Šta je novo?

Last Epoch (D3/POE killer?)

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Od izlaska Diabla dvojke pa na ovamo, mislim da sam igrao ili makar isprobao svaki arpg koji se pojavio i nijedan me nije ovoliko kupio kao Last Epoch.
Trenutno je u Beta fazi i nudi vise boljeg end game kontenta od D3, po mom misljenju.
0.8.2 faza je trenutni patch. na 0.9 se ocekuje multiplayer (Q3 2021) a 1.0 ce biti zvanican izlazak iz early access faze. Na steamu je mozete naci za 30e.

5 klasa, svaka sa tri podklase, fenomenalan sistem kraftinga od tier 1 do tier 5, dok tier 6 i tier 7 mogu samo da se nadju kao world dropovi. Odlicna dev ekipa koja slusa ljude, usvaja feedback i implementira ono najbolje.

Najtoplije preporuke :)

 
Kome je bitno, igra je od pre nekoliko nedelja i na GFN (Geforce Now) i radi perfektno. Ja se igram na mekbuku, nijedan lag niti fps drop ne primetih ni na jednoj masini koja mi je bila assign-ovana. Imam onaj founder status na gfn, pa i dalje placam nisku cenu. Za 4.5evra mesecno ne postoji bolji gejming : )
 
Skinuo,probao...utisci,slično POE,grafički i po mapama

Odigrao tek pola sata,zasad obećava,malko smaraju jeni te isti neprijatelji
 
Kampanja je OK, čeka se i dalje 9. chapter da izbace, ali se zaista brzo predje i onda monoliti kao endgame zaista imaju raznolike i neprijatelje i bossove sa lepim loot tablama : )
 
Da ne otvaram novu temu,probaj demo Wartales sa stima,potezni rpg strategija
 
Zanimljiv naslov, ne znam kako je ostao ovako u magli, nema hajpa ni malo, nema gledaoca na Twitch-u, a veoma nedostaje dobar ARPG i svaki nov naslov je vredan pažnje.

Ovo mi je posebno interesantno:

TRADE COMING SOON​

Buy, sell, and trade your gear through the Bazaar. Become a master of the economy, and the right item will make you rich! More info to come.
 
Ne znam sta da mislim o auction house ili bazaru ili kako god da ga nazovu. Secam se u D3 koliko je negativnosti doneo, slavio sam dan kad su ga ukinuli.
A sto se igre tice, u poslednje vreme se i povecava broj igraca i broj streamera, jer su je neki poznatiji youtuberi valjda malo izreklamirali. Mislim da ce se igra skyrocketovati kad stigne multiplayer u 0.9
 
Ne znam sta da mislim o auction house ili bazaru ili kako god da ga nazovu. Secam se u D3 koliko je negativnosti doneo, slavio sam dan kad su ga ukinuli.
A sto se igre tice, u poslednje vreme se i povecava broj igraca i broj streamera, jer su je neki poznatiji youtuberi valjda malo izreklamirali. Mislim da ce se igra skyrocketovati kad stigne multiplayer u 0.9
Bas naprotiv uopste nije doneo negativnost nego je pruzao zabavu a pored zabave si mogo i da zaradis.

Ali desilo se to da su mnogi krenuli da kukaju kako je D3 pretezak kako slabo padaju legendarni itemi a kada su igru vise puta nerfovali zbog takvih ljudi onda su kinezi iskoristili svojih 5 minuta i napravili botove za farmanje i uzimali ogromne pare a da nisu ni igrali ni uzivali.

Ja sam licno igrao od samog pocetka i palo je par lepih itema koji su se prodali ali isto tako sam iskoristio te pare da kupim za svog karkatera neke iteme koje sam eto zeleo.
 
Ne mogu ipak da se slozim, meni to nije leglo :) Svaki RMAH bih zabranio, a AH implementirao u svaki moguci arpg. Sve sto moze da se kupi pravim novcem meni ubija smisao kompetetivnosti, jer ce uvek biti ogroman broj ljudi koji ce dominirati u igri novcem. Dok god je AH gold only, to mi je okej.
Igrao sam i ja od prvog dana, preorderovao sam D3 iste sekunde kad su objavili preorder u martu '12, i imao sam nekoliko lepo izrolanih zutih maceva koji su imali nekakvu vrednost, ali nekako nisam video smisao u tome.
A za to se slazem da su svi nerfovi tad dolazili zbog gomile kukakavaca :)
 
D3 je zapravo i pukao kad je izbacen AH.
Krenuli su sa novim loot sistemom i onda su svi imali sve u roku od mesec dana nove sezone.
A sto se tice pat to win momenta mene iskreno zabole cosak sto ce neki lik da ulozi 10 000€ i ima najbolju sekiru ikad ionako sam igrao sa ortacima i nadmetali smo se mi izmedju nas. AH je bio zanimacija u pauzama ali posle je bez toga postalo bas smorno, ubacivali su novi content ali je nekako bilo previse dosadno.

koliko sam skontao last epoh ne moze na m1 ?
 
Ja sam takođe jedan od igrača koji nije mogao da prežali gašenje AH u D3. Jednostavno mi je trade u ovakvim igrama obavezan deo. Sama činjenica da može da padne nešto ultra vredno me hajpuje maksimalno. Razumem da su botovi problem ali je trebalo to rešiti na drugi način, a ne izbacivanjem komponente igre koja je reklamirana pre prodaje na sav glas. Makar da su ostavili polovičan deo trejda kao što postoji u wow-u, neka bude Soulbound ajtema, nemam problema sa time.
 
Ne mogu ipak da se slozim, meni to nije leglo :) Svaki RMAH bih zabranio, a AH implementirao u svaki moguci arpg. Sve sto moze da se kupi pravim novcem meni ubija smisao kompetetivnosti, jer ce uvek biti ogroman broj ljudi koji ce dominirati u igri novcem. Dok god je AH gold only, to mi je okej.
Igrao sam i ja od prvog dana, preorderovao sam D3 iste sekunde kad su objavili preorder u martu '12, i imao sam nekoliko lepo izrolanih zutih maceva koji su imali nekakvu vrednost, ali nekako nisam video smisao u tome.
A za to se slazem da su svi nerfovi tad dolazili zbog gomile kukakavaca :)

Postujem tvoje misljenje da ti nije leglo nesto sto se kupuje pravim parama, ali to jednostavno nije uticalo na tvoj stil igre. Ovo nije PVP pa da kazes e ima bolju opremu jer je kupio pa je jaci, taj koji je imao opremu kupljenu na RMAH je samo mogo brze da cisti T10 lvl i nista vise ali isto je bio random drop po kojem je i njemu ko i meni koji sam mogo T8 da cistim da padne item.

Kada su poceli da nerfuju igru da je olaksavaju i da povecavaju drop rate tu je igra vec krenula da puca, a da ne govorim posle uvodjenje onoga da dobijas na neznam kom lvl one kesice sa dva dela set opreme. Jednostavno ljudi nisu imali zivaca da se grindaju mesecima nego su hteli sve i odmah i to je ono sto je ubilo igru.
 
Poslednja izmena:
Pa da, RMAH nije imao nikakvog uticaja na tebe u to vreme, imao bi uticaja kasnije sa Leaderboards ali to tada nije postojalo. Mislim da je RMAH bio test blizarda, meni nije smetao, mislim neutralnog sam stava ali bez ikakvog trejda, blah.
 
D3 je zapravo i pukao kad je izbacen AH.
Krenuli su sa novim loot sistemom i onda su svi imali sve u roku od mesec dana nove sezone.
A sto se tice pat to win momenta mene iskreno zabole cosak sto ce neki lik da ulozi 10 000€ i ima najbolju sekiru ikad ionako sam igrao sa ortacima i nadmetali smo se mi izmedju nas. AH je bio zanimacija u pauzama ali posle je bez toga postalo bas smorno, ubacivali su novi content ali je nekako bilo previse dosadno.

koliko sam skontao last epoh ne moze na m1 ?
ne moze nativno na m1 ali moze preko geforce now, ja se tako igram na m1 i radi besprekorno :)

@BobRock9x ima smisla, malo sam i zaboravio da su leaderboards tek kasnije stigle
 
meni je jedino bilo zao sto paypal nije bio available u Srbiji u doba RMAH...
 
meni je jedino bilo zao sto paypal nije bio available u Srbiji u doba RMAH...
I meni je bilo žao... ali srećom familija po svetu imala paypal, jer ne žive u banana državama.

Najslađih par stotina evra ikada zarađenih, a bonus je bio dokazati roditeljima da može da se zaradi igranjem "igrica". Neprocenljivo.
 
Koliko vas je kupilo Last Epoch? Premišljam se da li da uzmem. :) Za Wolcen sam se zaleteo i opasno za*****. Da je malo veći hajp na Twitch-u ne bih razmišljao. Ali mi je nelogično da je igra do sada prošla ovako ne opaženo, bez obzira što je u beta fazi. Na Steam-u je valjda dve godine.
 
Koliko vas je kupilo Last Epoch? Premišljam se da li da uzmem. :) Za Wolcen sam se zaleteo i opasno za*****. Da je malo veći hajp na Twitch-u ne bih razmišljao. Ali mi je nelogično da je igra do sada prošla ovako ne opaženo, bez obzira što je u beta fazi. Na Steam-u je valjda dve godine.
Ja sam pazario pre neki dan, oko 7h za sada.
Identična situacija kod mene, opasan zajeb sa Wolcenom.

Najviše sam igrao D3 i Grim Dawn, tako da nisam neki veteran što se tiče žanra da bih dao neki detaljan utisak i poređenje.
Igram sa mage/sorcerer, skilovi deluju dovoljno interesantno da me vuku da dalje razvijam lika. Animacije magija su odlićne i deluju par klasa iznad onih koje se nalaze u gore navedenim igrama.
Generalno igra izgleda odlično i optimizacija na mojoj mašini je vrh - sasvim suprotno od GD npr, gde sam često viđao <30 fps.

Svakako čekam MP i AH pre nego što se ozbiljno zaigram, uzeo sam igru samo jer je bila na popustu i što je relativno blizu izlaska sada.
 
Ja 100+ h u poslednjih nekoliko meseci, takodje mage/sorcerer, malo sam i primalista u pocetku, ali fokus totalni na mageu, sad vec pokusavam da min/max opremu i dodjem do BiS.
Kad stigne MP, svi trenutni karakteri ce biti offline only, tako da ce to biti neki svezi pocetak za sve, pa mozemo da opletemo i party forumska ekipa :)
 
@Ixinho
Taj osecaj kada mi je prvi put pao "Kukri" za WD-a!To su bas lepe uspomene na D3!Neko je od clanova imao ulaz za Betu pa je svim forumasima koji su zeleli dao nalog da isprobaju,a mislim da si to bio bas ti!!DBravez mi je dao kljuc na veresiju pa sam platio coveku tek za dve nedelje ili mesec dana😁!Zaboravio sam,davno je to bilo!
Ja se isto razmisljam da kupim Last Epoch,ali nekako je mali broj igraca!Pitanje je kako ce se to odraziti na dalji razvoj igre i ubacivanje sadrzaja!

 
Verovatno ću sačekati implementaciju trejda ili neki popust ali mislim da ću je svakako uzeti u nekom trenutku.
 
Postujem tvoje misljenje da ti nije leglo nesto sto se kupuje pravim parama, ali to jednostavno nije uticalo na tvoj stil igre. Ovo nije PVP pa da kazes e ima bolju opremu jer je kupio pa je jaci, taj koji je imao opremu kupljenu na RMAH je samo mogo brze da cisti T10 lvl i nista vise ali isto je bio random drop po kojem je i njemu ko i meni koji sam mogo T8 da cistim da padne item.

Kada su poceli da nerfuju igru da je olaksavaju i da povecavaju drop rate tu je igra vec krenula da puca, a da ne govorim posle uvodjenje onoga da dobijas na neznam kom lvl one kesice sa dva dela set opreme. Jednostavno ljudi nisu imali zivaca da se grindaju mesecima nego su hteli sve i odmah i to je ono sto je ubilo igru.

RMAH je zapravo bila endgame u neck ruku jer si opet imao kakv takav smisao repetetivnog grind-a a i da casual jo zaradi makar onoliko koliko je igru platio ili ako je naisao na neki gear bottleneck da ga predje sa nekim itemom. generalno meni nije smetao toliko mada nije ni RMAH bio jedini problem diabla , svakako je to samo jedan off game komponenta koja je mogla da te zadrzi jos koji sat in game ali problem end game-a smislenog je bio pravi downfall diabla. kao da je zamisao bila preci kampanju na svim tezinama i to je to samo ne znam kako su mogli da izbace takvu igru koja nema nikakav end game osim trcanja po zonama koje su ionako bile sture i rokati bossove koji dropuju nista , setovi su bili posebni samo po zelenoj boji fazon kao i legendery itemi nekako kao da su izbacili diablo 3 da gledamo cinematics i obrnemo kampanju par puta i to je to...

a ne znam za last epoch malo se premisljam dal uzeti a kako iskombinovati sa vremenom 😅
 
@Ixinho
Taj osecaj kada mi je prvi put pao "Kukri" za WD-a!To su bas lepe uspomene na D3!Neko je od clanova imao ulaz za Betu pa je svim forumasima koji su zeleli dao nalog da isprobaju,a mislim da si to bio bas ti!!DBravez mi je dao kljuc na veresiju pa sam platio coveku tek za dve nedelje ili mesec dana😁!Zaboravio sam,davno je to bilo!
Ja se isto razmisljam da kupim Last Epoch,ali nekako je mali broj igraca!Pitanje je kako ce se to odraziti na dalji razvoj igre i ubacivanje sadrzaja!

Jeste, ja sam davao betu forumasima, mislim da sam prvi u regionu dobio betu za D3, lepe uspomene :)
A sto se last epoch tice, trenutno u igri postoji global chat iako MP nije implementiran, i iskreno u popodnevnim satima ima bas dosta ljudi, a prilicno sam siguran da ce broj samo rasti i rasti.
30e je pristojna cena a vec sad nudi odlicnu zabavu
 
Global Chat jako doprinosi dobrom osećaju i odaje utisak da je igra živa i da igraš online, a ne offline, plus je ujedno i support novim igračima, tako da odličan feature svakako.

Juče sam bukvalno tražio razlog da kupim igru, upao sam u malo slobodnog vremena, vratio sam se u doba kada sam uživao u ovakvim igrama i pao sam u ozbiljnu dilemu ali ovako gledajući twitch i gameplay delove, kao i trenutno stanje igre nije me posebno privukla da prelomim. Ne znam kada planiraju da ubace trejd, to bi bio okidač u mom slučaju, to baš dugo nisam video u ovakvim igrama i to ovakvog tipa kako ga najavljuju. Ovako mi se ne daje 30 eur za betu, kapiram da bi mi bila interesantna igra koliko traje i kampanja i da bih batalio, a čitam da je jako kratka.

Koliki je bio popust i kada poslednji put, neko je gore pomenuo?
 
Poslednja izmena:
Uzeh juče i ja igru, nisam izdržao. Samo ću reći da sam legao u 3 ujutru posle mnogo vremena. Igra mi baš nekako leži, atmosfera, ideje, dizajn, animacije, gameplay, brzina, interfejs, sve mi je nekako na prvu loptu leglo da tako kažem, većinu bih isto uradio da sam ja kreator ili direktor. Čini mi se da su uspeli da skupe na jedno mesto pozitivne strane iz d2, d3, Grim Dawn, Torchlight II i sličnih naslova, a da izbace ono što ne valja. Ima dosta noviteta i ekskluzivnih opcija koje nisam viđao do sada (mada nisam ozbiljnije igrao PoE). Težina i kompleksnost mi se takođe čini da je baš kako treba, sredina. Igra deluje "živo", na General chatu uvek ide neka diskusija. Mogu da zamislim šta će biti kada stigne Multiplayer i Trade. :)
 
Poslednja izmena:
Nadam se da nisi mnogo puta čuo predivni Fractured zvuk dok kraftaš : ))
 
Prva 3 od najavljenih novih 25 unique itema u 0.8.3.
Zanimljivo je da su ova tri itema kreirali supporteri (patreoni sa kickstarter kampanje) u dogovoru sa dev timom. Svaki unique item znacajno menja neki build :)

219493125_1479144762422009_6838330647985268490_n.jpg
 
Ja sam pri kraju kampanje, tako da nisam puno igrao pa me interesuje jel tačno da se u end game modovima grajnd zasniva na trci za materijalima za craft, a ne za Unique ajtemima? To sam negde pročitao, a i čini mi se da je tako s obzirom da su ovi Unique svi dosta niži od levela 100?
 
Nazad
Vrh Dno