Šta je novo?

Kurirske službe

Oni ne rade od 7:00, tako da nije izvodljivo da te u 7:00 zvao kurir pošte, osim ako niste komšije, ali opet i pakete ne nosi kući. Oni jesu produžili radno vreme ali do 20:00 časova, ne od 7:00.
Malo realnosti.
Pa ako su se culi posle toga, valjda je covek gledao da je isti broj sa kojeg ga je zvao? :)
 
u 07:20 je bio propusten poziv,verovali ili ne... posle smo se culi kad sam ga ja okrenuo na taj broj i naravno nista od njih ..
jer je on bas tada bio dakle negde oko 07:20 na mojoj lokaciji , a posle kad smo se culi vec je bio ko zna gde, tako mi je rekao ...
uspeo sam nekako da preuzmem taj paket u posti jutros.. ali nije vredno to tog cimanja...pogotovo sto im usluga dostave uopste nije jeftina..
svakako ubuduce trazim da mi bilo kakve pakete salju preko daily-ja i sl. , zato sto znam da ce oni raditi dva puta pokusaj dostave a ne ko ovi..
 
Pohvale za Dexpress, jutros na Božić ostavili paket u paketomatu, svaka čast ;)
 
Da li postoji neka kurirska sluzba, koja moze sama da mi zapakuje veliki paket, jer ja nemam mogucnosti da ga zapakujem.
Dakle da ga zapakuju i da dodju na moju adresu da preuzmu paket?
Dal to neko radi i koliko naplacuju pakovanje, ali da to bude kvalitetno spakovano, sa stiroporom, posto je paket lomljiv.
 
Evo od mene jedan rant time.

TL;DR - Sa Bex-om nikada više!

Do sada sam bio najzadovoljniji saradnjom sa Post Express-om i Bex-om, ali od danas ostaje samo jedna opcija...

Rezervisali smo Bex kurira da danas dođe i preuzme pošiljku (Mobilni telefon) jer sam ja pre podne na poslu, a ženi nije baš do cimanja do pošte. Pre nekih sat vremena me ona zove uplakana i kaže da je došao neki klinac i kada je video kako je upakovan paket, a na sajtu im piše da paket treba adekvatno upakovati - znači što bolje, počeo je da se breca na nju i na kraju se izderao jer "ko zna šta ona hoće da pošalje tako upakovano". Potom je seo u kombi i odjurio.
Odmah sam nazvao njihovu centralu, ali njih totalno zabole za to kako im se ponašaju radnici i naravno da smo mi ispali krivi.
Evo sad idem kući, pa ću se vratiti do pošte da pošaljem paket, a samo mi je žao što nemam mogućnosti bar da saznam ko je taj kurir...

/rant
 
znači što bolje, počeo je da se breca na nju i na kraju se izderao jer "ko zna šta ona hoće da pošalje tako upakovano".
Zna dečko u kakvim se paketima po kuriru šalje antraks...🤣

Ma, ne znam šta da kažem... Ima kurira i da su OK, to kod mene najviše devojka nabavlja krpice, i često budu fini. Ali ljudi su i generalno stoka. Odvratno kako se neki razgoropade kad im se čini da imaju posla s nekim slabijim - tj. ženom. Često neko i kad vidi da su kulturan to vidi za zeleno svetlo da te j**e, pa dok ti ne pukne film.

Ipak, ovo što si uradio mi se čini kao najbolje što se može učiniti. I prosto gledati kako dalje, pa da se takve situacije izbegnu - kao što i sam kažeš...
 
Poslednja izmena:
Zao mi je sto imate toliko loseg iskustva,naravno niko ne garantuje ni u posekspresu da ce biti korektni,ali treba malo i kupac da se pita.
Koliko su me samo prodavci otkacili jer ne zele da idu do poste nego da im neko dodje na kucnu adresu. Ok mi je to ali prodavac da plati postarinu.
Izdiru se na vama, mene oderu kad mi dostave i plus ne dostave na kucnu adresu nego treba da se nalazim sa njima po ulici kao da sam prostitutka.
 
Ni @pshnd ne bi ovo sad imao loše iskustvo da je on dočekao kurira. Izeš ga, životinjsko carstvo.
 
Ni @pshnd ne bi ovo sad imao loše iskustvo da je on dočekao kurira. Izeš ga, životinjsko carstvo.
A ja nisam najbolje skontao zašto se kurir uopšte brecao što je paket zapakovan?
Koliko ja znam samo INO pošiljke se predaju otvorene radi uvida u sadržinu, ostale ne.
 
Da, ni ja ne kontam, al pred tobom znaš da bi se pripitomio... A lik ko lik, možda je prirodno ******, možda ga je neko ranije iznervirao pa on ostao nervozan (čime je opet ****** - što nije otišao u neki MMA klub da se izduva, ehm, da ga izduvaju😆)... Čak i da paket nije dobro pripremljen, to se sve da lepo reći.

Iako može da bude da nekome stvori nervozu i baš taj privatnik kod kojeg radi.
 
Ja sam kod Post Expressa primetio novinu u tome što u sanduče ubace obaveštenje o neuspeloj isporuci (nikog nije bilo kod kuće) dan kasnije.
Datum je jučerašnji tako da se odmah može iću u poštu i podići pošiljka, ali definitivno isporuka nije pokušana juče i definitivno je cedulja ubačena danas.
Nedostatak kurira, šta li drugo?
 
Evo od mene jedan rant time.

TL;DR - Sa Bex-om nikada više!

/rant

Bez uvrede ali to što je tvoja žena bila uplakana nakon razgovora sa nekim (neotesanim) klincem, nije nikakav reper za kvalitet usluge.

Ako je paket adekvatno upakovan, a BEX nije preuzeo to je njihov propust. Propust kurira.
Ako paket nije bio adekvatno upakovan, a BEX nije preuzeo to je vaš propust. Propust pošaljioca.

Na kraju krajeva zaštvo bi neko zaustavljao kombi samo da vam kaže, paket je odbijen-zdravo?
 
Bez uvrede ali to što je tvoja žena bila uplakana nakon razgovora sa nekim (neotesanim) klincem, nije nikakav reper za kvalitet usluge.

Ako je paket adekvatno upakovan, a BEX nije preuzeo to je njihov propust. Propust kurira.
Ako paket nije bio adekvatno upakovan, a BEX nije preuzeo to je vaš propust. Propust pošaljioca.

Na kraju krajeva zaštvo bi neko zaustavljao kombi samo da vam kaže, paket je odbijen-zdravo?
Toliko puta smo slali identično upakovane pakete i nikada nije odbijen, ni od strane Bex-a, bi od strane PostExpress-a. Ovaj magarac se izgleda istripovao jer je paket bio i previše dobro upakovan (kutija + sunđer za pakovanje + dupla kesa i sve ulepljeno debelom, providnom trakom da se ne pocepa). Šta je lik kontao da šaljemo, nemam pojma, ali takav odnos sa njegove strane, a posle i njihovog centra kada sam ih pozvao je sasvim dovoljno da pokvari sva pozitivna iskustva sa njima u zadnjih 10 godina.
 
@vatrogasac53
Pa sad, ako zapošljavaju pajsere, to jeste mana kurirske službe...

Sličnu stvar imaš i sa taksi službama. U nekima su ljudi u većem broju pristojni, u nekim buzdovani, pa te druge nećeš zvati iako te i jedni i drugi odvezu od tačke A do tačke B.
 
U novom obaveštenju na sajtu pošte između ostalog piše: Искористите могућност нове услуге „Преузимање на адреси 5 и више пакета“, у одређеним поштама, уз приступачну цену по преузимању. Da li zna neko o čemu je reč?
 
Mene najvise zanima usluga obican paket sto su uveli, poslao sam im mail sledece sadrzine :
''Postovani, interesuju me informacije u vezi nove usluge ''Običan paket''.
Gde se mogu pronaci detalji i uslovi usluge kao sto su.
Da li posiljka poseduje pracenje, sta se desava ako se paket zagubi / osteti, koliki je rok dostave i ima li garantovanog roka urucenja, ko dostavlja kuriri ili postari, da li je i dalje obavezno da postarinu placa posiljalac i slicne informacije ?''

Na sta sam dobio sturi odgovor :

''Поштовани,Пошта Србије, у жељи да корисницима обезбеди нове могућности у дистрибуцији робе и докумената, од 1. јануара 2022. редизајнирала је и побољшала пакетске услуге, чиме су обезбеђене нове погодности за кориснике.
Корисницима који желе флексибилније рокове уручења, а пре свега сигурност и приступачне цене, у сегменту пакетских услуга Пошта Србије увела је нову пакетску услугу – Обичан пакет, са роком уручења до 5 дана, по приступачној цени и могућношћу преузимања 5 и више пакета на адреси корисника у 131 пошти.
За кориснике који желе кратак рок уручења, сигурност и поузданост, на располагању је редефинисана Пост експрес услуга „Данас за сутра“ са јединственим гарантованим рокoм уручења наредног дана до 19 часова (услуга Данас за сутра са роком уручења до 12 часова више није у понуди).
Захваљујемо се на указаном поверењу.
За више информација можете се обратити нашем контакт центру: 011 3607 607.
С поштовањем,''
 
Mene zanima sta se desava sa cenama u Bexu i Aks-u.
Dostavljena su mi 2 paketa u roku od 5 dana koja nisu teza od 500g i nisu kabasta (blutut slusalice i trimer za bradu) i naplaceno mi je preko 500din za svaki paket.
Gledam cenovnik i ni u ludilu ne bi trebalo toliko da kosta isporuka.
 
^ Tako je, često se previdi da uz trošak slanja/isporuke, treba platiti i trošak rukovanja vrednosnom pošiljkom i trošak prenosa novca nazad do prodavca.
 
Godinama sam poslovao sa Bexom, sve do skoro, postali su krajnje neisplativi sa cenama. Treba napomenuti da na ugovorenu cenu dostave naplaćuju dodatno 50 din za dostavu u Beogradu i čak 100 din za pojedina sela. Neretko se dešava da dostava dostiže po 550 din za pošiljke čiji je otkup npr. 200 din i težine manje od 0,5 kg, sto je katastrofalno.
 
Ja bih opet pre to platio nego da čekam redove u Pošti i jurim ceduljice po sandučetu.
 
Cedulja ti ne treba ako si dao dobar broj telefona. Dobijes SMS kad ti je posiljka na salteru za isporuku.
Redova na salteru za isporuku PE bas i nema.
 
Poslednjih meseci poruka mi češće NE stigne, nego što dobijem poruku. Na paketu bude dobar broj telefona.

Redovi u poštama zavise od loklane pošte i vremena odlaska u istu, ali ako je plaćena isporuka na adresu, ja ne želim da odlazim u poštu da preuzmem.

Odlazak u AKS paket šop još i da prihvatim, jer se parkiram na vrata i izlazim za minut. Pošte u kojima završavaju moji paketi su na 15 do 20 minuta hoda na jednu stranu, jer nema gde da se parkira, a onda ispred objašnjavanje da ne idem na isti šalter gde i svi iz reda, već idem na pakete, pa kada udjem unutra uvek im nešto nije jasno, "samo da proverim sa šeficom".

Od kurirske službe koja je radila bez greške, Post Express je postao prokleti dinosaurus, kao i sva javna preduzeća.
 
Ako dobijes SMS pre podne, znaci da je paket zaduzen za isporuku. Po podne SMS znaci da je razduzen i da je na salteru za isporuku. A ako ti ne stigne SMS, onda ti PE nije ni zaduzen.
To je vec druga prica.
 
Ja sam imao katastrofalo iskustvo sa CityExpress-om

  • Porucim poslednji broj patika sa sajta
  • Kurir City-a donese, cena je 3700, ja dajem 4000 on nema da mi vrati kusur od 300 din
  • Uzima mi paket natrag na moju zbunjenost i kaze mi "donecu sutra". Nikad mi se to nije desilo ali kao "ajde ok"
  • Na sajtu izlazi tracking "primalan nije imao novac, posiljka se vraca posiljaocu"
i ladno vrate paket.
- Zovem call centar, ovaj ne zna, onaj ne zna, pa neki treci mi tumaci zasto je kurir mozda uradio tako. Uglavnom mrka kapa - vraceno, uslo u sistem.

Problem je sto je to poslednji par patika i nema ga vise na sajtu, izbacili ga iz listinga i ne mogu vise da porucim. Zovem sajt, pricam, ali nema pomoci upao sam u administrativni loop. Ok. Cekam nekoliko dana i sad se TE ISTE patike ponovo pojavljuju na sajtu i ja i porucujem ponovo.

  • Dobijam SMS "ocekujte paket danas"
  • Paket ne stize, gledam tacking "primalac nije na adresi". Svo vreme sam tu ne mrdam nigde, nije ni dolazio
  • Zovem City, gomila peripetija. Trazim da mi kazu gde da dodjem po paket da ga ja pokupim (proslo je vec 10+ dana od kad je paket krenuo!
  • Call centar, kad god pozovem - drui operater, mora cela prica od pocetka, na kraju mi obeca da ce me zvati i ne zove
  • Na kraju sam otisao u njhovu centralu i pokupio paket i pritom PLATIO DOSTAVU
Da napomenem da kod njih kad salje PlanetaSport paket stigne na stanje u City recimo u utorak i onda on se registruje, sortira ... to traje i ako prvi imput u tracking bude u utorak ti to nema sanse da dobijes u toku te nedelje. Tu nista nije "Express". Slao sam pakete obicnom postom i gabaritne pakete i to stize za 3 dana (obicna posta, ne PostExpres)

iskreno ni na kraj pameti mi nije bilo da je ovako nesto moguce.

Sa AKS-om sam imao neka iskustva tipa : narucim neku sitnicu od 200-300din koja niti je gabaritna niti je masivna i platim postarinu od 600din. Kako? Zasto? nemam pojma ali ajde reko' ja sam kriv jer nisam pitao "posto postarina" ali opet mi deluje
Kapiram da neki prodavci sa KP imaju neke dilove sa nekim kurirskim servisom u kojima oni imaju povoljnosti a to se posle prelije na kupca putem skuplje postarine. Ne znam kako to ide ali sam nateao na prodavce koji salju isklucivo ovim ili onim servisom i nece da salju ako im ti kazes "hocu da mi saljes recimo ABC-om"
 
Poslednja izmena:
Ako dobijes SMS pre podne, znaci da je paket zaduzen za isporuku. Po podne SMS znaci da je razduzen i da je na salteru za isporuku. A ako ti ne stigne SMS, onda ti PE nije ni zaduzen.
To je vec druga prica.

I onda mi kurir pošalje copy/paste rukom kucanu poruku, bez broja pošiljke, da mogu paket da preuzmem u toj i toj pošti. Zašto bi to radio, ako nije zadužio paket.

To se ponovilo 3x krajem godine, već sam pisao u ovoj temi. Jedan paket se vratio pošiljaocu, drugi mi je isporučen osmi dan nakon slanja i treći je doneo paket u ponedeljak (poslato u sredu), nakon što sam ga u petak ili subotu zvao na broj telefona sa kog je poslat taj zbudženi SMS.
 
Nazad
Vrh Dno