Šta je novo?

Kurirske službe

ГПЦ Нови Сад је блокиран, све што иде кроз ГПЦ Нови Сад
је блокирано у самом ГПЦ-у, значи све што иде из околине и самог Новог Сада
(поштански бројеви 21ххх) је одсечено од остатка Србије.




Захтев за накнаду штете због прекорачења рокова уручења се може поднети и путем е-маила,
на маил: [email protected]

Потребно је попунити и скенирати (можете и сликати) захтев, као и потврду о пријему пошиљке.
Ја додам и слику (''screenshot'') праћења статуса пошиљке са њиховог званичног сајта.
Захтев можете скинути са линка испод:


Захтев можете поднети само уколико сте ви платили поштарину за ту пошиљку,
без обзира да ли сте прималац или пошиљалац.


Ево примера маила који ја шаљем.

У складу са чланом 45. Закона о поштанским услугама, члана 70 Правилника o посебним условима за обављање поштанских услуга у ЈП ''Пошта Србије'', Београд,
те Упутству ''како да остварите корисничка права'' ( http://www.postexpress.rs/struktura/lat/kako-da/prava-i-obaveze.asp ) - у делу ''Потребна документација за рекламациони поступак'', достављам и подносим овај Захтев за накнаду штете због прекорачења рока за пренос и уручење пошиљке.

Предметну пошиљку сам послао у (овде уписати дан, датум), те је пошиљка требала да буде уручена примаоцу у (овде уписати дан, датум), обзиром на изабрану услугу ''Данас за сутра''.
Међутим, пошиљка је примаоцу уручена са закашњењeм (овде уписати дан, датум),
што се недвосмислено види и из праћења статуса пошиљке (са Вашег сајта).

Поштарину за наведену пошиљку сам ЈА платио приликом слања исте.

Обзиром да је дошло до прекорачења рока уручења, захтевам да ми се исплати накнада штете,
како је то дефинисано у поднетом захтеву.

У прилогу дајем скениране:
-Захтев за накнаду штете
-Примерак адреснице
-Слику праћења статуса пошиљке (са Вашег сајта)
 
A nadoknada je postarina x3? Brzinski sam iscitao pravilnik,ali nisam naisao na iznos nadoknade.
 
ГПЦ Нови Сад је блокиран, све што иде кроз ГПЦ Нови Сад
је блокирано у самом ГПЦ-у, значи све што иде из околине и самог Новог Сада
(поштански бројеви 21ххх) је одсечено од остатка Србије.




Захтев за накнаду штете због прекорачења рокова уручења се може поднети и путем е-маила,
на маил: [email protected]

Потребно је попунити и скенирати (можете и сликати) захтев, као и потврду о пријему пошиљке.
Ја додам и слику (''screenshot'') праћења статуса пошиљке са њиховог званичног сајта.
Захтев можете скинути са линка испод:



Захтев можете поднети само уколико сте ви платили поштарину за ту пошиљку,
без обзира да ли сте прималац или пошиљалац.


Ево примера маила који ја шаљем.

У складу са чланом 45. Закона о поштанским услугама, члана 70 Правилника o посебним условима за обављање поштанских услуга у ЈП ''Пошта Србије'', Београд,
те Упутству ''како да остварите корисничка права'' ( http://www.postexpress.rs/struktura/lat/kako-da/prava-i-obaveze.asp ) - у делу ''Потребна документација за рекламациони поступак'', достављам и подносим овај Захтев за накнаду штете због прекорачења рока за пренос и уручење пошиљке.

Предметну пошиљку сам послао у (овде уписати дан, датум), те је пошиљка требала да буде уручена примаоцу у (овде уписати дан, датум), обзиром на изабрану услугу ''Данас за сутра''.
Међутим, пошиљка је примаоцу уручена са закашњењeм (овде уписати дан, датум),
што се недвосмислено види и из праћења статуса пошиљке (са Вашег сајта).

Поштарину за наведену пошиљку сам ЈА платио приликом слања исте.

Обзиром да је дошло до прекорачења рока уручења, захтевам да ми се исплати накнада штете,
како је то дефинисано у поднетом захтеву.

У прилогу дајем скениране:
-Захтев за накнаду штете
-Примерак адреснице
-Слику праћења статуса пошиљке (са Вашег сајта)
Ovo verovatno važi samo za registrovane pošiljke...
 
Danas stigla pošiljka preko BEX-a. Vidim vozač ima mašinicu za platne kartice pa sam ga pitao kako radi, kaže više ne radi nego što radi i da mu je uspelo svega 2-3 puta od kako su počeli sa tim.
 
Danas stigla pošiljka preko BEX-a. Vidim vozač ima mašinicu za platne kartice pa sam ga pitao kako radi, kaže više ne radi nego što radi i da mu je uspelo svega 2-3 puta od kako su počeli sa tim.
Kod Dexpressa terminali rade odlično, već 4,5 puta sam platio karticom.
 
Havala, dobro je znati.
 
Поштански центар Панчево је блокиран. За конкретне Поште не знам, вероватно 99% њих раде.
Наводно сав њихов материјал уместо у ПЦ Панчево иде у поштански центар Сремска Миторвица,
да они тамо сортирају пошиљке и шаљу их даље.
 
Meni u Bg i juce i danas isporucen aliexp u paketomatima.
 
Posta je odgovorna strajk nije objavjen zvanicno, ja sam uzeo penale proslog puta kad je bila slicna situacija
Juce objavise...
 
Izgleda da ima nekih malih desavanja po pitanju strajka. Meni je danas paket koji je bio zarobljen skoro 10 dana u GPC NS, promenio status da je zaduzen za dostavu 🥳
 
Izgleda da ima nekih malih desavanja po pitanju strajka. Meni je danas paket koji je bio zarobljen skoro 10 dana u GPC NS, promenio status da je zaduzen za dostavu 🥳

Да ли пре тог статуса има ГПЦ Нови Сад - отпрема?
Ја имам један који је пре 4 дана послат из ГПЦ Београд за ГПЦ Нови Сад, али још није отпремљен даље.

Иначе, вечерас је опет, тренутно, блокиран ГПЦ Београд.
 
Да ли пре тог статуса има ГПЦ Нови Сад - отпрема?
Ја имам један који је пре 4 дана послат из ГПЦ Београд за ГПЦ Нови Сад, али још није отпремљен даље.

Иначе, вечерас је опет, тренутно, блокиран ГПЦ Београд.
Tako je, e sad sta je zanimljivo, kada sam bio do svoje lokalne poste i pitao gde se nalazi paket rekli su mi da je u "21138 Novi Sad". Sto na primer nije pisalo na sajtu poste, a lik nije bio lenj i bio je do pomenute poste i rekli su mu da paket nije kod njih. Ko koga sad tu laze ne znam, ali odmah sutradan mu je stigla poruka da moze da ocekuje paket u toku dana
 
Kod kontrolora poste se ode sa potvrdom I pokrenes zahtev za raniji povracaj.
Ipak se sve dobro završilo, kupac je ipak podigao paket.

E sad imam problem sa drugim paketom.
Poslao u Pančevo u ponedeljak u 12h paket sa otkupom, zaboravio nešto što ide uz uređaj, pa mu uveče u 17 i 30 poslao drugi paket (naravno ja sam platio troškove slanja i taj paket je bez otkupa ).
Taj paket koji je poslat uveče mu je stigao juče oko 12 i 30, a onaj sa otkupom koji je poslat u 12 i trebao da stigne u utorak još nije stigao.
Koga da pitam šta se dešava sa tim paketom?
I da, znam da je štrajk.
 
Posalji na pm broj paketa posto Pancevo ide preko sremske mitrovice sada
 
A posta prima posiljke kao se nista ne desava. A mi se svi informisemo preko foruma.... Danas sam gledao vesti na vise televizija i nista o ovome.
Pa primaju, ali ne isporučuju dalje. Tako oni tumače Zakon o štrajku da su dužni da održe "minimum procesa rada".
Što naravno ne podrazumeva ovo što oni rade, a to je da su dostavu kao jedan segment njihovih poslova (najbitniji i najvidljiviji za krajnjeg korisnika) potpuno obustavili.

EDIT: Pišem za NS, za druge pošte ne znam kako rade i da li su u štrajku.
 
#Moderator uklonio bespotreban deo poruke. #

Problem je samo da su razduzili to sta su zaprimili i obustavili rad i prijem posiljki, ne nego ovako zaprime i drze kod sebe...a ljudi polako prelaze na alternative, boze moj nisu jedina kurirska sluzba.
 
Poslednja izmena od urednika:
Do jucecste svi podrzavali strajk tj obustavi rada a sada kada je u vasem interesu sad postari ne valjaju sto ne rade.
Ko je podržavao štrajk?
Ja sam neutralan iako mi par stotina dolara vrednosti robe čuči u limbu i verovatno se mogu pozdraviti sa istom (od mene dosta)...
Jedino mislim da bi stvarno trebali da održe minimum procesa rada, tipa danas ne dostavljam pošiljke u sve četiri ulice po planu nego u dve, pa u sutra još dve i tako.
Ovo je džukački, jer su obustavili rad samo u onim najbitnijim segmentima za javnost gde su procenili da će imati najviše odjeka, a to je dostava.
 
Опа, активирана ''обилазница'' око Београда.
Упркос блокади ГПЦ Београд, негде су размењивали пакете (без скенирања),
па су ми пакети од синоћ (већина) ''прескочили'' ГПЦ Београд и наставили свој пут даље.
Кога нема, без њега се може.

jtPplED.png



IS2ijXm.png
 
M&M je počeo da radi Pančevo. Malo su još uvek zbunjeni oko snalaženja pa sam morao da ih navodim, ali sam zadovoljan isporukom.
 

Čika_Kure

Pa napisi i kako se odredjuje minim procesa rada, kad si vec citao zakon.
 

Čika_Kure

Pa napisi i kako se odredjuje minim procesa rada, kad si vec citao zakon.
Nije meni upućeno ali evo:

Uredbom o minimumu procesa rada za vreme štrajka u Javnom preduzeću PTT saobraćaja „Srbija“ („Sl. Glasnik RS“ br. 60/201) propisan je minumu rada u sledećem obimu:

  • pošte određene za rad nedeljom i državnim praznicima rade od 8,00 do 18,00 časova sa jednom trećinom šaltera od ukupnog broja šaltera predviđenih organizacijom rada pošte
  • pošte van reda i pošte u rangu od prvog do četvrtog reda, osim pošta navedenih u tački 1), rade radnim danom i subotom sa korisnicima poštanskih usluga u vremenu od 10,00 do 17,00 časova, a pošte od petog do osmog reda, koje imaju dostavu, rade sa korisnicima poštanskih usluga u vremenu od 9,00 do 12,00 časova, u danima predviđenim za rad pošte
  • dostava u svim poštama vrši se svaki drugi radni dan (ponedeljak, sreda, petak), osim specijalizovane dostave, koja se vrši svakodnevno
  • šalterske pošte od petog do osmog reda, rade u vremenu od 8,00 do 12,00 časova u danima predviđenim za rad pošte
  • poslovi u izmeničnoj pošti, poštanskim centrima i pretovarnim tačkama, obavljaju se sa jednom polovinom zaposlenih u radno vreme koje je utvrđeno u tim organizacionim delovima
  • pošte na carinskim prelazima i carinskim ispostavama, pošte koje se nalaze u zgradama republičkih i saveznih organa (pošte zatvorenog tipa), moraju raditi po predviđenom radnom vremenu
  • transportna sredstva na prvom i drugom transportnom nivou saobraćaju svakog drugog dana
  • prevoz međunarodnih zaključaka obavlja se bez ograničenja.
P.S.
Što će reći da je @Čika_Kure u pravu, ne poštuju minimum procesa rada, na ovaj način kako sada štrajkuju.
 
Mislim da ga ne postuju, zato sto sam po sebi kako kazu strajk nije legitiman.

Kad tad strajk ce se zavrsiti, pa ce onda imati priliku da se pokazu kakvi su u svom radu,a sve ce biti po ledjima krajnjih korisnika...

Nedavno sam bio do Aksa da preuzmem posiljku, nisu ni tamo idealni uslovi, odnosno boze sacuvaj, ali kod privatnika nema strajkova ili radis ili ne. Jadna radnica na prijemu/isporuci sta sve istrpi, kakva ponizenja to je strasno...ispred mene bio neki decko mozda 25-30 godina da preuzme posiljku i nema sitno kusur da mu vrati jer je tek smenu preuzela, ona mu kaze da ode da usitni tu negde 1000 din,on pocne da je proziva, prokomentarisem to s njom, kaze to je nista, pre neki dan su joj zakljucali vrata da spoljne strane da ne moze izaci...vrati se taj decko sa usitnjenim novcem, totalno nadrkan, vracamu kusur 70-80 din, ceka jos 5-6 ljudi,a on njom pred svima "nabij to sebi u d*****" uz jos gomilu neverovatnih psovki dok je odlazio.

Sto se moje posiljke tice, stigla mi poruka da ocekujem isporuku, nema kurira, par puta nazovem nije dostupan, posle vidim status vracena u magacin, kurir svo vreme nedostupan,odem do magacina,ona ne moze da je nadje,kaze dajte mi broj kurira koji vas zvao, a lepo joj kazem da uopste nije zvao i da je nedostupan, cekaj...ona opet ode da nadje i na kraju ipak uspe da nadje. A posiljka uopste nije bila jeftina (400eur) i prilicno hitna....

U vecini kurirskih sluzbi je katastrofa, radnici imaju mozda za nijansu bolja primanja od postanskih radnika, ali nemaju ni blizu privilegije kao ovi u posti, niti imaju taj luksuz strajkovanja.
 

Bassnectar91

Znaci ti kao poslodavac ne moras da postujes zakon i uredbe koje si sam smislio da bi obesmislio strajk a radnici moraju?
 

Bassnectar91

Znaci ti kao poslodavac ne moras da postujes zakon i uredbe koje si sam smislio da bi obesmislio strajk a radnici moraju?
Ja se nisam upustao u opravdanost i neophodnost strajka, niti cu, samo sam okacio taj deo koji je trazen. I sam radim u drzavnoj sluzbi, cesto u kontaktu i sa sluzbenicima poste i znam kakva je situacija uglavnom.
 
Napisao si da ne postuju minimum procesa rada.
A i koji su to republicki i savezni organi?
 
Nazad
Vrh Dno