Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala ti.Tek sam malopre video PM.
Moracu da razmislim.Idem posle do Texnomanije, tamo mi drugar radi pa da se raspitam.

Vidim da je KU6072 dosta jeftiniji pa ako mozes da mi kazes osnovne razlike izmedju njega i Filipsa, osim sto vidim da Samsumng ima manje prikljucaka.


Philips ima 100Hz panel, što je bolje od Samsunga koji ima samo 50Hz panel.Poslije Philips ima Direct Led panel, što je opet bolje od Samsunga koji ima Edge Led panel.
Philips ti ima i veču svetilnost samog panela, bolju pokretnu resoluciju, bolju sliku u dinamiki, i bolju reprodukciju boja.A Samsung ti ima bolji kontrast, crnu boju i nešto malo bolji input lag.To su ti uglavnom razlike, pored priključaka.
 
Philips ima 100Hz panel, što je bolje od Samsunga koji ima samo 50Hz panel.Poslije Philips ima Direct Led panel, što je opet bolje od Samsunga koji ima Edge Led panel.
Philips ti ima i veču svetilnost samog panela, bolju pokretnu resoluciju, bolju sliku u dinamiki, i bolju reprodukciju boja.A Samsung ti ima bolji kontrast, crnu boju i nešto malo bolji input lag.To su ti uglavnom razlike, pored priključaka.

Mozete li da objasnite sta to znaci veca svetlina samog panela u praksi?
 
Mozete li da objasnite sta to znaci veca svetlina samog panela u praksi?

Znači, da če biti kod gledanja HDR sadržaja kvaliteta slike bolja.Ovdje si možeš podesit svetilnost, pa češ vidjet razliku.
http://www.samsung.com/global/tv/quantum-dot-display/hdr-1000/

A imaš i ovdje slike, gdje se vidi razlika.
untitled.png
400cd/m2
untitled.png
200cd/m2
 
Poslednja izmena:
Imam problem. Kupio sam Samsung 49KU6502U, i dosao mi je DOA. Dobio sam zamjenu odmah, medjutim i drugi TV mi se pokvario poslije nekih 2 mjeseca rada. Koji je vas savjet, da li da pokusam da ga zamijenim uz doplatu za neki skuplji model i koji bi to bio? Odgovara mi do 55" velicina.
Tv-om sam bio zadovoljan, dobra slika, brz OS, ali me bas iznerviralo to sto ga vec drugi put reklamiram.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo i mene.Mesecima trazim koji TV da kupim i vrtim se u istom mestu.Aj pomozite molim vas.
Dijagonala 48-50, eventualno 55.Negde do 90 hiljada je budzet.Gledao bih TV sa kavlovske (zato mi je najbitniji kvalitet slike,uglavnom sportski program),koristio smart/android za youtube i surf, eventualno neki film sa stika.
Nije mi ovo jasno sta je frekvencija i ako se izrazava, ovaj PMI,osvezavanje i ostalo pa ako moze neko da objasni.Panel , da li je bolji IPS ili VA? Vidim da je sada akcija gde je garancija na Samsungove modele 5 godina pa ako ima neki dobar Samsungov model preporucite (kakav je njihov smart uopste).Moze i neka druuga mark,a nije iskljuceno ni iz Madjarske da uzmem.

Vidim za ovaj Philips 49PUS6501/12 mnogi govore da je dobar mada mi je malo preskup.

Dajte jos neke modele i objasnjenja molim vas.Hvala i pozdrav.

Philips 6501 je bio 93 hiljade u nekoj radnji tako da se ta cena uklapa u tvoj budžet. Najbolje informacije možeš da nađeš na stranim forumima poput avforums. Veličina ekrana je veoma bitna tako da to moraš prvo da definišeš, a za 90 hiljada ne možeš da nađeš neki baš dobar TV od 55 inča. Što se tiče ovih termina koji ti nisu poznati najbolje je da sam potražiš njihovo značenje na internetu i naći ćeš lepa objašnjenja sa primerima.

Hvala ti.Tek sam malopre video PM.
Moracu da razmislim.Idem posle do Texnomanije, tamo mi drugar radi pa da se raspitam.

Vidim da je KU6072 dosta jeftiniji pa ako mozes da mi kazes osnovne razlike izmedju njega i Filipsa, osim sto vidim da Samsumng ima manje prikljucaka.

Nećeš moći uživo da primetiš neke razlike u kvalitetu slike sem kada bi imao jedan do drugog 2 televizora za koja si zainteresovan i onda pustiš isti sadržaj na oba. Ali to je skoro neizvodljivo jer su ti baš male šanse da radnja ima baš ta 2 televizora izložena. Najbolje je da gledaš specifikacije i čitaš strane forume, recenzije i komentare korisnika.
 
Bio sam danas u tehnomaniji i drugaru koji tamo radi kazem za Filips i kaze on da Filips ne valja,da ga prave Kinezi, da su ceste reklamacije i da batalim Filips !?

Onda smo presli na Samsung 6072, 90 hiljada, 5 godina garancije ali 50Hz panel.
Takodje pokazao mi je Samsung 6502 zakrivljen, 5 godina garancija 100Hz panel ali kosta 100 hiljada.
LG 6207, 88 hiljada i 2 god. garancije.
Sony 7005 BAEP 100 hiljada, 2 god. garancije.

To bi otprilike bilo to.E sad treba se odluciti.Ne znam da li je pametno zanemariti ove dodatne 3 godine garancije i ici kod Madjara.
Philips 49PUS6501 je kod njih 720e sto je negde 88500 RSD.
@Marko1996 ovaj sto si ti rekao KU6400 je 700e kod Madjara.

I sta sad, imate li neku preporuku? Ubicu se vise od razmisljanja, kao da kupujem ne znam ti sta.
 
Bio sam danas u tehnomaniji i drugaru koji tamo radi kazem za Filips i kaze on da Filips ne valja,da ga prave Kinezi, da su ceste reklamacije i da batalim Filips !?

Onda smo presli na Samsung 6072, 90 hiljada, 5 godina garancije ali 50Hz panel.
Takodje pokazao mi je Samsung 6502 zakrivljen, 5 godina garancija 100Hz panel ali kosta 100 hiljada.
LG 6207, 88 hiljada i 2 god. garancije.
Sony 7005 BAEP 100 hiljada, 2 god. garancije.

To bi otprilike bilo to.E sad treba se odluciti.Ne znam da li je pametno zanemariti ove dodatne 3 godine garancije i ici kod Madjara.
Philips 49PUS6501 je kod njih 720e sto je negde 88500 RSD.
@Marko1996 ovaj sto si ti rekao KU6400 je 700e kod Madjara.

I sta sad, imate li neku preporuku? Ubicu se vise od razmisljanja, kao da kupujem ne znam ti sta.

Oba Samsunga imata 50 Hz panel..
 
Bio sam danas u tehnomaniji i drugaru koji tamo radi kazem za Filips i kaze on da Filips ne valja,da ga prave Kinezi, da su ceste reklamacije i da batalim Filips !?

Onda smo presli na Samsung 6072, 90 hiljada, 5 godina garancije ali 50Hz panel.
Takodje pokazao mi je Samsung 6502 zakrivljen, 5 godina garancija 100Hz panel ali kosta 100 hiljada.
LG 6207, 88 hiljada i 2 god. garancije.
Sony 7005 BAEP 100 hiljada, 2 god. garancije.

To bi otprilike bilo to.E sad treba se odluciti.Ne znam da li je pametno zanemariti ove dodatne 3 godine garancije i ici kod Madjara.
Philips 49PUS6501 je kod njih 720e sto je negde 88500 RSD.
@Marko1996 ovaj sto si ti rekao KU6400 je 700e kod Madjara.

I sta sad, imate li neku preporuku? Ubicu se vise od razmisljanja, kao da kupujem ne znam ti sta.
Panasonic 50ds630,odlican tv, jedino ako mora 4k.
 
Hvala puno na savetima.
Odluka je pala 90% na Philips 6501, medjutim u jednoj od prodavnica je trenutna akcija na LG 49UH7707, razlika u ceni je oko 20.000din. Da li vredi dati toliko vise u odnosu na Philips u pogledu cena/kvalitet?

Hvala jos jednom.
 
Hvala puno na savetima.
Odluka je pala 90% na Philips 6501, medjutim u jednoj od prodavnica je trenutna akcija na LG 49UH7707, razlika u ceni je oko 20.000din. Da li vredi dati toliko vise u odnosu na Philips u pogledu cena/kvalitet?

Hvala jos jednom.

Tih 20.000 dinara više, češ platit uglavnom zbog Dolby Visiona..Ali pošto ti to još neko vrijeme neče doči u obzir, se za sada ne isplati..A što se tiče kvalitet slike, sta tu negdje.Svaki ima neke prednosti, ali ako gledamo ukupno kvalitetu slike,onda nema baš nekakvih velikih razlika..

Ovdje si možeš pročitat mišljenja za model 6501.
http://www.philips.hr/c-p/43PUS6501...rane-i-pixel-precise-ultra-hd/reviewandawards
 
Poslednja izmena:
^ veliko je pitanje koliko ima smisla čitati ocjene nekog TV na stranici proizvođača.
6501 je dobar ali precijenjen TV. Razlog je vjerovatno ambilight. Kome to treba taj je na pravom mjestu.
 
Veliko je pitanje takođe, može li se osloniti i na specifikacije. Za ovaj moj piše da ima 10bit panel a ustvari izgleda da nema, ima 8 bit with dithering, šta mu dođe uopšte to?

Sent From My Galaxy S7
 
^ veliko je pitanje koliko ima smisla čitati ocjene nekog TV na stranici proizvođača.
6501 je dobar ali precijenjen TV. Razlog je vjerovatno ambilight. Kome to treba taj je na pravom mjestu.

Što se tiče recenzija potrošača, možeš vidjet i na drugim forumima. I vidječeš, da su ljudi veoma zadovolnji..I nikako se ne mogu složit sa tobom, da je precenjen..Daj mi kaži za jedan model, koji je bolji što se tiče uloženo-dobiveno, za takve pare..
 
Nemojte da umirete za 100/120hz panelima kad je 98 % sadržaja ispod 30frejma u sekundi (filmovi i serije 24fps).

Još ako televizor ima lošu interpolaciju pokreta onda to izgleda žali boze.. Sony je tu po meni tata i za upscaling i pokrete.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Bio sam danas u tehnomaniji i drugaru koji tamo radi kazem za Filips i kaze on da Filips ne valja,da ga prave Kinezi, da su ceste reklamacije i da batalim Filips !?

Onda smo presli na Samsung 6072, 90 hiljada, 5 godina garancije ali 50Hz panel.
Takodje pokazao mi je Samsung 6502 zakrivljen, 5 godina garancija 100Hz panel ali kosta 100 hiljada.
LG 6207, 88 hiljada i 2 god. garancije.
Sony 7005 BAEP 100 hiljada, 2 god. garancije.

To bi otprilike bilo to.E sad treba se odluciti.Ne znam da li je pametno zanemariti ove dodatne 3 godine garancije i ici kod Madjara.
Philips 49PUS6501 je kod njih 720e sto je negde 88500 RSD.
@Marko1996 ovaj sto si ti rekao KU6400 je 700e kod Madjara.

I sta sad, imate li neku preporuku? Ubicu se vise od razmisljanja, kao da kupujem ne znam ti sta.

Prošlog meseca kada sam tražio TV da kupim pričao sam sa nekim prodavcima o garanciji. Rekli su mi da se produžene garancije daju obično pri kraju godine i da je to neka vrsta akcije da bi se televizori koji se slabije prodaju što pre prodali kao i da im stari modeli ne bi dočekali nove modele i samim tim ostali zarobljeni, tj. neprodati. To se vidi i po tome što modele televizora starije od godinu ipo dana skoro i da ne možete da nađete u prodaji. Pored toga jedan od radnika glavnog distributera LG-ja mi je rekao da se svi novi televizori skoro i ne kvare, te da nisu imali mnogo reklamacija.
Što se tiče Philipsa ili bilo kojeg drugog televizora koji razmatraš da kupiš najbolje je da pretražiš na Guglu oznaku tog TV-a i dodaš još reč "review". U rezultatima će ti izaći mišljenja korisnika i recenzije a to ti je najbolji okazatelj kakav je neki model televizora i da li je bilo problema sa njim. Možeš i da pokreneš temu na avforums.com i tamo pitaš za preporuku. Samo odmah ograniči brendove koje kod nas imaš u ponudi pošto kod njih ima puno više dobrih brendova (Hisense, TCL) i mogu ti predložiti model koji kod nas ne možeš da kupiš.
Vrlo detaljne specifikacije televizora možeš naći na DisplaySpecifications.com samo unesi tačan model i dijagonalu jer se specifikacije istog modela razlikuju u različitoj dijagonali.
Treba da razmisliš dobro jer kuovina TV-a nije mala stvar i nije jeftina, pa da sutra kupiš drugi ili zameniš ako ti se ne sviđa. Ipak je to nešto što ćeš da koristiš 4-5 godina najmanje ukoliko ne daj Bože nešto rikne. Dobro je da kupiš TV sa boljim specifikacijama i funkcijama jer ga verovatno nećeš menjati narednih 5 godina a u međuvremenu će tehnologija i kvalitet slike napredovati pa će i te napredne odlike televizora doći do izražaja.
Inače, pre mesec dana sam kupio Philips 6501 tako da ako nekog nešto interesuje o tom modelu nek pita.
 
Poslednja izmena:
Da li može da se instalira HBO GO aplikacija na tv-u ?

U Play prodavnici je prilikom pretrage nisam našao i zato mislim da ta aplikacija nije dostupna za TV.

@nebeski.letac
Da li si instalirao Kodi na tv-u i ako jesi kako funkcioniše u odnosu na PC?

Kodi sam ubacio ali ga još nisam konfigurisao. Nisam ranije koristio Kodi tako da ti ne mogu reći razliku u odnosu na računar.
@nebeski.letac

Gde si uzeo? Kod nas ili preko Madjarske? Koja je cena i kako ti se cini za sada?
Kod nas sam kupio TV i dostavili su mi ga preko kurirske službe. 98 hiljada sam ga platio ali sam posle video da sam mogao i 93 400 da ga platim u drugoj radnji.
Kvalitet slike je izuzetan posebno kod 4k sadržaja sa YT-a i filmova sa torenta. Android je dobio ažuriranje na 6.0, softver dobro radi i nije spor. Za gledanje 4k sadržaja sa YouTube-a je potreban brzi internet od najmanje 20 mbps. Probao sam USB tastaturu i odlično radi i praktičnija je za kucanje od daljinskog. TV ima i blutut funkciju tako da je moguće vezati i bežičnu tastaturu. Pozadi, sa desne strane ima taster za kontrolu nekih osnovnih funkcoja ukoliko se daljinski pokvari.
Primetio sam da se TV ne uključuje trenutno kao neki televizori, treba mu oko 7 sekundi. Zapazio sam da se statičkim elektricitetom naelektriše deo oko USB priključaka sa strane kada je duže priključena neka fleš memorija. Desilo mi se i da se restartovao kada sam priključio eksterni disk od 1 TB, kada je fleš memorija već bila priključena. Nakon toga je sve radilo kako treba ali još nisam uspeo da otkrijem zbog čega se to desilo. Može biti da je uzrok prepunjenost diska jer ima puno fajlova različite vrste pa možda Androidov proces pukne dok pokušava da napravi strukturu svih datoteka. 2 puta mi se desilo da sam izgubio ton kada sam gledao neku seriju iz mts video kluba i premotavao sadržaj. Isključio TV i ponovo uključio i sve je bilo u redu. Nisam siguran da li je problem bio u televizoru ili u STB uređaju ali nakon ažuriranja softvera STB uređaja to mi se nije više desilo. Nekih drugih problema nisam imao.
 
[QUOTE=3D
ako gledas sport live ... onda se primeti razlika 50hz i 100/120Hz itekako
i da.... SONY je tata
 
Da li može da se instalira HBO GO aplikacija na tv-u ?

Ja sam je instalirao kod mene na sony kdl55x8509c.Nema je u play prodavnici ali sam je skinuo sa neta i instalirao.U podesavanju tv-a sam ukljucio unknown sources i onda mi je dozvolio da instaliram i aplikacije koje nisu skinute sa play stor-a.Ali kvalitet slike sa hbo go je bas los pogotovo na 55-ci.Mislim da je ta aplikacija vise predvidjena da radi na nekim manjim dijagonalama.Na tabletima i telefonima.
Za poredjenje skinuo sam i popcorn i instalirao i dosta je bolji kvalitet slike sa popcorn-a nego sa hbo go aplikacije.
Sad da li je to moguce instalirati i na drugim android televizorima ne znam.
 
Ja sam uzeo od lika iz Bg-a, mislim da ima najvise pozitivnih ocena, na vracaru je, za garanciju ide sve preko njega, naravno ko nije iz Bg-a njemu isti djavo... Dobio sam njegovu garanciju i madjarsku, ja sam uzeo skuplji tv pa sam cekao, ako uzimas jeftiniji odmah ga mozes preuzeti kod njega, ili da ti dostavi, za mene pozitivno iskustvo :)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Ovo su ti najbolji televizori u ponudi kod nas sa cenom do 100 hiljada dinara i dijagonalom od 48-50 inča:
PHILIPS 49PUS6501/12
Samsung UE50KU6072
Sony KD-49XD7005
Panasonic TX-50CX670E
LG 49UH668V
 
Ja sam je instalirao kod mene na sony kdl55x8509c.Nema je u play prodavnici ali sam je skinuo sa neta i instalirao.U podesavanju tv




Sta vredi jos instalirati externo ( usb sa play storea ) a da radi na Sony androidu ?
 
Ja sam instalirao hbo go i popcorn.Cisto da probam da li radi.Ali ipak te programe ne koristim.Jer sve filmove ipak gledam na projektoru i u 5.1 sistemu.
Iskreno drugo nista nisam probao.
Instalirao sam i neki program uptoide,to je neka zamena za play store.I tu ima nekih aplikacija kojih nema na play storu.
 
Kakvi su ovi Grundig televizori sada? Hoću da zamenim ovaj 32" sa nekim od 40" i cena od 37000 kao i garancija od 3 godine mi svakako odgovara? U pitanju je ovaj model http://www.ekupi.rs/GRUNDIG-40-40-V...um=eponuda&utm_campaign=direct_link&code=6a2f

TV u sobi sam kompletno povezao sa htpc-om i na njemu imam instaliran Kodi tako da bukvalno sve od tv kanala, multimedije, youtube-a gledam preko njega pa mi brzina samog tv-a i njegove karakteristike što se tiče hardvera nisu bitne. Iskreno najviše mi je bitna garancija i cena ali ipak ne želim one Vox, Fox, Tesla itd marke. Ipak trenutno imam LG od 32" tako da ne bih da se navikavam na lošiju sliku?

Gledao sam cene i kod ovih iz Mađarske ali mi garancija od 2 godine ne odgovara. Za slične pare recimo imam ovaj https://shop.benchmark.rs/tv_audio_...um=eponuda&utm_campaign=direct_link&code=4734 i ovaj http://emmi.rs/televizori-tv-40-led...um=eponuda&utm_campaign=direct_link&code=ba95 Mada ne vidim kolika je garancija za ova 2 modela?

Tako da ako nema razlike neke preterane između ovog Grundiga i Samsunga/Philipsa uzeo bih njega, ako ipak ima onda nije problem da izdvojim koju hiljadu više za jedan od ova dva modela. Samo se nadam da je garancija i za Philips/Samsung takođe 3 godine?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno