Šta je novo?

Kurirske službe

Znači da ga je kurir uzeo za isporuku i negde ga voza
 
@Gazu Kako se završilo to sa Daily-jem?

Imam neki paket koji sam presumerio na paketomat odmah po prijemu poruke tj odmah kada je kurir preuzeo paket. I danas prolazeći pored tog paketomata, shvaim da on ima svega nekoliko vrata u dimenziji gde može da stane moj paket. Opušteno može da se desi da čekam "slot" nekoliko dana o_O
Ja sam zvao u petak, razgovarao sam sa njihovom operaterkom (još je i ona mene naknadno zvala kako je rekla ranije da će uraditi), i na kraju smo rešili tako da ja mogu da preuzmem kod njih paket direktno. I prvi sledeći dan je za mene bio ponedeljak (išao bi ja i u subotu da je moglo, ali nije im tad nikog bilo tamo), i tad sam odmah i preuzeo svoj džojstik bez ikakvih problema.

Da sam se setio tako da zovem u četvrtak, računam da bi sigurno mogao da ga preuzmem i u petak već. Možda i istog dana, ko zna, mada je to već do sreće, a njihov magacin radi do 3 sata u Novom Sadu.

Dodatna super stvar za Novi Sad je što im magacin nije Bogu iza tregera kako to obično bude sa kurirskim službama. U Novom Sadu im je magacin odmah iza Biga...
 
Meni je danas paket doneo kurir. On zove, ispred firme, ja kod kuće, ja reko' zar nije u paketomatu? Kaze hoćete da prebacim, neeee, sad kad si već tu, samo da zovem da vidim jel ima neko od kolega toliko para na raspolaganju. Poslato u ponedeljak, odmah prebačeno na paketomatu, isporučio kurir u sredu. Nije ispalo loše.
 
Zna li neko sta znaci u posti status: Zaduzen za isporuku. Treba da mi stigne paket od brata iz SAD i od subote na sajtu stoji ovaj status, a bez promene.
To znači da treba da odeš u poštu da preuzmeš paket. U poštanskoj terminologiji isporuka se odnosi na uručenje pošiljke u pošti (status: zadužen za isporuku), a dostava se odnosi na uručenje na adresi primaoca (status: zadužen za dostavu) .
 
Hvala, zvao sam postu danas, upravo to je slucaj.
 
Meni je danas paket doneo kurir. On zove, ispred firme, ja kod kuće, ja reko' zar nije u paketomatu? Kaze hoćete da prebacim, neeee, sad kad si već tu, samo da zovem da vidim jel ima neko od kolega toliko para na raspolaganju. Poslato u ponedeljak, odmah prebačeno na paketomatu, isporučio kurir u sredu. Nije ispalo loše.
Da nije paket bio veći pa nije mogao da stane u paketomat, ne bi trebalo da može da ponese kurir na ispruku pošiljku koja je za paketomat. A po vremenima slaže se ovo, da si u ponedeljak preusmerio, u utorak su provalili da ne može na paketomat zbog veličine, a u sredu ti je doneo kurir jer nije moglo na paketomat.
 
Pohvale za DExpress, evo lepog primera kako to treba da izgleda! Naručio ugradnu rernu i ugradnu ploču. Sačekah nakon poziva kurira ispred zgrade, on mlad, mršav, radi tek 5 dana, neiskvaren valjda... Simpatična mi je bila njegova reakcija kad sam mu rekao da je u pitanju III sprat, zgrada bez lifta, a rerna 46 kg. Rernu smo izneli zajedno, kad je tako fin, on zatim otrča bez reči i po ploču, eh, šta ti je mladost... Poslužim ga sokom, neće rakiju :) Proverim robu i papire, platim, nešto bakšiša, lepo se pozdravimo i ode on dalje. Svaka čast za momka.
 
Da nije paket bio veći pa nije mogao da stane u paketomat, ne bi trebalo da može da ponese kurir na ispruku pošiljku koja je za paketomat. A po vremenima slaže se ovo, da si u ponedeljak preusmerio, u utorak su provalili da ne može na paketomat zbog veličine, a u sredu ti je doneo kurir jer nije moglo na paketomat.

Moguće je. Pošiljalac je spakovao 2 kutije jednu iza druge, umesto jednu na drugu, pa je ispao dugačak paket.
 
Od 1 januara stupa na snagu (valjda) novi cenovnik za PE i Pakete. Ukida se usluga danas za sutra do 12h. Cene koje su važile za uslugu sutra do 12h sad su do 19h i to je otprilike to.
 
Jel zaprima neka kurirska sluzba pakete subotom?
 
Kao što se pričalo, pošta diže cene od Nove Godine. Ukida se usluga "do 12h", ali njena cena prelazi na uslugu "do 19h". Naknada za povrat otkupnine ostaje 1% vrednosti otkupa ali je minimalna vrednost porasla sa 50 din na 60 din. Rok za čuvanje je podignut sa 5 dana na 20 dana. To je to što se tiče novosti koje sam ispratio.
 
Malo su se vise zaigrali postekspres sa cenama. Za pola godine je bilo dvaput poskupljenje.
Verujem da ce opasti veliki broj paketa preko njih.
 
Ma ne brinem se za PE dok se ovi ostali malo ne modernizuju.
Koliko mi se puta desi da online naručim kurira i ne desi se nista ili dobijem negativan odgovor?! A PE uvek ima neku postu u blizini pa vecina umesto da se cima oko službi prosto prošeta 100ak metara
 
PE nema alternativu ako hoećete nešto sigurno da pošaljete "danas za sutra". Svi ostali su možda sutra, možda za 7 dana (zavisi od kurira, mesta gde se šalje i kakvo je vreme). Samo neka im usloga isprati povećanje cena.
 
Post Express nije baš tako zlatan, ali jeste bolji od konkurencije. A konkurencija je jedan od načina kojim se povećava kvalitet usluge.
 
PE nema alternativu ako hoećete nešto sigurno da pošaljete "danas za sutra". Svi ostali su možda sutra, možda za 7 dana (zavisi od kurira, mesta gde se šalje i kakvo je vreme). Samo neka im usloga isprati povećanje cena.
Iz PE su me pre 10ak dana zvali da pitaju da li mogu da svratim do pošte u susednom naselju kako bih preuzeo pošiljku, pošto nemaju dovoljno dostavljača. Naravno da sam odbio, i paket sam dobio tek sutradan (sa danom zakašnjenja).
Pre par meseci mi se dva puta desilo da zovem kurira (takođe PE) da bih poslao paket, i kurir se uopšte ne pojavi tog dana, već zovu sutradan da pitaju da li da dolaze.
 
PE nema alternativu ako hoećete nešto sigurno da pošaljete "danas za sutra". Svi ostali su možda sutra, možda za 7 dana (zavisi od kurira, mesta gde se šalje i kakvo je vreme). Samo neka im usloga isprati povećanje cena.

Nažalost, bilo nekad.
U poslednjih 2-3 meseca smo sa PE imali više problema, nego zbirno za prethodnih nekoliko godina.
 
Paket poslat PE bez otkupa samo cista postarina 200din, isti taj paket vracen posle dva dana AKS-om isto bez otkupa samo postarina 400din... Preterali ga...
 
Nema nista od posekspresa,sa ovim su ajd da ne kazem ugasili ali pritajili.
Ja sve sto kupujem mi nista nije hitno,sto se mene tice i da stigne za 15 dana nije mi problem. Samo sto naravno da postoji varijanta jeftinijeg placanja kad se duze ceka.
 
Da li je neko probao da posalje/primi paket preko poste sa ovom novom (starom opcijom)

"
Od 1. januara 2022. godine Pošta Srbije uvodi novu paketsku uslugu – Običan paket, za slanje paketa bez označene vrednosti, i po pristupačnoj ceni, koja za paket mase do 3 kg iznosi 200 dinara. Cena paketa od 3 do 5 kg je 250 dinara, a po ceni od 400 dinara kao običan paket šalje se paket mase preko 15 do 20 kg. U 131 pošti omogućeno je preuzimanje pet i više paketa na adresi korisnika po ceni od 100 dinara za jedno preuzimanje, dok za penzionere važi dodatna pogodnost – preuzimanje na adresi manje od pet paketa po istoj ceni, uz penzionersku karticu Fonda PIO na uvid. Prijem paketa vrši se na šalterima svih pošta u Srbiji, dok je uručenje, takođe, na celoj teritoriji Srbije.
Uvode se i novi načini plaćanja. Uz dosadašnje plaćanje u gotovini i po ugovoru od strane pošiljaca, poštarinu za prenos paketa sada može platiti i primalac. Omogućeno je i izdavanje i dostavljanje posebnog potvrđenja o izvršenom uručenju paketa, kao i vraćanje povratne dokumentacije ukoliko je za pošiljaoca bitno da mu se dokumentacija potpisana od strane primaoca vrati po uručenju paketa. Moguća je, kao dopunska usluga, i elektronska potvrda o uručenju pošiljke – SMS poruka.
Korisnicima su za opremanje paketa na raspolaganju Poština aplikativna rešenja u vidu elektronske prijemne knjige za adresovanje. Produžava se rok čuvanja paketa na isporuci u pošti sa pet na 20 dana i obezbeđena je SMS poruka primaocu kao obaveštenje o prispeću i isporuci paketa.
Prilikom slanja, korisnik sadržaj pakuje u sopstvenu ambalažu. Ambalaža u vidu koverata i kutija može se kupiti i na prodajnim mestima Pošte Srbije, u Post-šopovima i na šalterima pošta.
Dodatno, korisnik se može opredeliti i za dopunske usluge – rukovanje otkupnom pošiljkom (za pakete sa označenom vrednošću) i rukovanje izdvojenim paketom (lomljiv ili glomazan sadržaj).
"
posta.png
 
Nemoj da zezaš da će naplaćivati i preuzimanje paketa na adresi! Znači da podstaknu ljude da se što više gužvaju u poštama, lepo, lepo, i ne baš pametno...
 
Fenomenalno, bez vrednosti pa kad se izgubi/polomi, naplatiš ništa.
 
Video sam ja to jos 31 decembra,hteo sam da postavim jos tad ali da ne kvarim praznik.
Rekli su da ce cene podici od 1 januara a cene su vec bile podignute 31 decembra. Sto se mene licno tice to mi odgovara. Vrednost nije velika za stvari koje kupujem,a uglavnom i nista lomljivo. Samo ko je upucen vrlo dobro zna da to nije novost,ta opcija postoji odavno i cene su dosta slicne. Stvar je u tome kad pokusas da posaljes oni kazu da nemoze tako da se posalje bez vrednosti ili da je cena ista da posaljes kao paket ili postekspres. Sad se iskreno nadam da ce ovo zaziveti...
 
Da li se paket ekspres odnosi i na post ekspres ili tu samo malo dižu cene? Kao da spajaju uslugu.
 
Ta Posta izgleda ne donosi kao ove druge kurirske sluzbe tj. da do max dva puta pokusaju da isporuce paket...Jer zvao me lik jutros u 07h , naravno da se nisam javio tada,
ko jos zove u sedam ujutru da isporuci paket, boze sacuvaj i sakloni to jos nisam nikad doziveo, i sad kad smo se culi samo kaze kako moram ja da idem tamo negde pa da to preuzmem...
dal' je realno da ga mrzi i da nece pokusati sutradan da kazemo po drugi put isporuku kao sto to rade Daily i svi ostali ?!
i to mi sad pravi malo problem, jer nema sanse da se cimam i cekam 3 sata u redu u toj posti , imam previse razoraznih obaveza tokom dana i nema sanse..
makar kad bi moglo da posaljem nekog sa mojom licnom da ode i da mi to preuzme, ne znam dal' to moze...
 
Poslednja izmena:
Videcemo sta ce doneti ova promena,samo se nadam da nece otici pod tepih kao i pre.
Sto se tice donosenja paketa meni nisu donosili dvaput isti paket,samo ti jave stigao ti je paket da preuzmes licno.
 
Kako li su samo ljudi slali pakete pre nego što su izmišljene kurirske službe, da mi je samo znati? :rolleyes:

Ta usluga postoji odvajkada, samo što je bila u drugom planu od onog trenutka kada su kuriri počeli da dolaze od vrata do vrata.

Sada je samo unapređena i proširena.
 
Jer zvao me lik jutros u 07h , naravno da se nisam javio tada,
ko jos zove u sedam ujutru da isporuci paket, boze sacuvaj i sakloni to jos nisam nikad doziveo, i sad kad smo se culi samo kaze kako moram ja da idem tamo negde pa da to preuzmem...
Oni ne rade od 7:00, tako da nije izvodljivo da te u 7:00 zvao kurir pošte, osim ako niste komšije, ali opet i pakete ne nosi kući. Oni jesu produžili radno vreme ali do 20:00 časova, ne od 7:00.
Malo realnosti.
 
Nazad
Vrh Dno