Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vec sam pisao o Samsungu UE40D6100 a za ovu godinu postoji model ES406100 koji je naslednk modela D6500 razlika u ceni je nekih 250 evra. Noviji model ima jedan HDMI ulaz manje a ima konverziju 2D u 3D. Da li se uopste isplati onda uzeti ovaj noviji samo zbog te konverzije. Mislim da bi mi i ovakav 3D odgovarao sa obzirom da je enter level model a i smatram da za 3D ipak treba veca dijagonala. Znam da postoji i EH serija "bucmastih" LCD-ova za 2012 godinu. Posto je u pitanju aktivni 3D a i nije Full HD mozda treba da idem na neki od tih iz EH serije a opet sa druge strane 6100 se pokazao kao sasvim ok tv neracunajuci 3D.
 
Poslednja izmena:
mislim da imas drugaciji problem od mog :) meni na primer ne igra uopste ulogu 3D posto jedva da sad gledam svoj stari TV.. a film ni negledam cesto... tako da zaobilazim TV sa 3D opcijom... I samo da te ptam jel nije ES406100 naslednik modela UE40D6100 a ne D6500? A za ove EH serije sam cuo i da pored sto su deblji od ES serije daju losiju sliku.. E sad bilo bi super kad bi to neko strucniji mogao da potvrdi... ali ovde mozes da vidis nesto :) EH ili ES
 
Pozdrav svima.
Zamolio bih vas za malo pomoci prilikom izbora televizora :)

Ono sto bi televizor trebao da ispuni:
Dijagonala jednaka ili veca od 32", da je u pitanju SMART TV sa rezolucijom 1920x1080 i da je cene ispod 650e ili ~75000din ali to je bas maksimum i bilo bi pozeljno da bude jeftinije.
U obzir dolaze sve kombinacije, kupovanje iz Madjarske i slicno dokle god je sve u cenovnom rangu.

Nadam se vasoj pomoci i odgovorima :)

Hvala!
Po meni veoma lep model za neke pristojne novce http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-samsung-televizor-led-lcd-ue-32eh5450.html ima da se nadje i jeftinije ali mi je ovaj link bio prvi.
Ali ako si spreman da kupis tv iz Madjarske za te novce ima da kupis 42,smart 3d,ako ti je potrebna veca dijagonala,ili ovaj model sto sam ti naveo 32eh 5450 ,ili takodje samsung 32 eh5300,mada bi ja licno isao na prvi model jer ima 100hz.Cena oba modela se krecu oko380-390 eura.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko iz prve ruke da mi kaze kakvi su orion televizori i kako su se pokazali u praksi.Drugar ima potvrdu za neku radnju gde samo tu marku prodaju pa me zamolio da pogledam ali nesto bas i ne vidim puno detalja o njima.
 
Izbegavaj Fox, Vox, Orion i ostalu kliku. Ugradjuju TN panele pa su zato i jeftini
 
Ima li neko iskustva sa Panasonic LED tv-ima naprimer kao ovaj Panasonic tx-l42et5e? I jos nesto kakav je zvuk kod Samsunga D6100 kada se gleda neki film i slicno a da nije povezan za neki risiver? Ovo pitam jer vidim na pojedinim sajtovima da korisnici nisu bas najzadovoljniji zvukom.
 
Po meni veoma lep model za neke pristojne novce http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-samsung-televizor-led-lcd-ue-32eh5450.html ima da se nadje i jeftinije ali mi je ovaj link bio prvi.
Ali ako si spreman da kupis tv iz Madjarske za te novce ima da kupis 42,smart 3d,ako ti je potrebna veca dijagonala,ili ovaj model sto sam ti naveo 32eh 5450 ,ili takodje samsung 32 eh5300,mada bi ja licno isao na prvi model jer ima 100hz.Cena oba modela se krecu oko380-390 eura.

ja sam trazio slicne modele.. naterali su me da odustanem od 5300 a 5450 nije pravih 100 HZ... kod samsunga su to modeli od seste serije koji pocinju sa 6xxx.. Ovi svi ispod nemaju 100 Hz.. mislim onih pravih
 
I jos nesto kakav je zvuk kod Samsunga D6100 kada se gleda neki film i slicno a da nije povezan za neki risiver?

Zvuk je pristojan, dovoljno da sam odustao od kupovine risivera.
 
Jel taj 6000 odnosno6100 smart ili nije odnosno da li moze da se prati skyp, youtube, browser i ostalo?
 
Ljudi, da li znate koji bi USB WiFi adapter bio odgovarajući za Panasonic TX-L32E5E umesto fabrickog TY-Wl20?
Ovaj fabricki mi je preskup.
 
Kupio sam Samsung UE-32ES5500. Koliko ja vidim, oficijelni USB WiFi dongle kosta preko 50evra, a neki jeftiniji nece da radi kako treba. Ja sam umislio sledece. Posto u kuci imam bezzicno adsl sa ovim telekomovim ruterom, da kupim jos jedan ruter (bridge? acces point? ), koji bi se bezzicno povezao sa ovim mojim telekomovim, a onda sa njega kablom povezem u televizor i tako dobijem internet i pristup mrezi sa televizora? Da li je tako nesto izvodljivo? Vec imam TP-Link WR340G i koliko vidim on bi trebao da podrzava takvu opciju, ali ja ne umem da ga podesim. Ima li neko neku ideju i predlog kako to moze da se izvede?
 
Najjeftinije i ubedljivo najbolje rešenje ti je da povežeš TV sa ruterom kablom.
 
Ako moze savet... moj kolega hoce da kupi neki LED, FULL HD 32", da ima ugradjen Wireless, znaci nista poseban dongle, nego u fulu. One mi je napisao neka dva LG modela, 32LS3590 i 32LS5600, kakvi su, jel ima SAMSUNG nesto sto odgovara zahtevima?
 
Moze pomoc u vezi modela lg 42cs460.Na gomili domacih sajtova i to da kazem,vidjenijih radnji ,rezolucija ovog tv-a je hd ready,a na zvanicnom lg sajtu,je full hd.Po ceni i velicini, je logicno da je full hd,ali da li neko ima ovaj tv iz prve ruke d ami odgovori.
 
uzet es5500 .. 40 incha.. kablovska televizija prikopcana sa analognim signalom.. i moram da vam priznam.. da sam znao da ce ovaka slika da bude, sa svim tim sumovima, kockicama, loptica na teniskom mecu odjednom nestane.. uzas.. nikada, nikada ne bi kupovao LCD televizor.. ovo je takoreci blagi uzas! Moj crt tv star 20 godina daje 100 puta bolji sliku! pa sta je ovo ljudi.. pa zar niko nije mogao da kaze da jos nije vreme LCD televizora.. Da je kod nas sve to jos smece.. 550 evra dao u madjarskoj.. bolje da sam za te pare kupio super CRT TV i poveo celu familiju i drustvo na veceru u najbolji restoran u gradu! Evo verujem vazi i za plazme!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno