Šta je novo?

Kurirske službe

Uff, napravio sam gresku, nenamernu naravno, nisam mislio na AKS vec na CityExpress, dobar mi AKS uvek bio, pomesao sam nesto, godine jebg ...
 
Na kraju dana, sve zavisi od lokalnog kurira, a nije retka situacija da kurir promeni firmu za koju nosi pakete. I sa sobom ponese dobru/lošu uslugu.
 
pošta mi ne donosi pošiljke u najbliži paketomat iako sam u aplikaciji postavio omiljeni
šta raditi?
 
Meni odavno nije stigla poruka da izaberem da li hoću da se pošiljka preusmeri na paketomat a često dobijam na kućnu adresu.
Moguće da je sad promenenjeno da stiže na paketomat samo ako pošiljalac tako izabere.

Pri slanju se upisuje poštanski broj paketomata tako da omiljeni paketomat nema više nikakvu funkciju.
 
pa nisam ništa ja birao niti mi stiže poruka
nekad mi stiže kući a nekad na paketomat i to taj koji mi je dalji a postoji bliži

pisao sam im mejl pa ćemo videti
 
Kako ode na paketomat ako pošilajlac ne izabrere da je isporuka tamo niti ti preusmeriš sa kućne adrese tamo (što ne znam da li i dalje fukcioniše)?
 
Jedan redovan kupac iz NS uvek traži da plati unapred i proizvode i trošak isporuke, jer mu onda pošalju opciju za paketomat i tako brzo dobije paket.
 
Slozio bi se sa PJ da svaka kurirska sluzba ima po neki problem i nekad ce ljudi biti zadovoljno, a nekad nece.
Evo bas danas sam slao paket u Posti i ispred mene dosla jedna zena da se zali kako joj nikad ne stize SMS obavestenje kada joj neki paket treba stici, kazu ljudi nije do nas nego do sistema preko kojeg sve to vrsi.
Mada u poslednje vreme je praksa da se poruka dobija na Viber, verovatno zato sto je besplatno.
Tako da ce uvek biti neko ko je nezadovoljan sa nekom kurirskom sluzbom.
Ja srecom do sad nisam imao problema ni sa jednom, osim pre nekoliko godina sa BEX-om kada mi je covek poslao dva racunara preko njih, stigao samo jedan, ja ih pitam gde je drugi, oni provere i kazu ostao u magacinu, sledeci dan mi ga doneli, platio sam dve postarine umesto jedne i to nije bilo bas jeftino, ako se dobro secam oko 700-800 dinara po racunaru.
To je jedino put da sam imao neki problem.
Jedini problem koji se moze smatrati problemom, a kojeg svi generalno imamo je taj sto se moras javiti odma kad te zovu da se paket ne bi vratio jer drugi put te zvati nece, sto znaci da i kad se ide u toalet mora se nositi telefon. Mislim, mozda je to nekome postala praksa kad ide u toalet da nosi telefon kako bi ubio dosadu ali meni nije. 😅
 
Jedini problem koji se moze smatrati problemom, a kojeg svi generalno imamo je taj sto se moras javiti odma kad te zovu da se paket ne bi vratio jer drugi put te zvati nece, sto znaci da i kad se ide u toalet mora se nositi telefon. Mislim, mozda je to nekome postala praksa kad ide u toalet da nosi telefon kako bi ubio dosadu ali meni nije. 😅
Nije ni to velik problem, jer ce pokusati sutra ponovo. Druga opcija je da nazoves kurira cim izadjes iz toaleta, jer se cesto desi da je kurir tek dva ulaza dalje ili u sledecoj ulici na 2 minuta od tvoje adrese pa mozes da odes po paket.
 
Kojom kurirskom službom poslati paket iz Beograda u BiH, ako neko ima iskustva?

Paket je malih dimenzija, 200gr, treba da se i plati... Kakva je procedura, nemam iskustva sa ovim...
 
@M J za to je već ova tema
 
Jel Zage Malivuk 1 na Pancevackom Putu? Ovi iz Daly Expresa napisali da mi keva nije bila kuci a bila je koliko paket stoji u magacinu dok se ne vrati posaljilacu? Da skoknem 108 po paket samo da znam da je tamo?
 
Poslednja izmena:
to je paket shop, ne paketomat. plati se na licu mesta
na sajtu je objašnjeno šta je šta i gde je šta
 
Bio sam podigao sam paket, čekao sam sigurno 40 minuta da nadju paket, nekima nisu ni našli dok sam bio tamo.
 
Izvinjavam se ako je vec pitano, ali sta se desava ako mi je UC posiljka poslata na paketomat, a ja nisam u mogucnosti da pokupim do zadatog roka? Posto sam iz NS, da li cu moci da pokupim posiljku u glavnoj posti?
 
Izvinjavam se ako je vec pitano, ali sta se desava ako mi je UC posiljka poslata na paketomat, a ja nisam u mogucnosti da pokupim do zadatog roka? Posto sam iz NS, da li cu moci da pokupim posiljku u glavnoj posti?
Ima li iko drugi da ode na paketomat?
 
Meni jedini put kad se desilo da nisam uspeo da podignem sa paketomata, posiljka mi je stigla kuci posle 6 meseci. NS
 
Uhh nadao sam se da ce ga izvaditi iz paketomata i predati u postu gde mogu posle da ga preuzmem. Ali ako to nije slucaj, zaduzicu vec nekoga da ga uzme iz paketomata.
 
Пишу ти у СМС -у до када ће бити доступно у пакетомату.
Мени су прошле недеље увезали 3 у пакетомат, а после тога две је донео поштар, у 2 дана. И они се тамо ке*ају међусобно, одвојили су екипу за пакетомате, али колико сам видео то су тешке ленчуге. Уопште их не занима који ти је пакетомат најближи а често уваљују поштарима да доносе на адресу.
 
Uhh nadao sam se da ce ga izvaditi iz paketomata i predati u postu gde mogu posle da ga preuzmem. Ali ako to nije slucaj, zaduzicu vec nekoga da ga uzme iz paketomata.
Bolje zaduzi ako imas koga, posle mu uci u trag "nemoguce", bez obzira sto je stavljen, pa izvadjen iz paketomata novosadjani to krste kao neregistrovana i jelte nema pracenja. Drugim recima, oni niti znaju sta su stavili u paketomat, niti sta izvadili.

Ne kazem da te mozda taj paket nece cekati u posti kojoj pripada paketomat, ali eto moja su iskustva drugacija.
 
Da li postoji način kada šaljem pošiljku post expressom ili poštom kao CC paket da novac ne ide kao poštanska uputnica na adresu i postnetom koja je vezana za mobilni telefon, već da primalac kad plati otkupni deo da pošta meni uplati na tekući račun tog ili sledećeg dana ?
 
Nazad
Vrh Dno