Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Fali ti petica ispred trojke... :)
Ukratko, povežeš se na tunnel bear, force stop i clear cache za play store, pokreni ps, ugasi tb
 
Pisao sam bio pre nedelju dana da mogu da kupujem stvari bez upotrebe Tunnel Bear-a ili bilo kog VPN-a na accountu od devojke - guess what, par dana unazad nemam više tu mogućnost. Jednostavno ne mogu da skapiram Google, apsolutno ništa nisam menjao. Jok, sada izbacuje High risk grešku, moram da koristim Tunnel Bear da bi radila kupovina.

To ne bi bilo čudno uopšte da je tako i na mom nalogu. Ne, kod mene je bukvalno sve trajno otključano - ne treba mi VPN, ne treba mi ništa, kupovina jednostavno prolazi. Šta je drugačije? Nemam pojma, možda zbog toga što su kartice registrovane ranije pa još uvek važi neko staro pravilo, možda nije, apsolutno ne mogu da pohvatam konce kako i zašto kupovina na Play Store-u funkcioniše tako kako funkcioniše - bukvalno je misterija.
 
Upravo sam uspeo da kupim test apk preko programa orbot i njegovog add ona za firefox za android.. U sustini treba 3min namestanja i to je to
 
Na onom linku što je neko kačio, koje zemlje su podržane, piše da je podržana i albanija. Međutim, ja imam internet šiptarskog provajdera, a ne vidim paid apps. Zašto?
 
Force stop i clear data za play store. Ali nisam siguran da kupovina radi na Kosovu, ako si tamo...
 
Zato sto jos nije omogucena kupovina. To treba da krene od 12 ili 14 februara.
 
Da li ima veze to sto mi je gw podesen na srpsku adresu ? Nece uopste da mi radi preko tb, izbacuje mi klasican srpski ps.
 
Od tog datuma ću moći? Koji to uslov šiptari ispunjavaju, a mi ne, kad mogu da kupuju aplikacije? Živo me zanima. Koji im je to rezon da uopšte bilo kome zabranjuju kupovinu? Ljudi hoće da im daju pare, a oni kao neće, ne razumem.
 
+1 za klip.
Ne preostaje nam ništa drugo, no da se smejemo. Od muke.
 
nisam siguran da je uopste nesto do nas i nasih zakona, bar sto se kupovine tice.
steam recimo radi bez problema, sta je problem pa google ne moze? da li je ikada neko iz google uopste i rekao sta ih to sprecava?
 
Pa ja mislim da je neko sa foruma slao mejlove Google-u povodom toga i valjda je problem u nama. Zasto? Ne znam tacno, ali verovatno se neki zakon kosi sa necim a nase bole da to koriguju :D Mozda lupam jako, ali to mi je stalno nesto u glavi, negde sam sigurno procitao o_O
 
a koji tacno zakon?
sta je drugacije kod kupovine sa google radnje u odnosu na steam?
 
Google wallet radi svuda sem na google play :S:
 
Vlada Republike Srbije blokira direktno..zasto, ne znam, ali sam je operater rekao da je problem u vladi zemlje..jedino da neko pozove ministra finansija i ostale i pita koliko su trazili Google-u da ima uplati na racune na Sejselima, Kipru itd. da bi ih pustili da zaradjuju na nama...
 
Hebe lud zbunjenog... Upravo sam dodao devojci njenu Visa Internet karticu na Google Wallet umesto svoje, i sada opet mogu da kupujem stvari bez potrebe da palim Tunnel Bear... Da mi je znati u čemu je fora. Dobro je, sad na oba naloga ima otključan market i kupovina bez VPN-a, mada ne bi me čudilo da za pet dana opet nešto dune i ponovo bude potreban VPN. Na mom nalogu radi sve lepo više od godinu dana.
 
Pa nameračio sam se da namestim i uspeo sam, za sad barem :) Prvenstveno mi je potrebno zbog "kupovine" Free (0.00$) stvari na US marketu. Uvek ima nešto zanimljivo - besplatne pesme, knjige, stripovi, časopisi, ponekad i neki film, ali za sve to ti treba validna kartica da ti "skinu" 0$, malo je glupo al ajde. Sve bi bilo lepo da ovo imamo u srpskom PlayStore-u, ali jok, barem sam ovako sredio da ne moram da se cimam sa VPN-om ili da gasim, čistim data i cache za PlayStore.
 
Sto ja ne uspem da namestim kao ti play store.. :( gde ces bolje stvari od otkljucanog us play stora
 
Eh, tu enigmu još nismo rešili. Da li je do VPN-a, platne kartice, adrese u USA, međusobnog odnosa saturna i dvanaeste Venerine kuće, to još nismo dokučili, ali nešto nekome upali, nekome ne.
 
Ја сам ставио другарицину адресу из Њујорка и продавница ми је откључана.
 
^ A stavio si karticu iz Srbije?
 
Daj tu adresu od drugarice da promenimo samo broj ulaza i da nam svima sljaka us play store :)
 
Kod mene je neki Terrace 11001, NY, samo je ulica i broj ovdašnja... Provalio sam da billing adresu izgleda niko živ ne gleda. Na Playu su mi ulica i broj tačni, grad i zemlja različiti, na sportsdirect sam plaćao sa gradom i zemljom kako treba, različitim ulicom i brojem, na Zinio mi je ulica, broj i grad ok, država NY, zemlja USA, još po negde mi je to zbrkano i svuda radi.
 
Nazad
Vrh Dno