Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

moguce je uraditi 'safely remove' usb-a ako na to mislis
opcija za to se nalazi skroz dole levo, na onom dugmetu "quick view".. dobije se 'wheel' gde levo desno biras shortcuts tj. najkorisnije opcije, jedna od njih je i za usb....

ako ti nije jasno o cemu pricam, probaj sam pa ako ne ide, javi se ovde

Hvala ovo za "isključivanje" fleške nisam znao ali je korisno u svakom slučaju.
 
Poruka za one koji su uspeli da sve ovo odrade:

Da li je neki beogradjanin raspolozen da se danas proseta do Pozeske i licno mi pomogne oko ovoga jer ja nemam telefon koji to moze da odradi...

Naravno da se rec hvala i cascavanje podrazumeva :)
 
Poruka za one koji su uspeli da sve ovo odrade:

Da li je neki beogradjanin raspolozen da se danas proseta do Pozeske i licno mi pomogne oko ovoga jer ja nemam telefon koji to moze da odradi...

Naravno da se rec hvala i cascavanje podrazumeva :)


Nadam se da ce se naci neko. I da ces moci da uzivas u filmovima za praznik.

Pozdrav. Da si iz Jagodine pa da otkljucamo to.
 
Vreme leti pa nikako da se javim...
"Problem" je resen, pomogao mi je @misterx cheers:happy:
Stvarno sam odusevljen kakvo znanje ima decko - sve pohvale,
jos jednom da mu se zahvalim i ovim putem.
Zaista nije tesko odraditi hack ali ruku na srce mislim da to sam nebi mogao
ili bi nesto zjb.
Cujemo se. Hvala svima na svakoj pomoci a sada :party::banana::cigar:
 
:D Nema na cemu, uzivaj. Ima ovde masa ljudi koja zna mnogo vishe nego ja.

poz
 
Ovaj tv plejer je mnogo bolji od mog DVD-plejera, danas sam puštao muziku mp3 i ide mi slajd šou sa slikama sa iste fleške to mi se baš dopalo jer ne volim da gledam slike u tišini. A prikaz slika je odličan i takođe ima opcija za prikazivanje taman koliko treba.
Pozdrav i svima sve najbolje u novoj godini.
 
nisam još dobio nikakav odg. a to znači da ne zna niko zašto mi ne radi opcija PAUSE, naprjed i nazad kad gledam filmova ili slušam mp3 preko usb? Ako ne drugo moram na servis odnjeti i nek mi to oni popravljaju i tako imam 3 god garancije :)
 
nece ti to niko popravljati,, jer usb/mkv hackovanje ne potpada pod njihovu nadleznost.. ono sto si po specifikaciji dobio za svoj televizor nije ugrozeno/pokvareno, a ono sto ti ne radi u sklopu opcija koje (po njima) nisu ni predvidjene za tvoj model - njih i ne zanima.

jos ti se moze desiti da ti ukinu i garanciju, jer si prchkao po servisnom meniju i hakovao televizor, na sta nemas pravo

mozes vise za sebe napraviti mali eksperiment i pozajmiti daljinac od nekog drugara ili iz radnje pa probaj.. mozda je kod tebe jednostavno pokvaren taj red na daljincu, pa dugmici ne rade??

ako se moje sumnje pokazu tacnim, onda jednostavno odneses samo daljinac u radnju i trazis drugi (naravno, isti model - samo drugi primerak)...
:)
 
Poslednja izmena:
probaču drugi daljinac ali kad pritisnem dugme bilo koji od II,>> ili << svjeti led na tv-ju. Imam LH5000 .mkv je bio več otključan tako da nisam ništa "heckao" po service menu ipd.
 
ok.... zaboravio sam da napisem da pricha o hakovanju ne vazi ako imas lh5000, a ti si bas taj slucaj...

onda imas pravo na zalbu.... ako nije daljinac...
ja ne znam sta drugo da ti kazem
 
ok.... zaboravio sam da napisem da pricha o hakovanju ne vazi ako imas lh5000, a ti si bas taj slucaj...

onda imas pravo na zalbu.... ako nije daljinac...
ja ne znam sta drugo da ti kazem

Ma ne nema veze ostaje mi da samo još da probam sa drugim dalj. jedino što sam uradio je update na drugi firmware to je sve ali ja mislim da neče biti problem to ako šta na servisu pogledaju ipd. Ja sam sad vratio na 3.15 i tako ču pustiti dok ne popravljaju i vidu šta je problem možda če mi i oni sami da urade update firmware. Jedini problem je to šta ne volim da nosim tv tamo oni samo bacaju nikako ne pazu. Hvala!!
 
dal je moguče da se uradi nekakav beckup neki reset u meniju unutra?
 
dal je moguče da se uradi nekakav beckup neki reset u meniju unutra?

Ima negde u opcijama (standardnim, ne service menu) zakopana komanda "reset to factory defaults" samo se ne secam tacno gde... ako se neko seti/zna, neka napise
 
Pozz Svima!!! sretna nova 2010.
Vec 2 sata citam ovaj post za upgrade na lg lh serije.Kao prvo kupio sam lg 37 lh3000 i soft.ver. je v.03.40. imam neki problem za daljinskom ne radi mi dobro dugme ( treba da silno stisnim pa da reague ,druga rade savrseno)za navigacija ( up, down,left, right , ok) dali ako smenim sotf ke se to popraviti .
ako neko zna sta je problem nneka reci
hvala unapred.

p.s( sorry za los srpski , jas sam iz mkd)
 
Poslednja izmena:
Pozz Svima!!! sretna nova 2010.
Vec 2 sata citam ovaj post za upgrade na lg lh serije.Kao prvo kupio sam lg 37 lh3000 i soft.ver. je v.03.40. imam neki problem za daljinskom ne radi mi dobro dugme ( treba da silno stisnim pa da reague ,druga rade savrseno)za navigacija ( up, down,left, right , ok) dali ako smenim sotf ke se to popraviti .
ako neko zna sta je problem nneka reci
hvala unapred.

p.s( sorry za los srpski , jas sam iz mkd)

Dobro nam došao makedonče!! ja u tvom slučaju bi odneo daljinac na servis. Ja mislim da nema to nikakve veze sa update itd.
 
Evo, multinacionalni forum vidim... pozdrav iz Rijeke i sve najbolje svima.

Nova godina nam nije počela lijepo... htjeli smo na novom (kupljen prije 15ak dana) LG32LF2510 osposobiti USB... očigledno nepažljivo pristupili tome, ubacili soft 3.15, nakon toga USB se pojavio u meniju, spojim externi HDD bez problema sve čita, ali nažalost, boje su totalno sjebane, kao da je negativ.

Vidim da je bilo problema s time već... (prekasno sam pročitao to...).

Može li mi netko detaljnije objasniti zadnju šansu da se to ispravi bez servisa; nije mi jasno ovo oko resetiranja USB-a u servisnom meniju...

Dakle, držim OK na daljinskom i TV-u 5 sekundi, onda 0000, i onda kamo resetirati taj USB? Nisam siguran niti koji je softver bio u njemu... po vašim postovima, pretpostavljam 3.48?:-(

Hvala puno na odgovorima...

Pozz

A.
 
Dobro nam došao makedonče!! ja u tvom slučaju bi odneo daljinac na servis. Ja mislim da nema to nikakve veze sa update itd.

hvala , sredio sam hack sa 3.15 pa 3.40 ,ubacio sam externi hdd, hd filmovi su strasne(.mkv). ali jos neznam sta da radim sa daljinkom ide mi na nervi
 
Poslednja izmena:
Ljudi Srecna Nova Godina 2010 :bottle::guitar::banana:
Da li se mogu menjati formati slike tj. rezolucija avi formata
dok traje play sa usb-a ?
Meni se cini da ne moze ali eto cisto da vas pitam.
Pozdrav svima.
 
za rijechanina:
probaj da nadjes u menijima opciju 'reset to factory defaults' mozda pomogne
ako nisi vratio firmware na najnoviji, probaj, meni je pomoglo upravo na onom lf2510 od drugara
imas tu negde medju poslednjim postovima 3.55 firmware (vodi za racuna da bude onaj multi firmware, a ne onaj SAMO ZA LH7000).... i flesni ga ponovo, imas prilicno visok % da ce se boje vratiti u normalu nakon upgrade-a

za fidela kastra:. ne u multimedijalnom modu, pogotovo filmskom, ne mozes menjati osobine slike (aspect ratio)... jednostavno nije isti graficki interfejs kao kad gledas TV kanale, ovaj (multimedijalni) je siromasniji.. mozda to nekad poprave/dorade u buducnosti sa nekim novim firmware-om , za sada je ovako
 
Ima negde u opcijama (standardnim, ne service menu) zakopana komanda "reset to factory defaults" samo se ne secam tacno gde... ako se neko seti/zna, neka napise

evo rješio problem i to tako da sam ušao u servise menu ok+ok i "Tool Option 3" pa onda "New E-Con" tu je bio na 1 onda sam ja dao na 0 i to je to. Ja nemam pojma kako sam ja tamo prije dao na 1. tako da sad mi radi sve ok. pozz
 
@ xWoLf

HVALA of srca!!! 3.55 je spasio stvar!!! Sve je sad uredno, boje su kao prije, reprodukcija sa externog HDD-a odlična, i jpg i divx i titlovi...HVALA!

Imam još jedno pitanje... u sobi mi je još jedan LG, nešto manji i nije FULL HD, ali ima MPEG4:
LG 26LH2000

Mogu li i na njega primjeniti isti postupak (downgrade na 3.15, pa onda 3.55, naime, ne vidim LH20 naveden u popisu modela).. sada je u njemu verzija 3.47..

To je to...

Hvala puno, pozdrav s mora
 
Moze i na LH2000 seriji isti postupak.
Ovoliko pomoci za Rijeku samo zato jer ste zvali Bajagu za Novu.:D
 
@ xWoLf

HVALA of srca!!! 3.55 je spasio stvar!!! Sve je sad uredno, boje su kao prije, reprodukcija sa externog HDD-a odlična, i jpg i divx i titlovi...HVALA!

Imam još jedno pitanje... u sobi mi je još jedan LG, nešto manji i nije FULL HD, ali ima MPEG4:
LG 26LH2000

Mogu li i na njega primjeniti isti postupak (downgrade na 3.15, pa onda 3.55, naime, ne vidim LH20 naveden u popisu modela).. sada je u njemu verzija 3.47..

To je to...

Hvala puno, pozdrav s mora

Za tu verziju firmware-a nije preporučljivo vraćanje na verziju 3.15 jer opet može da se desi ono sa bojama kao što si imao slučaj ali je uvek pitanje dali će nova verzija softvera to ispraviti po meni ne isplativ rizik, lakše je ući u servisni meni preko lažnog daljinca (telefona) a i bezbednije je.

Evo šta sam jutros primetio lakši način da se vidi koja vam je verzija softvera na tv-u od onih 7 pritisaka na taster "FAV"
Uđite u opciju podešavanja i u tom podmeniju poslednja opcija je "DIJAGNOSTIKA" kada se tu uđe tv prikaže:tehnička dijagnostika
proizvođač:
model/vrsta:
serijski broj:
verzija softvera:
 
Koji mobitel provjereno može poslužiti za to? Doma imamo samo iPhone i Samsung 7350...

Nisam bio rekao da je onaj prvi u sebi imao softver 3.40 (vjerojatno bio dugo na skladištu?), a ovaj manji je noviji... i doista ne bih riskirao nakon jučerašnjih šokova, bolje onda to preko mobitela...

može malo detaljniji opis postupka? (ima li ga ovdje na forumu?)


Tnx
 
Ovo je kompletno uputstvo koje su i meni poslali(gadafi)
http://img51.imageshack.us/img51/8633/lolavforums.png

Moras da skines irRemote za odgovarajući tel. http://shop.psiloc.com/en/Devices/
i onda ubacis profil za LG i ulazis u servisni meni bez problema a dalje si verovatno procitao

evo ga profil za LG:
http://irremote.psiloc.com/Show.aspx...20Menu&i=73698

Nadam se da sam pomogao

Ja sam to odradio uspomoć tel Nokia N73 na (LG 26LH2000) ali moze bilo koji tel koji ima Infra red i Symbian ili windows za mobilne.
 
Uh...
Nije mi bilo svejedno, puno poruka na netu da nikako ne raditi downgrade LG 32LF2510 sa firmware-om 3.48 na 3.15... obavezno preko daljinca, itd...

Nažalost, niko u okolini nije imao odgovarajući mobilni koji je mogao da odglumi serviserski daljinski, tako da sam morao da preuzmem rizik.

Prvo sam ažurirao firmvware na 3.55, što je proteklo bez ikakvih problema (hvala misterx), a zatim vratio na 3.15. E tu su boje odlepile - samo 8-bitna paleta. Bez obzira na to, iz servisnog menija sam uključio podršku za HD, i nakon toga vratio firmware 3.55.

I, najzad, boje su ponovo OK, a podrška za HD, DivX, MKV... radi savršeno! :banana:

Dakle, stvar definitivno radi i sa famoznim firmwareom 3.48! Još jednom hvala xWoLfu i misterx na nesebičnoj pomoći, ovo je trenutno najbolja kupovina - odličan full HD TV i HD MKV player istovremeno!
 
Otključavanje telefonom je dosta bezbednije, plus nema potrebe za downgrade-om firmware-a.
 
Uh...
Nije mi bilo svejedno, puno poruka na netu da nikako ne raditi downgrade LG 32LF2510 sa firmware-om 3.48 na 3.15... obavezno preko daljinca, itd...

Nažalost, niko u okolini nije imao odgovarajući mobilni koji je mogao da odglumi serviserski daljinski, tako da sam morao da preuzmem rizik.

Prvo sam ažurirao firmvware na 3.55, što je proteklo bez ikakvih problema (hvala misterx), a zatim vratio na 3.15. E tu su boje odlepile - samo 8-bitna paleta. Bez obzira na to, iz servisnog menija sam uključio podršku za HD, i nakon toga vratio firmware 3.55.

I, najzad, boje su ponovo OK, a podrška za HD, DivX, MKV... radi savršeno! :banana:

Dakle, stvar definitivno radi i sa famoznim firmwareom 3.48! Još jednom hvala xWoLfu i misterx na nesebičnoj pomoći, ovo je trenutno najbolja kupovina - odličan full HD TV i HD MKV player istovremeno!

znaci dobra mi je bila ideja :)
super, drago mi da si uspeo i pored toga shto smo se culi u medjuvremenu ;)
 
Imam 32lg2000 verzija fw-a 3.42.1. Da li ima, i gdje noviji fw te moze li se sta od ovoga uraditi na tom tv-u? Hvala unaprijed.
 
lg2000??? ako nije lh2000, ZABORAVI!
cak i verzija firmware-a je iz neke druge price... lh/lf25xx serija nema firmware 3.42.1 a i razlikuju se po jos mnogo cemu

citaj pazljivije oznake....
 
Nazad
Vrh Dno