Šta je novo?

Ivy Bridge - Official thread

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Indeed it is.

Da nude otkljucane i3, mislim bi ugrozili prodaju zakljucanih i5-ca.

Da, mislio sam na i5-3750...lol opet pogresno. Znaci i5-3570k :D
 
obzirom sta amd nudi, pravo je cudo da uopste postoji K serija... i u odnosu na Extreme pre Sandy Bridge serije K je prakticno dzabe...
 
Die size jedva malo veci od Sandy i3, a cena full. Monopolska ***** :whip:
 
Kakve veze ima koliki je die size?

Novi proizvodni proces, redizajniran procesor, to su najveci troshkovi, die size je poslednja rupa na svirali :d
 
Ubrzanje je 5-10% u odnosu na SB (clock-per-clock), sto je sasvim u redu, imajuci u vidu nizu potrosnju i cinjenicu da je ovo jednostavno "Tick".

Kada je graficki deo u pitanju, low end graficki cipovi umiru, sve ispod 100$ ce nestati za nekoliko godina najvise. Interesantno je da su skoro sve najave govorile da su EUs daleko efikasniji u IB nego u SB, ali ubrzanje u grafickim testovima to ne oslikava... IB ima 33% izvrsnih jedinica, a ubrzanje je u proseku 30-40%, sto je daleko od dramaticnog skoka kakav je predvidjan. Verovatno da i dalje imaju probleme sa drajverima.

Sad sam tek detaljno gledao preview rezultate sa Anandtech sajta, vezano za perormanse 3770K procesora. Pa ako je zaista Anand bio nepristrasan, onda sam prijatno iznenađen unapređenjima, čak sam iznenađen da je na nekim poljima bio brži čak i od i3960X koji ima dva jezgra više.

Šta će tek biti kada se tamo negde na zimu pojavi Ivy Bridge-E ne smem ni da pomišljam. :)


P.S. Ko nije pogledao, pogledajte testove za HD 4000 grafiku i poboljšanog Quicksync video enkodera, tu su baš velika unapređenja ostvarena.

Evo jednog lepog poređenja Ivy Bridge vs Sandy Bridge vs Sandy Bridge-E @ 4.7GHz na VR-Zone-u

http://vr-zone.com/articles/ivy-bri...s-sandy-bridge-e--4.7ghz-preview/15202-1.html
 
Trenutni chipset koji sigurno podrzava Ivy bridge. Za ostali chipset videcemo update biosa.
 

Prilozi

  • Chipset.jpg
    Chipset.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 229
Evo novosti koje su se danas pojavile, po svemu sudeći Ivy Bridge memorijski kontroler je apsolutno FANTASTIČAN, čitajte ovo:

http://www.techpowerup.com/162883/Ivy-Bridge-G.Skill-and-GIGABYTE-Make-DDR3-3000-MHz-Possible.html

http://vr-zone.com/articles/ivy-bridge-can-hit-memory-speeds-of-over-3ghz-on-four-dimms/15320.html

Ivy Bridge can hit memory speeds of over 3GHz on four DIMMs Reported by LG Nilsson on Thursday, March 22 2012 3:50 pm
If you're into overclocking, then the news that Intel's upcoming Ivy Bridge processors can reach memory speeds of over 3GHz is going to be exciting news in itself, but the fact that it can be done on four DIMMs is just insane. Intel has obviously done some serious improvements to the memory controller in Ivy Bridge compared to Sandy Bridge, but we're most likely going to have to wait to the launch to find out exactly what Intel has done.

Overclocker Sin0822 has posted screenshots of a Gigabyte Z77X-UD5H motherboard which has been paired up with an Intel Core i7-3770K running on a base clock of 102.37MHz. The memory is overclocked to an insane 3,276MHz using four unspecified G.Skill modules rated at 2,666MHz with a latency of 11-13-13-36 and a 2T command rate which isn't terrible latencies considering the high speed the modules are operating at.

Apparently the UEFI has a 29.33 divider for the memory, something you can't get with Sandy Bridge and this is part of the reason for the high memory overclock. Sin0822 also claims that higher speeds are possible using fewer DIMMs, so in other words, we can expect even higher memory overclocks in the future from the Ivy Bridge platform. It'll be interesting to see how high memory overclocks the Ivy Bridge platform will bring and we doubt we'll have to wait long for more record breaking memory overclocks. Hit the source links for more details and screenshots.
 
Ne bi trebalo da nema, verovatno je iskljucio HT u BIOS-u da bi imao veci OC.
 
Tweaktown i7 3770K i i5 3570K Overclock test, ali su u pitanju veoma rani ES primerci koji se ocigledno greju kao furune mada je klok za klok definitivno bolji od 5-15% od SB-a sto je ok.

sto je mnogo mnogo je :p Jel ima neko neki link prema novijem testu?

462143ivybridgeoverclock.png
 
Poslednja izmena od urednika:
7 i 12*C Idle temperature za FX-8150??? Jel' to testirano u Sibiru? :D
 
Retardinjosi su gledali temperature jezgara :p
 
Ma mogli su i da gledaju temperaturu metala kucista, pa je niska :)
 
Vec neko vreme se po extremesystems-u i drugim mestima govorka da Ivy ima probleme sa disipacijom toplote, navodno se primerci koji su dosad dosli do testera dosta vise greju ud Sandy pandana, a za situaciju se krivi jos uvek neusavrseni 22nm proces.
Navodno su iz TSMC-a komentarisali kako je njihov 28nm proces na mnogo visem stepenu od Intelovih 22nm, a svi znamo koliko problema TSMC ima sa 28nm.
Ali brzo ce chipovi pa necemo dugo biti u neizvesnosti o cemu se radi...
 
Pa magny, pazi, to nije čudno jer dosad nije procureo NIJEDAN test sa retail primerkom Ivy Bridge. Normalno je da ta prva ES jezgra imaju lošije termalne karakteristike, dok ljudi usavrše proces treba vremena. Zato je, u prvom redu, Ivy Bridge i odložen za kraj Aprila a trebalo je da se pojavi u januaru po ranijem planu.

Verujem da će finalna revizija spremna za prodaju daleko manje da se greje od ovog ES primerka koga je nabavio Tweaktown.


S druge strane, Intel se prvi put susreo sa 3D tranzistorima pa su možda i oni odgovorni za veće temperature. Skoro sam siguran da će biti još revizija Ivy Bridge procesora nakon finalne, jer ima prostora za napredak, definitivno.
 
Pa da Intel u tock ciklusu uvek izbaci bar jednu reviziju tako da je to vrlo moguce i za ocekivati...
 
Pa krajem aprila...
 
Sta mislite koja ce biti realna razlika u 3d renderu odnos 2600k i 3770k... Sada sam radio update nekoliko racunara sa i7 920 na 2600k... razlika je dupla...i7 920 rade na 3.2-3.4GHz a 2600k na 4.45GHz... na svim testovima sto sta sam probao... recimo 920 zavrsava za 40sec... 2600k zavrsava recimo za 21sec.... sto je bas dosta u slucaju da se neki frame-s rade i po par sati....
 
Pa sudeći po dosadašnjim testovima ES primerka Ivy Bridge procesora, razlika u sirovim performansama pri potpuno istom taktu je od 8 do 18 % u korist Ivy Bridge-a. Sačekajmo retail prodajni primerak tj. njegov test, pa da vidimo tada, ali verujem da će u proseku Ivz Bridge biti brži oko 12 %.
 
dok jedan q6600 moze fino da pushta fullHD filmove i josh uvek lepo da gura i najnovije igre.
Mojne da se ljutis, ali ljudi, vi ste se malo-previse zaneli, mnogo preterujete, kakav crni q6600 i HD filmovi :D pa moj 2180 na 3.1 pusta kakve god hoces HD filmove bez da stucne, cak je i za vecinu igara uz dobru grafiku sasvim dovoljno jak proc(trenutno nisam u mogucnosti, ali bih zaista bio rad da nevernim tomama to dokazem), a i sam znas koliko je q6600 brzi od mog proca. Ja evo imam ovaj komp preko 3 godine, 22" monitor oko god i po, i od tada ni jednu igru nisam igrao ispod nativne rez, 1680, 80% je radilo odlicno, poslednja igra koja mi je losije radila je Alan Wake(fps je znao da padne na 20, kazem znao da padne, prosek je bio 50, ali opet kazem nije svo vreme radila flawless) (setih se jos mi losije rade AC revelation i driver:san francisco), mass effect 3, 1680 sve max detalji,kingdom of amalur,skyrim, igra ne pada ispod 40fps nikad, serios sam 3, battlefield 3 jako dobro radio, MW3 i jos mnoge... Problem je sto se ljudi mnogo tripuju, garantujem da ako samo igrate igre bilo koji q4 ili jaki q2 ce vam biti dovoljan za 99% igara (podrazumeva se da imate dobru grafiku, naravno i da vam sistem radi kako treba).
Ovo sad pisem zato sto zaista neko ko se ne razume toliko u komponente a uzima racunar prvenstveno za igre (sto je 70% usera) misli da treba da juri neki high end procesor da bi mogao da pokrene igru, ok je da uzimas najbolje za pare koje imas, to je ok, ali nemojmo preterivati.
 
Mojne da se ljutis, ali ljudi, vi ste se malo-previse zaneli, mnogo preterujete, kakav crni q6600 i HD filmovi :D pa moj 2180 na 3.1 pusta kakve god hoces HD filmove bez da stucne, cak je i za vecinu igara uz dobru grafiku sasvim dovoljno jak proc(trenutno nisam u mogucnosti, ali bih zaista bio rad da nevernim tomama to dokazem), a i sam znas koliko je q6600 brzi od mog proca. Ja evo imam ovaj komp preko 3 godine, 22" monitor oko god i po, i od tada ni jednu igru nisam igrao ispod nativne rez, 1680, 80% je radilo odlicno, poslednja igra koja mi je losije radila je Alan Wake(fps je znao da padne na 20, kazem znao da padne, prosek je bio 50, ali opet kazem nije svo vreme radila flawless) (setih se jos mi losije rade AC revelation i driver:san francisco), mass effect 3, 1680 sve max detalji,kingdom of amalur,skyrim, igra ne pada ispod 40fps nikad, serios sam 3, battlefield 3 jako dobro radio, MW3 i jos mnoge... Problem je sto se ljudi mnogo tripuju, garantujem da ako samo igrate igre bilo koji q4 ili jaki q2 ce vam biti dovoljan za 99% igara (podrazumeva se da imate dobru grafiku, naravno i da vam sistem radi kako treba).
Ovo sad pisem zato sto zaista neko ko se ne razume toliko u komponente a uzima racunar prvenstveno za igre (sto je 70% usera) misli da treba da juri neki high end procesor da bi mogao da pokrene igru, ok je da uzimas najbolje za pare koje imas, to je ok, ali nemojmo preterivati.


offtopic ali definitivno +1! Q6600 bio i ostao zver (pogotovo za taj cenovni rang) nije on po oglasima i dalje 70-tak evra ako ne i vise... Iz iskustva znam da na 3.6ghz jako jako lepo radi sa blago klokovanom GTX570 :)
 
Poslednja izmena:
Svaki q4 može biti sasvim dovoljan za 80% naslova. Ali jak q2 ne može da isprati današnju generaciju grafičkih karti. Ovaj moj gtx 570 je itekako gušio e8400 na 4.2Ghz, u nekim igrama i više od duplo.

Ali sad sve zavisi koji fps se želi, i na kaakvim grafički msetovanjima. Teško da su e2180 i 8800GT dovoljni danas za ioale normalnije igranje.
 
Sta mislite koja ce biti realna razlika u 3d renderu odnos 2600k i 3770k... Sada sam radio update nekoliko racunara sa i7 920 na 2600k... razlika je dupla...i7 920 rade na 3.2-3.4GHz a 2600k na 4.45GHz... na svim testovima sto sta sam probao... recimo 920 zavrsava za 40sec... 2600k zavrsava recimo za 21sec.... sto je bas dosta u slucaju da se neki frame-s rade i po par sati....

Neće biti ni približno toliko spektakularna razlika... računaj oko 10-15% na istom taktu, plus oko 10% veći takt zbog sitnijeg procesa... sve u svemu 20-25%... Tamo gde 2600k na 4.5GHz završava za 21s, 3770k na 4.8-4.9GHz će završavati za 15s.

Ja iskreno mislim da zadržim 2600k sve dok se ne pojavi 6c 12t (22nm) verzija ivy-ja... sve ostalo je premala razlika (u smislu cena/performanse) da se isplati kupoprodaja...
 
Teško da su e2180 i 8800GT dovoljni danas za ioale normalnije igranje.
Syndicate sam recimo presao 1680, sve max, igra nije spala ispod 50fpsa nikada, inace je prosek 60 (vsync off), hocu da kazem, nije ovo preporuceno, naravno, ali hocu da kazem da cak i na mojoj konfi noviji naslovi, dosta njih rade fenomenalno, ne bih sad da hi jackujem ovaj tred, ali ne bi me mrzelo da napisem spisak svih novih igara koje sam presao i kako koja od njih radi i na kojim podesavanjima, nemam razloga da lazem, rekoh, da sam u mogucnosti, zaista bih gajbi primio sve koji sumnjaju u verodostojnost moje price, previse bi bilo da sad snimam fonom kako rade igre pa da kacim na YT, bilo bi bas heavy :D prvenstveno sto sam sve igre koje sam u skorije vreme presao, cim predjem, obrisao, da mi ne zauzmaju mesto.

Sto se teme tice, za par nedelja menjam platformu, pa cu da sacekam ivy bridge, ekvivalent 2500k mozda i 2600k, kako se bude stojalo sa kintom.
 
Poslednja izmena:
Razlog zašto je E2180 (imao E2160,E5300,E8400) i dalje dovoljan za igrice je više puta prežvakan na raznim temama, a odgovor je bio uvek isti: konzole. Čast izuzetcima ali dobar deo igara za PC su portovi sa konzola. Ali glupo je sto puta da pričamo istu priču. Što se procesorske snage tiče mislim da su Core 2 Duo procesori i dalje dovoljni za normalno obavljanje svakodnevnih poslova (surf, multimedia, igre) ali starost platforme čini svoje. Čekamo Ivy Bridge !
 
Razlog zašto je E2180 (imao E2160,E5300,E8400) i dalje dovoljan za igrice je više puta prežvakan na raznim temama, a odgovor je bio uvek isti: konzole. Čast izuzetcima ali dobar deo igara za PC su portovi sa konzola. Ali glupo je sto puta da pričamo istu priču. Što se procesorske snage tiče mislim da su Core 2 Duo procesori i dalje dovoljni za normalno obavljanje svakodnevnih poslova (surf, multimedia, igre) ali starost platforme čini svoje. Čekamo Ivy Bridge !
Upravo tako, samo sam citajuci temu naisao na tih par smesnih konstatacija pa sam morao da ih prokomentarisem.
Mozete nastaviti sa tredom :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno