Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

To su slike koje opisuju podešavanje, ali kad već dođeš u 3.15, ja ne mogu ništa napraviti, jer mi TV ne prepoznaje ništa na stiku... mogu eventualno probati još s nekim posuđenim stickovima... da nije problem sa vrstom file-a koji je na stiku??

Hm... nastavak je .EPK ??

Samo taj file sam stavio na stick... i ništa.. možda neki loader, driver, tako nešto?

Hvala
 
Jel' ti stik formatiran kao FAT32?
Jel' postoji folder LG_DTV u osnovnom folderu stika?

I onda u LG_DTV folderu treba da postoji fajl 420131(3.55.00)-LU40_LU50_LH20_LH30_LH40_LH50_LF25_LH90_3.55.00(0.1.57.14).epk (ovo je, na primer, za v3.55). Kod tebe, naravno, stoji onaj fajl u zavisnosti koju verziju si izabrao.
 
Poslednja izmena:
SCART je in IN i OUT u zavisnosti od toga zasta ti treba. Kao sto sam i rekao potreban SCART sa IN/OUT prekidacem i na njemu CINC izlazi (dva za zvuk (crveni i beli) i jedan video (zuti) + S-Video izlaz. Ja sam tako odradio povezivanje na externe zvucnike i bolje je nego na izlazu za slusalice.

41038HPWWBL._SL500_AA300_.jpg

Matori danas sam kupio ovu stvarcicu i nema nikakvog zvuka na skartu i jednom i drugom ..U pitanju je 42 lh3000

:wall::wall::type::type::type::type::type:
 
http://www.videohelp.com/tools/MKV2AC3

Probajte ovaj alat za prebacivanje DTS-a u AC3, to je nešto najjednostavnije što sam ikad vidio, uneseš datoteke, odabereš postavke kodiranja AC3 i odrediš izlaznu mapu...
Preporučam da svakako uključite postavku AC3 Normalize koja pojača zvuk prilikom kodiranja da nebi na televizoru morali pojačati na 40 da bi se lijepo čulo...

Tihomire koliko dugo traje prebacivanje zvuka iz DTS u AC3?
 
Vidim pricu naveliko o tom prebacivanju...
Istripovao sam da su svi filmovi u DTS audio formatu, i uzmem par dokumentarnih (BBC - Earth Power Of The Planet, izmedju ostalih) i svi su AC-3.
Ja nemam nijedan mkv film sa DTS audio stream-om.

Mada i nemam mnogo nedokumentarnih filmova u mkv formatu, tako da mi ocigledno uzorak nije reprezentativan :).
 
Poslednja izmena:
Tihomire koliko dugo traje prebacivanje zvuka iz DTS u AC3?

Konvertirao sam DTS u AC3 iz:
Zombieland.1080p.BluRay.x264-CROSSBOW cca 7GB
Pulp.Fiction.1994.1080p.DTS.x264.dxva-EuReKA cca 7GB

Za oba je trajalo cca 40 minuta na dvojezgrenom Turionu X2 Dual-Core RM-76 2.3 GHz s 4GB rama i 500GB 5400RPM tvrdom disku...
Ništa predugo, a ako hoćeš ubaciš na listu više fajlova i preko noći ti iskodira 10-12 filmova.

Napomena, nakon konverzije datoteke su mi bile manje za skoro gigabajt, ovisno o postavljenom bitrate-u...
 
Hvala svima na postu i lepom objasnjenu kako aktivirati USB!
Aktivirao sam ga na 32LH3000 , radi odlicno!!!

Nego tast je kupio prosle godine 32LG2000 , raspored konektora isti ko na ovom. ima jedan manje HDMI, citam ono G mu znaci godina proizvodnje , znaci stariji godinu dana. Nisam nasao ovde na forumu da je iko uspeo i da je otkljucao ovaj model.

Pokusao sam Ok+Ok i Meni+Meni , radi i jedno i drugo. Prijavljuje softwer verziju 3.50. Ali nigde tool options 3 :(.

Da napomenem da mi ni ujednom momentu ne iskace da trazi sifru nego ulazi odmah u Ez meni i onaj drugi meni. Da li gresim negde ?

Jer neko otkljucao usb na ovom modelu?

Hvala
 
Znam da nije tema, al kapiram da cu dobiti brz odgovor...

Ko je uvoznik LG-ja za Srbiju ?
Mozda neku kombinaciju odradim, za malo nizu cenu za LH2000.
 
Ok, hvala.
Vidim izgleda da tu nema jednog velikog uvoznika LG-ja za Srbiju, vec par njih vrsi distribuciju samo...
Mozda se i varam.
 
Pa vidim ja da je u Tehnomarketu najjeftiniji (38k).
Mada i Comtrade uvozi, pa u C Shopu kosta 43k.
 
Kako se lcd ponasa sa eksternim hdd diskovima 2.5" bez napajanja od 500gb, zbog potrosnje struje, ili iskljucivo mora hdd sa napajanjem.Ako je vec bilo postavljeno pitanje izvinjavam se.
 
generalno rade eksterni HDD koji se napajaju iz USB porta.. ako ti je to cilj
desi se da poneki i ne radi, ali to je manjina....

a sto se tice programa mkv2ac3, prilicno dobro parce softwera, probao juce, izvrsna zamena/alternativa za audoconverter (pogotovo sto i sam koristi besplatne programe za konverziju kakvi se mogu naci kao preporuka na mnogim sajtovima poput www.doom9.net
na mom quadcore q9550 koji sam podigao na 3.4GHz je DTS na 1.5mbps duzine 119 minuta prepakovao u 448kbps AC3 za 27 minuta... sto i nije toliko lose, cak naprotiv...

mkv2ac3 ima mnogo vise 'userfriendly' interfejs... sto mu je veliki +, i moguca je manipulacija sadrzajem MKV fajla, sto kod audioconvertera nije slucaj. ja inace praktikujem da izbacim audio kanale koji nisu default (komentari, drugi jezici), chaptere, ugradjene subtitles.. mene zanima samo "goli" mkv sa jednim video i jednim audio kanalom (ac3). mkv2ac3 mi omogucava da to uradim u jednom prolazu.. a sa audioconverterom sam to morao iz 2 prolaza.. tj naknadno za mkvtoolnix da izbacim streams koji mi ne trebaju.
 
To su slike koje opisuju podešavanje, ali kad već dođeš u 3.15, ja ne mogu ništa napraviti, jer mi TV ne prepoznaje ništa na stiku... mogu eventualno probati još s nekim posuđenim stickovima... da nije problem sa vrstom file-a koji je na stiku??

Hm... nastavak je .EPK ??

Samo taj file sam stavio na stick... i ništa.. možda neki loader, driver, tako nešto?

Hvala

Verovatno .EPK fajl nisi stavio u FOLDER adekvatnog naziva " LG_DTV "
 
Poslednja izmena:
negde gresim ali pitanje je gde u vezi sa programom mkv2ac3...ubacim mkv 1080p duzine 92 minuta i u audio options samo ukljucim AC3 normalize i odredim destination folder i kliknem na start...posle 10 minuta on navodno zavrsi i neizbaci greske vec je sve success i kad odem u destination folder nema fajla :wall:
 
iskljuci 'normalize' .. trenutno je malo bagovit

ja sam vec razgovarao sa autorom programa.. dobar neki lik
poslao mi je hotfix trenutno verzije, samo zamenite glavni izvrsni fajl u folderu gde je program instaliran (ima u prilogu)

ponudio mi je ako hocu, da uradim translatio na srpski ovog programceta i da mu dostavim prevod i srpsku zastavu.. da ubaci u program.. mrzi me da se smaram, ima li neki volonter kojo hoce da to prevede, da obradujemo coveka?

p.s.
da bolje objasnim, oficijelna verzija sa neta je 1.02.02 zadnja. normalize je bagovit pa ponekad ne daje nikakav rezultat... postoje 2 solucije:
1) nemojte koristiti normalizer
2) skinite fix (ovde u prilogu) i patch-ujte svoju instalaciju. Po recimo autora, posle ovoga normalno radi i 'normalize' tj. trebao bi... ja sam vec 2 1080p filma prepakovao u ac3 zvuk
 

Prilozi

  • MKV2AC3 fix for latest version.rar
    244 KB · Pregleda: 88
Poslednja izmena:
ipak ovo cudo od programa kod mene ne radi, probao sam sve moguce varijante sa ukljucenim i iskljucenim normalize sa ovim fix-om i bez njega i rezultat je uvek isti tj nema nista :wall: :wall: :wall:

moguce da program lose radi u win 7 mada ipak mislim da su gremlini krivi za sve :banana:
 
ne znam sta da ti kazem
meni radi i zadovoljan sam

mozda treba da sacekamo da jos neko isproba program i napise svoje misljenje?? :)
 
Da li neko zna zasto ne moze da se izabere opcija "Just" kod formata ekrana?
 
LG 32LH2000

Aaargh, prodato 15 komada u Tehnomarketu po akcijskoj ceni 38k.
Najjeftinije koliko mogu videti je sada 41.5k u Tehnomaniji :mad:.

Jel znate gde ima jeftinije LG 32LH2000, skupicu pare za 5 dana.


LG2100 kosta 39k u winwin-u (a i u tehnomaniji), sad sam zvao.

Koja je razlika LG2100 vs LH2000 ???

Koliko mogu videti, uglovi gledanja 170/160 vs 178/178.
A to je sve na papiru... znaci dosta manji u realnosti.

Pretpostavljam da ne moze da se otkljuca...
 
Poslednja izmena:
nisam 100% siguran...
ali mislim da je LG2100 isto sto i lh2000, samo u kucistu (dizajn) od LG serije tj. iz 2008. godine

neka me neko ispravi.. usotalom sve je to vec objasnjeno na topicu ranije.
znam da zvuci kao fraza, ali stvarno je tako :)
 
na mom quadcore q9550 koji sam podigao na 3.4GHz je DTS na 1.5mbps duzine 119 minuta prepakovao u 448kbps AC3 za 27 minuta... sto i nije toliko lose, cak naprotiv...

meni na svojoj masini iz potpisa treba 15min za film od 6.5GB i to radim u 640kbps, plus downmix to stereo. kako je moguce da tebi na Q9550 treba vise vremena?
koristim audioconverter.exe.
 
zavisi to od filma do filma
film koji sam ja radio je bio 10.5-11GB
nemoj downmix-to-stereo, koja je svrha.. ac3 treba da sacuva sve kanale u sebi (5+1)
448 je sasvim ok za ac3, DVD standard insistira na 448kbps.. 640 je nabudzeno, pogotovo ako si uradio downmix to stereo (2 kanala samo)

to sto sam napisao vazi za mkv2ac3, ne za audioconverter

ne bih da budem sujetan pa ajde da kazem, mozda si ti optimizovao masinu bolje od mene... kod mene su 4 jezgra na 3.4ghz a akod tebe 2 jezgra na 3,83.... generalno nisu kod mene sva 4 jezgra iskoriscena ravnomerno...

tako stoje stvari, a istina je negde na sredini
 
Pa on to radi za svoje potrebe.
Ako ima 2.1 audio sistem/zvucnike, sta ce mu 5.1 AC3 ?
 
Pa on to radi za svoje potrebe.
Ako ima 2.1 audio sistem/zvucnike, sta ce mu 5.1 AC3 ?

zato sto covek trosi 640kbps na stereo zvuk.. to je , bez uvrede, bezveze
treba da cuva ac3 5.1 (6 kanala) na 448kbps.. imace manji MKV (neznatno, ali ipak manji) ali i 6-kanalni zvuk onako kako je studijski zamisljen..

to sto on ima 2+1 zvucnike ne znaci da treba i da cuva zvuk u tom formatu... sta, sutra ce kupiti 5+1 zvucnike i sta onda? da ponovo skida sa interneta sve te filmove?

sigurno ce zaliti sto nema kvalitetniji zvuk, ali onda ce biti kasno, ako sada za**** stvar
 
ja sam do sad preradio jedno 70-et filmova al nijedan nije u ac3 :( vec u mp3 ali sam u svakom filmu sacuvao dts zvuk pa kad jednog dana lg ugradi dts u firmware bice to pravi zvuk...za sada se tesim sto koliko toliko ovi moji zvucnici (ht-964tz) odvajaju mp3 po kanalima pa nije klasican stereo zvuk...inace dajte neku preporuku za neki drugi program da prebacim dts u ac3 :)
 
Nazad
Vrh Dno