke DVD i gledati koristeći čitač...

ako vec planiras da kupis eksternu optiku
kupi neki DVD player (jeftiniji je i bolji za tu namjenu)
 
vecina ljudi koji su ovde "stare koske" znaju sve to sto ti pokusavas da objasni i to mnogo bolje od tebe (tu ubrajam i sebe)...

za TV bez sumlje, ali razni kodeci, MKV,DivX su vezani prvenstveno za racunare. A to je vec moje polje strucnosti posto se time profesionalno bavim zadnjih 10 godina i zavrsio sam neke ozbiljne i poluozbiljne vrtice za to
 
Kupio sam u Benchu 32LH2000 otkljucan, fantazija :banana:.

Zvucnici su 2x10W, pustio sam par pesama, ono je stvarno impresivno :), kao da imaju 2x50W :). Za razliku od cini mi se Samsunga, koji ima na skroz levom i desnom okviru ugradjene zvucnike, kod LG-ja su blizi centru i nalaze se ispod donje ivice, sto moze biti i mana, jer je manji stereo utisak, al se ne bunim, kao sto rekoh pesme zvuce dovoljno jako i ubedljivo :).

Slika preko kablovske (preko shatro digitalnog risivera) izgleda sasvim solidno.

Probao par filmova preko USB-a, sve funkcionise odlicno.
Skapirao sam da titl i film moraju imati isti naziv, a ja godinama stavljao za prevod imefilma_srp/eng :D, al dobro, to nije problem, promenicu.

E sad, jedno pitanje, imam filmove sa .sub i .srt prevodom. Da li televizor cita .sub prevod ?
Fora je sto imam gomilu filmova sa sinhronizovanim .sub prevodom.
Ako direktno prebacim u .srt, sihronizacija se gubi, a bas bi me mrzelo za gomilu prevoda da radim ponovo to.
 
Poslednja izmena:
cita i .sub prevode (ako su u onom formatu {243}{353}blablablabla )
mozda su tu gresku i ispravili, a mozda i nisu, uglavnom kod 3.40 firmware-a (zadnji gde sam to proveravao, posle me je mrzelo) .sub prevod izgubi jako brzo sinhronizaciju za filmom ako je 'frame rate' <>25

kod .srt prevoda to nije slucaj.. .srt prevod je vezan za vreme a ne za frejmove i tu stvar funkcionise savrseno

ne znam odakle ti da se gubi sinhronizacija.. ja sa 'subtitle adjusterom' najnormalnije konvertujem sub u srt i nista se ne pokvari (moras voditi racuna o fps tj.. ako se .sub slaze za filmom koji ide na 25fps.. moras tako napisati i u programu kojim konvertujes u .srt)

za rakuna... lepo je sto se ti hvalis da si IT strucnjak (ajde da ti verujemo), ali trebalo bi da povuces rucnu jer, opet ti kazem, vecina ljudi ovde sa dugogodisnjim stazom i brojem postova >500 nisu sisali vesla.. To sto se ja razumem u LG televizore (i to ne sve nego ove o kojima se ovde prica) ne znaci da se ne razumem u racunare.. Ako prihvatim tvoje hvalisanje kao merodavno, onda smo, moze se reci, kolege! :)

to sto si ti zavrsavao razne kurseve i sl. ne znaci da si dovoljno kompetentan da pricas o video/audio obradi.. kompresiji/rekompresiji i tako dalje... mnoge stvari se ne uce u skoli, nego kroz praksu i svakodnevni rad.... to ce ti svako, ko se malo vise razume, reci.. To vazi i kad je administracija windowsa u pitanju, i security.. i..... sve ostalo!
 
cita i .sub prevode (ako su u onom formatu {243}{353}blablablabla )
mozda su tu gresku i ispravili, a mozda i nisu, uglavnom kod 3.40 firmware-a (zadnji gde sam to proveravao, posle me je mrzelo) .sub prevod izgubi jako brzo sinhronizaciju za filmom ako je 'frame rate' <>25

Sad sam bacio pogled, velika vecina je u tom su formatu:
{1289}{1322}Nije imalo navika,

A ima i nekoliko u onom drugom:
1
00:00:42,600 --> 00:00:49,100
<i>1969, Èovek sleæe na mesec.
Populacija sveta - 3.6 Biliona.</i>

Ali su svi 25fps.

Nisi me razumeo ono za sinhronizaciju, ti titlovi (.sub) kada su skinuti sa neta nisu odgovarali filmu, pa sam morao rucno da ih sinhronizujem, i sad kad preko SubEdit-a convertujem u .srt, izgubi se moj minuli rad :).
No, probacu, pa oni koji ne budu radili, skinucu .srt prevode adekvatne :).
 
Poslednja izmena:
ono drugo sto si 'citirao' tj.

1
00:00:42,600 --> 00:00:49,100
1969, Èovek sleæe na mesec.
Populacija sveta - 3.6 Biliona

je, ja mislim, .srt format koji radi prefektno na lg televizorima

radi i .sub format ali kazem ti, cim je fps <>25.000fps izgubi se sinhronizacija (mozda tako i nije u 3.65 tj. najnovijem firmware-u, pre je bilo tako)
 
Jes vala :), u pravu si. To sam verovatno ja rucno promenio naziv iz .sub u .srt.
Ranije, pre par godina, .sub su bili mnogo rasprostranjeniji...
 
ako vec planiras da kupis eksternu optiku
kupi neki DVD player (jeftiniji je i bolji za tu namjenu)


Teško da mogu naći ovako maled DVD player...

sku_29594_1.jpg
 
sto se tice eksterne optike, mozes uzeti i neki HDD rack... i jednostavno umesto HDD stavis DVD R/W
ako imas IDE hdd2usb rack, stavis IDE DVD RW , ako imas SATA hdd2usb rack, stavis SATA DVD RW

ja sam to probao sa IDE dvd rezacem.. i radi sasvim normalno preko usb-a
ne znam da li me razumete, ali u mom slucaju je radilo upravo ovako kako sam napisao
 
Koji hdd koristite? Koji je najbolji po pitanju odnosa cena-kvalitet-kapacitet?

e ovako ja koristim 2 eksterna hdd-a od po 1tb jedan fabricki a drugi sam sam napakovao i veruj mi da se identicno ponasaju doduse ovaj napakovan u cm je hladan ko spricer dok maxell je mlak :D sve u svemu koj god hdd da uzmes zavrsice ti posao bez problema :)

P.s. wd je pun do daske ima otprilike 150 000 mp3 fajla i gomilu filmova iradi normalno ne gusi se :D

maxell tank 1tb neznam tacno koliki mu je buffer cena 86e

wd green 1tb 64mb buffer u cm xport 351 80e + 30e
 
Posto planiram da uzmem neki LG, rekoh najbolje ovde da postavim pitanje. Zanima me da li su neke ogromne razlike izmedju lh2000 i lf2150, tj da li se primecuje razlika u kvalitetu slike i sta od dodatnih (korisnih) stvari ima 2510 koje 2000 nema. Jel zna neko kakav je onaj novi ld320, tj jel bolji ili gori od lh2000?

Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno