Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@vladafkv Naravno da ima stvari koje nisu testirane a ispostavi se na kraju da je jos bolje jer nisu,ali ja pricam uglavnom za one oglase gde prodaju iste stvari. U jednom oglasu prodaje istu stvar ispravnu i napise "testirano sve radi" a drugi oglas prodaje istu stvar i napise "nije testirano" Bas se pitam zasto ga je mrzelo da tu ne testiranu stvar testira?
Limundo su isto namazani kao i ostali.
Kad sam dobio potpuno unistenu stvar i zatrazio pomoc rekli su da im je zao,a kad sam pitao da vrate novac (nude zastitu do 20000din) rekli su da vracaju novac samo u slucaju da ti posiljka ne stigne. Klasicni sibicaci koji to nisu naveli u njihovim pohvalama da vracaju novac. Ali hvala bogu osoba se smiluvala i vratila mi novac posle date negativne.
A na kp se to jos nije desilo.
@DukeLander
Mogu da zastite tako kad neko izvrsi prevaru nad tobom da ti vrate novac,a oni posle nek ga ganjaju imaju njegove podatke.
Pajo lopovi na slobodi... A jaricu Zivadinu koza na dobos.
Ovu temu prate i administratori iz kp tima i valjda ce im doci pamet da se dovedu u red da vide na sta im sajt lici.
 
Kad na pijaci kupimo trulo voce jel cela pijaca kriva ili mi sto smo birali voce , tako i je i sa kp , kad neces licno preuzimanje i pregled robe na licu mesta onda je lutrija sta ces dobiti preko kurirskih sluzbi , to pricanje pola sata sa prodavcem i slanje slika preko vibera nije najbolja opcija , uvek nesto moze da se sakrije.
 
Najsvežija "nije ispitana" kupovina na limunu(nisam, nitu ću bilo šta kupovati tamo).
Moj kumić doneo računar na popravku, sin uzvrdio da mu je neispravna ploča, našao na KP novu za 4000.
Kumić nije hteo tu, već on sam našao na limundu za 800 din pa još sa procesom na njoj, ali kao neispitanu. Odmah sam mu rekao da je bacio novce i da je ploča itekako ispitana.
Epilog pretpostavljam da znate...
 
Ploca od 800din se ne propusta.😁

1. Neispitano - (ispitano i ne radi)
2. Netestirano - (testirano i ne radi)
3. Radilo je u mojoj mašini - (dok nije crklo pa je izvadio i prodaje se)
4. Verovatno ispravno - (sigurno neispravno)
5. Stiglo iz Austrije - (stiglo sa buvljaka, probano i ne radi)
6. Nemam procesor da je probam - (imao je procesor, proverio, ne radi)
7. Verovatno je ok, ne razumem se - (razume se on odlicno, probao je i ne radi)
8. Trebalo bi da radi - (trebalo bi, ali ne radi)
9. Kombinacija svega gore navedenog - (potpuno isti rezultat, ne radi)
 
A šta vam to znači " ispitano i li testirano" kod kupovine polovne robe?

To što je radilo danas ne znači da sutra neće da crkne.

Očekujete garanciju za polovnu robu?

Priča je pocela kad je covek kupio switch koji je radio par dana pa crkao...

Kupujete li vi šta skuplje od delova za kompjuter i telefona?
pošto su vam samo oni u glavi
 
Problem sa KP je kao i sa vecinom stvari u nasem drustvu, a to je nedostatak konkurencije. Gde god postoji konkurecija, potrosaci su u mnogo boljoj poziciji.
E sad ja sam izgubio nadu da KP moze da dobije konkureciju, posto onaj Saso Mange nije uspeo da se probije pored toliko marketinga.
 
Na KP u poslednje vreme ima mnogo prodavaca koji za sebe smatraju da su "bogom dani". Baš pre neki dan čitam oglas gde je čovek napisao da će blokirati ljude koji mu postavljaju (po njegovom mišljenju) glupa pitanja. Oglasi sa spiskom pitanja koja ne smeju da se postave i/ili posebnim uslovima koje čovek treba da ispuni, triput da se izvine i sl. da bi nešto kupio (ne daj bože se informisao) postoje već neko vreme.
Sve su ređi oglasi gde ljudi napišu nešto u smislu "slobodno pitajte za sve detalje".
Uglavnom, mnogo je lakše i opuštenije kupiti nešto u prodavnici ili dobiti informaciju u prodavnici ili kontakt centru prodavnice, koliko god da i tamo pojma nemaju. Bar nisu bahati.
Tako da što se mene tiče, praktično sam prestao da išta kupujem na KP (osim nekih sitnica), i naravno osim od ljudi za koje mogu da procenim da prodaju svoje stvari.
 
A šta vam to znači " ispitano i li testirano" kod kupovine polovne robe?

To što je radilo danas ne znači da sutra neće da crkne.

Očekujete garanciju za polovnu robu?

Priča je pocela kad je covek kupio switch koji je radio par dana pa crkao...

Kupujete li vi šta skuplje od delova za kompjuter i telefona?
pošto su vam samo oni u glavi
Slazem se, ako prodaju nesto polovno i radilo je moze da se pokvari za neki dan kad ga kupi neko drugi posebno tehnika i tako to gde nesto moze da se pokvari iz cista mira. Jedino ako se kupuje polovno da prodavac ima garanciju iz radnje.
 
@DukeLander Naravno
Sve ostalo je nebitno,sve se svodi na to da ne dolazi do prevare.
@bakara Ocekujemo da ta stvar pri prvom paljenju radi,ili u najboljem slucaju da je dobijemo,a ne da ne dobijes ni tu famoznu ciglu ili tih par prokrijalih krompira koji kruze godinama.
Toliko je prevara na kp uzela maha da se ne trude ni paket da salju.
Kupovina je na kp izgubila smisao odavno.
Ja zasto sam odustao o kupovini maticne?
Nova ako se potrudis mozes pronaci za 85e,a iste polovna od 70-90e
 
Može i novo da se pokvari ali ima razlike kada je nešto isprobano i tvrdi se da radi i kada "Nije isprobano/testirano", onda može slobodmo da kažeb "Pa rekao sam ti".
 
Sto se tice pitanja na KP,stvarno ima bezobraznih a i mentalnih kojima sve lepo pise u oglasu i ponovo postave pitanje koje je vec objasnjeno u oglasu.I kad im po drugi put lepo objasnite njima i dalje nije jasno i filozofiraju.Tezak smo narod.
 
Meni se ne sviđa što je KP postao platforma za švercovanu robu i što je švercerima dozvoljeno da oglašavaju robu koju nemaju i ne mogu ni da nabave po oglašenoj ceni.
Platforma je sve manje upotrebljiva što zbog gore navedenog, što zbog druge vrste prevaranata koje ne sankcionišu.
 
Ja narucio SSD od osobe iz Beograd a ono mi stigao iz Vrbasa , nikakav racun niti garancija a nov je SSD.
 
Na KP u poslednje vreme ima mnogo prodavaca koji za sebe smatraju da su "bogom dani". Baš pre neki dan čitam oglas gde je čovek napisao da će blokirati ljude koji mu postavljaju (po njegovom mišljenju) glupa pitanja. Oglasi sa spiskom pitanja koja ne smeju da se postave i/ili posebnim uslovima koje čovek treba da ispuni, triput da se izvine i sl. da bi nešto kupio (ne daj bože se informisao) postoje već neko vreme.
Sve su ređi oglasi gde ljudi napišu nešto u smislu "slobodno pitajte za sve detalje".
Uglavnom, mnogo je lakše i opuštenije kupiti nešto u prodavnici ili dobiti informaciju u prodavnici ili kontakt centru prodavnice, koliko god da i tamo pojma nemaju. Bar nisu bahati.
Tako da što se mene tiče, praktično sam prestao da išta kupujem na KP (osim nekih sitnica), i naravno osim od ljudi za koje mogu da procenim da prodaju svoje stvari.
Da nije prodavac Auto-otpad Kidi? 😁

Da se ne lažemo, tek u prodavnicama nećeš dobiti validnu informaciju od nezainteresovanog i nestručnog osoblja. U najboljem slučaju će ti izverglati neku mantru koju su naučili, a koja sa konkretnim proizvodom nema veze.
 
Da se ne lažemo, tek u prodavnicama nećeš dobiti validnu informaciju od nezainteresovanog i nestručnog osoblja
Slažem se, ali ipak kakva god da je, praktično uvek je validnija od bahaćenja i patkometrije što sam uglavnom dobijao od pojedinih KP prodavaca, i to kada se udostoje da se jave na telefon.
 
Ja se iskreno bojim situacije gdje neko spolja uđe i kupi KP, pa da bude nostalgičnih uzdaha "Eh, a kako je bilo na KP nekad...".
 
nisam dovoljno bogat da kupujem polovne i jeftine stvari
ovo je nesto najbolje sto sam cuo i procitao davnih dana, tu se prodaju stvari izvadjene iz kontejnera garderoba iz belosvetskih mrtvacnica i slicno ima etiketu .
drugarica cerki kupila tako neki duks povoljno samo proban ni etiketa nije skinuta pa dete zapatilo neke bakterije sto se nalaze na lesevima ..... i policija i centar za socijalni pakao napravila dukserica u njihovim zivotima. izbegavajte takodje i prodavnice polovne garderobe.
 
Polovnu garderobu nisam kupio u zivotu i stvarno ne razumem te koji je kupuju kad ima jeftine i ok garderobe u Lidl,Pepco,Waikiki,Sinsei,kod kineza,svercovane na buvljaku...
 
@desp Taj je barem dobio ciglu. Moj komšija dobio kutiju u njoj druga manja kutija, u njoj treći i tako njih deset, a na zadnjoj najmanjoj zalepljen smajlić i u njoj kamen. Ima i kreativnih prevaranata. :)
jel on uplatio pare? Posto uglavnom ili platis po prispecu ili uplatis neki avans tako da ako te i zezne neko to je za taj avans, ne za ceo iznos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno