Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@zholinho Kategorija o racunarima je definitivno skuplja polovna nego nova.
Maticna a320 nova u radnji ima za 50 e,na kp ljudi traze isto toliko za polovnu,A o B450 da ne pricamo.
Ram memorija je godinama dosta skuplja polovna nego nova.
O besplatnoj postarini da ne pricamo,na kp mozes stvar od 1000e,naravno da nema besplatne postarine,a u radnjama se od 3 do 15000din nudi obavezno besplatna postarina.
 
Ovaj lik mi prodao laptop sa sigurno 20 tackica(slicne muvljem izmetu) na ekranu i 2 mrtva piksela https://novi.kupujemprodajem.com/slobodan/svi-oglasi/133600/1?order=price desc&page=1 naravno to nije bilo navedeno u oglasu. Zasluzio je negativnu ocenu kao vrata ali znam da ako mu dam nece je prihvatiti posto je clan star 12 godina. Naravno tackice nema sanse da se skinu.


Update: ima oko 50 tackica i 4 mrtva piksela.
 
Zasto? Pitaj da vratis. Ljudi ste majku mu. Prvi ti nisi video pola tackica iz cuga. Mozda prodavao drugarov laptop nije ni pogledao. Zasto odma djonom.
Mesto sto se ovde zalis zar nije lakse da si coveku poslao poruku na KP?
Naravno da ce ti obrisati negativnu ako u porukama nema dokaza da prodavac nije hteo da se dogovorite ili ako sam nemas 50+ pozitivnih. Zamisli da svaki hejter tako deli negativne.
 
Ovaj lik mi prodao laptop sa sigurno 20 tackica(slicne muvljem izmetu) na ekranu i 2 mrtva piksela https://novi.kupujemprodajem.com/slobodan/svi-oglasi/133600/1?order=price desc&page=1 naravno to nije bilo navedeno u oglasu. Zasluzio je negativnu ocenu kao vrata ali znam da ako mu dam nece je prihvatiti posto je clan star 12 godina. Naravno tackice nema sanse da se skinu.


Update: ima oko 50 tackica i 4 mrtva piksela.
KP nece obrisati ocenu zbog toga sto je clan sajta od 2012. godine. Ukoliko mu ostavis negativnu ocenu, KP administracija radi review i pusti ocenu ukoliko ne sadrzi nista neprihvatljivo, uvredljivo, personalne informacije i sl. Prodavac zatim moze da se pozali administraciji i ukoliko je maksimalno saradjivao sa tobom, obrisace mu tu negativnu ocenu. Znaci ako ti je stigao los proizvod a nisi se javio prodavcu, obrisace sigurno. Ako je prodavac ponudio da mu vratis laptop u zamenu za novac ili u zamenu za drugi a ti nisi prihvatio, obrisace ocenu..

Koliko god cimanja bilo u kupoprodaji, vracanju, ako ste resili problem na ovaj ili onaj nacin, ne postoji osnov za ocenu. Iako je tvoje iskustvo negativno.
 
Najveci problem je definitivno brisanje ocena.
Vidim neki clanovi dobijaju nove ocene stare se brisu menjaju se,nalozi povezani ko svinjska creva.
Kupujem prodajem se pravi da ne vidi nista.
Meni clan dao pozitivnu ocenu i ta ocena kasnije izbrisana.
Nema dokaza o kupoprodaji.
Definitivno neko iz tima radi sa prevarantima....
Trebalo bi da rasciste svoje redove!
 
Ja za x godina tamo sam imao samo jednu situaciju. Ja sam jednom samo dao negativnu i obrisana je. Drug je istlm liku dao negativnu i obrisana. Totalno dve razlicite transakcije. Lik je jurio novosadjane da zezne. Ima preko 5 godina od tada
Ima budala, ali ima svuda i ovde se zadese ako vidim da je lik komplikovan kazem druze rezervisano. Nemam ja ni vremena ni zivaca za budale.
 
Naravno ocena i nije bog zna sta vazno, vidim posluju ljudi i sa 20 negativnih. Ali bolje ista nego nista ! Kada ti prodavac ne odgovori na poruku preko KP, time ti kaze bukvalno : "Ja sam prevarant".
Naravno pod tim ne mislim na slucajeve kada prodavac previdi, zaboravi kada se duze ne radi zbog praznika itd. Vec na one koji nikada ne odgovaraju.
Da sigurno je tako kako si ti projektovao...

ja sam juce postavio oglas i dobio sigurno preko 30 raznoraznih besmislenih poruka tipa: zadnja cena, jel aktuelan, jel ostecen, nudim 50,60 i slicno...
Ocenu odgovorenih poruka su mi sa 100% skinuli na 70% zbog besmislenih pitanja.

I prodao sam coveku koji se javio telefonom, dosao, video i kupio... dogovor u 30 sekundi.
 
Da sigurno je tako kako si ti projektovao...

ja sam juce postavio oglas i dobio sigurno preko 30 raznoraznih besmislenih poruka tipa: zadnja cena, jel aktuelan, jel ostecen, nudim 50,60 i slicno...
Ocenu odgovorenih poruka su mi sa 100% skinuli na 70% zbog besmislenih pitanja.

I prodao sam coveku koji se javio telefonom, dosao, video i kupio... dogovor u 30 sekundi.
Apsolutno je tako kako je rekao. Ukoliko ne odgovara na poruku, prevarant ili neko bez zivaca. Ne zeli pisani trag, ne zeli mogucnost da se ostavi ocena ili pokrene neka zalba.

Da si dobro oglasio predmet, ne bi ljudi slali glupa pitanja. Detaljan opis, slike i proda se u dve poruke. Zdravo hocu da narucim, dobar dan saljem sutra postexpressom.
 
To mozda vi dobijete 2 poruke, ja dobijem 32 :rolleyes:
Da nisam dobro oglasio ne bi mi se toliko ljudi javljalo...
nije neka velika mudrost, javljaju se zato sto ja prodajem jeftino.

najgore je kada se posvadjaju ko se prvi javio, jer ja prodajem onom ko se prvi javi i donese pare a ne onome ko je prvi poslao poruku.
Moracu da vam okacim neki screenshot da vidite koliko je to besmisleno kucanje u prazno.
 
Meni su kozu nudili pre par godina, poceo sam da googlam o drzanju koze na petom spratu.

Vremenom sam usavrsio pisanje oglasa.
Cena fiksna.
Bez zamena.
Slanje samo postekspresom sa otkupom.
Za ljude ispod 100 pozitivnih ocena i sa vise od 1 negativne uplata unapred u mobi banku.
Rezervacija moguca uz 10% kapare do 2 dana.
Kad posaljem dobijate PE broj za posiljku na poruku na KP.
 
Pa nešto od toga se podrazumeva. Cena fiksna i "zadnja" inače bi bila licitacija, Da hoću da se trampim, napisao bih šta mi treba. E sada za ostalo to je individualno , mogu da platim unapred samo ako verujem prodavcu, ja za više godina nemam 100 pozitivnih ocena. mnogii ne daju ocene kupcu. samo od prolike pola., tako da možda gubiš kupce ili vreme. Moja politika je ako ne veruješ meni, što bih ja tebi? Za mene je to uvreda a sa takvima ne poslujem .Kapara i rezervacija imaju smisla samo za velike i skupe stvari , ako već treba da uplatim 100 dinara mogu isto tako i 1000. ako je nešto baš veliko. treba vremena da se organizuje prevoz itd.
Što se prodavaca tiče, ja ih delim po nekim kategorijama i po tome način kupovanja.
Mali prodavac sa jednim ili više ličnih predmeta kojih želi da se otarasi. od njih samo ako je za pare koje mogu da prežalim.
Nakupci koji prodaju sve i svašta. od njih ništa od više tehnike, specijalno ne kompjuterske delove jer nemaju pojma šta prodaju a na garanciju mogu odmah da zaboravim, ništa od toga.
Veči prodavci sa predmetima sa istom tematikom recimo kompjuterske delove ili recimo belu tehniku, oni već znaju šta prodaju. Ako su dobro etablirani imaju u razrađen sistem za garanciju a verovatno neće da se brukaju ni za kakve pare i da se kockaju sa unosnim poslom od koga verovatno žive. takvima već mogu da uplatim unapred ali to radim samo ako ako i kada je spreman da šalje ili da preuzmem. Niko mi do sada nije ni tražio drugačije i uvek je do sada dobro prolazilo izuzev jednom kada mu je pošiljka bila izgubljena više dana ali mi je uplatio novac, nekih 300€ čim sam mu zatražio. To je već ozbiljno poslovanje, bolje nego neke naše prodavnice.
Poslednja kategorija su klasične prodavnice koje se samo oglašavaju na KP, sa njima normalno kao da sam tamo, eventualno samo pitam o stanju i kada da dođem po predmet ato može i telefonom ili e-mail.
 
Fiksnu cenu i lično preuzimanje ili slanje isključivo postexpresom stavljam i ja.
Za slanje sam počeo da stavljam 50 pozitivnih od pre godinu dana jer mi se S22 vratio od lika iz Kraljeva tada.
Mada ni pozitivne ocene neki garant. Čovek mije pre par godina slao poruku da "razmenimo ocene". Pošto mislim da to ubija suštinu ocenjivanja prijavio sam
ga, ali se ništa nije desilo i uskoro je sa 3 porastao na blizu 100 pozitivnih ocena.
Lično sam u poslednje vreme zapazio čoveka za koga može da se primeti da razmenjuje ocene sa stalno istim članovima. Čak je pre mesec dana otvorio i drugi nalog sa istim predmetima i
tu sam sebi daje ocene.
U poslednje vreme gledam da kada nešto kupujem to bude ili u mom mestu ili u blizini gde mogu lično da preuzmem stvari.
I ne kupujem od prodavaca kod kojih lično preuzimanje nije moguće.
Mali prodavac sa jednim ili više ličnih predmeta kojih želi da se otarasi. od njih samo ako je za pare koje mogu da prežalim.
Od ovakvih ljudi najviše volim da kupujem jer prodaju uglavnom svoje lične predmete koji im više ne trebaju, što je i bila prva ideja celog KP sajta, a onda je preraslu nešto sasvim drugo.
 
@CountMike ti bi znaci pre sverceru uplatio kes za kog znas da sutra padne na grani neko nekon ko prodaje nesto svoje ponekad?
 
"Šverceru" mogu da verujem jer neće zbog jedne stvari da se kocka sa velikim bisnisom a i ne uplaćujem dok predmet nije već kod njega. ako i "padne na grani" neće biti sa mojim predmetom. Takvi koji ucenjuju sa ocenama i biraju mušterije neka rade to ali neće samnom. Ako neće po mom, niko ih ne tera.
Kompjuterske delove i tehniku kupujem od samo nekoliko prodavaca sa kojima imam dobro iskustvo mada u poslednje vreme kupujem u našim prodavnicama a razlika u cenema nije vše velika ili je nikakva,
 
Nijedan profesionalni uvoznik sa KP nece da pristane da mu nepoznato lice plati nakon sto mu odradi uvoz robe, mozda za nesto jeftino sto ide brzo ionako ali za neku redju robu nema sanse.

To moze da prodje samo ako si kupovao x puta pa te vec poznaje.
 
Ok su i preprodavci(madjari),ne ovi sa polovnjacima.
Vraćali su su mi novac nakon par min. pri prispeću komponenti kad oni pogreše(pošalju pogrešno),bez da vrnem proizvod .
A od ovih polovnjaka treba biti max oprezan.
 
Nijedan profesionalni uvoznik sa KP nece da pristane da mu nepoznato lice plati nakon sto mu odradi uvoz robe, mozda za nesto jeftino sto ide brzo ionako ali za neku redju robu nema sanse.

To moze da prodje samo ako si kupovao x puta pa te vec poznaje.
Ni jedan mi nije tražio plaćanje unapred pre uvoza niti kaparu Za ovaj Arcic 360 sam čekao par nedelja i kada sam uplatio poslat je istog dana. Bilo još nekih sčučajeva.
 
Kupujem prodajem sajt jesto dobar ali je odlican za prevarante i svercere koji varaju, zbog toga treba biti posebno oprezan.
Narucito ako se radi o svercerima koji prodaju tehnicke stvari kao sto su racunari, televizori, monitori itd... jer ima dosta toga sto je popravljano kao i dosta toga sto je nedovoljno i neadekvatno testirano, a prodaje se kao ispravno pa kada se to nesto pokvari posle desetak dana koriscenja prodavac kaze da ga je bas briga.
Ja sam isto tako kupio KVM Switch da mogu spojiti vise racunara na jedan monitor, kaze prodavac testirano i ispravno, posle 7-8 dana koriscenja pokvrio se taster za prebacivanje slike, a prodavca naravno to bas briga.
Jedino sta mi se ne svidja je to sto je kupujem prodajem uveo placanje za vise od 30 oglasa, a ranije se moglo postaviti besplatno neogranicen broj oglasa i sto se tice toga mislim da je konkurencija kao sto su limundo i kupindo daleko bolji i realnije jer placas proviziju kad nesto prodas, a mozes postavi neogranicen broj predmeta besplatno. Bolji su i sto se tice prevaranata jer ako neko dobije desetak negativnih ocena nalog mu se blokira, a na kupujem prodajem moze nastaviti varati ljude.
Sve ima svoje pozitivno i negativno
 
Kupio si polovan KVM Switch i pokvario se?

bas me cudi...
 
To nisu prevaranti!
Normalno je kad neko prodaje toliko iste stvari da nisu testirane detaljno.
I kad procitas "nije testirano"
Znaj da jeste i da mu nema leka.
Problem su ljudi koji ti posalju potpuno ostecenu stvar a kupujem prodajem nece da te zastiti.
 
Postoji nacin da te zastite?
 
To nisu prevaranti!
Normalno je kad neko prodaje toliko iste stvari da nisu testirane detaljno.
I kad procitas "nije testirano"
Znaj da jeste i da mu nema leka.
Problem su ljudi koji ti posalju potpuno ostecenu stvar a kupujem prodajem nece da te zastiti.
"nije testirano" je klasicna fora ali ne mora 100% da znaci da je proizvod neispravan. Vremenom i iskustvom dobijes osecaj da li je nesto zapravo testirano ili nije. Kupio sam poprilicno stvari koje nisu testirane i zapravo nisu bile testirane :D Ili jos bolje kupio testirano a neispravno a ispostavilo se da prodavac nije testirao kako treba i da je uredjaj potpuno ispravan. Ima svega
 
Mada ni pozitivne ocene neki garant. Čovek mije pre par godina slao poruku da "razmenimo ocene". Pošto mislim da to ubija suštinu ocenjivanja prijavio sam
ga, ali se ništa nije desilo i uskoro je sa 3 porastao na blizu 100 pozitivnih ocena.
Lično sam u poslednje vreme zapazio čoveka za koga može da se primeti da razmenjuje ocene sa stalno istim članovima. Čak je pre mesec dana otvorio i drugi nalog sa istim predmetima i
tu sam sebi daje ocene.
I onda kada ja ovde napišem da sada na KP ima dosta prevaranata koji pumpaju ocene dođe lik sa foruma koji udari smajli "inaccurate"!

Za smajlije me odavno boli uvo ali me stvarno interesuje šta je tu u mom komentaru netačno kad je to maltene aksiom... A da pitam istog za obrazloženje - pa radije bih ko Sizif gurao kamen uzbrdo...
 
Ima i ljudi sa više naloga, pa onda jednu istu stvar oglase sa različitim cenama, da bi kupci naseli na kao najjeftinije. Svaki nalog sa gomilom ocena, dobijene ko zna kako...
 
Kupujem prodajem sajt jesto dobar ali je odlican za prevarante i svercere koji varaju, zbog toga treba biti posebno oprezan.
Narucito ako se radi o svercerima koji prodaju tehnicke stvari kao sto su racunari, televizori, monitori itd... jer ima dosta toga sto je popravljano kao i dosta toga sto je nedovoljno i neadekvatno testirano, a prodaje se kao ispravno pa kada se to nesto pokvari posle desetak dana koriscenja prodavac kaze da ga je bas briga.
Ja sam isto tako kupio KVM Switch da mogu spojiti vise racunara na jedan monitor, kaze prodavac testirano i ispravno, posle 7-8 dana koriscenja pokvrio se taster za prebacivanje slike, a prodavca naravno to bas briga.
Jedino sta mi se ne svidja je to sto je kupujem prodajem uveo placanje za vise od 30 oglasa, a ranije se moglo postaviti besplatno neogranicen broj oglasa i sto se tice toga mislim da je konkurencija kao sto su limundo i kupindo daleko bolji i realnije jer placas proviziju kad nesto prodas, a mozes postavi neogranicen broj predmeta besplatno. Bolji su i sto se tice prevaranata jer ako neko dobije desetak negativnih ocena nalog mu se blokira, a na kupujem prodajem moze nastaviti varati ljude.
Sve ima svoje pozitivno i negativno
limundo i kupindo su baš leglo prevaranata, gde baš njih nađe.?
 
Ima i ljudi sa više naloga, pa onda jednu istu stvar oglase sa različitim cenama, da bi kupci naseli na kao najjeftinije. Svaki nalog sa gomilom ocena, dobijene ko zna kako...
dozvoljeno je imati dva naloga. oni to vide i sankcionisu, tacno i provereno.
 
limundo i kupindo su baš leglo prevaranata, gde baš njih nađe.?
jeste ali tamo je bar provaljeno kad se nesto prodaje kao neispitano da je neispravno
a i sam limundo i kupindo imaju svoja neka pravila sa kojima stite kupce
ja licno mnogo bolje prolazim na limundu i kupindu nego na kupujem prodajem, i kao kupac i kao prodavac
 
limundo i kupindo zaštićuju samo neke prodavce, i oni su sami prevara. Samo pogledaj kako su pokušali da ucenjuju za neke "dugove" od pre 10 i više godina. Za mene su to čisti kriminalci. I ako sam pre više godina poništio članstvo i tražio da izbrišu moje podatke. još uvek mi po nekad stiže E-mail što znači da ih još uvek imaju. Naka hvala, ni sajt im više ne otvaram.
Sve je to u stvari virtuelni ibuvljak a na pravom bar možeš da vidiš, opipaš a nekada i da probaš šta kupuješ.
 
Kako ih nije sramota, da traze pare za usluge na koje si pristao i iskoristio...
Pitam se zasto postoji ova tema i dalje, kada jedno te isto vrtite 200+ strana?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno