Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

za ld320 ne znam.. nisam mnogo pratio 2010 modele

sto se tice lf2510 i lh2000, nisu ni za uporedjivanje
lh2000 je hdready (720p), lf2510 je fullhd (1080p) televizor

lf2510 je ustvari lh3000 (motor) u kucistu iz 2008. godine (lf generacija)
 
povezao sam laptop vga kablom sa lh3000 i pustio flim,sve je ok osim sto nema zvuka. sta da uradim?
 
Pozdrav ljudi. Zahvaljujući vašim dragocenim savetima (posebno xWolf-a ), juče sam pazario LG 42 lh4000 za 74.000.
Model je iz februara 2010, proizveden ili sklopljen šta već u Poljskoj.
Javljam za par dana prve utiske :)
 
povezao sam laptop vga kablom sa lh3000 i pustio flim,sve je ok osim sto nema zvuka. sta da uradim?

ubi' se! :)

ili procitaj topic malo detaljnije.

mala pomoc (posto sam dobre volje)
VGA kablom ne mozes preneti zvuk, samo sliku. Povezivanje moras uraditi putem HDMI (ako ga laptom ima), s' tim da opet oko zvuka postoji zajebancija. kod ATI grafickih (novijih!) potrebno je koristiti hdmi driver za audio-out, kod nvidie je nesto drugacije resenje...

a mozes (bar mislim) i preko VGA kabla. tj. njim preneses sliku... a audio kablom preneses zvuk za audio-out na laptopu na audio-in na televioru - odnosno na scart sa onim in/out adapterom (imas slike ovde na topicu, pretrazi malo)
 
Znam da je 2510 kao 3000, ali me je zanimalo jel se primecuje razlika u kvalitetu slike izmedju 2000 i 2510(3000) na 32 inca ili nema bas neke razlike na toj dijagonali - tj jel dosta kvalitetniji taj ekran od 2510 ili...?
 
pa kvalitetniji je samim tim sto je u vecoj rezoluciji...
mnogi su ovde vec tvrdili da nije jedina razlika u rezoluciji, jednostavno fullHD paneli se biraju iz kvalitetnijih linija... a u hdready idu najeftiniji...

to ne mora nista da znaci... ali eto... odluka je na tebi... :)
 
Može li neko da mi odgovori, da li može da se otključa USB na LG 32lg2000 ? Ako može molio bih za neko uputstvo, jer sve što sam pronašao na forumima je za neke druge modele. Unapred hvala !
 
Vec si ga kupio ?
Ako nisi, onda ne razmisljaj o njemu :).
 
Može li neko da mi odgovori, da li može da se otključa USB na LG 32lg2000 ? Ako može molio bih za neko uputstvo, jer sve što sam pronašao na forumima je za neke druge modele. Unapred hvala !

da si malo bolje trazio i listao forume a pogotovo ovaj pronasao bi da je to nemoguca misija :p
 
Da ne bih otvarao novu temu, pitacu ovde (nadam se da nije problem):
Uzeo sam pre par dana LG 42LH3000. pise da je full HD, ali kad sam juce povezao komp na njega (preko onog RGB PC ulaza) nedozvoljava mi da stavim rezoluciju vecu od, cini mi se 1366x768. U cemu je problem?
 
Slican problem imam i ja, verovatno ces morati preko HDMI-ja.
 
Pa mozda RGB ne moze da pusti 1080p rezoluciju ;).
 
Aha dobro onda da kupujem dvi > hdmi kabl.

Nego imam jos jedno pitanje:
probao sam sa telefonom da udjem u service menu (nokia n73) i instalirao onaj programcic (IRremote) i pratio uputstvo sa ovog foruma (sa 53. strane) ali ne mogu da uradim refresh da bi dobio onaj IN-START SERVICE MENU profil ( kaze mi na telefonu "unable to connect"). Jel postoi neki drugi nacin da se ubaci IN-START SERVICE MENU profil i kasnije opcija MOON, jer nece telefon preko interneta da ubaci.
 
a sto se zezate preko rgb kabla kad vam je hdmi bolji jos ako imate malo bolju grafiku mozete i zvuk preneti preko hgmi :)

samo obratite paznju kad povezujete komp sa tv-om jer svi najcesce grese pa stave clone opciju pa ako vam monitor podrzava samo 1366x768 toliko ce biti i na tv-u a ovo se najcesce desava sa laptopovima zato je najbolje napraviti dualview i tamo kao drugi moniter podesiti rezoluciju tv-a na 1920x1080 :D

pa proverite mozda rgb daje vise od 1366x768 samo ste vi pogresili u stelovanju
 
HDMI daje full rezoluciju televizora (digitalni protok)
ne znam za varijantu DVI-HDMI kabal, ali znam da ATI zadnjih par godina uz svoje graficke daje u istoj kutiji i DVI2HDMI konverter koji se samo ubode u slobdan DVI (ati kartice imaju 2 takva porta)... a zatim uzmes HDMI-HDMI kabal i povezes i sve radi "k'o sat" :)
 
Nego imam jos jedno pitanje:
probao sam sa telefonom da udjem u service menu (nokia n73) i instalirao onaj programcic (IRremote) i pratio uputstvo sa ovog foruma (sa 53. strane) ali ne mogu da uradim refresh da bi dobio onaj IN-START SERVICE MENU profil ( kaze mi na telefonu "unable to connect"). Jel postoi neki drugi nacin da se ubaci IN-START SERVICE MENU profil i kasnije opcija MOON, jer nece telefon preko interneta da ubaci.
??
 

постоји, скинеш са сајта, са којег си скинуо софтвер, (можда ја имам само да погледам, имам) овај фајл, снимиш у телефон (не знам где) и учиташ са ИР програмом.
мора да хоће да убаци понови све кораке полако и без журбе, опција рефреш.
 

Prilozi

  • LG_IN-STARTServiceMenu+EZAdjustServiceMenu_33700.rar
    511 bajta · Pregleda: 133
Poslednja izmena:
постоји, скинеш са сајта, са којег си скинуо софтвер, (можда ја имам само да погледам, имам) овај фајл, снимиш у телефон (не знам где) и учиташ са ИР програмом.
мора да хоће да убаци понови све кораке полако и без журбе, опција рефреш.

Vidis to nisam probao...

HA! radi :D otkljucao sam sve... hvala svima ;)


hmm.. nego videh tamo i opciju bluetooth :) ne spominje se nesto ovde na forumu. Jel uopste podrzan hardverski? tv mi je 42LH3000. Ako da, cemu bi bluetooth sluzio?
 
Poslednja izmena:
@d1arsenovski nemas bluetooth na 42LH3000 al provereno znam da ima na lh7000 i mogu ti reci da nije nista posebno a sluzi da povezes bluetooth slusalice da pustis mp3 muziku ili slike sa telefona i racunara.

Planiram da uzmem jos jedan externi hdd al od 2tb pa me interesuje dal neko zna do koje velicine tv prepoznaje hdd :D
 
Postovani ,

detaljno procitah ovih 111 stranica juce, i imam samo jedno pitanje, mozda glupavo i neko ce reci citaj ponovo , ali moram...

Kupih LG 37LD 420, i moje pitanje je da li moguce otkljucati USB za filmove na njemu ...
Videh da niko ne komentarise ove serije LD pa moram da priupitam :)

Hvala vam unapred
 
Verzija sotware 03.00.12
uspesno izvrseno otkljucavanje pomocu psilocir i nokie E71

sifra ista 0000, tools menu 3 - divx 1..
momci danas sam citao sve ispocetka i krenuo sa telefonom u akciju i uspesno izvrseno kao sto se moze i videti..

Svaka cast jos jednom !!!
 
@matrixxsu@ ima taj tvoj tv negde usb?

ima sa bocne strane, pustao samo JPEG i MP3 po defaultu ..
 
Verzija sotware 03.00.12
uspesno izvrseno otkljucavanje pomocu psilocir i nokie E71

sifra ista 0000, tools menu 3 - divx 1..
momci danas sam citao sve ispocetka i krenuo sa telefonom u akciju i uspesno izvrseno kao sto se moze i videti..

Svaka cast jos jednom !!!

Ljudi moze li neko nesto da napise o ovom modelu "LG 37LD420"
izgleda da je to model za 2010. godinu.. ali sa hardwerom iz 2009. godine (titan6)

LG igraju lukavo, cini mi se... (i resavaju se zaliha, cisto da se "ne baci") :)
 
@matrixxsu@ ima taj tvoj tv negde usb?

ima sa bocne strane, pustao samo JPEG i MP3 po defaultu ..

bas mi drago sto si otkljucao i imas mogucnost gledanja mkv formata...sto je super jer ce i modeli za ovu godinu imati tu mogucnost tj necemo morati da vijamo i trazimo modele od prosle godine
 
bas mi drago sto si otkljucao i imas mogucnost gledanja mkv formata...sto je super jer ce i modeli za ovu godinu imati tu mogucnost tj necemo morati da vijamo i trazimo modele od prosle godine


Koliko procitah poruka pogotovo od xWolf, bas ste se dovijali muski,
i jos jednom "Svaka cast " !... Pusten trailer 1080i preko externog hdd bez ikakvih problema , sliak odlicna..

Da vam ne kazem kako je tek meni bilo drago kad sam ga otkljucao za 4,5 sekunde :)

I ja sam se nadao prekjuce da ce neko na ovom forumu nesto napisati o ovom modelu kako bi barem nesto znao , ali ... odoh u Neptun dadoh im 60.990,00 na 6 rata cekovima bez kamate, i sad je gotovoooo...

E sad , da li jos nesto cackati po tim opcijama , koliko videh po vasem pisanju nije preporucljivo , ali me vuceee :)

Pomeren region na Hrvatsku, neka opcija za gluvoneme se onda upalila i koliko videh nista ostalo ..posle 2 dana maltretiranja istog LG sa moje strane ja zadovoljan , videcemo za kasnije

Pomocu PsilocIr u oba Menija se ulazi bez ikakvih problema

@xWolf@ prvobitno mi je bila namera da uzmem 32LD650 sa nekim wirelessom ali kao i obicno prodavac nije umeo da mi objasni sta sve moze kad sam mu postavljao pitanja i onda mi je uzeo katalog LG za 2010 i citao kao da imam 2,5 godine..pa sam batalio , ali se nadam da ce neko strucniji nesto napisati o ovim LD modelima
Pozdravljam vas jos jednom za ovoliki trud .
 
i ovaj model se moze staviti u naslov ove teme...lukav je taj LG i na taj nacin ljude koji se dvoume izmedju par proizvodjaca "natera" da uzmu bas njihov tv
 
Vrh Dno