Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@terminator

Gde ima za 35eura adapter?
 
Pa koliko to treba da me kosta dok dodje ovde.
 
Terminator, interesuje me da li su tebi stigle naocare sa 5507 modelom, i ako jesu kakav je 3d prikaz?? Imam povoljnu ponudu kod madjara za ovaj model, pa me interesuje sta mi sve mozes reci o njemu......
 
Terminator, interesuje me da li su tebi stigle naocare sa 5507 modelom, i ako jesu kakav je 3d prikaz?? Imam povoljnu ponudu kod madjara za ovaj model, pa me interesuje sta mi sve mozes reci o njemu......

Nazalost nedolaze naocale jer je to 3d ready model (to ti je glupost da te navuce kad kupis tv da se moras zavaliti za naocale) ja ih nisam kupio, i nemam zelju jer nisam 3d fan, malo sam probavao od kolege uzimao proslogodisnji model sve radi odlicno sa minimumom smetnji osjetno bolje nego kod drugog kolege na sony tv-u.
Tv je odlican, ali osjetljiv na signal pa, ako je signal dobar slika je ok. ako je los onda je problem barem kod mene na kablovskoj, mkv, i blu ray izgledaju fenomenalno naravno zavisi od samog kvaliteta (720p. ili 1080p) sa racunara je slika fenomenalna cak je doslo dotle da razmatram prodaju monitora, i prelazak na tv kao primarni displej, medija player mu je solidan, vrti vecinu formata (mkv, mp4, wmv, divx) ali necita dts skika ide normalno zvuk ne pa se mora prekonvertovati u ac3, ja to neradim jer imam dva blu ray playera pa mi je suvisno, ali za razliku od mnogih drugih televizora koji zvuk sa playera salju samo stereo pa cak ako je 5.1 oni ga prebacuju u stereo philips normalno proslijedi 5.1 zvuk putem optike na reciver tako da to radi odlicno, mrezne mogucnosti su solidne s time da ne cita prevod preko mreze dok preko usb-a to ide normalno.
Uglavnom tv je definitivno best buy za tu sumu, daleko vise nudi od sony, samsung, lg i sl. modela u toj klasi cijene, a ne svim recenzijama ih dere.
Evo npr.
http://www.digitalversus.com/tv-television/philips-40pfl5507-p12906/test.html
 
Meni lik koji prodaje tv iz madjarske kaze da dolaze 2 para naocara... I dalje sam u nedoumici izmedju aktivnog ili pasivnog 3d prikaza, ali definitivno mi za 640 e ovo izgleda kao najbolja ponuda... Sto se tice kablovske imam Total Tv i signal nije los, cak sam i razmisljao da uzmem onaj hd resiver, ali ovi lopovi traze da im placam dodatno 650 dinara za digitalni signal i to vec izadje previse. U svakom slucaju uskoro cu odluciti pa javljam utiske...
 
Meni lik koji prodaje tv iz madjarske kaze da dolaze 2 para naocara... I dalje sam u nedoumici izmedju aktivnog ili pasivnog 3d prikaza, ali definitivno mi za 640 e ovo izgleda kao najbolja ponuda... Sto se tice kablovske imam Total Tv i signal nije los, cak sam i razmisljao da uzmem onaj hd resiver, ali ovi lopovi traze da im placam dodatno 650 dinara za digitalni signal i to vec izadje previse. U svakom slucaju uskoro cu odluciti pa javljam utiske...

Pasivni je bolji jer su lakse naocale, manje zamara oci, ali zato nije fulhd 3d, i sto je najgore svi pasivni koriste ips panel koji ima jadan kontrast (1000:1 u odnosu na philips 5000:1) i crna je siva ni nalik na crnu, ali naocale ne dolaze jedino, ako ih on ne dodaje od sebe, ali po specifikacijama su dodatni pribor.
Ako ti se negadi montirati tanjur, i lnb, philips ti ima digitalni satelitski reciver u sebi to radi odlicno, ja ga nisam spajao, ali kolega jeste.

Evo vidi razliku izmedju ips, i s-pva na dva televizora klase 1500e, obadva su kalibrisana.
The-Avengers-HD-2.jpgThe-Avengers-HD-3.jpg
 
Poslednja izmena:
Znam da je pasivni bolji, nekoliko meseci istrazujem sve prednosti i nedostatke.... Znas li mozda koristi li Philips Samsungov ili Sharpov panel ?? Koju koristi kolega kablovsku ako je vec moguce da satelitski resiver radi i bez tanjira ?
 
Znam da je pasivni bolji, nekoliko meseci istrazujem sve prednosti i nedostatke.... Znas li mozda koristi li Philips Samsungov ili Sharpov panel ?? Koju koristi kolega kablovsku ako je vec moguce da satelitski resiver radi i bez tanjira ?

Philips 5507 koristi Sharp UV2A panel sa kontrastom vecim od 5000:1, nijedan LG panel nemoze ostvariti vise od 1500:1 max.
kablovsku mozes normalno gledati, ako imas instalaciju, i operatera koji ti pruza uslugu, satelitska je nesto drugo, digitalnu isto mozes ili sa reciverom koji ti daje operatet, ili sa tjunerom u tv-u, ako operater moze d aobezbjedi CI kartice, mene 3d nezanima pa mi je prioritet kod kupovine bila kvaliteta slike, a ne 3d tako da lg nije bio u opcijama, samo philips, samsung, sony i sl. sa s-pva panelima jer se kod gledanja hd materijala razlika drasticno vidi, a ja 90% gledam hd (mkv, blu ray i sl.)
 
Razmisljam da uzmem Samsung 40ES6800. Da li vredi toliko platiti taj TV (810-820E iz Madjarske). Za njega sam se odlucio jer ima 400Hz, Microdimming. 3D mi nije neophodan ali kad je vec tu... Ili da idem na neku jeftiniju varijantu, npr. 40D6000? Prvenstveno namena TV-a je za kablovsku televiziju (SBB, mogu i D3 da uzmem)
 
Ljudi dvoumim se izmedju ova 3 televizora, pa ako mozete da mi pomognete da se odlucim, prvenstveno gledanje filmova preko externog hard diska, znaci hd filmovi, mkv formati i to.

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/lg-televizor-lcd-32lk430.html
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/lg-televizor-led-32lk530.html
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-lcd-le-32d550.html

samsung mi nekako najvise zapao za oci zbog wifi, ako misle na istu stvar, da mogu na net preko tva, ili gresim, ispravite me, posto blage veze nemam sa ovim novim televizorima :D
 
Poslednja izmena:
Haha, koja slučajnost. :) I ja sam razmatrao LG 430 i Samsung D550, ali više mi se svidja D550, a ima ga za 38.500rsd.
 
gde si nasao za 38.5k, daj link :) i ako moze da se javi neki vlasnik d550 da kaze misljenje
 
gde si nasao za 38.5k, daj link :) i ako moze da se javi neki vlasnik d550 da kaze misljenje

Evo ja imam taj model 40D550. U nekoj kompenzaciji izaslo me je 510 €, pre godinu dana.
Mislim da TV vredi taj novac koji ste naveli u prethodnom postu.
Koristim ga i kao monitor i slika je po meni veoma dobra. E sad da li ima pixel mapping 1:1, to ne znam. IPTV izgleda solidno.
Imao sam i 32D550 sa AU Optronics panelom, ali je ovaj od 40" sa Samsung panelom. Razlika se primeti.
 
Jel ima neko ovaj samsung (d550) neko duže vreme, ili c530/550, da je imao nekih problema itd.?
Vidim da se samsung dosta kvari, prvenstveno zbog loših kondenzatora...:S:
 
Kupovao sam malopre u tempu nesto i onako usput bacim pogled na televizore i vidim

Samsung 32EH5000.. e sad na njemu pise da u sebi ima freeview hd, dvb t2 i da je full hd, a cena mu je 51500 hiljadu, u drugim radnjama je ovaj tv i jeftiniji malo, ali svuda je dvb t? Bas mi cudno kako samo u tempu dvb t2?
 
Nema ovog lga sto ocu da uzmem 430, jel ima neko neki komentar za Samsung 32EH5000?
 
Poslednja izmena:
jel neko koristi neki 40-47'' 3d lcd? zanima me kakvi su utisci i da li moze da se koristi kao TV i monitor (posto se razmisljam o zameni mog starog LG koji mi sluzi i kao tv i kao monitor vec vise od 2god)...

koliko je uopste upotrebljim 3d za to? na papiru mi deluje super (naravno o nekom entry modelu pricam ne o necemu sto kosta mnogo:))


ps. da li sada svi novi tv imaju DVB-C? pitam zbog ikoma i digitalne.ili moram da vodim racuna o tome-posto bih izbacio ono ikomovo cudo ako budem menjao tv-ako je moguce ikako
 
Poslednja izmena:
ja idem sad da uzmem Samsung 32EH5000 pa sta mi bog da, javljam utiske kasnije :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno