Šta je novo?

Last Epoch (D3/POE killer?)

Evo ref code:Zattara
Treba sacekati bar jedno par dana,jer loading izmedju zona je ekstremno dugacak,a nekad i ne reaguje uopste.
 
Jel jos neko ima problem da mu se ne pojavljuje twitch drop u igri posle pokupljene nagrade? Uredno je povezan nalog i igra ali nagrade u igri nema.
 
Meni ova igra baguje, samo na momenat izbaci statični ekran i ne radi ništa osim alt+f4. Kao da izgubi konekciju šta li je. Uzeo preko Fanatical, da uštedim 5 evra i sad ne mogu refund haha
 
Strpite se koji dan, jeste shitshow sa serverima igra vredi svakog centa. Videh i neki klip kompilaciju komentara svih vecih streamera, svi kazu da je posle PoE ovo trenutno drugi najbolji arpg na trzistu.
 
Ne zurim nigde, ali da malo iritiraju takvi problemi iritiraju i kao da nisu naucili nista iz gresaka D3 i D4 kada su igre izasle. Ali svakako ce se sada razvdvoji kukolj od zita i ostace samo oni koji ce je stvarno igrati a oni sto su podlegli hypu pa sada kukaju po chatu i na discordu o svemu i svacemu ce biti manje.
 
Igram ja, pokusali su da sve bude tu na jedno mesto ali je malo pogub oko komandi sta je gde (bar licno meni). Ali sto se tice samog dela oko upravljanja i bacanja magija to je odradjeno ok.
 
Strpite se koji dan, jeste shitshow sa serverima igra vredi svakog centa. Videh i neki klip kompilaciju komentara svih vecih streamera, svi kazu da je posle PoE ovo trenutno drugi najbolji arpg na trzistu.
LE je sve što je D4 trebao da bude. Korak napred u ARPG žanru. Čak su devovi PoE 2 komentarisali neke novine koje su primetili u LE.

U poredjenju sa LE, D4 izgleda kao mobilna igra.
 
Ima li nacin da se na levi klik stavi i magija i kretanje?
 
Trenutno ima neki bug sa levim klikom.

 
Offline radi dobro ali meni igra nije naročito interesantna. Priča je klasična fantasy splačina, kliše za klišeom.
Imao sam neku volju da slušam i čitam dijaloge, čak sam i intro pogledao ali ovo je brate gore nego li PoE priča.
Borba je šta znam, prihvatljiva. Počeo sa nekromanserkom i smorio se. Sad igram sa primalistom, barb/druid kombo.
Malo je spor ali sam mali level a i fali malo efektnijeg razbijanja i destrukcije na sve strane, nekako je plastično.
Dizajn mobova je za sada dvojka, neki su realno čista 0.

Overall, igra je vrlo niskobudžetna iako je lepuškasta grafika, tačno se vidi da su je amateri pravili.
Ajde da kažemo da je na granici da vredi tih 30 evra, mada nisam baš siguran, pre je za 20 evra.
Glavno pitanje koje se stalno pitam je, a što igram ovo a ne PoE...

Jer vremena je malo a PoE je superiorna igra u svakom smislu osim možda u dizajnu likova, jer ovde postoji varvarin i paladin tip dok su u PoE tu zabrljali od starta.

Zapravo bi trebao da igram Exanima, jer to je zaista inovativan hack and slash za razliku od ovih trošača mikroprekidača. Ali mi je teška i frustrirajuća previše...
 
Diablo 4 je pravilo preko 9000 ljudi pa su napravili fijasko godine, POE je poceo sa 100 programera od toga ih je bilo 20-30 a ostali su bili support dok Last Epoch radi jedva desetak ljudi i napravili su bolju igru nego sto je Diablo 3 i 4 zajedno.
 
Ja Diablo 4 nisam prešao tj. igrao sam betu i tu stao ali su mi se neke stvari dopale, neke baš i ne.
Jesam u manjini ali meni malo idu na živce ARPG gde nije bitno ništa osim endgame, gde sve pre toga samo zgutaš da bi jurio 0.02% bolje statistike.

Diablo 2 i kec nisu bili takvi, nego kada su ljudi sve prošli i zasitili se počeli su da jure procente. Ali same igre su kvalitetne i u drugim aspektima.
Trojku sam preskočio iskusno, onaj wow šareniš ne varim. Četvorka krenula solidno ali otišli u neku dubiozu sa pričom i likovima, a opet kažem to farmanje radi farmanja, ne radi me to više.
Bilo interesantno vrtiti Mefisto run 500 puta sa 14 godina, više nije.

Priča splačina, grafika šarenkasta u Titan Quest maniru, destrukcija okoline tu i tamo, inicijalno gejmplej spor i ne efektan što će sigurno nadoknaditi kasnije kada svi na lvl 100 ili koji već budemo letili po mapi, čisteći horde. Dizajn mobova na početku uglavnom neinspirativno. Da nije sekiretine u rukama ovog mog barb druida realno ne bi nastavljao, plus čekam međeda ili raptora da vodam sa sobom.
Realno nisam ja mušterija za ove moderne ARPG, gde su samo statistike bitne, nego me uhvatili na dobar trejler za 1.0 verziju.
 
Dobar ARPG ima dobar endgame. A tu je LE odradio odičan posao sa dobrom podlogom za buduće patch-eve. Kampanja je tu čisto zbog reklame i da postoji neka osnova. Slušao sam podcastove najboljih PoE igrača. Niko ne zna koji je lore iza PoE.
 
Crafting u LE je priča za sebe, tri nivoa iznad craftinga bilo kog drugog arpg-a, strašno kakvi legendary itemi mogu da se naprave slemovanjem unique i exalted itema
 
Crafting je ubio Unique iteme, vanilla Diablo 2 je bio zakon dok su unique itemi bili najjači a set itemi ultra retki. Čim su izbacili WoW i izmislili narandžaste, ljubičaste, legendary, exalted, trt, mrt, bukvalno su devalvirali ceo loot sistem. Vidim da ima tonu nekog smeća koje se skuplja pa rastavlja i kombinuje u pet, deset, dvaes tier-ova ko u PoE pa onda od toga nešto miksaš i praviš. Not my cup of tea.
 
Bas naprotiv, ovde crafting ne moze da napravi da unique bude losiji osim u slucaju da je bas takav unique koji je pao ali zato spajanjem unique i exalted itema se dobija jos bolji item i to je car sto ne znas sta ce da roll-a na crvenom itemu na kraju, mozes da dobijes bas onaj stat koji ti treba a mozes da dobijes nesto sto ti upste nista ne znaci za build koji igras. Onda naci unique item sa 2 potencijala nije toliko tesko samo treba igrati ali sa 3 ili 4 LP je vec malo teza situacija.
 
Crafting je ubio Unique iteme, vanilla Diablo 2 je bio zakon dok su unique itemi bili najjači a set itemi ultra retki. Čim su izbacili WoW i izmislili narandžaste, ljubičaste, legendary, exalted, trt, mrt, bukvalno su devalvirali ceo loot sistem. Vidim da ima tonu nekog smeća koje se skuplja pa rastavlja i kombinuje u pet, deset, dvaes tier-ova ko u PoE pa onda od toga nešto miksaš i praviš. Not my cup of tea.
Nisi ti baš najbolje prostudirao igru, s obzirom da je sve suprotno od onog što si napisao : )
 
Da se upišem i ja. Bio sam davno oduševljen Diablo IV po ozlasku, ali je to oduševljenje splasnulo posle mesec i kusur, pa ne bih da se zalećem s komentarima kako je igra odlična.

Posle samo 3h igre (online mod, nešto je offline odbijao saradnju), taman je toliko drugačija od Diabla, življa, protivnici dinamičniji, da mogu da kažem sa će mi se svideti sve više, što je duže budem igrao. Za ta tri sata se nisam odvojio od ekrana i miskim da to dovoljno govori za nekoga ko se u poslednje vreme igra jaako malo (posao, deca).

Vremena za igru je malo, ali koristim u poslednja dva dana ad hoc momente da samo uđem u igru i čitam i istražujem talente, magije, forging, itd. Pun je YT svega toga, ali bih nekako da otkrivam sam. Istina, nemam strpljenja za dijaloge, siguran sam da je priča interesantna, ali je radnja dovoljno dinamična i vezuje za ekran da sebe pravdam da je ok malo preskočiti i pored toga je jako interesantna.

Za 33€, smatram da vredi svaki cent!
 
Bojim se da ću morati da pojedem svoje reči iz prethodnih komentara...
U ovoj igri paladin ima whirlwind, zlo i naopako :eek:
 
Stari sam diablo fan, ali me posle ovih Vaših opisa privlači da je zaigram malo.A i gledao malo Asmongolda, deluje mi ok.
Šteta što je nema za xbox.
 
Jel tu postoji neki klan sistem, raidovanje, neki kontent gde se okupe igrači ili je više solo? Vidim da je online.
 
moze co-op, ali ja igram solo :) online :)
 
Online i dalje zeza ali barem može da se igra za razliku od prvih par dana po launch-u.
Mene u gradovima redovno bacaka vamo tamo, pojede pakete šta li već. U tamnicama nije toliko izraženo ali se dešava ponekad.

Ipak je ovo najsmisleniji character evolution sistem u nekom akcionom RPG, zapravo ima smisla za razliku od haosa koji je PoE. Pogotovo je kul ovaj Paladin, može biti i fighter, i da se igra kao whirlwind style barb iz D2, i hammer throw, hammerdin i smite, i razne druge kombinacije. Ima i nekih buildova sa kopljem, ma da biraš.
Šteta što više nisu išli u pravcu budženja opreme što je više koristiš, beše u Dungeon Siege su se tako budžili skilovi a ovde ima taj interesantan fazon da se određeni komadi opreme unapredjuju vremenom. Unique fino padaju, dobre su šanse, imam svašta unique i neke set iteme a tek sam relativno na početku. Samo ne kontam cosmetic store ako već prodaju igru za pare ali ajde, neka zarade dodatno ne smeta mi toliko u ovom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno