Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

moj Lh2000 ima jednu manu - nece da prepozna Iphone :D
 
a prepoznaje li iphone tvoj LG? ;)
 
A dal stvarno moze da rikne ploca od toga? :/

Ne samo ploča nego ti i bandera ispred kuće/zgrade "rikne" ako otključaš USB :D. Šalu na stranu kao što rekoh totalna glupost naravno treba se pridržavati osnovnih pravila ubacivati/vaditi USB na ugašen televizor. Ipak oni nemaju mogućnost kao računar da "zaustave" ( čitaj: ugase struju ) USB port. Pa čak i ako se ne pridržavate ovih pravila male su mogućnosti da od ubacivanja USB uređaja "crkne ploča"
 
moguce je uraditi 'safely remove' usb-a ako na to mislis
opcija za to se nalazi skroz dole levo, na onom dugmetu "quick view".. dobije se 'wheel' gde levo desno biras shortcuts tj. najkorisnije opcije, jedna od njih je i za usb....

ako ti nije jasno o cemu pricam, probaj sam pa ako ne ide, javi se ovde
 
moguce je uraditi 'safely remove' usb-a ako na to mislis
opcija za to se nalazi skroz dole levo, na onom dugmetu "quick view".. dobije se 'wheel' gde levo desno biras shortcuts tj. najkorisnije opcije, jedna od njih je i za usb....

ako ti nije jasno o cemu pricam, probaj sam pa ako ne ide, javi se ovde

Eto, to je novina za mene,

hvala na informaciji još nisam stigao da pregledam sve - realno :D
 
Dobro vece svima.
Prvo da vam se zahvalim sto ova tema postoji a drugo veceras postajem ponosni vlasnik LG 42LH3000 :) konacno cu malo da 'odmorim oci".
Posto sam tek danas zaradio novac (nije bilo ne planirano ali... nisam bio siguran da ce mi se ostvariti) nisam imao vremene da se pripremim tj. naoruzam znanjem.
Siguran sam da cu ovde naci sve sto mi treba... ali evo nekih blic pitanja pa tako i odgovorite:
1. Da li se u kutiji nalazi kabl koji spaja TV i PC ?
2. Koja je poslednja verzija firm Firmware-a (za hakovanje dvix,mkv,mp3,jpg...)
3. Kako mogu odma prilikom prvog ukljucenja TV-a da vidim koji je Firmware vec u njemu ?

Ostalo cu polako citati na ovom forumu...
Samo cu odma primeniti xWolf-ovu caku za region cu staviti CRO pa da kasnije nemam problema.

Javicu vam se kasnije, kada se vratim iz kupovine. :D;)
Ciao svima i hvala
 
Ujutro idem da kupim 32 lf2510 procitao sam sve o otkljucavanju jos me samo interesuje dal je neko uspeo da otkljuca uz pomoc e61i
 
imam jos jedno pitanje. kolika treba biti brzina usb stika da bi se fil u fullhd kretao bez zastoja? jel 20MB/s dovoljno?
 
to Castro

1. Da li se u kutiji nalazi kabl koji spaja TV i PC ?
2. Koja je poslednja verzija firm Firmware-a (za hakovanje dvix,mkv,mp3,jpg...)
3. Kako mogu odma prilikom prvog ukljucenja TV-a da vidim koji je Firmware vec u njemu ?

1. ne
2. 3.55
3. menu_option_sedam puta fav
welcome to club;)
 
Poslednja izmena:
Da li neko mozda zna kako da vidim koliko je uqpno sati radio moj lf2510, hocu da proverim koliko je dugo radio u radnji?

Hvala unapred na odgovoru
 
to Castro

1. Da li se u kutiji nalazi kabl koji spaja TV i PC ?
2. Koja je poslednja verzija firm Firmware-a (za hakovanje dvix,mkv,mp3,jpg...)
3. Kako mogu odma prilikom prvog ukljucenja TV-a da vidim koji je Firmware vec u njemu ?

1. ne
2. 3.55
3. menu_option_sedam puta fav
welcome to club;)

samo da napomenem da firmware mozes da vidis i u 'options' pa prva opcija gore, zatim 'diagnostic', pod uslovom da za drzavu/zemlju/regiju nisi stavio 'srbija' (za jezik biraj srpski, ali za zemlju biraj hrvatsku, imaces 10% vise opcija za razne sitnice u menijima kao 'hrvat'... ukljucujuci i dijagnostiku... jednostavno lakse mi je tu otici nego startovati mod za expert firmware upgrade (7x fav)
 
za Fidel Castro:

ja bih ti preporucio da u service menu udjes preko telefona i nekog programa koji od njega napravi daljinac jer je metod downgrade+upgrade uvek rizichniji i vise je maltretiranja...

sa daljincem je mnogo elegantnije, a update firmwarea uvek mozes da uradis kasnije ako zelis... 3.55 se dokazao kao stabilan i bezbolan za update....... mada je vrlo verovatno ako kupujes/kupio si ovih dana da ti je 3.55 vec stigao fabricki ugradjen (video sam jedan takav u obliznjoj radnji).. e sad, druga je stvar ako su ti prodali televizor koji je dugo stajao u radnji, pa ima stariji firmware - mada nikakav problem nije jer i njega sa update pretvoris u 3.55 vrlo lako :)
 
Kupio sam juče 32LF2510, TV je super, sve radi odlično, ostaje samo da otključam USB. E tu je problem: firmware je 3.48 koji ne sme da se spusti na 3.15 jer zakuca TV i onda ostaje samo servis!

Jedini način, koliko je meni poznato, je simulacija LG-jevog servisnog daljinca preko telefona ili nekog sličnog uređaja sa IR podrškom i odgovarajućim softverom. Ja nažalost nemam takav telefon.

Ukoliko je neko iz Beograda to vec podesio i voljan je da mi pomogne (i zaradi neki dinar, naravno) neka mi se javi na PM da se dogovorimo.
.
 
Poslednja izmena:
evo ja sad kupio 32lf2510 tv je odlican usao sam u meni i prebacio divx u hd i mp3 u 1 pa cu sad da probam filmove. hvala xwolf:)
 
Kupio sam juče 32LF2510, TV je super, sve radi odlično, ostaje samo da otključam USB. E tu je problem: firmware je 3.48 koji ne sme da se spusti na 3.15 jer zakuca TV i onda ostaje samo servis!

Jedini način, koliko je meni poznato, je simulacija LG-jevog servisnog daljinca preko telefona ili nekog sličnog uređaja sa IR podrškom i odgovarajućim softverom. Ja nažalost nemam takav telefon.

Ukoliko je neko iz Beograda to vec podesio i voljan je da mi pomogne (i zaradi neki dinar, naravno) neka mi se javi na PM da se dogovorimo.
.

ISPRAVKA... ne zakuca TV vec ti s**** paletu (mislim da je nesto oko 10bitne i 8bitne palete) sto mu dodje na isto tj. boje postanu skroz deformisane, nesto kao negativ od prave slike... a posle kad ponovo uradis upgrade boje ostanu deformisane...

ja ne zelim da me iko pogresno shvati i na osnovu moje sledece informacije pomisli da treba da uradi isto, ali radi se o sledecem (ne snosim nikakvu odgovornost!): jedan moj drugar je kupio 42lf2510 i u njemu je imao fabricki 3.37... pozvao me je da mu otkljucam a tada nisam znao za foru za telefonom/daljincem. ja sam mu radio downgrade na 3.15 i silno se uplasio kad sam ga ugasio i upalio (sa namerom da u iducem koraku uradim servisni meni podesavanja, pa upgrade na 3.40 <- tad je bio najnoviji) jer su boje isto bile "kao u negativu" i u takvim uslovima sam otisao u servisni meni, ukljucio usb/divx i uradio restart. nakon sto sam uradio upgrade (nista drugo nisam cackao) na 3.40 boje su se vratile u normalu i sve je radilo super... (sto znaci da je stvar softwerskog karaktera)... oblio me je hladni znoj, ali je sve proslo dobro i ja sam naplatio 1000 dinara uslugu (ipak nije bas toliki drugar u pitanju). Ne smem ni da zamislim sta bi bilo da su boje ostale poremecene, jos bih morao da mu placam troskove servisa posle.... ali opet, verujem da je slicna pricha i sa tim 3.48 (nikad nije dokazano, verovatno se neko sjebao pa je digao uzbunu na nekom forumu, a to se posle prosirilo).. Prica oko 3.48 je dosta maglovita jer taj firmware nikad nije objavljen/procureo na netu kao download opcija za upgrade vec je isao samo fabricki ugradjen u modele iz novembra 2009. godine, sto opet povlaci nemogucnost detaljnog testiranja, jer da bi ga imao morao si imati sveze kupljen televizor.... i to je to.... a vi radite sta vam je volja
 
Da, postoji rizik da će boje ostati poremećene i TV neupotrebljiv, zato i hoću da to uradim preko daljinca, sigurnije je. Međutim ako ne uspem da nađem resenje sa IR portom, sačekaću da neko na netu i u praksi potvrdi downgrade-upgrade sa firmwareom 3.48 (kao što si ti sa 3.37).

Nažalost, poruke o flashovanju firmware-a kod LG televizora su obrisane sa AVforuma, tako da moram da to iskopam negde drugde.
.
 
ma ti majmuni sa avforums su teski *****i..
ljudi su utrosili svoje vreme i znanje i napisali toliko postova, i onda dodje neki glupan sa jos glupljim objasnjenjem i sve obrise... kao fora, mnogi su pokvarili svoje televizore (neki i jesu, ali to su izdvojeni slucaji koji ne potvrdjuju nista), pa u cilju zastite neukih korisnika, su obrisali sve informacije, da ne bi ljudi kvarili svoje televizore... da, da - kako da ne! pre ce biti da ih je neko pritisnuo iz LG da to urade jer im kvare poslovne planove da uvaljuju ljudima skuplje modele za koje su namenili divx/hd podrsku... to ide njima na dusu sto ne zele da izadju ljudima u susret, nego ih bezochno lazu prodajuci im isti hardwer 20% skuplje jer eto ima vise "features", a sve se svodi na softwerska podesavanja... kao kad bi ti neko prodao mercedes koji ide 120km/h jeftinije, a ti unutra imas isti motor koji ide do 260km/h ali softwerski podesen da radi sporije... zar to nije prevara? to sve ide u prilog staroj tvrdnji da tehnologija u osnovi uopste nije skupa da se napravi i proda, samo firme pumpaju cene jer im se moze, hvataju ljude na marketing i teoriju velikih brojeva (brze, bolje, jache, vece...)
 
Momci hvala na pomoci.
Evo me na poslu (minut mi je kao sat :D ) i jedva cekam da dodjem kuci i "otvorim prozor u svet" ,)
Pozdrav svima, javljam se
 
Usb reprodukcija isprobana. Sve radi(divx,avi,mkv) sve u svemu ustedilo mi 100tinjak evra za plejer:)
 
@zlimanZR

Izgleda da necemo dobiti odgovor...a mene bas kopka koliki staz je ovaj moj lg prevalio pre mene...
 
krastavac, ja ne znam kako da to proverite. I mene interesuje:)
 
Korisiniku SATA, danas otkljucan LG32LH3000, probaili i radi.

Iskoristili smo moj nokia E51.

HVALA korisniku xWoLf i ostalim clanovima.

Ujedno i srecna vam Nova 2010 godina i zelim puno mkv-a i tv-a.
 
Konacno da napisem post a da TV radi :)
Impresije su mi velike tako da necu daviti, disem i gledam punim plucima.
Postavio sam region Cro... u njemu je FW. 3,40

E sada, malo sam zbunjen ovim vasim pisanjem da se koristi mobilni za hack - i ovako imam strah da li cu uspeti uopste uspeti pravilno uraditi a ni nemam telefon (moderan :D) tako da mi ta opcija otpada.
Nadam se da se preko daljinca moze jednako kvalitetno odraditi ta procedura za 3.55. :rupa:
 
Konacno da napisem post a da TV radi :)
Impresije su mi velike tako da necu daviti, disem i gledam punim plucima.
Postavio sam region Cro... u njemu je FW. 3,40

E sada, malo sam zbunjen ovim vasim pisanjem da se koristi mobilni za hack - i ovako imam strah da li cu uspeti uopste uspeti pravilno uraditi a ni nemam telefon (moderan :D) tako da mi ta opcija otpada.
Nadam se da se preko daljinca moze jednako kvalitetno odraditi ta procedura za 3.55. :rupa:

mislim da ne moze.
 
za upgrade ti ne treba nista osim ISPRAVNOG firmware fajla koji smestis u root svoje usb fleske (ili usb hard diska) u folder sa tacno naznacenim imenom (proveri na topicu, zaboravio sam kako ide).. samo ubacis flesku/hdd u usb od televizora i upgrade ide automatski

servisni meni ti treba samo da ukljucis usb za divx/mp3/mkv/jpg, upgrade je druga prica
 
Konacno da napisem post a da TV radi :)
Impresije su mi velike tako da necu daviti, disem i gledam punim plucima.
Postavio sam region Cro... u njemu je FW. 3,40

E sada, malo sam zbunjen ovim vasim pisanjem da se koristi mobilni za hack - i ovako imam strah da li cu uspeti uopste uspeti pravilno uraditi a ni nemam telefon (moderan :D) tako da mi ta opcija otpada.
Nadam se da se preko daljinca moze jednako kvalitetno odraditi ta procedura za 3.55. :rupa:

shto strahujesh?
moj je bio 3.40, downgrade>unlock>upgrade
i uzivaj
 
Nazad
Vrh Dno