Šta je novo?

Slanje paketa u inostransvo nasom postom, iskustva ?

maxa151

Slavan
Učlanjen(a)
25.09.2007
Poruke
468
Poena
319
Posto mi je ovde tesko da prodam jedan predmet, odlucio sam da probam preko ebay-a za nesto vise para. Problem je sto je u pitanju parce tehnike koje je lomljivo, mora biti bas dobro upakovano i naravno dobro cu ga i upakovati. E sad kada se salju medjunarodne posiljke posta kaze da paket ne sme biti zatvoren, jer ce ga i posta i carina otvarati ? Da li je neko imao iskustva sa slanjem lomljive robe u inostranstvo ? Koliko je pouzdano takvo slanje ?
 
U pravu su. Moras i platiti izlazno carinjenje.
Ja sam trebao pre koju godinu tako nesto da posaljem, i digao ruke... poneo ga kad sam isao u EU i poslao odatle (Nemacku taj put, ali idem dovoljno cesto da me vise ne pogadja da gubim vreme odavde da saljem).
Em lakse, em mnogo jeftinije, a i brze stigne!

Pretpostavljam da ti predlog ne znaci mnogo, ali osim cene (koje su otisle navise!) ne verujem da se ista promenilo.

Sta je u pitanju? Mozda neko ima iskustva ili nacine za konkretan tip opreme da salje.
 
Poslednja izmena:
Pa ovi iz poste su mi rekli da placam samo slanje, nisu spominjali carinjenje...Sta znam. Prodajem objektiv..
 
Aha, to nije tehnicka roba, mislim da nema izlazne carine (mozda nesto sitno za sam pregled, ali za tehnicku robu je bila cifra pre koju godinu).

Javice se verovatno neko sa iskustvom za objektiv. Cudi me da mozes vani prodati po vecoj ceni, izbor je veci, ovde na foto berzi deru naspram tih cena. (ovo su reci kolege koji cesto menja i kupuje foto opremu, ja licno nemam predstavu ni sta znaci sta od oznaka :D)

Dao si mi ideju doduse da rasprodam neku matoru foto opremu i objektive koji mi samo skupljaju prasinu :)
 
Poslednja izmena:
Ovde za 350e niko nije ni pitao, a i za 300 da ga dam tesko bi ga prodao. Na ebay sam vec imao ponudu 430$..
 
Kasno se javljam ali nadam se da ce komentar nekome da pomogne.
Slao sam robu u inostranstvo vise puta i do sada nije bilo problema.
Ne placa se izvozno carinjenje kad fizicko lice salje.
Na sajtu poste ima odlican kalkulator postarine.
Prosle godine je posta digla cene postarine prilicno, do tada je slanje bilo povoljno (i dalje je jeftinije od kurira).
U principu svaka carina moze da otvori bilo koji paket pa tako i nasa.
Realno spakujes i dobro obezbedis paket i odneses ga u postu.
Eventualno ostavis samu kutiju, u kojoj je predmet koji saljes, otvorenu da je neko u posti pogleda.
u Sapcu je nekada to radio sluzbenik u sekciji za pakovanje ali to vise ne radi pa odnesem skroz spakovan i uvezan paket direktno.
 
Pozdrav svima! Unapred izvinjenje ako je dupli post. Nezgodno mi je da trazim, a hitno mi je da saznam. :) Trebao bih poslati jedan uredjaj na servisiranje u Ameriku (konkretno u Meksiko). E sad, kakve su mogucnosti za slanje posiljke, preko koga najbolje slati, i koliko para bi me sve to izaslo? Preko nase poste ili kurirskih sluzbi? Moze odgovor i u inbox ako je off topic. Hvala!
 
Salji postom ako je paket malo tezi preko pola kg i bitno ti je da stigne brze i ima full tracking salji EMS (takodje posta), inace EMS zna da bude i jeftiniji kad su tezi paketi u pitanju preko 1.5 kg od obicne poste
 
poslao sam kao preporuceno pismo tezine 1kg u ameriku
paket je napustio srbiju 19.12.2019 te
kada unesem broj na USPS sajt dobijem sledecu poruku
USPS Tracking® is unavailable for this product for SERBIA

mislim da je neko na forumu imao slicnu situaciju i da je pominjao da je zvao neki broj u americi i dobio informaciju

ako neko ima neki kontakt ili bilo kakvu ideju kako da sanam gde je paket sada
hvala
 
Pozdrav svima! Unapred izvinjenje ako je dupli post. Nezgodno mi je da trazim, a hitno mi je da saznam. :) Trebao bih poslati jedan uredjaj na servisiranje u Ameriku (konkretno u Meksiko). E sad, kakve su mogucnosti za slanje posiljke, preko koga najbolje slati, i koliko para bi me sve to izaslo? Preko nase poste ili kurirskih sluzbi? Moze odgovor i u inbox ako je off topic. Hvala!

Da nije sonar za pecanje?
 
poslao sam kao preporuceno pismo tezine 1kg u ameriku
paket je napustio srbiju 19.12.2019 te
kada unesem broj na USPS sajt dobijem sledecu poruku
USPS Tracking® is unavailable for this product for SERBIA

mislim da je neko na forumu imao slicnu situaciju i da je pominjao da je zvao neki broj u americi i dobio informaciju

ako neko ima neki kontakt ili bilo kakvu ideju kako da sanam gde je paket sada
hvala

Probaj ovde:

https://www.17track.net/sr
 
poslao sam kao preporuceno pismo tezine 1kg u ameriku
paket je napustio srbiju 19.12.2019 te
kada unesem broj na USPS sajt dobijem sledecu poruku
USPS Tracking® is unavailable for this product for SERBIA

mislim da je neko na forumu imao slicnu situaciju i da je pominjao da je zvao neki broj u americi i dobio informaciju

ako neko ima neki kontakt ili bilo kakvu ideju kako da sanam gde je paket sada
hvala

Pre par godina ljudi su prijavljivali da R pošiljke iz Srbije ne mogu da se prate u USA i još nekim državama. Pretraži teme o praćenju pošte mada se ja ne sećam da je predloženo neko rešenje.
 
Jel predaja paketa moze da se izvrsi u bilo kojoj posti u Srbiji?
Trebao bih da posaljem neki stari novcic iz 1565. u jednu drzavu Evrope, da li to podleze nekom carinjenju?
Moze se gledati tako da novcic ima veliku a i da nema vrednost neku.
 
Zar nije slanje novčanica i kovanica zabranjeno?
 
U kolekcionarske svrhe ja mislim da sme posto vise nisu u opticaju.
 
Trebaće ti dozvola dozvola Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture.
 
Novcic je originalno iz Litvanije, nije srpskog porekla. Inace mi je stigao iz drugog mesta iz Srbije PostExpressom.

Ja bih ga poslao kao pismo, jer mu masa nije vise od 2 grama

Da li to sto nije srpski menja situacije oko te potrebne dozvole?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Slaces novcic iz 16 veka pismom?
Nece otici dalje od prve poste...

...riding on 720p...
 
@DukeLander Takav je posao..

Da li oni smeju da otvaraju npr. koverat?
Do mene je poslat tako sto je umotan u papir i onda u jednu providnu kesicu.
Pokusacu da ga sakrijem nekako kao sto je vanbasten predlozio, ako vam padne neka ideja slobodno napisite :d
 
Poslednja izmena:
Sve sto ulazi u eu ide preko skenera.
Tesko ce proci bez otvaranja.

...riding on 720p...
 
I onda ga zaplene ili vracaju?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Zaplene jer se smatra black market robom.

...riding on 720p...
 
a dozvolom Zavoda dobijas neki sticker koji nalepis i to se resava time?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
E to vec ne znam kako ide...

...riding on 720p...
 
Pozdrav ekipo.
Onaj novcic iz 16. veka, kojeg sam spominjao, je uredno stigao i urucen coveku u Litvaniji. Nisam uzimao nikakvu potvrdu iz Zavoda za zastitu spomenika. Nije zaplenjen niti ocarinjen, poslat je u pismu kao preporucena posiljka.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@mikav
Pozdrav,
molim te napiši koliko si otprilike platio taj paket?
Pitam, jer treba sestri da pošaljem mobilni, u Ukrajinu, pa me interesuje kolika je cifra. Onaj kalkulator ne pokazuje težine manje od 1 kg, pa čisto da imam predstavu koliko ću trebati da platim.
Hvala

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ukucaj 0,200 ili 0,300, itd (sa zarezom) ako hoćeš manje kilaže.
 
Ukucaj 0,200 ili 0,300, itd (sa zarezom) ako hoćeš manje kilaže.
Hvala, sad sam uspeo da izračunam, a sve sam radio isto što i pre par sati. U svakom slučaju cena je za kg i za 200gr je ista, a to je 4200rsd.
Otići ću novih dana do Glavne pošte, i kad sve završim napisaću iskustva.
Hvala,
Pozdrav

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno