Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
uzet es5500 .. 40 incha.. kablovska televizija prikopcana sa analognim signalom.. i moram da vam priznam.. da sam znao da ce ovaka slika da bude, sa svim tim sumovima, kockicama, loptica na teniskom mecu odjednom nestane.. uzas.. nikada, nikada ne bi kupovao LCD televizor.. ovo je takoreci blagi uzas! Moj crt tv star 20 godina daje 100 puta bolji sliku! pa sta je ovo ljudi.. pa zar niko nije mogao da kaze da jos nije vreme LCD televizora.. Da je kod nas sve to jos smece.. 550 evra dao u madjarskoj.. bolje da sam za te pare kupio super CRT TV i poveo celu familiju i drustvo na veceru u najbolji restoran u gradu! Evo verujem vazi i za plazme!

Pa bas i ne vazi za plazme.
 
uzet es5500 .. 40 incha.. kablovska televizija prikopcana sa analognim signalom.. i moram da vam priznam.. da sam znao da ce ovaka slika da bude, sa svim tim sumovima, kockicama, loptica na teniskom mecu odjednom nestane.. uzas.. nikada, nikada ne bi kupovao LCD televizor.. ovo je takoreci blagi uzas! Moj crt tv star 20 godina daje 100 puta bolji sliku! pa sta je ovo ljudi.. pa zar niko nije mogao da kaze da jos nije vreme LCD televizora.. Da je kod nas sve to jos smece.. 550 evra dao u madjarskoj.. bolje da sam za te pare kupio super CRT TV i poveo celu familiju i drustvo na veceru u najbolji restoran u gradu! Evo verujem vazi i za plazme!

Polako ne panici nije toliko ocajno stanje.

Prva stvar je da 4:3 kanale ne mozes gledati u 16:9 ili nekom od zoom modova jer takvi aspekti duplo ili troduplo cine sliku losijom.
Druga stvar je moras da iskljucis digital nosie filter i mpeg noise filter u picture options. Nemoj preterivati sa sharpness-om!
LCD zahteva kvalitetan signal, najbolje bi bilo da odradis jednu dobru fotku sa kanalom pa da vidimo kakva ti je slika.
 
Moze pomoc u vezi modela lg 42cs460.Na gomili domacih sajtova i to da kazem,vidjenijih radnji ,rezolucija ovog tv-a je hd ready,a na zvanicnom lg sajtu,je full hd.Po ceni i velicini, je logicno da je full hd,ali da li neko ima ovaj tv iz prve ruke d ami odgovori.

model LG CS460 je u 42'' incnoj verziji FULL HD , dok je u 32'' incnoj verziji HD READY. Da vas ne buni to sto su negde prodavci zaboravili da napisu tu stavku.
 
model LG CS460 je u 42'' incnoj verziji FULL HD , dok je u 32'' incnoj verziji HD READY. Da vas ne buni to sto su negde prodavci zaboravili da napisu tu stavku.
.
Zvao sam par radnji i to su mi i potvrdili.Jel moze preporuka ,izmedju lg 42 lk430 i lg 42cs460,prvenstveno se gleda hd program,i digitalna.,usb ,mi je nebitan ,jer kacim komp.Prvi je malo jeftiniji,sta dobijam kupovinom cs modela,osim usb-a,i verovatno lepseg dizajna.
 
Polako ne panici nije toliko ocajno stanje.
Prva stvar je da 4:3 kanale ne mozes gledati u 16:9 ili nekom od zoom modova jer takvi aspekti duplo ili troduplo cine sliku losijom.
Druga stvar je moras da iskljucis digital nosie filter i mpeg noise filter u picture options. Nemoj preterivati sa sharpness-om!
LCD zahteva kvalitetan signal, najbolje bi bilo da odradis jednu dobru fotku sa kanalom pa da vidimo kakva ti je slika.

Evo odradio sam neke izmene i ovo sto si napisao.. slika jeste malo bolja ali totalno sam razocaran.. tacno sad imam taj osecaj koliko nase usluge kasne za tehnologijom.. ovaj TV nije ni jeftin.. i kad pogledamo realno za te pare bi trebalo da dobijemo nesto sto stvarno valja... ali nas koci budjavi SD signal od provajdera... Inace kad skinem ful hd film i prekopcam ga preko USB slika je savrsena jedino je font mali.. ali slika i zvuk su super... Da sam znao da 40 inca daje losu SD sliku.. mozda bi se ipak odlucio za manji od 32 inca.. ali opet sta ako za godinu dana dodje kod svih nasih provajdera digitalna i HD slika a ja uzeo 32 inca a mogao sam 40... ne znam sta da radim..
 
Evo odradio sam neke izmene i ovo sto si napisao.. slika jeste malo bolja ali totalno sam razocaran.. tacno sad imam taj osecaj koliko nase usluge kasne za tehnologijom.. ovaj TV nije ni jeftin.. i kad pogledamo realno za te pare bi trebalo da dobijemo nesto sto stvarno valja... ali nas koci budjavi SD signal od provajdera... Inace kad skinem ful hd film i prekopcam ga preko USB slika je savrsena jedino je font mali.. ali slika i zvuk su super... Da sam znao da 40 inca daje losu SD sliku.. mozda bi se ipak odlucio za manji od 32 inca.. ali opet sta ako za godinu dana dodje kod svih nasih provajdera digitalna i HD slika a ja uzeo 32 inca a mogao sam 40... ne znam sta da radim..

Cuti, i trpi.:d
 
Evo odradio sam neke izmene i ovo sto si napisao.. slika jeste malo bolja ali totalno sam razocaran.. tacno sad imam taj osecaj koliko nase usluge kasne za tehnologijom.. ovaj TV nije ni jeftin.. i kad pogledamo realno za te pare bi trebalo da dobijemo nesto sto stvarno valja... ali nas koci budjavi SD signal od provajdera... Inace kad skinem ful hd film i prekopcam ga preko USB slika je savrsena jedino je font mali.. ali slika i zvuk su super... Da sam znao da 40 inca daje losu SD sliku.. mozda bi se ipak odlucio za manji od 32 inca.. ali opet sta ako za godinu dana dodje kod svih nasih provajdera digitalna i HD slika a ja uzeo 32 inca a mogao sam 40... ne znam sta da radim..

Znaci stavio si aspekt na 4:3 U opcijama, iskljuci DYNAMICKI CONTRAST, postavi CONTRAST na vrednost izmedju 78-83 i stavi BRIGHTNESS NA vrednost izmedju 37-43.
Na kom si kablovskom provajderu. Ako si na IKOMU obavezno skeniraj ceo spektar kako bi pokupio digitalne kanale, ako si na SBB-u moj ti je savet da predjes na d3.

Sve jedno uradi par fotografija kako bi videli sliku na tv-u. Recicu ti iz iskustva da li ti je signal zadovoljavajuc.
Ako nije zovi kablovskog operatera ilida ti umeri ili pojaca signal, sredi kablove, promeni splitere.

Situacija nije tako losa kao sto je opisujes. Jeste na HDready plazmama (ali samo Panasonic brand) je slika bolja na SD kanalima nego na fullHD LCD modelima.

Ako poredimo iste formate CRT i LCD-a slika na CRT-u nije bolja u SD kanalima, ne mozes da poredis male CRT ekrane.
Posto CRT ima jako mutnu sliku lakse se trpi sum nego na LCD ili Plasma uredjajima.
 
.
Zvao sam par radnji i to su mi i potvrdili.Jel moze preporuka ,izmedju lg 42 lk430 i lg 42cs460,prvenstveno se gleda hd program,i digitalna.,usb ,mi je nebitan ,jer kacim komp.Prvi je malo jeftiniji,sta dobijam kupovinom cs modela,osim usb-a,i verovatno lepseg dizajna.

I na prvom imas USB full multimedia play. Nista konkretno sem dizajna , vidim da je cak 42cs460 na akciji 2 hiljade jeftiniji od 42lk430.
 

Ok vidim nisi postavio aspekt 4:3 vec si ostavio fabricki 16:9
Da li razumes sta to znaci, ti si razvukao sliku iz 4:3 aspekta u 16:9, sto bi se narodski reklo rasirio si sliku.
Sad si dobio velicinu pixela ekvivalentnu 46" crt-a. Verovatno si seo blizu i zagledas u sliku, jednostavno tako to ne ide.

Moras postaviti 4:3 aspekt za 4:3 kanale na domacim kanalima svi su kanali 4:3 osim Prve.

Ovako ako stavis auto wide u aspect a u screen mode ispod stavljas 4:3, TV ce automatski prebacivati u wide mode kad je kanal 16:9.


Takodje deluje mi da nisi postavio setovanja kao sto sam rekao za sliku, iskljucivanje uzasnog dinamickog kontrasta postavljanjem na 0, stavljanje mode slike sa dynamic na normal, setovanje black tone, itd

Nisi rekao koji je kablovski provajder, posto vidim smetnje u kanalima jedna slika ima poprecne pruge a na drugim kanalima vidim noise odnosno sum u slici.
 
Poslednja izmena:
Cudo sta uradi lagano smnajivanje osvjetljenja, podesavanje kontrasta, i sl. kao da je drugi tv, ja sam na philipsu podesio onih 8 progarama svaki za nesto, tv, mkv, blu ray i sl. jer svi izvori, ili cak dva filma imaju drugaciju sliku.
Drago mi je da si rjesio problem, ipak je to dobar tv.

Istina, sad sam vec moze se reci i zadovoljan.. ali razmisljam da predjem na IPTV, Digi ili Total TV.. ne znam koji od njih daje najbolje usluge.. vidim da se zale na sve, tipa da slika smrzne, da nema nekad slike, da je usluga korisnickog servisa losa.. itd... IPTV mi nekako najozbiljnije deluje ali sam stvarno neiskusan po tom pitanju.. Sve sam vise zadovoljan TV - om i sad jos ganjam neki wirelles adapter, da ga ne kacim preko mreznog kabla...
 
Kod nas ima samsungovih wirelles adaptera po 35e, srecom kod mene je sve vec ugradjeno u tv, isti je mmeni sa analognom kablovskom, a na digitalnu ne prelazim iz inata jer majmuni nese da nabave CI kartice pa da iskoristim digitalni tuner u tv-u, i mogucnosti snimanja, pauze i sl. nego me tjeraju da uzmem nekakav reciver koji nevalja pet para, ali oni su nabavili par slepera i pokusavaju na silu da utrpaju ljudima.
Jesi li koristio one postavke koje ti je rekao kolega ovdje na forumu.
 
Da li neko ima neko iskustvo sa LG 3D LED LCD 32LM611S. Zanima me kakva je slika sa IPTV i u HD 720p i 1080p filmovima. Da li pusta 3D filmove sa USB i da li pusta titlove sa 3D filmovima.
Gledanje u 3D planiram samo u pojedinim prilikamama, tako da mi ova opcija nije od kljucnog znacaja.
 
Kod nas ima samsungovih wirelles adaptera po 35e, srecom kod mene je sve vec ugradjeno u tv, isti je mmeni sa analognom kablovskom, a na digitalnu ne prelazim iz inata jer majmuni nese da nabave CI kartice pa da iskoristim digitalni tuner u tv-u, i mogucnosti snimanja, pauze i sl. nego me tjeraju da uzmem nekakav reciver koji nevalja pet para, ali oni su nabavili par slepera i pokusavaju na silu da utrpaju ljudima.
Jesi li koristio one postavke koje ti je rekao kolega ovdje na forumu.

Pa da koristio sam te postavke.. i sad mi je ok.. cak sto vise zadovoljan sam :) kazi mi samo kako imas wirelles adaptera ugradjen?? Jel tvoj ES5500 ili neki drugi?
 
Upravo pregoreo VOX 32882, toliko.

Scenario: Ušao u sobu, uzeo daljinski i hteo da ga uključim - BAM! :zgran: i onda sam se setio da je to samo j***** VOX.:crash:.

Šta sad da radim? Imam garanciju, nosiću kod njih, ali nekako ne bih želeo da ga poprave, ili drugi ili pare nazad, mogu li tome da se nadam?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno