Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

probao sam sa audio convertorom da DTS prebacim u AC3 ali ne ide pise mi Delaycutfile-missing file specification gde gresim
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    131.8 KB · Pregleda: 184
moj primer

pogledaj kako to izgleda kod mene (i radi)
obrati paznju na opcije sa desne strane, kod tebe su neke ukljucene koje nisu kod mene...

isto tako, ne moras drzati ac3 (dolby digital) na 640kbps... sasvim lepo radi (i chuje se) na 448kbps (to je DVD standard)... a ustedeces malo i na prostoru...
 

Prilozi

  • moj-audioconvertor.JPG
    moj-audioconvertor.JPG
    94.2 KB · Pregleda: 225
Iskopa li neko (i gde se nalazi ta @#$@%!@#$ opcija) u 'service menu' onu "mute" opciju da brze shalta kanale?:crash:
 
pronadjoh tu opciju juche..
ali kvaka je da necete moci da je dobijete preko telefonskog daljinca ako nemate mogucnost da udjete u "OBA" servisna menija (da, postoje 2 slicna/razlicita)..
to je ono kad ste na 3.15 firmware-u: ok+ok daje 1. service menu (gde ukljucujemo divx/usb/mkv/jpg/mp3) a menu+menu daje 2. service menu...

ja u mojoj skripti za novii remote za lg remocon imam 2 dugmeta za service menu...

fora je uci u onaj drugi (menu+menu, 5 sekundi) service menu.. i tamo otici na opciju sa leve strane 'system(s)'... pa onda preci na desnu stranu i otici skroz dole, ima nesto u stilu chanel transmision. stavljeno je MUTE, treba to promeniti u OFF ili DISABLED (ne secam se tacnog imena) i onda izadjes iz servisnog menija na 'return' i to je to... uradite restart televizora posle svake izmene u service meniju (to mu dodje ono, ugasite ga pa ga upalite, da se linux ponovo uchita, hehehehehe)
 
Da vas pitam, jel neko koristio Xbox360 i LH 2000, odnosno kakva je slika u Game modu?
 
Ok vreme je za mali review 42LH3000 od moje strane :D
Posle par nedelja koriscenja utisci su sledeci:
Vrlo lepe i bogate boje , igranje Xboxa i PS3 je cisto uzivanje do momenta kada se u igri izadje na neki otvoren prostor (tipa nebo / ili neko uzasno jako osvetljenje) i onda nastaje overwhelming boja tj gornji deo slike bude uvucen u blagu nijansu gornje boje (u prevodu ako se izadje na plavo jarko nebo , 1/2 polovina slike ce da vuce ka plavoj boji dok ce donji deo da bude normalan)
Zanimljivo je sto se ovo javlja SAMO u koriscenju Xboxa koji koristi komponentni kabal (mada se javlja ali mnoooogo blaze sa HDMI) dok Na PS3 je jedini problem osvetljenje bele boje kada sunce ili neka jaca svetlost udari u istu pa nastaje bukvalno "Holy Glow" efekat , dok pri koriscenju kompjutera ne postoji nikakva vrsta ovakvog problema.
Gledanje 720p (posto komp ne moze da izgura full HD) je izivljavanje.

Servisni meni i dalje ne mogu da koristim posto ne postoji kod za program koji podrzava moj mobilni (ako neko zna code za Psiloc IrRemote bio bi mu zahvalan da mi posalje isti na pm) a da jurim sada specijalne daljince i sa njima da se drndam mi stvarno ne odgovara (a i previse je hladno da bih jurio iste po pijacama atm)

Ocena televizora:
Za pare koje sam dao (a to je 63000) ovo je 11/10 :D
 
gde si ga nasao za 63000? to nesto na mufte?
cena je u oktobru bila 72000

kada govorimo o daljincima, sumnjam da ih neko i ima.. osim onog philips daljinca koji je neko pomenuo. sve ostalo se svodi na koriscenje programa koji od telefona napravi daljinac, koristeci njegov irda port.
 
U tehnomaniji je bio 70000 pre 4 nedelje (imali su neki penzionerski popust od 10% pa sam ga onda uzeo za 63000 :D )
Jos malo sam lurkovao po netu i neke settingse namestao , jedina opcija za dobru sliku ako koristite Xbox vam je da imate HDMI jer onda mozete da namestite dosta opcija koje su vam onemogucene ukoliko imate component kabal
@Wolf
pa nacicu pre ili kasnije code za TV , nego jednostavno ubija u mozak sto nemaju neki univerzalni nego mora bas za odredjeni model da se trazi :(
 
Bravo xWolf, ti očigledno nemaš problem sa eksperimentisanjem.

Još nešto: Za neke filmove nije baš dobra slika u filmskom modu, više volim kada je pozadinsko osvetljenje na 100%. U Tools optioon 3 ima takođe funkcija koja je podešena na MOVIE. Ako se isključi, voleo bih da znam da li je i tada film sa fleša preko USB-a automatski prebačen na filmski mod, ili je (bilo bi dobro) onako kako je podešeno u TV modu. Problem je što, ako je podešeno na MOVIE onda funkcija AV MODE gubi smisao jer dodatno pojačava efekte zatamnjenja (umanjuje pozdadinsko osvetljenje). Kada sam eksperimentisao sa servis menijem nisam isprobao šta se dešava kada se isključi ova funkcija.

xMark!!!
 
Nisam nigde našao u uputstvu za LH 2000 da li je moguće odrediti AR za neki kanal posebno npr. EuroSport 2 ili ESPN America se emituju u 16:9, da li to znači da svaki put moram da biram AR za neki kanal ili TV to radi automatski?
 
@Batke
sad sam nasao u tehnomaniji za 64,5k na 10 rata sa 2% mesecne kamate po rati na cekove, ali daju 24.12. na akciji za penzionere sa 10% popusta za 58k (al samo kesh)... ko ima kesh, isplati se
ja cu moj da pazarim u ideji...sqplje, al na rate...
 
@Batke
sad sam nasao u tehnomaniji za 64,5k na 10 rata sa 2% mesecne kamate po rati na cekove, ali daju 24.12. na akciji za penzionere sa 10% popusta za 58k (al samo kesh)... ko ima kesh, isplati se
ja cu moj da pazarim u ideji...sqplje, al na rate...

uh, izgleda da ću se i ja baciti u trošak. hvala za info.
 
razmisljam se da pazarim LG2510

vodite racuna da to bude (proverite!) LG lf2510 model, jer ako je LG2510, bezite od toga - taj nema divx/mkv a i model je iz 2008
 
Poslednja izmena:
pa tamo pise LG LF2510, a ja sam isao i gledao i to mu pise na qtiji
http://www.idea.rs/tehnika_katalog_str10.html
to je taj model i super izgleda uzivo, ima odlicnu sliq
stajao je izlozen medju vise modela razlicitih proizvodjaca i da budem iskren nisam uspeo da vidim neq veliq razliq koju pominju po nekim forumima, ni plavicasti odsjaj crne boje, niti los ugao gledanja, meni deluje kao odlican tv
danas sam zvao da pitam da li su dobili jos, posto im je u petak, kad sam ja isao, bio ostao samo jedan primerak, i receno mi je da se oceqju ovih dana :)
dakle, ko ima kesh u tehnomaniju, mi ostali u ideju :D
 
Sorry za pitanje ako je vec bilo.

Na 32LH5000 (a verovatno je i na ostalima tako) ne radi Ratio dugme na daljincu kad se pusta film preko USB porta. U opcijama plejera ima samo Full Screen i Original Size. Nema opcije da ga zoomira i cropuje na 16:9. Npr, ako je film 2.35:1 Full Screen daje sliku preko celog ekrana sa straftama gore i dole, sto je i logicno.

Ima li nacina da se cropuje na 16:9 film sa USB-a?
 
e ako neko zna gde ima na nekoj akciji da se pazari 37lf2510 nek napise :)
 
Poslednja izmena:
U NEPTUN-u na akciji 37 LH3000 69.900,00din (do 23.12.) 6 rata čekovima bez kamate.
25.12. popust za penzionere 10% za sve što nije na akciji.
u IDEA-i 32 LH3000 44.900,00 din

xMark
 
Poslednja izmena:
Ala im je akcija za 37 LH3000....... za te pare 42 LH3000 ima da se uzme.

Tehnomanija LG televizor LCD 42LH3000 - 67k
Tehnomarket LG 42LH3000 70k
 
U NEPTUN-u na akciji 37 LH3000 69.900,00din (do 23.12.) 6 rata čekovima bez kamate.
25.12. popust za penzionere 10% za sve što nije na akciji.
u IDEA-i 32 LH3000 44.900,00 din

xMark

U NEPTUN-u na akciji 37 LH3000 69.900,00din nije nego 59.888 din
 
ej ljudi, batalite taj rat cenama... to mozete i private, ako vam se kupuje televizor kupite ga....

dajte da ovo ostane za tehnikalije, hakovanje, skrivene opcije i slicno.
ok?
 
Evo i ja da se pohvalim da sam večeras uspeo da otključam divx i mkv podršku radi se o modelu 26LH2000 sa verzijom Firmware-a 3.47 uspeo sam da pristupim servisnom meniju uspomoć nokie N73 i dalje je sve išlo super, probao sam 2 MKV filma koja su mi bila pri ruci i sve radi odlično i prevod ima naša slova najnormalnije što je fenomenalno zaista sam prezadovoljan ovim TV-om.
Posebno bih se zahvalio Gadafi-u koji mi je poslao uputstva kako šta da odradim i naravno xWoLf-u jer da on nije pokrenuo ovu temu ne bih ni znao da ovaj TV ima i integrisani divx plejer.
 
Poslednja izmena:
to bi se pre moglo nazvati MULTIMEDIJALNI player... posto je divx sitnica naspram mkv/x264 podrske :)
 
za spaske030
Preko kog si programa to uradio? Posto Noviiremote kao ne podrzava n73,mada nisam probao :D
 
Nazad
Vrh Dno