Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ff1bf942219b6c17d99375c5852f1f20.jpg

53e9e165e37f7ce332f8e7b907c5c499.jpg

Iskreno očekivao sam više od ovog TV-a.
Još nisam stigao detaljno da se poigram sa njim ali ovako na prvu loptu.
Sport u HD mi je bio bolji na starom Sharp LC42LE761E,
Takođe i ostali HD kanali su mi lepše izgledali na starom tv-u. Sd kanali manje više izgledaju isto.
Materijal sa YouTube-a u 4k izgleda perverzno.
Crna ima dubinu i vidno je bolja nego na prethodnom tv-u.
Boje su nekako jake, sport mod nema teorije da držim koliko sve belješti.
Takođe na Fox HD imaju neke isprekidane linije po dnu ekrana?
675e47e8305d714de41f7d18d1e59620.jpg

Inače ne mogu da pronađem opciju o nadogradnji softvera.
Više o utiscima kroz koji dan.
 
Takođe na Fox HD imaju neke isprekidane linije po dnu ekrana?
675e47e8305d714de41f7d18d1e59620.jpg

Inače ne mogu da pronađem opciju o nadogradnji softvera.
Više o utiscima kroz koji dan.

Те испрекидане линије су биле и код мене на Филипсу. Треба да изабереш одговарајући режим слике, да уклопиш слику у екран. Баш сам купио ХД пакет да видим колико ће слика бити боља и нисам посебно одушевљен, скоро да нема разлике што се тиче РТС-а. Нисам проверио Еуро спорт и друге канале. Иначе, у питању је Телекомова телевизија.
Што се тиче боја испробај све режиме слике и види који најбоље одговара. А можеш и ручно да подесиш све параметре, то је можда и најбоље.
 
Poslednja izmena:
22681926f7b812c28889edc3523695eb.jpg
0b91244390981d6c7f6d69b82e0b6100.jpg


Evo i Samsunga, slika je perverzna, imam regularan xbox one, znaci pokrenem forzu horizon 3, znaci mutnoce nigde, znaci slika perverzija
 
Glupi tapatalk baguje na droidu, znaci pola posta mi nestane, smor... btw slika na kablovskoj mi je ocaj osim na par kanala koji su hd, kopernikuse kopernikuse [emoji23] e da je meni foxa u hd, a jos i net mi nije dovoljno brz za 4K pa nece da pusti, max dogura do 2K rez, a ne mogu da vidim HDR kako treba, moracu rucno da skidam pa da vidim kako to izgleda... a sutra revenant u 4K, malo da se uziva za vikend red je [emoji12] jeste sammy skuplji, ali sto se 2016god generalno tice oni su pokidali,sony zasro (osim najskupljih modela koji nama nisu puno interesantni), LG zasro (spasava ga OLED i web os), ostali manje vise... javljam malo vece utiske za par dana :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Kupio sam LG 43UH603V, ako nekom treba nešto u vezi ovog TV tu sam.

A meni treba sledeće: Imam Wetek risiver (enigma2) koji sam povezao na hdmi3, i koji mi je optičkim kablom povezan na zvučnike i zvuk sa zvučnika ide malo ranije nego na TV-u, kako da ih sinhronizujem?
 
Kupio sam LG 43UH603V, ako nekom treba nešto u vezi ovog TV tu sam.

A meni treba sledeće: Imam Wetek risiver (enigma2) koji sam povezao na hdmi3, i koji mi je optičkim kablom povezan na zvučnike i zvuk sa zvučnika ide malo ranije nego na TV-u, kako da ih sinhronizujem?
Trebalo bi da postoji opcija za sinhronizaciju zvuka u odeljku podešavanja za zvuk.
 
Taj Android svakako nije neka prednost na TV uređajima. I Samsung i LG imaju brži softver nego što je Android na recimo Philips ili Sony TV.
 
Bilo bi lepo da ima android ali nije mi presudno , najvise jurim da cena bude sto niza i sto bolja slika
Ako nije neophodno da bude Smart, pogledaj lično Skyworth 49E3000. Ja sam ga uzeo pre par dana i zadovoljan sam za sada. Od broja portova, preko kvaliteta prikaza i veličine ekrana... Mislim da je super kupovina za tu cenu.
 
Novi Android radi brže, i svakako bolje radi nego 5.1.
Ja ga poredim sa softverom proizvođača (Samsung i LG) a ti sa još gorom verzijom Androida :)
I dalje, i u najnovijoj verziji Android TV je sporiji od softvera proizvođača.
Treba napomenuti da je to ustvari "sakati" Android koji vam ne ostavlja na raspolaganju klasični Google Play Store nego imate znatnoooo sužen broj aplikacija.
 
Ja ga poredim sa softverom proizvođača (Samsung i LG) a ti sa još gorom verzijom Androida :)
I dalje, i u najnovijoj verziji Android TV je sporiji od softvera proizvođača.
Treba napomenuti da je to ustvari "sakati" Android koji vam ne ostavlja na raspolaganju klasični Google Play Store nego imate znatnoooo sužen broj aplikacija.

Vmesnik jeste sporiji napram Lg-ju i Samsungu.Ali opet nije razlika velika..A što se tiče aplikacija ima dosta na raspolaganju..
 
Uzeo i ja juče Samsung 49KS7002 u lokalnoj radnji za 148900rsd sa onom produženom garancijom od 5 godina, zamenjuje 6-7 godina stari Samsung 37C550 koji će tražiti dalji život u drugoj sobi.

Razlika je naravno ogromna. Novi ima mnogo bolju crnu i boju generalno. Sviđa mi se što skoro da nema ram oko ekrana, stari je imao baš debeli ram. Pre nego neko pita, zadnja strana je ok, nije nigde odvojeno od ekrana. Podesio sam sliku prema uputstvu sa rtings i avforums.

Imam SBB kablovsku uz njihov (stariji) Cisco dekoder, HDMI izlaz podešen na 1080i. Ne gledam TV ali sam pogledao kako šta izgleda. SD Kanali izgledaju odvratno, sve kockasto i stvarno bode oči i meni je to negledljivo. HD kanali na drugu stranu izgledaju odlično, čini mi se da domaći HD kanali (N1 info npr) izgledaju bolje od ovih raznih Nature/Discovery/FOX/itd, možda domaći ima veći bitrate. Stavio sam neki fudbal sa Sportklub HD-a i izgleda dobro, nema problema sa motion blur-om doduše uz podešavanja koja sam napravio, po default-u koliko sam čitao ima problema.

UHD i UHD HDR demoi sa Youtube-a izgledaju bolesno dobro, čini mi se da LG demo čak izgleda bolje od samih Samsungovih :p. Ugrađeni Netflix takođe razvaljuje, sve što je 4K izgleda odlično a Marco Polo u HDR-u je kao da se nalazim tamo ispred tih ljudi koliko prirodno izgleda. Puno toga na Netflixu nisam gledao čekajući novi TV da gledam u UHD i baš mi je drago jer ovo ne može da se poredi. Jedino pošto gledam u mračnoj sobi kad upali HDR ako je neka svetla scena malo se oči ljute na jačinu svetlosti, ali može i to da se podesi.

Posle sam sa HTPCa (Kodi) koji ima samo 1080p HDMI izlaz pustio neke stvari, Serije u 720p izgledaju OK ali imam osećaj da može bolje, tj. nije toliko oštro. Za probu sam takođe pogledao delove iz Mad Max Fury Road kao i Star Wars Force Awakens u 1080p, x264 od 10Gb+ i to me je oduševilo koliko bolje izgleda od prethodnog TVa, boje su daleko prirodnije i pozadinsko osvetljenje je umerenije i ne probija ni približno koliko na starom TVu, uglavnom za filmove sam ultra zadovoljan kvalitetom prikaza za 1080p, trenutno nemam ništa u 4K osim Netflix-a

Ovo je bila samo brzinska proba, utisci će da se slegnu vremenom ali za sada sam veoma zadovoljan i mislim da sam miran dok OLED ne bude još bolji i još jeftiniji. Napravio sam par fotki i snimaka sa mobilnog ali realno ne vidi se ništa sa njih, mora da se pogleda uživo.

IMG_20170206_185647.jpg

EDIT: A da, jedna stvar me iritira a to je što ako ne podesiš šta ti je na kom HDMI ulazu on smara svaki put kad prebaciš na neki od HDMI izvora jer hoće da ga podesiš tj. da mu kažeš šta je zakačeno na njega i hoće da njegov daljinski kontroliše taj uređaj a ja to ne želim, nisam još našao kako da isključim ili da dodam nešto bez da daljinac kontroliše taj uređaj.
 
Poslednja izmena:
Bio sinoć kod prijatelja koji je skoro uzeo Philips, 32 inča, nov model. Moram da primetim da je softver dosta napredovao od pre godinu i po kad sam ja donosio odluku o kupovini (i odlučio se za LG). Fino izgleda, solidna brzina.
 
Ja ga poredim sa softverom proizvođača (Samsung i LG) a ti sa još gorom verzijom Androida :)
I dalje, i u najnovijoj verziji Android TV je sporiji od softvera proizvođača.
Treba napomenuti da je to ustvari "sakati" Android koji vam ne ostavlja na raspolaganju klasični Google Play Store nego imate znatnoooo sužen broj aplikacija.

Dovoljno za Kodi :)
 
Evo i ja da napisem po koji utisak o KS7000. Prvo tv je odlican, kalibrisao sam ga po hdteleviziji, slika je bas dobra, a sto se tice ocajne kablovske tu se slazem sa @potatoe slika je bas bezveze, ali kada se ukljuce oni silni filteri sto peglaju materijal losije rezolucije izgleda sasvim Ok, ne vrhunski al moze da posluzi. Igre na One-u izgledaju odlicno odzivnost gamepada je bas dobra tako da I kako gaming tv je odlican. Nekako mi je wifi spor, na kompu preko wifi dongle-a hvatam bez problema svih 30mbit/s (naravno nekad i opada), ali na tv-u nema sanse da prebaci 16mbit/s, a kabal nemam da provucem I krastavac maksimalno mi YT dogura do 2K, ali pusti HDR, odnosno prepozna video I izgleda fenomenalno cak i na nizoj rezi... Netflix ne znam dal pusta 4K jer nigde ne mogu da pogledam, ali HDR serije bez problema prepozna i odmah pojaca osvetljenje i slika izgleda fenomenalno. Jedina veca mana mi je sto kada pustim neki film preko eksternog HDD-a nece da mi prepozna prevod i zbog toga se smorim, pogotovo sto sam nasao gde mogu da skinem 4K filmove... Jel zna neko kako se na ovogodisnje Samsunge pusta film sa prevodom preko usb-a odnosno eksternog HDD-a?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno