Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
koliko sam ja citao na nekom ruskom sajtu u SQ01 figurise godina i mesec proizvodnje a S sta je - ˇbemliga neznam sta je.
svakako se neces zeznuti ako uzmes nesto od 40inch a656 ili a686.

ili mozda hoces...
mozda je bolje sacekati

Uzeh A656 jos pre 3 meseca i zadovoljan sam naravno. Odlican ti je post koji je usledio posle ovog (previse teksta da bih ga citirao), samo me sada zanima sta su ostale oznake (ako znas) i gde se tu vidi koji je tip panela u pitanju (S-PVA; CMO, AUO...)????
 
zdravo Osa,
ostale oznake bi bile :

* AN = Anynet+ system which enables other similarly capable Samsung devices connected to the TV (e.g, audio or DVD) to be controlled via the TVs remote and on-screen menu.
* SV = S-Video input
* H = headphone jack socket
* D+ = DNIe+, Samsung's Digital Natural Image Engine which processes the video images to provide more depth of detail. Its Colour and Motion Optimizers are designed to deliver more lifelike images, while Contrast and Detail Enhancers combine to provide deeper depth of colour (or so they say).
* DP = DMIePro, the new generation of SAMSUNG’s DNI Engine. DNIe Pro eliminates noise while also boosting contrasts and sharpening edges on fast moving, Full HD images, yeah!
* EM = Entertainment Modes provides 3 preset hot-keys which allow you to conveniently access optimized viewing settings for Movies, Games and Sports.
* MP = Movie Plus aims to eliminate motion judder and speed up response times.
* CP = New Clear Panel is an improved version of last years Super Clear Panel that is designed to reduce glare and enhance contrast ratios up to 30,000:1 in the larger sizes
* UCP = The Ultra Clear Panel was developed to further reduce glare in difficult lighting conditions. According to the marketing blurb a new layer of organic particles in the panel reduces reflection even more than the original super clear panel to provide a dynamic contrast ratio of 50,000:1 in the 40, 46, and 52 inches series 6 models. Update, wow they got it even hgher in series 7 and 8. But beware! One trick they use to increase contrast ratios is to make the glass surface more smooth and shiny. This can increase reflections from inconveniently placed windows and lights so they combat that with anti-reflection coatings. Nevertheless some people find that the more matt finish of the not-quite-so-clear panels is better suited to their lighting conditions than the new shiny ultra clear panels.
* CD = Crystal Deisgn is a new molding process that eliminates the need for glue or screws to construct the television cabinets. The result is an LCD HDTV with a clean, smooth finish infused with a hint of a translucent color (They call it Touch of Color™). In series 6 the crystal design also incorporates down-firing speakers, which replace older duct-style speakers to produce a more balanced sound dynamic in a wider frequency range.
* S = swivel stand that can turn 20 degrees to either side. All other models come with a fixed stand.
* 100Hz = 100 Hz Motion Plus technology estimates and inserts an extra frame between frames to create a more comfortable viewing experience. The extra frame eliminates the motion judder and image blurring that can occur when watching movies and sports.
* LED = LED backlights with local dimming are used instead of the conventional CCFL backlights. This provides greatly enhanced contrast ratios quoted at 2 million to 1. Unlike CCFL The backlights are divided into 128 separate cells whose intensity can be individually controlled so that greater contrast can be acheived when an image has a mixture of light and dark areas. The LED backlights also improve the colour range and can reduce motion blur.
* slim = Slim design with narrower bezzel and a panel depth of under 5cm. This feature is especially desireable for a sleek look when panels are wall hung.
* W = Wiselink allows you to connect a device such as a camera, card reader or MP3 player, via USB to view pictures, videos or listen to music.
* WP = Wiselink Pro and a package of multimedia features including DNLA, content library and infolive. DNLA adds a further cross industry standard to Wiselink for sharing media across electronic devices using an ethernet port. Content Library is an internal flash memory preloaded with a library of media files. Infolive adds access via the internet to RSS feeds for news updates, weather etc.
* R = an extra dinky mini-remote for controlling power, channel and volume only.

pa jos

If you are confused you may become a little less so if you understand how to read the model number. For example in the full number LE46A558P3FXXU we have

* L - for LCD
* E - for Europe (N would mean North America and A Australasia)
* 46 - the screen size is 46 inches
* A - the A-range for 2008
* 5 - series 5
* 5 - sub-series
* 8 - variant
* P - project Pearl
* 3 - cosmetic style variant
* F - FullHD resolution (Can also be D,M,H etc prossibly indicating different panel technologies)
* X - a kiss
* XU - United Kingdom model (If you see ZF here it is a grey import from France)

za seriju 65x:
1.Do all series models have the same specs?
-No,the 32",37" models dont have 100Hz,the 37" doesnt have ultra clear panel and the dynamic contrast on 32",37" is 15.000:1 vs 50.000:1 on the bigger A656 brothers.The panel on the 37" is not S-PVA.


za seriju 65x:

PANEL SPECS
LE32A65*A
Brightness : 500cd/m2
Contrast Ratio : 15.000:1
Response time : 6ms
Dynamic contrast, Super-PVA
BN07-00537A LCD-PANEL;LTF320HA02,8bit,32inch,16.7M,1

LE40A65*A
Brightness : 500cd/m2
Contrast Ratio : 50.000:1
Response time : 6ms
Dynamic contrast, Super-PVA
BN07-00529A LCD-PANEL;LTF400HC01,10bit,40inch,1.07B

LE46A65*A
Brightness : 500cd/m2
Contrast Ratio : 50.000:1
Response time : 6ms
Dynamic contrast, Super-PVA
BN07-00530A LCD-PANEL;LTF460HE01,10bit,46inch,1.07B

LE52A65*A
Brightness : 500cd/m2
Contrast Ratio : 50.000:1
Response time : 6ms
Dynamic contrast, Super-PVA
BN07-00531A LCD-PANEL;LTF520HE01,10bit,52inch,1.07B
 
Dajte predlog za lcd 42 inca da bude odnos cene i kvaliteta recimo da 1000 evrica, a najbitnije mi je kad promenim ugao gledanja da se ne gubi na kvalitetu slike jer ne mozemo svi u kuci da sedimo tacno ispred njega i da se prilagodjavamo tj. bilo gde da se zavalim u kuci da kad gledam da bude isto.Ima li neki sa takvim kvalitetom panela?
 
Tebi matori treba plasma, jer ona ima odlican ugao gledanja za razliku od lcd-a. Mada svi noviji lcd-ovi imaju dosta dobar ugao gledanja, tako da ne znam dal ti je dovoljan ugao od 90°.

Jer mora bas 42 inca?
Ako oces LCD ispod 1000 evra uzmi samsung 40A557 ako ne mozes da skupis jos malo kesa za po ko zna koji put pomenuti A656 od strane mene.

Ako oces plasmu mozda Panasonic 42PY70P mada stvarno ne znam kakva je jer se slabo interesujem za plasme.
 
pa od 42 pogledaj neke lg scarlet modele serije 6xxx ( jako lepo dizajnirana serija a verovatno i dosta kvalitetna) ili neka nova toshiba
a ako moze 40" da prodje uzmi samsung 656 ili 686 .
ja imam 40" samsung 686 i ugao gledanja ( ako ti je to vazno ) ne igra nikakvu ulogu.
mozes da legnes ispod tv-a a parametri slike ostaju isti
 
Da li neko zna u čemu je fora sa ovim Full HD televizorima koji ne mogu da prikažu 1920x1080 rezoluciju sa PC-a.

Gledao sam da kupim Samsung 40A536 i odustao sam kada sam video da je maksimalna rezolucija sa PC-a 1280x1024!
Nije mi jasno kako to, čemu mu služi onda Full HD panel ako ne može da na ulazu primi 1920x1080?

TV je inače super, upoređivao sam ga sa 40A656 jer su bili izloženi jedan pored drugog i realno nema razlike, bar je ja nisam video. U svakom slučaju ne vredi 30.000 dinara više 656.
 
Nije mi jasno kako to, čemu mu služi onda Full HD panel ako ne može da na ulazu primi 1920x1080?

Kao prvo to je TV a ne monitor, njegova primarna namena i nije da se prikljuci na monitor i da se igraju igre. Kupis Blu-Ray player i videces da li moze da primi 1920x1080.

Kao drugo, mnogo toga zavisi i od snage tvoje graficke kartice, kao i od nativne rezolucije monitora. Naravno da neces moci da poteras 1920x1080 na npr. 40'' ako imas neku slabiju, tj. stariju graficku.

TV je inače super, upoređivao sam ga sa 40A656 jer su bili izloženi jedan pored drugog i realno nema razlike, bar je ja nisam video. U svakom slučaju ne vredi 30.000 dinara više 656.

O, da itekako ima razlike, treba samo malo dublje uci u njih i pazljivije uporediti ova dva TV-a i videces razlike. I veruj mi vredi te razlike.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna u čemu je fora sa ovim Full HD televizorima koji ne mogu da prikažu 1920x1080 rezoluciju sa PC-a.

Gledao sam da kupim Samsung 40A536 i odustao sam kada sam video da je maksimalna rezolucija sa PC-a 1280x1024!
Nije mi jasno kako to, čemu mu služi onda Full HD panel ako ne može da na ulazu primi 1920x1080?

Serija 5 podržava 1080p ulaz. I na VGA i na HDMI ako spajaš sa PC.
 
Poslednja izmena:
Nismo se baš razumeli...

Na sajtu proizvođača stoji da je maksimalna rezolucija kada se koristi VGA nekih 1024... nebitno. Dok kada se koristi DVI/HDMI 1280x1024.

Znači preko HDMI-a je ta rezolucija. Kako TV pravi razliku između Blu Ray playera i kompa... Nebitno koju grafičku imam na tom TV preko HDMI ne može preko 1280x1024. Bar tako stoji u upustvu...

BTW to nije jedini TV gde sam to primetio, dosta Panasonic Full HD plazmi ima isti „problem”.
 
Jesi li probao da pustis na TV neku vecu rezoluciju, npr. 1366x768 ili 1920x1080? Ako jesi da li prikazuje sliku ili je ekran crn?
Ja na svom TV mogu da podesim obe navedene rezolucije i da radim sa dokumentima, surfujem etc. i jasno se vidi razlika od rezolucije do rezolucije.
Jedino ne mogu da startujem i igram igre, odnosno mogu ali samo kada je rezolucija na TV manja od nativne rezolucije na mom laptopu koji povezujem, a koja je bednih 1280x800.
 
Potreban mi je savet forumaša. Napokon ću se priključiti ovom talasu kupovine lcd televizora, ali se baš i ne razumem najbolje u celu tehnologiju pa mi treba vaša pomoć oko izbora modela. Treba mi predlog za televizor koji poseduje sledeće osobine:

- dijagonala od 19 do 22 inča (poželjnije manje)
- širina samog televizora nije preko 60cm
- poseduje hdmi port
- u sebi sadrži digitalni risiver ili šta već tako da kada budem želeo da uzmem digitalnu kablovsku ne moram ništa da doplaćujem već će sve biti u televizoru (u tu tehnologiju se najbolje ne razumem, ne znam da li hmdi to podrazumeva ili kako već funkcioniše)


Hvala unapred na predlozima.
 
O, da itekako ima razlike, treba samo malo dublje uci u njih i pazljivije uporediti ova dva TV-a i videces razlike. I veruj mi vredi te razlike.
Za 30 000 dinara razlike u ceni, mislim da bi razlika izmedju 2 TV-a trebala da se vidi odmah a ne "da se dublje ulazi". Ako ja moram dublje da ulazim u sve to, a ne vidim golim okom, a tv se gleda golim okom, znaci da nema preterane razlike.
 
@Shmeksi To sto ti pricas to ne postoji, heh. Za tu velicinu juri neki monitor, drugo ako i ima DVB tuner u sebi ima DVB-t, a trebace DVB-c. Pa i da ima taj opet signal je kodiran pa ne pomaze. HDMI je tip povezivanja, kao SCART, samo digitalni oblik.
 
@Heinz

Čitao sam upustvo sa Samsung sajta (Švajcarski Samsung sajt) i za model 40A536 piše da je maksimalna rezolucija 1280x1024.
I meni je malo nelogično jer za sve ostale Samsung TV koje sam pogledao iz slične cenovne klase stoji uredno 1920x1080.

Navigate to the "Settings" tab on the display dialog-box.
The correct size setting (resolution): Optimum- 1280 X 1024
If a vertical-frequency option exi...


http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=ch&CttFileID=2020290&CDCttType=UM&ModelType=C&ModelName=LE40A536T1F&VPath=UM/200809/20080922144613468_BN68-01464G-00Eng-0917.pdf
 
@Shmeksi To sto ti pricas to ne postoji, heh. Za tu velicinu juri neki monitor, drugo ako i ima DVB tuner u sebi ima DVB-t, a trebace DVB-c. Pa i da ima taj opet signal je kodiran pa ne pomaze. HDMI je tip povezivanja, kao SCART, samo digitalni oblik.
Ovi modeli što ih spominje svetaPA jel' oni imaju to čudo ili ne? Ukoliko ne može da ima taj dvb, onda makar neki dobar predlog između 19 i 22 inča, ali da je slika kvalitetna. Hvala ti na pojašnjenju oko hdmi i dvb.
 
Za 30 000 dinara razlike u ceni, mislim da bi razlika izmedju 2 TV-a trebala da se vidi odmah a ne "da se dublje ulazi". Ako ja moram dublje da ulazim u sve to, a ne vidim golim okom, a tv se gleda golim okom, znaci da nema preterane razlike.

Prvo dzaba mu je da uporedjuje sliku u radnji gde pustaju blu-ray (npr. Tehnomania), jer se tu razlike ne primecuju kao sto bi se primecivale kada bi pustili SD signal koji ce uglavnom da gleda. A cak i tako postoje razlike.
Drugo, razlike na koje sam ja mislio su npr. sto serija 6 ima ultra clear panel u odnosu na clear panel kod serije 5, skoro duplo veci kontrast, 100 Hz osvezavanje i DNIe Pro engine koje serija 5 nema, jedan HDMI prikljucak vise...
Mislim da je i ovo dovoljno, a ukoliko treba mogu da nabrojim jos prednosti 656 u odnosu na 536, mada dovoljno je pored nabrojanog pogledati sta je napisao q4u u svoja dva posta.

Golim okom bas i ne vidis toliko razlike izmedju BMW 316 i BMW 545 iako vidis neke a i svestan si da iste postoje ali tek nakon sto sednes u njih i provozas se shvatis da su razlike mnogo vece nego sto ti se to cini na prvi pogled. Isto tako je i sa razlicitim serijama kod TV.:wave:
 
Poslednja izmena:
Trebao bi da imaš i RTS 1, RTS 2 i Avalu u DVB-T, ne znam da li na istom kanalu...

Ne znam da li pratite šta se dešava oko uvođenja DVB-T kod nas, ali bile su skoro neke javne debate. Tamo se moglo čuti dosta zanimljivih stvari od strane domaćih stručnjaka i ljudi iz ministarstva. Ono što je bitno za ovu temu jeste da će najverovatnije kod nas DVB-T biti u MPEG4 formatu.
Tako da bi i o tome trebalo voditi računa kod kupovine LCD TV, naravno ako planirate integrisani tuner da koristite...

Što se tiče poređenja 536 i 656, ja sam ih gledao u TechnoMax-u i verovatno i dalje stoje izloženi jedan pored drugog. Na njima se vrteo neki Samsung demo iz Narnije i neke igrice (vožnje) i stvarno se nije primećivala razlika.
Ugao gledanja nije bio veći kod 656 modela, kontrast, zamućenje kod brzih pokreta, čak je i boja bila isto podešena...
 
Što se tiče poređenja 536 i 656, ja sam ih gledao u TechnoMax-u i verovatno i dalje stoje izloženi jedan pored drugog. Na njima se vrteo neki Samsung demo iz Narnije i neke igrice (vožnje) i stvarno se nije primećivala razlika.

Naravno da se na tim Samsungovim demoima ne vidi neka razlika, ne mislis valjda da bi Samsung dozvolio da neki demo bude odradjen tako da pokazuje slabosti i nedostatke svojih proizvoda.

Ugao gledanja nije bio veći kod 656 modela, kontrast, zamućenje kod brzih pokreta, čak je i boja bila isto podešena...

Ugao gledanja nije veci, ali je sve ostalo na strani 656 (kontrast, osvezavanje...), veruj mi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno