Šta je novo?

Kurirske službe

Možda se misli na pošte u SUP-u, na graničnim prelazima i slično, a "savezni organi" su tu kao ostatak prošlih vremena, što ukazuje i da je taj pravilnik verovatno star 20 godina ili više.
 
Sad sam bas pricao sa drugarom sto radi u Posti i na sve pita treba li mojoj firmi radnika, vec gleda gde da ode, sto bi se reklo nije iskljuceno da ce strajkaci da lete, jer sam kaze da je poljuljano i da ima "pretnji" i radnici vec gledaju gde bi i sta mogli u slucaju otkaza...Moglo bi se zakljuciti da su sanse da im zahtevi budu ispunjeni minimalne ili ce biti delimicno ispunjeni i pronadjen neki kompromis.
 

Naravno, šta očekivati od gospodina Uda.

"Jasne mere": nova zapošljavanja na određeno vreme (kao slučajno pred izbore), povećanje cena svih poštanskih usluga, dostava pošiljke na vrata će se smatrati luksuznom uslugom.

EDIT: Najavljuje i povećanje plata odmah, od sledeće nedelja, a kamo ono uzedoh-dadoh, odakle uzima da bi dao?
 
Poslednja izmena:
Mislim da ga ne postuju, zato sto sam po sebi kako kazu strajk nije legitiman.

Kad tad strajk ce se zavrsiti, pa ce onda imati priliku da se pokazu kakvi su u svom radu,a sve ce biti po ledjima krajnjih korisnika...

Nedavno sam bio do Aksa da preuzmem posiljku, nisu ni tamo idealni uslovi, odnosno boze sacuvaj, ali kod privatnika nema strajkova ili radis ili ne. Jadna radnica na prijemu/isporuci sta sve istrpi, kakva ponizenja to je strasno...ispred mene bio neki decko mozda 25-30 godina da preuzme posiljku i nema sitno kusur da mu vrati jer je tek smenu preuzela, ona mu kaze da ode da usitni tu negde 1000 din,on pocne da je proziva, prokomentarisem to s njom, kaze to je nista, pre neki dan su joj zakljucali vrata da spoljne strane da ne moze izaci...vrati se taj decko sa usitnjenim novcem, totalno nadrkan, vracamu kusur 70-80 din, ceka jos 5-6 ljudi,a on njom pred svima "nabij to sebi u d*****" uz jos gomilu neverovatnih psovki dok je odlazio.

Sto se moje posiljke tice, stigla mi poruka da ocekujem isporuku, nema kurira, par puta nazovem nije dostupan, posle vidim status vracena u magacin, kurir svo vreme nedostupan,odem do magacina,ona ne moze da je nadje,kaze dajte mi broj kurira koji vas zvao, a lepo joj kazem da uopste nije zvao i da je nedostupan, cekaj...ona opet ode da nadje i na kraju ipak uspe da nadje. A posiljka uopste nije bila jeftina (400eur) i prilicno hitna....

U vecini kurirskih sluzbi je katastrofa, radnici imaju mozda za nijansu bolja primanja od postanskih radnika, ali nemaju ni blizu privilegije kao ovi u posti, niti imaju taj luksuz strajkovanja.

Ne treba biti ljakse ali nije da ga ne razumem.
Naručiš kurirskom službom da bi ti to stiglo u neko razumno vreme, platiš za to i na kraju moraš sam da ideš po paket! Onda si mogao odma da odeš do prodavca i ne zezaš se sa "kuririma".
Ja nemam auto, ne mogu da odem do njihovog centra a većinu stvari platim unapred i šta ja da radim u takvoj situaciji gde neće da mi isporuče paket!

I ti si sam otišao po paket, jesi li platio punu cenu "isporuke" ili su rekli "e izvini što ti nismo dostavili, evo skinućemo ti trošak goriva što si morao da dolaziš lično"?
Prilično sam siguran da im nije palo na pamet.
 
Ne treba biti ljakse ali nije da ga ne razumem.
Naručiš kurirskom službom da bi ti to stiglo u neko razumno vreme, platiš za to i na kraju moraš sam da ideš po paket! Onda si mogao odma da odeš do prodavca i ne zezaš se sa "kuririma".
Ja nemam auto, ne mogu da odem do njihovog centra a većinu stvari platim unapred i šta ja da radim u takvoj situaciji gde neće da mi isporuče paket!

I ti si sam otišao po paket, jesi li platio punu cenu "isporuke" ili su rekli "e izvini što ti nismo dostavili, evo skinućemo ti trošak goriva što si morao da dolaziš lično"?
Prilično sam siguran da im nije palo na pamet.
Ok slazem slazem se, ali odsustvo nekog minimuma kulture ne razumem, takav rečnik i posanje, kao da je popio mozak celog sveta, a ta zena na isporuci radi svoj posao, ne isporucuje ona... A i ne ulazim u razloge zasto njemu nije isporuceno na adresu, mozda u tom trenutku nije bio na adresi.... Meni cesto nije problem otici i pokupiti, dogovoriti se sa kurirom za preuzimanje, i ne razmatram to kao dodatni trosak...

Inace sav taj kolaps, nezadovoljstvo je dobrim delom izazvano strajkom Poste, post express je drzao dobar deo internet trgovaca, sada se to preusmerilo na ostale, kojima ne manjka posla i bez Poste.
 
Koje još kurirske službe nude mogućnost da kada pošaljem paket kao fizičko lice izaberem:
  • da primalac plati poštarinu
  • da mi uplata legne na tekući račun
  • da sve podatke mogu da unesem u aplikaciju i tako sačekam kurira

Koliko je Daily Express skuplji od Aks, Bex, trt, mrt za mase do 1/2kg?
 
Mislim da to svi nude...

1. 100% svi nude.
2. 100% moze kod svih, e sad na koji nacin da to odradis nisam siguran, odnosno gde se to tacno navodi.
3. Da li preko aplikacije ili preko sajta mozes kod svih.

Dok sam sa Dexpressom radio imao sam njihovu aplikaciju gde sam sve navedeno mogao da biram i unosim.

Sa ostalima nisam imao neka preterana iskustva sto se tice slanja, za Bex sam pre neki dan odradio preko sajta, u roku od 1h zvao je kurir da dodje da pokupi... I iznenadilo me da imaju prilicno korektnu cenu za neke posebne posiljke, koji ostali ni ne nose, konkretno gabaritnije posiljke, auto delova samo oni i Aks navodno rade,u mom slucaju autogume samo su oni dostavljali, i iznenadio sam se da je po gumi bilo 450din + cca 80 din placeni odgovor,sta je u odnosu na ostale posiljke od tipa 1kg većina naplacuje slicnu cifru,a auto guma je ipak dosta teza i gabaritnija od recimo para obuce ili lupam, maske za telefon...

Za redovne posiljke su svi manje vise slicni sa cenom, cesto visina otkupa utice na cenu...
 
Zna li neko, postoji slucajno mogucnost da povratim nekoliko posiljaka koje su mi zarobljene u lokalnom PC-u, imajuci u vidu da sam ja posiljaoc?
 
jeli to i Post Express strajkuje?
 
Koliko sam razumeo, kriticne su posiljke koje idu preko Beograda i Novog Sada, je l da?
Ili se prosirio strajk?
 
Данас ми прималац јавља да му је стигао пакет који сам послао још 24.10
који је сво време био заробљен у пошти 11090 у којој је наводно прекинут рад.
Погледам на праћењу, стварно је пакет био на достави.

Каже, курир дошао у поштином комбију и у току разговора са њим му је овај рекао
да он ради за ''ПОСТ ПРО''. Има ли неко информацију шта је то? Нека посебна достава Поште или нешто друго?

Човек није ни очекивао пакет обзиром на стање у пошти 11090, па није имао толики новац код себе,
подићи ће у пошти у понедељак.

szARfzt.png
 
Inace sav taj kolaps, nezadovoljstvo je dobrim delom izazvano strajkom Poste, post express je drzao dobar deo internet trgovaca, sada se to preusmerilo na ostale, kojima ne manjka posla i bez Poste.

Hmmm, diskutabilno je.
Rekao bi da je ovakva situacija pre svega izazvana nedostatkom volje drugih "kurirskih" službi da obavljaju posao dostave paketa. Kao da je sin Marko rekao, dosta mi je nošenja gajbica, sad idem malo da vozim pakete dok mi i to ne dosadi. Sve rade na-pola, nedostatak fleksibilnosti, profesionalizma, tačnosti u obavljanju posla, pouzdanosti i vrste usluga je naterao korisnike da se većinom opredele za PE što je pogoršalo situaciju kod njih, obim posla se postepeno povećavao = uslovi rada se pogoršavali i tako u krug.
Ja sam nekad bio zadovoljan i AKS-om, nije bio taj komfor kao PE ali je vreme isporuke bilo u 80% slučajeva kao i kod PE.
Ne verujem da će se situacija išta poboljšati. Na tržištu ima mesta za jednu profesionalnu privatnu kurirsku službu koja bi možda ponudila i bolje usluge od PE uz nešto veću cenu, naravno, međutim za tako nešto je potrebna ogromna investicija a pošta tu ima nedostižnu prednost jer ima razvijen i finansijski povoljan logistički deo operacija, ima ogromnu mrežu objekata (pošte), ima vozila koja bi svakako išla sa ili bez paketa, niko drugi ne može da napravi takvu mrežu.
 
Samo sto ne znaju da koriste svoje kapacitete.... Nije potrebna tolika mreza da bi to lepo funkcionisalo.
 
Da li vas zovu iz post expressa kao iz drugih sluzbi?
Meni samo stigne poruka na telefon da ocekujem paket.
Данас ми прималац јавља да му је стигао пакет који сам послао још 24.10
који је сво време био заробљен у пошти 11090 у којој је наводно прекинут рад.
Погледам на праћењу, стварно је пакет био на достави.

Каже, курир дошао у поштином комбију и у току разговора са њим му је овај рекао
да он ради за ''ПОСТ ПРО''. Има ли неко информацију шта је то? Нека посебна достава Поште или нешто друго?

Човек није ни очекивао пакет обзиром на стање у пошти 11090, па није имао толики новац код себе,
подићи ће у пошти у понедељак.

szARfzt.png
Privatna firma,verovatno nekog iz SNS.

4.11.2023.
Израђен је нацрт ценовника нових Пост експрес услуга, као и предлог анекса уговора о раду, којим ће запосленима у технологији бити омогућен допунски рад. С тим у вези, усаглашен је нацрт споразума са независним предузећем Пост Про, анализирани су предлози модела који ће се примењивати за запослене у технологији, и установљена је методологија исплате, односно начин и висина накнаде за запослене.
 
Izvinjavam se unapred što nemam vremena da čitam temu, ali mi hitno treba informacija. Kojom službom je trenutno najbolje da mi drugar pošalje jedan paket (tablet) iz Niša za Beograd bez otkupnine? Šta je najpouzdanije i na koji način da pošalje da stigne u utorak ako je to moguće?
 
Da li vas zovu iz post expressa kao iz drugih sluzbi?
Meni samo stigne poruka na telefon da ocekujem paket.

Privatna firma,verovatno nekog iz SNS.

4.11.2023.

Cemu takvo lupanje, ne kazem da nije kadar sns-a, sta mi je totalno ne bitno, u danasnje vreme postoji google, a pisalo je i da je to cerka firma Poste, sta je sasvim i logično, a na celu je neka zena, nisam joj upamtio ime, jer me ne zanima, ali je bio tekst kako sadasnjeg tog vd direkra Djordjevica, okruzuje zene, izmedju ostalog i ta, koja je kako se navodi kadar poste 40 godina... Sad da li je sns-ovka ili ne mene briga, al ne volim kad neko tako odmah lupi, cim je 40 godina verovatno je jos jedan u nizu "preletaca".
 
Pošta je osnovač te firme, e sad da li je nova delatnost u pitanju ili je izdvojena neka RJ, sektor ili kako su već podeljeni znaju poštari. Ljudi verovatno sredjuju svoje dvorište.
 
Autobus nije opcija, nemam kad da odem da preuzmem. Gledam sad ovaj AKS, ako popunim zakazivanje kurira na njihovom sajtu - kako da znam kada će on da dođe da uzme paket od pošiljaoca? I šta je otpremnica? Vidim da ima da se izabere da ili ne opcija za nju.
 
Nećeš znati nikako kad će doći po paket.
Može da dođe na taj dan kad je zakazano preuzimanje a može i da ne dođe, ako dođe, nazvaće ga 60 sekundi pre nego što se pojavi na vratima, ako je pošiljalac u WC-u ili jednostavno propusti poziv kurira ovaj će samo da produži dalje... Manje-više isto je i u drugim službama.
Autobus je najsigurnija opcija.
 
Nek odnese paket licno u paket shop koji mu je najblizi.
U normalnim uslovima se desi da ne postuju rok isporuke 24h, a posebno sad kad posta strajkuje i kad ostali imaju veci obim posla ne moze niko da ti garantuje da ce stici danas za sutra.
 
Пакети (или бар део њих) је опет прошао ГПЦ Београд, за викенд и ноћас (без скенирања).
Чак је данас део пакета прошао и ГПЦ Нови Сад.
Један је уручен данас (био је на достави у суботу када је остављен извештај),
а био је сво време заглављен у пошти 11090.

2mU3VfN.png


oln22lz.png


ClMRzWE.png


2SnRBun.png
 
Da li neko od vas ima ideju kako je izgledao ovozemaljski život nekada davno (pre 10-20 godina) kada te razne kurirske službe nisu ni postojale?
 
Cemu takvo lupanje, ne kazem da nije kadar sns-a, sta mi je totalno ne bitno, u danasnje vreme postoji google, a pisalo je i da je to cerka firma Poste, sta je sasvim i logično, a na celu je neka zena, nisam joj upamtio ime, jer me ne zanima, ali je bio tekst kako sadasnjeg tog vd direkra Djordjevica, okruzuje zene, izmedju ostalog i ta, koja je kako se navodi kadar poste 40 godina... Sad da li je sns-ovka ili ne mene briga, al ne volim kad neko tako odmah lupi, cim je 40 godina verovatno je jos jedan u nizu "preletaca".
Spasenija Ožegović, zapamtite to ime, ta ne sme da prođe. 😁
Elem, kontam da su napravili tu firmu da izvrdaju propise o zabrani zapošljavanja bez prethodne saglasnosti i limitu zarada po kolektivnom ugovoru i tu zaposlili partijske uhlebe bez ikakvog konkursa.
 
Znam li se uopšte kad će štrajk da se završi?
Nije ni počeo, ovo trenutno je nezakonita obustava rada u određenim centrima, pre bih rekao pobuna. Kad će se završiti, ne zna se, ali teško da će dobiti 30%.
 
Nazad
Vrh Dno