Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim stalno oglase
Ryzen 5 1600 rx 550 2x8GB rama (2400mhz) a u naslovu 'Zverina od racunara"
Svaki je "zverina" u startu, samo copy-paste tekst. I obavezno slika nekog kućišta za entuzijaste s gomilom RGB, koje košta samo više nego taj računar, vjerovatno.

A ovaj gore s HP laptopom nudi 24 mjeseca garancije. Meni je to najsumnjivije od svega. :D
 
I doživotnu garanciju da je zahebao nekog ko se odlučio da kupi tu "zverinu od laptopa" sa naj, naj, naj (dodati po želji)...
 
@momals84 Admini iz kp tima su najgori. Zasto uopste primaju platu kad salju robot poruke?
Ocene sad ne vrede nista.
Sta meni vredi sto neko ima 2400 ocena ako robu koju prodaje nema na lageru?
Nije prevarant,ali i nema robu kod sebe. Sta prodajes,maglu?
Zato sto oni rade po principu narucivanja, nece drzati 10 procesora 14900k na lageru i da zarobi pare a pitanje je hoce ih prodati sve ili nece i kada ce ih prodati. Oni porucuju robu samo kada imaju sigurnu musteriju. Na kraju ko me moze da saceka 2-3 dana ili nedelju dana onda neka ni ne kupuje.

Veci je problem sto danas ni u radnjama tipa Gigatron i slicne vece radnje ne mozes da odes i da kupis nesto sto si video na sajtu da imaju nego moras da cekas da ti poslalju iz magacina i opet cekas 2-3 dana da stigne roba pa ti ne stigne na kucnu adresu nego u radnju pa opet cimanje.
 
Poslednja izmena:
Kad obrises konverzaciju da li onaj sa kim se dopisujes moze da vidi to?
 
@Dovla23 Jesi vratio usisivac ili si dobio i novac i usisivac? 😁
@MalaStrela Nije problsm cekanje nego robe koja ne postoji.
Napisao sam lepo da mi cekanje nije problem.
Prodaju brdo robe koja nemoze da se poeuci i koja je povucena iz maloprodaje.
Stvarno trebaju da odvoje jedan dan i da pregledaju sve oglase i ociste neaktivne oglase.
A ne plate premium i obnavljaju se 5000 predmeta od kojih bar 1000 nemogu da se poruce.
 
Problem je sa ažuriranjem oglasa, lako dodaju predmete ali ih retko skidaju kada su nedostupni. Više puta sam naletao na takve slučajeve.
 
Troje sam skoro pitao za aparat za galete i rekli su da ce da mi jave dvoje i nisu mu nikad javili a ovaj jedan nije ni odgovorio pa sam uzeo od nekog iz subotice jedna sarka polomljena ali lepo pece bakine kolace kad otvoris labava je jedna strana , bolje nov da sam uzeo.
 
... bolje nov da sam uzeo.
Pa sto nisi...?
stvarno ne znam kako vam se isplati da narucite polovan aparat i platite postarinu 600-700din kada nov kosta manje od 2000din.

Taj aparat onda polovan verovatno ne kosta vise od 500din da bi iko i razmisljao da ga kupi...i posle je kriv KP?
Prodaju brdo robe koja nemoze da se poeuci i koja je povucena iz maloprodaje.
Stvarno trebaju da odvoje jedan dan i da pregledaju sve oglase i ociste neaktivne oglase.
A ne plate premium i obnavljaju se 5000 predmeta od kojih bar 1000 nemogu da se poruce.
KP je oglasnik, sajt se bavi oglasavanjem i prodajem oglasnog prostora
nije online prodavnica niti nesto prodaje (osim oglasnog prostora)

To je kao da je neko platio reklamu na benchmark sajtu ili na pink televiziji,
oni mu nece proveravati da li robu ima ili nema na stanju, jer oni prodaju reklamno mesto.

stari i neaktivni oglasi se brisu sami automatski,
dok ih neko obnavlja rucno ili placa za njihovo obnavljanje ima razloga zasto to radi a to nije nesto o cemu treba vi da brinete.

btw, juce sam prodao auto preko KP
ali nismo razmenili poruke ;)
 
Poslednja izmena:
@bakara Problem je sto sam u poslednjih mesec ipo pogledao preko 100 ploca na kp i ni jednu nije moguce poruciti jer se povlace iz prodaje.
Problem je sto se takvi oglasi sad obnavljaju stalno a prodavci nece da ih uklone.
10 razlicitih ploca od najmanje 10 prodavaca pa ti vidi koliko nepotrebnih oglasa stoje na kp...
 
Takodje jedan od razloga zasto cesto prodavci nemaju ono sto trazite moze biti i taj jer imate vise negativnih ocena pa vas na taj nacin pokusavaju otkaciti.
 
@bakara Problem je sto sam u poslednjih mesec ipo pogledao preko 100 ploca na kp i ni jednu nije moguce poruciti jer se povlace iz prodaje.
Problem je sto se takvi oglasi sad obnavljaju stalno a prodavci nece da ih uklone.
10 razlicitih ploca od najmanje 10 prodavaca pa ti vidi koliko nepotrebnih oglasa stoje na kp...
Vidis problem u tome sto prodavci oglasavaju nesto sto se ne moze kupiti,
a istovremeno nevidis problem u tome sto pokusavas da kupis nesto za sta znas da nema da se kupi?

Prodavci koji imaju puno artikala u opticaju obnavljaju oglase mehanicki (ili nekome placaju za to) i nema tu ko da vodi racuna sto odredjeni model vise nije u opticaju.

Tj vise treba vremena da se to istrebi nego da automatski obnove gomilu oglasa pa neka trazi sta kome treba...to tako funkcionise.

Ja sam naprimer primetio da slika u opste ne odgovara proizvodu koji se prodaje
i onda video da je ta ista slika pogresna i na madjarskom sajtu a oni samo kopiraju...ko ce da detaljise i gubi vreme, on to proda mozda jednom ili nijednom.
 
Vidis problem u tome sto prodavci oglasavaju nesto sto se ne moze kupiti,
a istovremeno nevidis problem u tome sto pokusavas da kupis nesto za sta znas da nema da se kupi?

Prodavci koji imaju puno artikala u opticaju obnavljaju oglase mehanicki (ili nekome placaju za to) i nema tu ko da vodi racuna sto odredjeni model vise nije u opticaju.

Tj vise treba vremena da se to istrebi nego da automatski obnove gomilu oglasa pa neka trazi sta kome treba...to tako funkcionise.

Ja sam naprimer primetio da slika u opste ne odgovara proizvodu koji se prodaje
i onda video da je ta ista slika pogresna i na madjarskom sajtu a oni samo kopiraju...ko ce da detaljise i gubi vreme, on to proda mozda jednom ili nijednom.
Od kud ja znam da se ta stvar povlaci iz prodaje? Ja nisam trgovac da to pratim.
U pocetku nisam ni mogao da zapamtim sve ploce koje su izlazile pa sam za iste ploce pitao druge prodavce,trebalo je sve to zapamtiti koja sve roba ne postoji ili npr stoji 64e umesto 90e.
Sto se oglasavanja tice apsolutno mene ne zanima da li ce to njemu oduzeti vremena da ukloni ili ne.
Kako u prodavnici imaju npr oko 2000 artikala i 2 radnice? A ovde postave i do 10 tak hiljada oglasa i ocekuju da ako plate da se oglasi obnavljaju da je to dosta,epa nije!
Ili treba da se posvete tome da rade,ili neka zaposle nekog.
 
Uzmi obnovi 10 oglasa a da ne uradis to automatski pa vidi kako je to prosto i koliko vremena oduzima.
Obnavljao sam ja i preko 30 oglasa. oduzima vremena ali pretpostavljam da to nikog ne zanima,kao ni mene sto neko ima na hiljade oglasa.
Apsolutno necu da vrtim istu pricu.
Ako u prodavnici nemaju vremena da se cimaju da menjaju i brisu oglase onda neka zaposle nekog.
Oni od toga zive. A ne da mi gubimo vremena listajuci nepostojece oglase.
 
@filipos Od vrhunskog sajta takvi prodavci su napravili ruglo. Nas kupce prave na budale idote majmune.
Prodaju stvari koje nemaju,ocene brisu,dodaju sta hoce,ali moze im se,placaju obnavljanje oglasa pa mi ostali kupci smo budale.
@bakara Pa i briga me,ja sam odavno odustao od gledanja racunarske opreme od kp,a nadam se da ce i svi ostali i ako znam da su vec dosta njih odustali.
 
KP obnavljac je 10 evra ja mislim , 1340 dinara bese , sad ne znam koliko moze da pokrije oglasa valjda je 65 oglasa , mnogi to koriste
 
@filipos Od vrhunskog sajta takvi prodavci su napravili ruglo. Nas kupce prave na budale idote majmune.
Prodaju stvari koje nemaju,ocene brisu,dodaju sta hoce,ali moze im se,placaju obnavljanje oglasa pa mi ostali kupci smo budale.
@bakara Pa i briga me,ja sam odavno odustao od gledanja racunarske opreme od kp,a nadam se da ce i svi ostali i ako znam da su vec dosta njih odustali.
KP nije duzan da proverava stanje predmeta u oglasu. Nadjes predmet posaljes poruku da li ima, ne vidim problem
 
Kao što sam već napisao KP je odavno izgubio smisao onoga zbog čega je napravljen i zbog čega se izdigao. A to je mesto gde (fizička lica) prodaju stvari koje koje im više
nisu potrebne i kupovina tih istih stvari po povoljnim cenama. Od toga se pretvorilo u mesto gde ljudi razvijaju svoje biznise, vrše razne prevare.... Neke "popularne" stvari, a naručito tehniku ne možete
više da kupite od vlasnika jer su to sve preuzeli razni preprodavci koji napumpavaju cene. Sve to podseća (ljudi moje generacije će se setiti) na vreme halo oglasa, novosti oglasa i ostalih oglasnika kada su preprodavci (a naročito automobila) imali kombinacije i dolazili do prodavaca pre izdavanja oglasa do podataka.
Posebna priča je ocenjivanje i administracija sajta koja ne kontroliše duple, čak i trostruke naloge, brišu se negativne ocene za "dobre platiše"
Naravno, razumem potrebu za zaradom od strane KP, vlasnik je čak i izdao knigu o poslovnom uspehu, ali to jednostavno više nije to...
 
Pa nisu fizicka lica nigde otisla, i dalje su tu, ne vidim gde je problem da jednostavno ne kupis od preprodavaca.
 
@filipos Da posaljem preko 50 poruka da bi svi rekli" nemoze da se poruci,nema na stanju,zastoj na granici,nije 60 nego 90e"
Izgubim svoje vreme na njihove gluposti.
@Lanikor A kako je moguce kupiti od bilo kog a da nije preprodavac?
Uhvatio sam se za ploce ali to je sad kod mene aktuelno.
Od 1077 ploca 1000 su trenutno od preprodavaca.
Ja mogu da selektujem,novo-polovno-neispravno,ali nemogu da izbacim preprodavce...
 
Tako sto vidis

  1. koji socket ti treba,
  2. pogledas ovde po forumu i na netu koju plocu mahom preporucuju a da je sa tim socketom, npr ako kupujes AM4 ploce suzis izbor na jedno 3-4-5 modela koji su best buy
  3. krenes da trazis na KP redom tako sto ukucas naziv ploce

i tako ti nece ti izaci 1077 rezultata jer znas sta trazis.

Drugo svi preprodavci i ovi sto kace 7000 artikala mahom kace stock slike toga sto prodaju - primer ti je slika ispod - dok fizicka lica kace konkretne slike proizvoda van pakovanja ili nesto levo, pa odmah prepoznas razliku.

Npr moja B450 Aorus Elite, posle ukupno 3 i po sekunde pretrage i 70 rezultata.

1698346162131.png
 
Tako sto vidis

  1. koji socket ti treba,
  2. pogledas ovde po forumu i na netu koju plocu mahom preporucuju a da je sa tim socketom, npr ako kupujes AM4 ploce suzis izbor na jedno 3-4-5 modela koji su best buy
  3. krenes da trazis na KP redom tako sto ukucas naziv ploce

i tako ti nece ti izaci 1077 rezultata jer znas sta trazis.

Drugo svi preprodavci i ovi sto kace 7000 artikala mahom kace stock slike toga sto prodaju - primer ti je slika ispod - dok fizicka lica kace konkretne slike proizvoda van pakovanja ili nesto levo, pa odmah prepoznas razliku.

Npr moja B450 Aorus Elite, posle ukupno 3 i po sekunde pretrage i 70 rezultata.

Pogledajte prilog 410694
Samo sto ja ne trazim Gigabyte aorus elite nego kucam B450
Znaci znam sta trazim.
Drugo nisi stiklirao opis teksta,izasli bi ti jos oglasa.
 
U pravu si, cak 4 vise.

1698347012449.png

Kad me vec teras da se igram sa filterima... 25 rezultata, imas MSI B450 Mortar MAX za 8000 koji je ok ploca, MSI Tomahawk sa sve procesorom Ryzen 1600x za 11500 itd.

1698347134499.png
 
@filipos Da posaljem preko 50 poruka da bi svi rekli" nemoze da se poruci,nema na stanju,zastoj na granici,nije 60 nego 90e"
Izgubim svoje vreme na njihove gluposti.
@Lanikor A kako je moguce kupiti od bilo kog a da nije preprodavac?
Uhvatio sam se za ploce ali to je sad kod mene aktuelno.
Od 1077 ploca 1000 su trenutno od preprodavaca.
Ja mogu da selektujem,novo-polovno-neispravno,ali nemogu da izbacim preprodavce...
Ako sam dobro razumeo, ti hoces da kupis novu plocu od madjara,
a da istovremeno ne kupis od preprodavca? :rolleyes:

Preprodavce je bar lako isfiltrirati cim odaberes neki drugi grad da nije subotica.
Samo sto madjari cesto stave da su iz Beograda😂

Tesko da je moguce kupiti novu stvar a da to nije od preprodavca ili iz radnje.
 
@Lanikor Ne zanimaju me vise sa kp ploce.
@bakara Da kupim plocu recimo 80e
A kad stavim do te cifre izlaze mi ploce od 57-77e koje zapravo kostaju 90-110e
Lazni oglasi.
Gubim vreme na razne nebitne ljude.
Drugo,nemogu da stikliram "korisceno" jer u tu kategoriju retko ko stavlja,svako od obicnih ljudi ceni svoju robu i ako je koriscena godinu ipo dve on je stavlja u "kao novo nekorisceno"
Pametni kupujem prodajem uveo tu glupu opciju.
To rade jos vise i sa odecom da se ne ponavljamo vise.
 
Ima i onih oglasa od madjara imaju 1 pregled mesecno a redovno se obnavljaju oglasi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno