Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

ja sam do sad preradio jedno 70-et filmova al nijedan nije u ac3 :( vec u mp3 ali sam u svakom filmu sacuvao dts zvuk pa kad jednog dana lg ugradi dts u firmware bice to pravi zvuk...za sada se tesim sto koliko toliko ovi moji zvucnici (ht-964tz) odvajaju mp3 po kanalima pa nije klasican stereo zvuk...inace dajte neku preporuku za neki drugi program da prebacim dts u ac3 :)

samo 2 su vredna paznje (gledano kvalitativno):

audioconverter

i

mkv2ac3 (odskora)

p.s.
a to da ce LG ugraditi/ukljuciti DTS u firmware - veca je sansa da ce ti se pokvariti televizor i da ces kupiti drugi noviji (koji vec ima DTS), nego sto ce dodati isti (DTS) u vec postojece modele.... :)
 
Poslednja izmena:
zavisi to od filma do filma
film koji sam ja radio je bio 10.5-11GB
nemoj downmix-to-stereo, koja je svrha.. ac3 treba da sacuva sve kanale u sebi (5+1)
448 je sasvim ok za ac3, DVD standard insistira na 448kbps.. 640 je nabudzeno, pogotovo ako si uradio downmix to stereo (2 kanala samo)

to sto sam napisao vazi za mkv2ac3, ne za audioconverter

ne bih da budem sujetan pa ajde da kazem, mozda si ti optimizovao masinu bolje od mene... kod mene su 4 jezgra na 3.4ghz a akod tebe 2 jezgra na 3,83.... generalno nisu kod mene sva 4 jezgra iskoriscena ravnomerno...

tako stoje stvari, a istina je negde na sredini

pa onda je ok i to mu dodje manje vise na to. tvoj film je ~50% veci i tebi treba otprilike toliko vise vremena.
inace, da imam uslova za 5.1 odavno bih kupio neke kick ass zvucnike ali nemam, a filmove ne cuvam vec ih odmah po konzumaciji shift+del-ujem :)
:wave:
ps. mada si u pravu kada kazes da moram da pojacam do pola da bih cuo dobro. zvuk se nekako utisa. bla...
 
Već mesec dana imam otključan USB port na LG32LG2100.Otključao sam pomoću Nokia N 95.Moj prijatelj našao preko interneta prodaju sledećh 26 inča LG: 26LD320,26LD350,26LG3100 i 26LH2000.Za ovaj LH2000 pretpostavljam da može jer može i 32LH2000.Već sam ranije čitao 90 i kusur stranica pa da ne bih opet samo zbog toga,molim za objašnjenje.Pozdrav!
 
Imam problem sa nekim MKV filmovima..nece da ih otvori player na TV-u a pise da je zvuk aac na 48000hz.E sad meni nije jasno da li plejer od TV-a otvara fajlove i sa DTS zvukom ili ih ne prepoznaje...mozda su ovi moji filmovi bili sa DTS pa ih ne pusta uopste..ne znam u cemu je fora...POZz
 
Već mesec dana imam otključan USB port na LG32LG2100.Otključao sam pomoću Nokia N 95.Moj prijatelj našao preko interneta prodaju sledećh 26 inča LG: 26LD320,26LD350,26LG3100 i 26LH2000.Za ovaj LH2000 pretpostavljam da može jer može i 32LH2000.Već sam ranije čitao 90 i kusur stranica pa da ne bih opet samo zbog toga,molim za objašnjenje.Pozdrav!

Sta ti radi na usb portu ? Ja pokusavam da otkljucam 32LG2000 i ne uspevam udje mi u servis meni ne trazi sifru, tako da nemam tools options 3.
 
Ja pokusavam da otkljucam 32LG2000 i ne uspevam udje mi u servis meni ne trazi sifru, tako da nemam tools options 3.

na LG2000 ne moze da se otkljuca usb, da si procitao ovih 100 strana saznao bi i nebi se mucio da nadjes tu opciju na tvom tv-u :)

Imam problem sa nekim MKV filmovima..nece da ih otvori player na TV-u a pise da je zvuk aac na 48000hz.E sad meni nije jasno da li plejer od TV-a otvara fajlove i sa DTS zvukom ili ih ne prepoznaje...mozda su ovi moji filmovi bili sa DTS pa ih ne pusta uopste..ne znam u cemu je fora...POZz

tv ne pusta dts zvuk tako da samo slika ide bez tona kad pokrenes mkv file...a to sto tv nece da pusti neki mkv file se i meni desava i to samo kod 1080p i ja sumnjam da je problem u bitrate a ne u zvuku dok 720p pokrece bez problema

moj savet ti je da prvo skines sample filma ako je 1080p i probas na tv-u pa ako radi onda skidaj ceo film i jos nesto obavezno skrati ima filma jer ako je predugacko nece ga pokrenuti tv :)
 
Da li neko zna zasto ne moze da se izabere opcija "Just" kod formata ekrana?
 
Zar niko nezna da li može da se otključa USB na modele 26 inča? 26LD320,26LD350,26LG3100 i 26LH2000? Pretpostavljam da može ali hoću da budem siguran jer treba da preporučim prijatelju.@mangup:već si gore dobio odgovor.Tvoj model je iz 2008. godine.Moj model LG2100 je iz 2009. godine.Stara hauba a nov motor.Isti je kao LH2000.Pozdrav!
 
za 26LD320,26LD350 ne znam (sto ne znaci da ne moze)

lg3100 i lh2000, nebitno od koliko incha, se mogu otkljucati

kao sto si i sam rekao, stara hauba, nov motor... lg3100 je lh3000 tehnologija upakovana u dizajn od lg3000

zasto to rade - ne znam.. ustvari ima 2 razloga: a)da omoguce ljudima da biraju, ako im se vise svidja stari dizajn iz 2008. godine ili mnogo verovatnije b) da se rese zaliha neiskoriscenih "hauba" tj. maski (ako iskoristimo izraz iz sveta mobilnih telefona) koje propadaju po njihovim magacinima.
 
@MomirNis , citao jesam al nisam nasao podatak za konkretno taj model.
Inace imam 32LH3000 radi odlicno.
 
Hvala xW0Lf.Da tebe nije bilo,pitanje da li bi neko provalio sve ovo.Pozdrav svima koji koriste LG.
 
LG 32LH2000 može da se otključa

Ko kaže da ne može LG 32LH2000 da se otključa. Ja sam svoj kupio Decembra meseca i otključao sam ga uz pomoć Nokije,:banana:Sve radi, prepoznaje čak i Digitalni foto aparat Samsung i čita slike iz njegove memorije. Jedina mana je što u prevju polju pre nego što pustim film, nije cela slika već 1/3 slike a pri gledanju u ful skrinu slika je mnogo bolja nego na kompjuteru. Ovo prethodno se verovatno dešava zbog toga što je ipak ovo optimizovano za panele u ful HD.:,,:
 
Još jedan komentar, Postoje filmovi u mp4 formatu 720p koji su mnogo manjeg gabarita tj izmedju 1,4-2,1 GB sa AC 5.1 zvukom koje ovaj TV čita bez problema a slika im je ista kao i mkv format, dok filmovi u ful HD zauzimaju do 4GB, moja preporuka!
 
Jel imao neko probleme sa titlovima? Naime, kada pustim film (720p mkv najcesce), titlovi idu mozda 10ak sekundi, a onda potpuno nestanu :S

Imam 42LH4000, firmware 3.55 i koristim srt titlove koji su istog naziva kao mkv.

Edit: ocigledno nisam dovoljno guglao :)

Evo resenja, mozda nekom bude od koristi:

To the people that have the subtitle problem (after some seconds, subtitles disappear while playing from the usb slot), I saw a solution to a greek forum. Apparently, most sites with subtitles mess with the .srt file by putting a string at the end of it, indicating the site the subtitles were downloaded from.

Let's say that a .srt file has 800 strings (dialogs). They (the site) change the file and put a 9999 string at the end of it, not having consistency with time according to the previous string. This is not a problem for the pc's, but the on-board tv media player doesn't like it

e.g.

727
00:42:56,477 --> 00:42:57,848
Goodbye..

9999
00:00:0,500 --> 00:00:2,00
www.tvsubtitles.net


The 727 string (dialog) is the final one, and as you can see, this is shown at 42 min 56,477 sec until 42 min 57,848 sec . However, tvsubtitles.net has added a 9999 string (right after the final 727, bypassing all between) with time 0 min 0,500 sec until 0 min 2,00 sec , creating an inconsistency. This is exactly the problem.

SOLUTION:
Edit the .srt file (with notepad) and delete the three last lines (9999 string and below). Save the file (overwrite it), and voila, you have subtitles throughout the whole movie/series. And of course, most sites use a string like that, not just tvsubtitles.
 
Poslednja izmena:
Preko usb (hard diska) znaci pustas...
Da nije problem banalan, do samih titlova :).
 
Poslednja izmena:
Jeste, kao sto napisah u editu koji je igrom slucaja bio istog minuta kada si i ti postovao (koja je verovatnoca da se to desi u ove sitne sate? :d ). Prokleti tvsubtitles i njihov self-promotion...
 
moze li neko da mi pomogne

imam 37LH4000 i ne reaguje kada zelim da udjem u Service menu da bih otkljucao USB
(u isto vrijeme drzati OK na daljinskom i na TV-u - password je 0000)
 
Poslednja izmena:
moze li neko da mi pomogne

imam 37LH4000 i ne reaguje kada zelim da udjem u Service menu da bih otkljucao USB
(u isto vrijeme drzati OK na daljinskom i na TV-u - password je 0000)

#!$#@#%#$%^%@#$!@$$^$@!#$
:smash: :wall: :crash: :smackbum: :mad:
:smash: :mad: :wall: :crash: :smackbum:

RTFM!!!! (R*ad The F*ck*ng Manual)
 
moze li neko da mi pomogne

imam 37LH4000 i ne reaguje kada zelim da udjem u Service menu da bih otkljucao USB
(u isto vrijeme drzati OK na daljinskom i na TV-u - password je 0000)

rekao sam ti da procitas celu temu jer je mali milion puta objasnjeno kako se to radi...meni kad je nesto toliko bitno nije tesko da procitam celu temu...
procitaj sta je napisala Sandra Đ.(post broj 1259)evo ti i link u ovoj temi http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=207422&page=84

ps ne treba da budes takav gotovan da ti je tesko procitati temu jer je u tvom interesu
 
Što se Titlova tiče, nisu svi dobro odrađeni, kod nekih nije dobar tajming, neki su odrađeni za dvd ripove neki za BR itd.:smoke: Da bi se to rešilo postoji programčić "SubTitleEditor" kojim može vizuelno da se sinhronizuje film ukoliko bar malo znaš Engleski!:zgran: -podesiš početak - kraj, SINC -save! i to je to.:guitar:
 
Pozdrav
Imam sledeci problem. Juce sam nabavio TV LG 32LH3000. Uspeo sam da otkljucam USB (hvala ovom forumu :)). Sada, kada sam hteo da pustim neki film, izgleda da ne mogu da ubacim usb stick u tv. Kao da je usb port zakljucan, cini mi se da ima neki delic na donjem desnom delu koji blokira stick. Da li neko zna nesto vise o ovome?
Mozda je problem banalan i ja ispadnem glup, al bolje da pitam nego da sam ceprkam i silim pa nesto pokvarim :)
 
Pozdrav
Imam sledeci problem. Juce sam nabavio TV LG 32LH3000. Uspeo sam da otkljucam USB (hvala ovom forumu :)). Sada, kada sam hteo da pustim neki film, izgleda da ne mogu da ubacim usb stick u tv. Kao da je usb port zakljucan, cini mi se da ima neki delic na donjem desnom delu koji blokira stick. Da li neko zna nesto vise o ovome?
Mozda je problem banalan i ja ispadnem glup, al bolje da pitam nego da sam ceprkam i silim pa nesto pokvarim :)

a jesi li ti siguran da pokusavas da ubodes usb u usb
da nije ta rupa na televizoru u koju pokusavas da ubodes usb ustvari HDMI-in ???

:)
 
USB je, nalazi se iznad HDMI ulaza, cak i pise USB, Service only :)
 
izvinite na ponavljanju ali opcija search(pretraga) ne forumu ne radi bas nabolje
 
znam, nasao sam ga pjeske prije izvinjenja
samo sam ja procitao i probacu preko irRemote-a
 
USB je, nalazi se iznad HDMI ulaza, cak i pise USB, Service only :)

mala je vjerovatnoca da ti se nesto zaglavilo u portu

posto su mi racunari profesija cesto se srecem sa iskrivljenim(polomljenim) pinovima na USB portu (zbog pokusaja da se naopako utakne USB kabal)
ako je to slucaj plasim se da ti nece priznati garanciju
 
Vrh Dno