Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam EH5000 vec 6 meseci. Sigurno NEMA dvbt2, 100hz i 4 hdmi kako znaju da napisu. Moj primerak za sada radi bez ikakvih problema (probijanje svetlosti, mrtvi pixeli). Eventualni razlog da ga ne kupis... ako ti smeta sto ima samo 2 HDMI, malo je "deblji" i nema smart funkcije.
 
Stigao Samsung LE32D550, zapao mi je samsungov panel, slika je super, sve radi bez problema. Koliko nemam sreće, ovde sam malo imao. :d
 
Emmi, 38.600. Nije loša cena, ali sam se malo pokajao kad sam posle par sati od naručivanja video da ima i za 37.000!
krastavac, nema veze, važno je da tu samsungov panel koji je odličan.


Da se ispravim, sad sam bacio pogled na radnju gde je bilo za 37.000, sad su se valjda ispravili, šta znam.
 
Poslednja izmena:
a kako proveriti to da li je samsungov panel ili nije?
 
Nacin da se udje u Samsung Service Menu koji je skriven je sledeci:

Dok je TV ugasen (Standby) brzo se daljinskom upravljacu pritisne sledeca kombinacija tastera:

{INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}

Na ekranu ce se pojaviti meni sa mnogim detaljima medju kojima je vazno procitati red u kome je ispisan tip:

Type: 32A6AF0C (trece slovo je oznaka proizvodjaca panela -> A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)

Primer za recimo panel 32A6AF0C:

Code:
32 — inches, the screen size
A — panel manufacturer ([red]A = Samsung[/red]; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
6 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
A — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

Znaci napred navedeni TV je 32” sa Samsung panelom, frekvencje 50/60HZ, bez refleksije (Anti glare), Full HD rezolucije, prvi ekran sa pozadinskm CCFL osvetljenjem.


Samo da kažem da nije moj tekst, našao sam ga negde, znači prosta kombinacija tastera i to je to.
 
Planiram sve na njemu. Pored naravno kablovske, sa kompa hd filmove i da odigram neku igru povremeno.

Trebao bi mi i HDMI od jedno 3-5 metara... Znam da nije tema, pa se izvinjavam, al' ako moze neko da odgovori. Koji hdmi da uzmem ako mi treba npr. 5 metara i da mogu normalno da gledam ono gore pomenuto? 1.3?
 
Samo da se pohvalim da sam pre par sati postao vlasnik le32d550, i da se zahvalim svima koji su mi svojim komentarima pomogli u odabiru. Nisam morao nista da pitam sve ste mi ovde rekli heheheh. Hocu samo da kazem da ako nekog interesuje i sad je u fazi potraznje buduceg tv-a da sam ovaj model na akciji u Samsungu platio 35990 rsd, akcija traje jos sutra, pa ko voli nek izvoli.

Takodje bih zamolio nekog ko zna gde vec ima ispisano ili moze da preporuci neka best podesavanja za ovaj model da me uputi na link ili pusti poruku na pp da ne bih off-ovali ovde :)

Pozdrav,

BM
 
Samsungova prodavnica veliki trzni centar, svi televizori na -10%, ne znam za ostalo moguce je da su i ostali aparati.

Izvinjavam se unapred moderatorima ako je i ovo previse, brisite.


P.S. Aj neko ako je raspolozen neka mi sibne ta podesavanja na pp. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Zdravo.Duže vreme pokušavam da odaberem kvalitetan tv za kućnu upotrebu i pravo da vam kažem,što više tražim i gledam,sve više sam zbunjeniji.Nikada nisam poklanjao pažnju tv-ima i njihovim karakteristikama,valjda zato tako malo i znam.Elem, zapao mi je za oko ovaj Philips televizor LCD 42PFL3007H/12-cena nekih 55-56 hiljada,ili ovaj Panasonic 3d televizor plazma tx-p42ut30e koji inače košta 76-77 hiljada ali je trenutno na popustu u jednoj prodavnici i daju ga 59000,ili ovaj Philips televizor LED LCD 42PFL6805H/12.E sada,čitajući ove postove,vidim da se ljudi razumeju u kvalitet,pa bih voleo neko da mi objasni zašto (ne)valjaju ova 3 modela ili koji da gledam i gde.Hvala unapred.P.S-Izvinjavam se za post u pogrešnoj temi.
 
Naleteo sam na Philips LED LCD 32PFL6605H/12 za 42.999, na popustu je model iz 2011.
Kakav je u odnosu na ostale u ovom cenovnom rangu?

Sto se TV-a tice imam osnovni digitalni paket i verovatno necu nikada ni uplacivati za HD ali povremeno
pustim neki 720p film. Igre ne igram.
 
Mislim da je pfl6605 iz 2010 godine , po toj ceni koju si naveo neces naci bolji lcd led televizor. Cena mi je jako sumnjiva, proveri dal je televizor bio negde izlagan i dal je fabricki zapakovan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno