Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam na KP preko 13 godina, za života ni jedno jedino loše iskustvo nisam imao, ni u prodaji ni u kupovini, a bilo je preko 300 trgovina. Bukvalno čitam šta pišete i ne razumem, uvek su za sve drugi krivi, ispada da na svakog poštenog čoveka ima sedam hiljada šakala i ex-robijaša. Nebuloze totalne. Takvog sveta je bilo i biće, odgovornost je uvek na čoveku da se obezbedi što bolje može, a lično preuzimanje uvek rešava većinu ako ne i bukvalno sve nedoumice.

Šta, hoćeš da kažeš da te je zavrnuo čovek što dovlači izlomljene telefone iz Mozambika, koji ima pet pozitivnih, koji kaže "nije testirano ali sigurno radi valjda"? Šta, uplatio mu novac unapred i on poslao upakovanu tehniku u tankoj kesi iz maksija? Ma šta pričaš, nemoguće!
 
nisam dovoljno bogat da kupujem polovne i jeftine stvari
ovo je nesto najbolje sto sam cuo i procitao davnih dana, tu se prodaju stvari izvadjene iz kontejnera garderoba iz belosvetskih mrtvacnica i slicno ima etiketu .
drugarica cerki kupila tako neki duks povoljno samo proban ni etiketa nije skinuta pa dete zapatilo neke bakterije sto se nalaze na lesevima ..... i policija i centar za socijalni pakao napravila dukserica u njihovim zivotima. izbegavajte takodje i prodavnice polovne garderobe.
Ja i burazer odrasli u odeci iz second hand shopa, doduse drugo vreme bilo, odeca tamo bila badava a gotovo svi ljudi bili bedni, pre petnaestak-dvadeset godina. Hvala Bogu nismo nikad ni jedan problem imali, doduse stvari smo uvek prali. I dan danas kada kupim nesto novo ja prvo operem pa onda nosim. Nema potrebe oblaciti na sebe nesto u cemu se neko u nekoj kabini znojio i slicno. Takodje ljudi cesto nesto kupe online, nose dan dva, predomisle se i vrate. Inace u tim second hand shopovima uvek tvrde da oni pre nego sto stvari izloze nose na pranje/hemijsko ciscenje, al opet, ti dodjes i pokazuju ti stvari sa etiketama, a oboje ne moze biti istina :)
 
Poslednja izmena:
@pecavuk Ja sam imao 4 negativna slucajeva od 20 tak kupovina na kp
Na limundu sam saradjivao sa oko 200 razlicitih prodavaca 2 negativna slucajeva oba resena.
@Bojanboki Ne volim uopste polovnu odecu mozda jer sam kao klinac nosio od rodjaka pa mi se smucilo,ali poznajem mnogo ljudi koji kupuju polovnu robu iz second hand i vidim da je turska-kineska roba nova daleko ispod polovne robe. Odeca iz secend hand su mozda obukla dva puta neka razmazena deca.
A Na kp prodajem ljudi "novu odecu prodaju a kad stigne odeca koja je koriscena godinama. Ovo je sve cesca pojava!
 
@pecavuk Ja sam imao 4 negativna slucajeva od 20 tak kupovina na kp
Na limundu sam saradjivao sa oko 200 razlicitih prodavaca 2 negativna slucajeva oba resena.
Pa to nema nikakve veze sa KP. Veća bara, više krokodila. Na Limundu i sličnim sajtovima jedino oni najistrajniji i najposvećeniji lopovi će pokušati da obmane ljude, jer ni nema velika grupa potencijalnih žrtava. Može neko bez ikakvog iskustva da ode na Kupindo i da nagrabusi već sa prvom kupovinom. Nema pravila nikakvih, a zdrav razum i oprez važe svuda, bez obzira na sajt ili platformu.

Nego, bre, ima i ćaknutih ljudi, da ne kažem priglupih. Vidim kupuju i od ljudi sa pet, šest, sedam negativnih ocena. Ubiše se bivši kupci da kažu kako je lopuža i gnjida u pitanju i opet ljudi kupuju, valjda po principu "ma neće mene." Dokle god je ovaca biće i makaza.

Jedino što je meni izazov poslednjih par godina je to da razaznam da li komuniciram sa preprodavcem-švercerom ili nekim opsednutim tipom koji ima fetiš na tehniku pa stalno šara, kupuje, menja, preprodaje i slično, gde i sam spadam.
 
Poslednja izmena:
@pecavuk Ja sam na limundu prosao lose , prodavac 2 negativne i preko 400 pozitivnih,i ja sam isao na tu foru "ma ovo dvoje lazu" Ali na kraju nas je bilo troje :D
Ali na svu srecu sam bio u plusu,sav novac sam dobio nazad.
Drago mi je da se završilo kako treba, iskreno. Ja lično uvek kad kupujem pristupan tome kao da je prodavac teški ološ, pa da vidimo koliko će me i da li će me pozitivno iznenaditi. Već kod jedne negativne odustajem. I kad imaš takav filter onda se jedino pozitivno možeš iznenaditi. Ne znam više ni sam koliko sam puta sa kupcima-prodavcima zabadao po par sati. Sa jednim, koji mi je pritom dok sam na putu bio spustio cenu laptopa, sam otišao posle i na picu (koju sam ja platio jer je bio dekintiran) i do tržnog centra gde smo tri sata pričali o Vilku Filaču i Kusturičinim zlatnim palmama.

A ima i jedan švercer na KP čiju bih majku otišao da zagrlim što ga je rodila, kulturnijeg i posvećenijeg čoveka za života nisam sreo. Ima, bre, neverovatnih ljudi, srčanih, kvalitetnih, koji baš kontriraju ovim užasnim vremenima, ali treba imati i malo sreće da se na takve nabasa, mada ako se primeni strog filter što se oglasa tiče ti ljudi nekako dolaze i sami, jer jedino oni i ostaju, manje više.
 
Drago mi je da se završilo kako treba, iskreno. Ja lično uvek kad kupujem pristupan tome kao da je prodavac teški ološ, pa da vidimo koliko će me i da li će me pozitivno iznenaditi. Već kod jedne negativne odustajem. I kad imaš takav filter onda se jedino pozitivno možeš iznenaditi. Ne znam više ni sam koliko sam puta sa kupcima-prodavcima zabadao po par sati. Sa jednim, koji mi je pritom dok sam na putu bio spustio cenu laptopa, sam otišao posle i na picu (koju sam ja platio jer je bio dekintiran) i do tržnog centra gde smo tri sata pričali o Vilku Filaču i Kusturičinim zlatnim palmama.

A ima i jedan švercer na KP čiju bih majku otišao da zagrlim što ga je rodila, kulturnijeg i posvećenijeg čoveka za života nisam sreo. Ima, bre, neverovatnih ljudi, srčanih, kvalitetnih, koji baš kontriraju ovim užasnim vremenima, ali treba imati i malo sreće da se na takve nabasa, mada ako se primeni strog filter što se oglasa tiče ti ljudi nekako dolaze i sami, jer jedino oni i ostaju, manje više.
Da ne bude da samo pljujem kp ali i ja sam tamo upoznao finih ljudi!
Sa nekima sam i dalje u kontaktu i druzimo se,doduse virtualno ali cujemo se. A ako se neko pita (a pita se) :D zasto nisam napustio kupujem prodajem kad ga toliko pljujem,epa upravo zbog tih divnih ljudi sa kojima se cujem,nastavili smo dopisivanje na kp :D
 
Da ne bude da samo pljujem kp ali i ja sam tamo upoznao finih ljudi!

Ja sam tako upoznao jednog čoveka. Gospodin čovek, ispotavilo se pravi doktor, jako prijatan. Hobi mu je Hi Fi. Kada od njega kupujem, napišem samo "donesi mi na posao " (y) Prolazi blizu firme gde radim.
 
Naravno da je većina manje-više pozitivno iskustvo inače bi nestali.
 
Mnogi komentari u vezi KP ovde su tipa kao kada bi se ljutio na zenu sto nije lepsa i zgodnija. :rolleyes: :D
 
Sto se tice second handa i polovne garderobe za bakterijama zar nije bila skoro prica sa Zarom, da su se ljudi osugali od njihove garderobe. A sto se KP tice, meni nisu jasni likovi koji nesto naruce i posle nece da preuzmu. Kako misli da uzme nesto ako ne plati, ocigledno dokone budale. Skoro sam prodavao XBox, lik me smara par dana sa pitanjima i cenom, na kraju se dogovorimo, posaljem mu preko PE, on ne preuzima par dana. Zovem ga, saljem mu poruke na viber, kp, covek ne odgovara, na kraju mi blokirao broj. Pozovem PE i vratim box i platim duplu postarinu. Jos najgore dam mu negativnu kad KP ne objavi, kontaktiram ih zasto su obrisali komentar i ocenu, ne odgovaraju...
 
Ja ne prodajem mnogo, ali uvek tražim da mi se poštarina unapred plati. Ako neće da preuzme ne mora.
 
Sto se tice second handa i polovne garderobe za bakterijama zar nije bila skoro prica sa Zarom, da su se ljudi osugali od njihove garderobe. A sto se KP tice, meni nisu jasni likovi koji nesto naruce i posle nece da preuzmu. Kako misli da uzme nesto ako ne plati, ocigledno dokone budale. Skoro sam prodavao XBox, lik me smara par dana sa pitanjima i cenom, na kraju se dogovorimo, posaljem mu preko PE, on ne preuzima par dana. Zovem ga, saljem mu poruke na viber, kp, covek ne odgovara, na kraju mi blokirao broj. Pozovem PE i vratim box i platim duplu postarinu. Jos najgore dam mu negativnu kad KP ne objavi, kontaktiram ih zasto su obrisali komentar i ocenu, ne odgovaraju...
Jednom sam imao situaciju, par puta obrisana i vracana negativna ocena preprodavcu Madjaru, mada ovako tvrdoglav nisam popustio pa sam i po cilju blokiranja od strane kp-a bio uporan da se vrati ocena. Verovatno nisam blokiran jer svakog meseca placam oglase. Ali da su admini bezobrazni jesu, nekulturni i bahati.
 
Broj pozitivnih ocena je najbitniji na KP. To daje sliku koliko je ozbiljan prodavac i od koga kupujete. Ako ima preko 100 pozitivnih ocena i ni jednu negativnu nemate brige.
 
@momals84 Admini iz kp tima su najgori. Zasto uopste primaju platu kad salju robot poruke?
Ocene sad ne vrede nista.
Sta meni vredi sto neko ima 2400 ocena ako robu koju prodaje nema na lageru?
Nije prevarant,ali i nema robu kod sebe. Sta prodajes,maglu?
 
Broj pozitivnih ocena je najbitniji na KP. To daje sliku koliko je ozbiljan prodavac i od koga kupujete. Ako ima preko 100 pozitivnih ocena i ni jednu negativnu nemate brige.
I uz broj pozitivnih OBAVEZNO da je clan na kp godinama srazmerno broju ocena, najvise uzimam od onih koji su tu 10ak god... Ako bidis nekog sa 2000 pozitivnih a clan od 2021...nec da moze
 
@momals84 Admini iz kp tima su najgori. Zasto uopste primaju platu kad salju robot poruke?
Ocene sad ne vrede nista.
Sta meni vredi sto neko ima 2400 ocena ako robu koju prodaje nema na lageru?
Nije prevarant,ali i nema robu kod sebe. Sta prodajes,maglu?
Prodaje nešto što ti može doneti i poslati za nekoliko dana. Zašto je to toliko teško za prihvatiti? Šta te u tome toliko vređa i nervira? To što ne možeš imati proizvod koji želiš iste sekunde, da istrči momentalno do pošte da ti pošalje?
 
Prodaje nešto što ti može doneti i poslati za nekoliko dana. Zašto je to toliko teško za prihvatiti? Šta te u tome toliko vređa i nervira? To što ne možeš imati proizvod koji želiš iste sekunde, da istrči momentalno do pošte da ti pošalje?
Da ja nemam strpljenja nebih cekao toliko dugo ni pakete iz kine.
Ne par dana,nego i par meseci. I nije problem u cekanju nego u tome sto te robe nemoze da donese jer i ne postoji!
 
Broj pozitivnih ocena je najbitniji na KP. To daje sliku koliko je ozbiljan prodavac i od koga kupujete. Ako ima preko 100 pozitivnih ocena i ni jednu negativnu nemate brige.
Čitaj šta ljudi pišu, KP briše negativne ocene prodavcima koji prodaju brdo robe i od čijih oglasa živi...
Doduše to rade i Amazon i dr.
 
A ima i jedan švercer na KP čiju bih majku otišao da zagrlim što ga je rodila, kulturnijeg i posvećenijeg čoveka za života nisam sreo. Ima, bre, neverovatnih ljudi, srčanih, kvalitetnih, koji baš kontriraju ovim užasnim vremenima, ali treba imati i malo sreće da se na takve nabasa, mada ako se primeni strog filter što se oglasa tiče ti ljudi nekako dolaze i sami, jer jedino oni i ostaju, manje više.
Koji ako nije tajna? 😁
 
Koji ako nije tajna? 😁
Jednom sam to uradio iz najbolje namere (prosledio kontakt, mislim da je baš na Benchu bilo) i dve nedelje sam trpeo drvlje i kamenje kako provlačim svoje pajtose i kako treba da snosim odgovornost za bilo kakvu preporuku. Tako da bih, poučen tim iskustvom, preskočio odgovor. 😅 Četiri puta je dečko nosio laptop u Mađarsku da ga reklamira, svaki put me zvao, izvinjavao se kao da je on, lično, napravio grešku a ne ASUS, insistirao da plati poštarinu, slao prepiske sa menadžerima iz Ipona, i šta već sve ne. A mogao je, generalno gledano, blokirati broj i praviti se lud na moj problem, imajući u vidu da je već dobio pozitivnu.
 
S obzirom na tekst ja bih rekao da sa istim ovakvim, nepromenjenim tekstom pokušava da ga proda već duži niz godina...

"... prejak intel-ov i5 procesor druge generacije sa 4 jezgra na radnom taktu od čak 3.20ghz i frapantnih 3mb keš memorije, sjajnih bezbedonosnih opcija, odlična grafika koja će poterati mnoštvo igara, prebrzi i ogromni SSD disk kapaciteta 256 gb, premoćnih 16 gb najbrže radne memorije..."
 
Kupio 10ak stvari na KP (uglavnom su sve bile 50-500e rang), nikad ni najmanji problem.
 
S obzirom na tekst ja bih rekao da sa istim ovakvim, nepromenjenim tekstom pokušava da ga proda već duži niz godina...

"... prejak intel-ov i5 procesor druge generacije sa 4 jezgra na radnom taktu od čak 3.20ghz i frapantnih 3mb keš memorije, sjajnih bezbedonosnih opcija, odlična grafika koja će poterati mnoštvo igara, prebrzi i ogromni SSD disk kapaciteta 256 gb, premoćnih 16 gb najbrže radne memorije..."
Što "volem" te novokomponovano sklepane prideve sa prefiksom pre!
Odmah takve oglase izbegavan u najširem mogućem "luku".
 
Narucio pre mozda godinu dana preko kp xiaomi rucni usisivac. Otvaram odmah mi nesto cudno, baterija traje 10 sekundi, reko prazan je fabricki, napunim ga opet ista prica. Otvorim filter unutra prasine kilogram. Naravno prodavac me ubedjuje da je aparat nov, neotpakovan. Slikam, odmah mi vraca pare. eto kao proverili su devojka koja je radila u prodavnici je uzimala jedan sa police i sa njim usisavala prostor. Mrmot prica
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno