Šta je novo?

Last Epoch (D3/POE killer?)

Kraftom mozes jake iteme da dobijes, BiS itemi su ipak dropovi (tier 6 i tier 7), a unique itemi menjaju znacajno build i neki su jako retki, ja npr farmam stalno jedan amulet i nikako da ispadne, drop sansa minimalna. Tako da endgame obuhvata jurnjavu svega toga : ) Neki unique armor lvl 10-15 se koriste u buildovima sa karakterima lvl 100 :)
 
Kapiram, dobro je, onda je ipak napravljeno po mom ukusu. :)
 
Završio sam kampanju u petak, igram dva dana već Monolith i prilično mi se sviđa koncept, dobar end-game. Odigrao sam jednom ona četiri Quest-a koji daju Blessing na kraju. Nisam shvatio do sada kako i da li se resetuje onaj ceo sistem i povećava težina, zakucan mi je na level 55. Malo mi je čudno da sve vreme padaju i low level ajtemi tokom levelovanja i nekako retko padne dobar upgrade, a dobijam i Unique i Purple, trpam u Stash, ali dobro trenutno sam 67 level.
 
Imas 10 obicnih monolita (55,60,65 itd) i 10 istih takvih ali empowered verzija (protivnici imaju veci hp/dmg i povecan je drop rate). Svaki monolit ima tri questa za koje ti je potrebna odredjena kolicina stability-a (kasnije sve vise i vise), koju skupljas ciscenjem ostrva (echoes). Treci quest svakog monolita ti je borba sa glavnim bossom tog monolita.
Ovo je odlican up-to-date sajt/baza svih informacija i podataka i za iteme i za monolite i sve sto te zanima. Mozes tacno videti koji boss kog monolitha baca koje blessinge i onda tako mozes da farmas:

Mrezu ostrva mozes da resetujes kad naidjes na ostrvo "Echo of a world". To ostrva je uvek borba sa bossom shade of orbyss koji se spawnuje sa random spellovima (ima 35 razlicitih spelova i hiljade kombinacija koje moze da spawnuje). Nekad je tezi, nekad laksi, zavisi i od tvojih rezistansa. Kad ga ubijes, resetovao si celu mrezu monolita, pocinjes iz pocetka, ali taj monolit je sad dobio odredjen corruption. Corruption povecava hp i dmg monstera, ali i tebi povecava drop rate za unique/exalted iteme. Sto veci corruption, teze je, i bolji loot.

10 obicnih monolita mozes i ne moras da resetujes. Ako ih resetujes, maximum corruption je 50.
Dok ovi empowered monoliti su isti kao i obicni, samo pocinju u startu sa 100 corruption-a i moze da raste beskonacno, znaci mozes da ih resetujes i povecavas corruption dokle god mozes da cistis. Empowered monoliti daju i bolje blessinge. To isto mozes da vidis na tom sajtu. Bukmarkuj ga, zlata vredi :)
 
Kupio sam igru polovinom ovog meseca, do sada imam preko 60 sati igre. Imam dva lika koja sam napravio, prvi je Sentinel/Paladin a drugi je Rogue/Marksman oba su 69 lvl. Buildovi nisu losi, sa oba mogu bez problema da igram Echo 75 lvl a za vise nisam proba. Doduse nemam nesto puno vremena sada za igru ali cim nadjem opet se igram, svidja mi se ceo koncept kako su zamislili.

Cekam da ubace multyplayer u igru i dungeon pa da opletemo koju zajedno. Inace igram softcore jos se ne usudjujem da kreiram lika za hardcore.
 
Meni je najbolji momenat ove igre njihov dev team i koliko svaki je svaki update zasnovan skoro iskljucivo na feedback-u igraca sa foruma/discord-a. Neverovatno je koliko komuniciraju sa publikom i usvajaju predloge.
Konkretno ovaj update koji najavljuju sada i koji donosi izmedju ostalog i dosta izmena za necromancere je bukvalno ono sto se diskutovalo mesecima na forumu, pa sam cak i ja predlagao dosta nesto sto ce biti implementirano ovim patch-om. https://forum.lastepoch.com/t/necromancer-updates-coming-in-patch-0-8-3/42468
Imati ovakav dev tim iza jedne obecavajuce igre danas je retkost :)
 
Video sam promene koje ce da dobije Necromancer i nekima se svidjaju nekima ne jer ce morati svoje trenutne da menjaju iz korena ali koliko sam video promene su dobre.

Ma samo neka slusaju igrace i neka ne olaksavaju igru jer sada kada vidim na cega izgleda Diablo 3 smuci mi se, neki dan sam gledao nekog klinca kako igra sa Demon Hunterom i bukvalno ocisti mapu za 3 min ali ne kupi nista samo pokupi od zadnjeg boss-a nagrade i izadje napolje i tako u krug, ali video sam da koristi neku skriptu jer nemoguce je onako brzo trositi sardove i klikati toliko precizno da proda iteme ili ih pretvori u materijale da isprazni stash. A da ne govorim o legendarnim ili set itemima koji padaju ko kokice, ovde u LE se bukvalno obradujem kada ga vidim da padne mada su ovi sto sada padaju manje vise isti i desava mi se da dobijem po 2-3 ista legendarna samo se statistika razlikuje u nekim. Ali generalno D3 je unisten zbog toga sto nema vise tu svoju draz zbog kojeg sam ga pre igrao, znao sam mesecima da igram sa pocetka i da ne vidim legendarni ili zato sto sam ga promasio i ostao je da lezi na podu jer ranije nije bilo da sija do nema gde se nalazi.

Nadam se da ce LE da postane malo popularniji na Twitch jer bukvalno ima 4-5 ljudi koji strimaju non stop i onda se pojavi po jos koji novi ali generalno nije bas ispracena dobro od publike.
 
Pretpostavljam da vec znas ali kad drzis ALT mozes tacno da vidis koji Tier je izrolao na itemu i u kom opsegu. Za unique iteme, iako neki ispadaju jako cesto, ja uvek pogledam kakav je roll iako je maksimum ili blizu maksimum (49 od 50) npr, cuvam ga u stashu za neki drugi build/karaktera kasnije, u suprotnom prodaja (unique iteme ima jedino koliko toliko smisla prodavati jer su 500g, sve ostalo je bezvredno za prodaju i najbolje je shatterovati runom kako bi se izvukli materijali).
 
Pretpostavljam da vec znas ali kad drzis ALT mozes tacno da vidis koji Tier je izrolao na itemu i u kom opsegu. Za unique iteme, iako neki ispadaju jako cesto, ja uvek pogledam kakav je roll iako je maksimum ili blizu maksimum (49 od 50) npr, cuvam ga u stashu za neki drugi build/karaktera kasnije, u suprotnom prodaja (unique iteme ima jedino koliko toliko smisla prodavati jer su 500g, sve ostalo je bezvredno za prodaju i najbolje je shatterovati runom kako bi se izvukli materijali).
Ma to sam video da moze da se vidi ali kako jos uvek igram softcore tako da onda nema smisla da cuvam neke legendarne iteme posto mi se stash ili ti sadrzaj kovcega ne deli kao kod hardcore igre ali i pored toga ih cuvam jer su mi lepi a nemaju bas svrhu.

Jos uvek neki put izgubim bitku iz nekog glupog razloga a i jos se upoznajem sa boss bitkama kao i sa samom igrom. Juce sam bas borio protiv Emperor of Corpses boss-a koji je 100-ti lvl a ja bio u tom trenutku 79 lvl i presao sam ga ali dok nisam se upoznao sa sablonom i redosledom poginuo sam jedno 5-6 puta. Sada trenutno sam 83 lvl i igram Echo 90 lvl. Mada jos uvek gledam da usavrsim opremu koju imam i da je zamenim boljom.

Gledam da naucim da pravim Loot filter, mislim gledao sam na youtube i znam pricip ali moram da vidim da zapisem koji mi afixi i sufixi trebaju i koji su glavni statovi na cega da obracam paznju da ne pregledavam na desetine itema koji padnu tokom igre da ne gubim vreme.
 
Ovo ti je najlaksi princip za loot filter. Na dnu ti bude rule "Hide all common/magical/rares", dakle sakrijes po defaultu sve bele, plave i zute a onda iznad redjas Recolor rule-ove za affixe koje zelis (Recolor je ujedno i show, ne moras eksplicitno da stavljas show). Ja npr za mejdza drzim recolor filtere za nekih 40ak afixa, plavu boju za magical iteme koji imaju jedan od tih affixa, zutu boju za rare iteme koji imaju jedan od tih affixa, narandzastu boju kada imaju 2 od tih affixa i crvenu boju kada imaju 3 ili 4 od tih affixa na sebi.
 
Ovo ti je najlaksi princip za loot filter. Na dnu ti bude rule "Hide all common/magical/rares", dakle sakrijes po defaultu sve bele, plave i zute a onda iznad redjas Recolor rule-ove za affixe koje zelis (Recolor je ujedno i show, ne moras eksplicitno da stavljas show). Ja npr za mejdza drzim recolor filtere za nekih 40ak afixa, plavu boju za magical iteme koji imaju jedan od tih affixa, zutu boju za rare iteme koji imaju jedan od tih affixa, narandzastu boju kada imaju 2 od tih affixa i crvenu boju kada imaju 3 ili 4 od tih affixa na sebi.
Ma princip sam shvatio, prvi deo za boje i to da se sakrije sam video na youtube ali ovo tvoje za 1, 2 ili vise affixa je odlicna ideja... nego da sednem i da to uradim a znam kakav sam sve mi treba i onda ce posao od bukvalno 20 min da razvucem na 2 sata. Zato moram dobro da vidim sta i kada cu da sednem da se tome posvetim.

Inace ja ovakva tip igara igram sto se moram svuda zavuci a doduse ovde ne, kada igram Echo bukvalno samo preletim do misije i pobijem ono sto mi se nadje na putu... pregledam na brzinu sto ispadne od loot-a i idem u sledeci Echo. Jos uvek se ne posvecujem toliko da povecam korupciju da bi padao bolji loot idem sada da pokupim sto vise blessings pa kada ne budem mogo dalje onda cu da se grindam i budzim a za sada guram sto veci lvl mogu a posle cu se vratim na tipa lvl 75 ili nesto vise i da dignem korupciju na sto veci nivo pa da farmama iteme.
 
Ma princip sam shvatio, prvi deo za boje i to da se sakrije sam video na youtube ali ovo tvoje za 1, 2 ili vise affixa je odlicna ideja... nego da sednem i da to uradim a znam kakav sam sve mi treba i onda ce posao od bukvalno 20 min da razvucem na 2 sata. Zato moram dobro da vidim sta i kada cu da sednem da se tome posvetim.

Inace ja ovakva tip igara igram sto se moram svuda zavuci a doduse ovde ne, kada igram Echo bukvalno samo preletim do misije i pobijem ono sto mi se nadje na putu... pregledam na brzinu sto ispadne od loot-a i idem u sledeci Echo. Jos uvek se ne posvecujem toliko da povecam korupciju da bi padao bolji loot idem sada da pokupim sto vise blessings pa kada ne budem mogo dalje onda cu da se grindam i budzim a za sada guram sto veci lvl mogu a posle cu se vratim na tipa lvl 75 ili nesto vise i da dignem korupciju na sto veci nivo pa da farmama iteme.

Isplati se uloziti vreme u filter jer dobrim filterom mnogo vise vremena ustedis jer ti mnogo manje itema ispada i mnogo manje ti ode vremena da vidis sta je sve na zemlji a uvek mozes drzanjem X da vidis i sve sta je na zemlji. Narocito je dobro kad tako trcis kroz echo, bez filtera je nemoguce videti sve, jos pogotovo kad spire gadja s neba :)
 
Moracu prvom prilikom to da podesim... jer stvarno puno znaci to vidim i sam kada krenem da pregledavam sta je na podu a sto kazes kada spire gadja samo igram valcer oko itema da bih sve povatao sta je na patosu.

@Ixinho

Inace koji si ti lvl i koju klasu igras? Jel igras samo jednu ili imas vise razlicitih klasa i bildova.
 
91 mage/sorcerer, cistim empowered monolite, ali stao sam malo u poslednje vreme jer ne stizem od posla, ali plan je da izlevelujem stotku a onda ove ostale klase koliko mi se bude dalo/svidelo. Sledeci je acolyte/lich pa onda neki primalist/beastmaster.
Dobra stvar je deljeni stash i materijali, pa sa svakim sledecim softcore karakterom kad krenes lakse je nekako dosta.
 
Posle malo dužeg igranja i velikog oduševljenja na prvi susret, sada uviđam neke od nedostataka. Optimizacija je verovatno prvo na čemu bi trebalo ozbiljno da porade. Pre svega mislim da ovo nije igra koja treba da bude ultra prepucana grafičkim detaljima i efektima, da se mora spustiti sve na low da bih izvukao 45-50 fps sa 1050ti. Ali veći problem je što FPS nije konstantan već ima drastične padove i skokove. Druga stvar koja mi smeta je što imam utisak da se slabo radi na igri kako bi je priveli kraju, veoma je dugo u beta fazi, retko dolaze ažuriranja i dodatan sadržaj. Ako pogledam unazad diveloperi se ne oglašavaju toliko često. I nešto što mi takođe smeta je kako je urađen drop sistem i ajtemi, Unique ajtemi nemaju skoro nikakav značaj, većinom se nose yellow ajtemi koji se napucavaju craftingom. Takođe, nema onog šmeka da dobar ajtem retko padne ali kada padne da znate da je BiS ili blizu tome. Unique redovno padaju ali su krš, odnosno žuti sa dobrim afiksima imaju mnogo veći potencijal. Kapiram da su ovo razlozi zašto je igra do sada prošla prilično neopaženo od strane strimera.
 
To sto imas slabiji hardver to je vec do tebe, kod mene na ryzen 3600 i 1070ti igra radi zakucana na max detaljima.

Sto se tice radova na igri nisi u pravu, da znas gde da gledas i da pratis vesti znao bi da za koji dan izlazi 0.8.3 update ako ga ne odloze.

Za drop sistem se slazemo i za retke iteme, ali i o tome je bilo reci da ce mozda moci da se craftuju i da se menjaju affixi.

Polako u igri si tek koliko i ja i ocekujes da za mesec dana igra izadje iz beta sistema i da ubace gomilu stvari. Razumem da ti je igra dosadila ali mozda zato sto imas los build ili vec sta ne znam ali sa povecanjem lvl u echo gde igras lvl 100 i coruption je 100 igra vec postaje ozbiljno zeznuta i sve u cilju je sada igranja da nabavis jos bolju opremu od one koju imas.

Vidim da onaj lik sto je jedan iz LE developera igra lvl 100 a coruption mu je valda preko 200 ili mozda blize 300.

Pogledaj kako je igra izgledala samo pre par meseci i kako izgleda sada.
LE_Forecast_steam-7-20-21.png
 
Posle malo dužeg igranja i velikog oduševljenja na prvi susret, sada uviđam neke od nedostataka. Optimizacija je verovatno prvo na čemu bi trebalo ozbiljno da porade. Pre svega mislim da ovo nije igra koja treba da bude ultra prepucana grafičkim detaljima i efektima, da se mora spustiti sve na low da bih izvukao 45-50 fps sa 1050ti. Ali veći problem je što FPS nije konstantan već ima drastične padove i skokove. Druga stvar koja mi smeta je što imam utisak da se slabo radi na igri kako bi je priveli kraju, veoma je dugo u beta fazi, retko dolaze ažuriranja i dodatan sadržaj. Ako pogledam unazad diveloperi se ne oglašavaju toliko često. I nešto što mi takođe smeta je kako je urađen drop sistem i ajtemi, Unique ajtemi nemaju skoro nikakav značaj, većinom se nose yellow ajtemi koji se napucavaju craftingom. Takođe, nema onog šmeka da dobar ajtem retko padne ali kada padne da znate da je BiS ili blizu tome. Unique redovno padaju ali su krš, odnosno žuti sa dobrim afiksima imaju mnogo veći potencijal. Kapiram da su ovo razlozi zašto je igra do sada prošla prilično neopaženo od strane strimera.
Postovao sam do sad sve sto si napisao, ali ovo sad bas nema veze sa zivotom, no hard feelings :)

Community ove igre je jedan od najdinamicnijih u smislu responzivnosti developera i komunikaciju sa igracima. Ja konkretno pratim EHG na redditu i na discord-u, kao i na facebooku, i do sad su mi licno odgovorili na 10ak pitanja i diskutovali sa mnom. Patch izlazi redovno na 2 do 3 meseca. Sinoc je najavljen 0.8.3 sa ogromnim content update-om. Za early access fazu ima i previse contenta.

Sto se tice unique itema, bice da ne znas da ih koristis u buildovima, 70% unique itema se koriste za specificne end game buildove.

Streameri nisu merilo kvaliteta igre. Ne streamuju je jer multiplayer jos nije aktivan. Ako malo pogledas po redditu Last Epoch kanal, videces da nijedan arpg nema tolike reci hvale za to kako se developeri odnose prema komjunitiju. 0.8.3 patch je ceo maltene zasnovan na onome sto su igraci trazili.
To sto imas slabiji hardver to je vec do tebe, kod mene na ryzen 3600 i 1070ti igra radi zakucana na max detaljima.

Sto se tice radova na igri nisi u pravu, da znas gde da gledas i da pratis vesti znao bi da za koji dan izlazi 0.8.3 update ako ga ne odloze.

Za drop sistem se slazemo i za retke iteme, ali i o tome je bilo reci da ce mozda moci da se craftuju i da se menjaju affixi.

Polako u igri si tek koliko i ja i ocekujes da za mesec dana igra izadje iz beta sistema i da ubace gomilu stvari. Razumem da ti je igra dosadila ali mozda zato sto imas los build ili vec sta ne znam ali sa povecanjem lvl u echo gde igras lvl 100 i coruption je 100 igra vec postaje ozbiljno zeznuta i sve u cilju je sada igranja da nabavis jos bolju opremu od one koju imas.

Vidim da onaj lik sto je jedan iz LE developera igra lvl 100 a coruption mu je valda preko 200 ili mozda blize 300.

Pogledaj kako je igra izgledala samo pre par meseci i kako izgleda sada.
Pogledajte prilog 315176
Nisam nekako video tvoj komentar pre nego sto sam napisao svoj, vidim da u sustini istu pricu govorimo coveku.
Sto se tice corruption-a, corruption 200+ je haos od igre. Ja igram marksman bow/mage build (pritom sa unique cizmama lvl8 mourningfrost, koje su pocetne unique cizme a kljucne su za endgame build, toliko o tome da su unique itemi losi), igram oko 230 corruption monolite, i bas je ogroman action-per-minute build, mnogo vremena mi je trebalo da usaglasim nacin igranja jer je kombinacija luka i spellova.

Inace, u 0.8.3 dolazi novih 25 unique itema, a to je xy novih buildova zasnovanih samo na tim itemima :)
 
Veca fora ce biti ako ova igra zazivi i ulupaju neke pare u marketing a krenu i ozbiljniji stremeri da je igraju. Em sto ce igra da se vine u nebesa nego sto ce i ova tema da dobije na popularnosti.

Sada jos nije toliko interesantna ali onog dana kada izadje iz bete ima da polude brojke prodaje a i cena igre ce garantovano skociti.
 
Igra je revolucionarna u svom zanru i mnogi su to vec primetili i komentarisali. EHG radi pravu stvar i pun pogodak im je svaki patch. Moja prognoza je da ovo svrgava PoE po popularnosti za dve godine najvise.
 
To sto imas slabiji hardver to je vec do tebe, kod mene na ryzen 3600 i 1070ti igra radi zakucana na max detaljima.

Sto se tice radova na igri nisi u pravu, da znas gde da gledas i da pratis vesti znao bi da za koji dan izlazi 0.8.3 update ako ga ne odloze.

Za drop sistem se slazemo i za retke iteme, ali i o tome je bilo reci da ce mozda moci da se craftuju i da se menjaju affixi.

Polako u igri si tek koliko i ja i ocekujes da za mesec dana igra izadje iz beta sistema i da ubace gomilu stvari. Razumem da ti je igra dosadila ali mozda zato sto imas los build ili vec sta ne znam ali sa povecanjem lvl u echo gde igras lvl 100 i coruption je 100 igra vec postaje ozbiljno zeznuta i sve u cilju je sada igranja da nabavis jos bolju opremu od one koju imas.

Vidim da onaj lik sto je jedan iz LE developera igra lvl 100 a coruption mu je valda preko 200 ili mozda blize 300.

Pogledaj kako je igra izgledala samo pre par meseci i kako izgleda sada.
Ma slažem se za hardver, još igram i na 2k monitoru ali kažem ne znam koliko je potrebno napucavati ovakvu igru grafičkim detaljima. Ali ostavimo to po strani kako bih ja, igra nema zakucan fps i nisam jedini koji se žali na to. Uostalom, pogledaj u ovoj najavi da je jedan od fokusa u budućnosti Performance Improvements, dakle i oni su svesni toga.

Ok, nisam video ovaj post za 0.8.3, vidim da je sinoć postovano u 21h. Očekivao sam i ovo tamo na jesen, ajde malo je bolja situacija ako se obelodani do kraja meseca. Znam za ovaj Roadmap ali mi deluje kao da će trebati za to još dve ili tri godine da implementiraju sudeći po tome koliko je igra u beta fazi.

Igra je dobra i ima super potencijal, u to nema sumnje, samo sam naveo ključne nedostatke iz mog ugla, onako kada mi se malo razbistrila slika pred očima nakon prvobitnog ushićenja. :) (Imam 50h u igri i Sorcerer lika 76 level, ne žalim se na difficulty, vidim da to pominjete, ima da se igra u mom slučaju još).
 
Poslednja izmena:
Ma slažem se za hardver, još igram i na 2k monitoru ali kažem ne znam koliko je potrebno napucavati ovakvu igru grafičkim detaljima. Ali ostavimo to po strani kako bih ja, igra nema zakucan fps i nisam jedini koji se žali na to. Uostalom, pogledaj u ovoj najavi da je jedan od fokusa u budućnosti Performance Improvements, dakle i oni su svesni toga.

Ok, nisam video ovaj post za 0.8.3, vidim da je sinoć postovano u 21h. Očekivao sam i ovo tamo na jesen, ajde malo je bolja situacija ako se obelodani do kraja meseca. Znam za ovaj Roadmap ali mi deluje kao da će trebati za to još dve ili tri godine da implementiraju sudeći po tome koliko je igra u beta fazi.

Igra je dobra i ima super potencijal, u to nema sumnje, samo sam naveo ključne nedostatke iz mog ugla, onako kada mi se malo razbistrila slika pred očima nakon prvobitnog ushićenja. :) (Imam 50h u igri i Sorcerer lika 76 level, ne žalim se na difficulty, vidim da to pominjete, ima da se igra u mom slučaju još).
krastavac moras da budes svestan hardvera i njegovih mogucnost, sada da li treba tako napucana grafika ili ne treba o tome nazalost ne moze da odlucujemo. Sada za zakucan fps nemam pojma meni igra radi vrhunski ali bas sledeci put kada budem igrao cu ukljucim riva tuner pa da pratim statistiku fps-a.

Neka traje beta koliko treba da traje, bolje i tako nego da zbrzaju stvari i da izbace polu proizvod a mogu da imaju igru koja ce da stane rame u rame sa PoE i drugim ARPG igrama.

Ima super potencijal i super je sto slusaju savete igraca, pazi kada sam poceo da igram sve mi je bilo kao jedna velika zbrka u glavu, ali kako sam sve vise i vise igrao i poceo da kapiram kako igra funkcionise i da igra ne prasta greske, onda kako se kraftuje, kako se prave loot filteri. Onda sam primetio da dizajn mapa i nekih oruzija imaju skoro pa identican izgled kao sa oruzijem iz Diablo 3 a tu je i taj dizajn koji me na trenutke podseti na neke delove mapa iz D3 iz raznoraznih actova.

Do sada imam oko 100 sati imam 3 lika u igri, Paladina, Lich i Rogue. Paladin i Rogue mogu da igram Echo dok Lich trenutno levelujem ali nemam vremena toliko pa trenutno ne igram.

Ali kada ubace sve ovo sto si video sa slike a mene najvise interesuju Dungeon mape da igram, zanima me na koji ce fazon da ih naprave jer Echo nije los ali trenutno je predvidim sta igras.
 
Igra je revolucionarna u svom zanru i mnogi su to vec primetili i komentarisali. EHG radi pravu stvar i pun pogodak im je svaki patch. Moja prognoza je da ovo svrgava PoE po popularnosti za dve godine najvise.
Ti si ovih 20 godina prespavao,il si tek juče dobio prvi PC/konzolu?

Revolucionarna u čemu?

I da ,tek toliko da ne ispadne da trabunjam,dobio igru kod gusara i odigrao sad 5-6 sati,pljus igrao sam i kad je bio free wekend

I celo vreme imam utisak,oće da bide a nemože da bide PoE ili Diablo

Možda se varam,možda negde dalje ima nečega zanimljivog,al sa mojih 15 lv nisam vidio ama baš ništa revolucionarno

PoE sam prešao,a ovo mi dojde ko da ga prelazim opet(sa nekim neukusnim beštijama)
 
Ti si ovih 20 godina prespavao,il si tek juče dobio prvi PC/konzolu?

Revolucionarna u čemu?

I da ,tek toliko da ne ispadne da trabunjam,dobio igru kod gusara i odigrao sad 5-6 sati,pljus igrao sam i kad je bio free wekend

I celo vreme imam utisak,oće da bide a nemože da bide PoE ili Diablo

Možda se varam,možda negde dalje ima nečega zanimljivog,al sa mojih 15 lv nisam vidio ama baš ništa revolucionarno

PoE sam prešao,a ovo mi dojde ko da ga prelazim opet(sa nekim neukusnim beštijama)
Iskreno najdosadniji deo u igri je levelovanje, bar meni. Sada da li je nekome revolucionarna ili nije to je vec stvar licnog izbora da tako misli.

U moru ARPG igara ova igra tek treba da se izbori za svoje mesto na listi pa ce vidimo hoce biti blize PoE ili D3 ili mozda izmedju Grim Dawn i Wolcen - Lords of Mayhem.

Kao sto rekoh levelovanje je najdosadniji deo i za prvih 15 nivoa koliko si izgrindao nisi puno mogo da vidis. Ono sto ima razlike naspram PoE je to sto su mape daleko manje i nisu toliko kompleksne kao u PoE i nadam se da ce na tome poraditi, bar u end content da mape budu malo vece i teze a da loot bude nesto zbog cega bi se vracao da grindas.

Ono sto je @zero reko je da polovina Unique itema nema svoju svrhu, mozda neki imaju svoju svrhu u nekom specificnom build-u ali vecina ih je neupotrebljiva.
 
Ti si ovih 20 godina prespavao,il si tek juče dobio prvi PC/konzolu?

Revolucionarna u čemu?

I da ,tek toliko da ne ispadne da trabunjam,dobio igru kod gusara i odigrao sad 5-6 sati,pljus igrao sam i kad je bio free wekend

I celo vreme imam utisak,oće da bide a nemože da bide PoE ili Diablo

Možda se varam,možda negde dalje ima nečega zanimljivog,al sa mojih 15 lv nisam vidio ama baš ništa revolucionarno

PoE sam prešao,a ovo mi dojde ko da ga prelazim opet(sa nekim neukusnim beštijama)
Dakle, ti si sa 5-6 svog igranja nasao za shodno da pitas u cemu je igra revolucionarna? Pa ajd za pocetak podrzi igru i isprati malo razvoj igre u poslednjih 2 godine a onda i roadmap pa probaj da doneses nov zakljucak :)
Ako ce te umiriti, igram arpg od sredine 90ih, iskljucivo na pc, i ne bih mogao nikad ni za jednu igru da kazem takav feedback na osnovu odigranih 5 sati, narocito u tipu igara u kojoj je levelovanje uglavnom nebitan deo igre, a pritom je ovde lore/storyline prilicno drugaciji od bilo koje druge igre u zanru.
 
3. Septembra izlazi 0.8.3 update.

 
Prosecan igrac ima ~30 godina, dvoje dece i nesto malo vise od 1h dnevno da spuca na igranje. Ako arpg ne uhvati staru kuku Bahamuda u prvih 5-6 sati igranja onda su devovi odradili posao lose. Konstatacija da je levelovanje, znaci deo igre sa kojim se prvo susretnes, dosadno je jako stetna po igru. Warframe ima achievement koji se dobija kada igru igras, ukupno, 2h i samo 40% igraca ga ima. Znaci da kao Dev imas fore 2h da se igracima svidi tvoja igra.

Ono sto hocu da kazem je da ne treba da juris info o igri na petnaest razlicitih socijalnih mreza DM-jes devove pa da onda nakon 2 godine pracenja odlucis da li ti se igra svidja. Bahamud je trebao da bude odusevljen sa igrom u tih prvih 5 sati, a nije, meni to dosta govori.
 
Ipak ovo nije žanr namenjen porodičnim ljudima i nekome ko ima samo 1h vremena dnevno za igre.
 
Da je u pitanju PvP hardcore, 100% loot drop, MMORPG slozio bih se sa tobom ali ovako, jok. Mozda bi i ovde na temi bilo vise od tri clana koja aktivno ucestvuju u diskusiji o igri da najdosadniji deo nije ono sa cime se igrac prvo susrece.
 
Prosecan igrac ima ~30 godina, dvoje dece i nesto malo vise od 1h dnevno da spuca na igranje. Ako arpg ne uhvati staru kuku Bahamuda u prvih 5-6 sati igranja onda su devovi odradili posao lose. Konstatacija da je levelovanje, znaci deo igre sa kojim se prvo susretnes, dosadno je jako stetna po igru. Warframe ima achievement koji se dobija kada igru igras, ukupno, 2h i samo 40% igraca ga ima. Znaci da kao Dev imas fore 2h da se igracima svidi tvoja igra.

Ono sto hocu da kazem je da ne treba da juris info o igri na petnaest razlicitih socijalnih mreza DM-jes devove pa da onda nakon 2 godine pracenja odlucis da li ti se igra svidja. Bahamud je trebao da bude odusevljen sa igrom u tih prvih 5 sati, a nije, meni to dosta govori.
Prvo jako glupo razmisljanje, da na konto necije reakcije odlucujes jel ti se igra svidja ili ne svidja. Ono sto cu da kazem je to da bahamud nije video ni jedan deo igre, prvo kada je igrao free vekend a drugo kada je igrao pirata, jer pirata je mogo da igra na ko zna kojoj verziji a da na zadnjoj verziji koju mozes igrati samo ako imas original ima ubaceno toliko promena.

Nazalost ovo nije igra koja ce te odusevi u prvih par sati a ni levelovanje, dobro je kada igras prvi put pa da se polako upoznajes sa mehanikom igre i sve ostalo ali tek kada zavrsis sve i sklopis neki build onda mozes da kazes e svidja mi se ili mi se ne svidja.

I za to levelovanje meni kao neko ko je igrao dosta takvih igara mogu da kazem da je to u svakoj takvoj igri najdosadniji deo, sreca pa dok sam igrao D3 sam uvek pustao druge da se prvih par sati muce da se leveluju i onda im se ja pridruzim i za pola sata sat ja sam 70 lvl. Da to moze i ovde sigurno bih to primenjivao ali za sada ne moze.

Igra je dobra ali po mom licnom misljenju jos uvek je jednolicna, fali joj te raznolikosti, fali joj deo gde ce mape da se menjaju po ulasku u njih, ovo sada zmurecki znas gde treba da ides i sta da radis. Fale joj te tamnice koje su rekli da ce da ubace da malo daju igri zivota ovo sada je sve jos uvek sirovo ali ima materijala da se dovede do savrsenstva. Ni D3 ni slicne igre nisu bogatije po sadrzaju, jedino ko se izdvaja po tom pitanju je PoE sa svojim random mapama koje se prave i koje mogu da se igraju, pa onda onaj deo kada pratis ona kolica sa zlatom i slicno, mape su daleko vece. Samo malo da se potrude moze ovo da bude odlicna igra. A sve sto sam nabrojao da fali lako moze da se doda u samu igru.
 
Ja sam probao ovu igru jer sam video na YT neke snimke. Igrao 3-4 sata i obrisao. To uopste nije licilo na ono sto je Rajker na YT pokazivao, a Rajker me je vec jednom "navukao" na Wolcen, koji cim je izasao iz bete i poceo da slusa community - propao kao igra, dok je community koji je slusan zapravo prvi napustio igru, a mi ostali morali da se borimo sa svim nerf-ovima koji su ostali za njima. Last Epoch, pogub itemi i rolovi na njima, leveling je dosadan (igrao sam nekakvog nekromansera) i za sve vreme dmg jeste otisao gore ali je sve ostalo isto. Health potion nisam nikada imao priliku da koristim, bosa mislim da nisam video ni jednog, grafika i animacija jadna u poredjenju cak i sa D3, o PoE da ne pricamo, nebo i zemlja u korist PoE. Sto se tice kolko je ceo sklop tecan, Diablo ima najbolji taj neki tok "pokolja" na ekranu.
Sad instaliram ponovo L.E. pa cu da probam sa nekom "klasicnom" klasom, tipa warrior, pa da vidim, mozda sam propustio nesto pokusavajuci da dominiram sa nekro (sto mi je uspelo ali nisam daleko stigao jer sam se smorio, skilovi su bzvz)
 
Nazad
Vrh Dno