Šta je novo?

Ivy Bridge - Official thread

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko je obicno trebalo za izlazak vecine laptopova (prava dostupnost, ne "press release") od trenutka kada je recimo SB, Neha, C2D mobile lansiran?
Tipa, razmisljam kada ce Alienware i Sony izbaciti IB lappy :)
 
Ma ne pada mi na pamet da ista menjam, dok se ne pojavi neka igra koja za moje standarde na ovoj masini ne radi lepo, a koju zarko zelim da odigram i zelim da je odigram kako treba.
Jos uvek se takva nije pojavila, nadam se i da nece dok se ne pojavi nova generacija konzola..
 
Može li neko sumarno, u dve rečenice, jednostavno da mi objasni koje će sve biti prednosti IB-a u odnosu na SB kod početnih i5 modela sa GPU-om (jer se puno špekulisalo u ovoj temi, a jun je već blizu).

Recimo, SB i5-2320 i budući IB i5-3450. Po osnovnim specifikacijama i ceni je praktično isti, sem HD2500 grafike umesto HD2000. Sem toga, praktično, u praksi? Hvala! ;)
 
Ugrubo se ocekuje 60% jaci GPU u IB procesoru nego u SB procesoru. Naravno smanjena potrosnja i na poslednjem mestu manje ubrzanje samog CPUa :)
 
To se odnosi na HD4000 vs HD3000, sumnjam da će HD2500 biti toliko jači od HD2000.
 
Procesljao sam CPU World. Ako me neko pita "Sto niso uzeo SB, nego si cekao IB?" - sta je tu zapravo odgovor? Mislim na i3 i ulaznu klasu i5 sa GPU-om, obicnu verziju, ne "K".

Sta prakticno znaci "native" podrska za PCI 3.0 i USB 3.0? Ako je HD2500 slabija od HD3000, to i nije nesto. ,)
 
To prakticno znaci da ce platforma imati sopstveni kontroler za USB 3.0 i PCI 3.0, a ne third-party koji je integrisan na mb, na primer. U sustini nema bitne razlike, sem manje cene proizvodnje i eventualno krajnje cene
 
^ Tako je pisalo i za AMD Llano A4/A6/A8 procesore u jednoj velikoj recenziji, dobro pamtim. Sve native, integrisano u čipu, ploče jeftinije. U stvarnosti nije tako.

Hteo sam da uzmem SB + H67 ploću, sada ću IB + P77 (pišem iz pokreta, valjda nisam omašio). Najjeftinija ploča je 8k din, isto koliko i ranije, isto koliko i kad je imala integrisani video na sebi, USB, PCIe, SATA-III, itd. Bar ja tako vidim a nisam znalac.
 
zasad samo z77 ploče imaju, ali kažeš da pišeš iz pokreta ;)
gigabyte GA-Z77M-D3H za 85€ je najjeftinija trenutno
 
Osetna je razlika između HD4000 i HD3000. Šteta što će u nižem segmentu samo u i3-3225 biti HD4000, ostatak osuđen na i dalje neupotrebljivi HD2500 :S:
 

Prilozi

  • hd4000.png
    hd4000.png
    27.1 KB · Pregleda: 93
To prakticno znaci da ce platforma imati sopstveni kontroler za USB 3.0 i PCI 3.0, a ne third-party koji je integrisan na mb, na primer. U sustini nema bitne razlike, sem manje cene proizvodnje i eventualno krajnje cene

Obicno to znaci i da ce biti malo unificiraniji kontroleri i mozda kvalitetniji (jer ipak je i bio bolji USB kontroler koji Intel/AMD naprave, nego third party sto se stavljaju naknadno karticama)
 
Zavisi, uglavnom jeste tako ali cesto je i 3rd party na nivou native kontrolera. Npr za USB 3.0, vecina nije nista losija
 
zasad samo z77 ploče imaju, ali kažeš da pišeš iz pokreta ;)
gigabyte GA-Z77M-D3H za 85€ je najjeftinija trenutno
Na Z77 sam mislio, to je pandan H67. Eto, najjeftinija 85€, a nema ni grafiku ni kontrolere vise. :(

Mislio da uzmem neki entry level i5, al' GPU je HD2500. Kazes da ce i3, koji ce se kasnije prodavati, imati HD4000? Mpzda to ima smisla, kad Intel obznani cene. Ne zelim diskretnu grafiku.

Edit: mislio sam na H77, ne treba mi Z77, recimo MSI H77MA-G43, ali i ona je preko 85€, 8.700din.
 
Poslednja izmena:
^ Kupujem po državnom kursu u Beobanci :D.
Sad će za izbore da vrate na 1€ = 100 din. :S:
 
Intel Ivy Bridge Release Date May Advance to April 23rd

IvyBridge-1.jpg


Earlier several sources said that Intel Ivy Bridge processors would debut on April 29th. However, it seems that the release day of Ivy Bridge will advance to April 23rd, as VR-Zone reported.

According to the source, on April 23rd Intel will firstly launch seven models, which includes Core i7-3770K, Core i7-3770, Core i7-3770s, Core i5-3570K, Core i5-3550, Core i5-3450 and Core i5-3450s.
 
Cene im dobre kao uvek :(
 
Par zar si očekivao da 3570k i 3770k budu jeftiniji od 2500k/2700k? Dovoljno je i to što je u istom cenovnom rangu :)

A kad se uzmu u obzir cene GPU-ova, CPU za 220$ koji će da zadovolji potrebe 98% ljudi, uopšte nije zacenjen.
 
Poslednja izmena:
A sto ne pise socet LGA2011 nego pise 1155? mene nije jasno ,i mogu li ja da ubacim neki tamo 35?? K u ovu moju plocu asus 1155
 
Zato što je LGA2011 high-end, a za nas ostale tu je LGA1155 koji nastavlja da živi i za Ivy i da, moći ćeš da bocneš Ivy kod tebe.
 
Zato što je LGA2011 high-end, a za nas ostale tu je LGA1155 koji nastavlja da živi i za Ivy i da, moći ćeš da bocneš Ivy kod tebe.

pejo fala ti na odgovoru ,sad mi je jasno

100 poruka; polako napredujem:d
 
Poslednja izmena:
Isplati li se sad uzimati i5 2500k ili cekati ivy bridge? Kakve su asrock ploce? mislio sam neku njihovu za 150 eura z77...
 
Da nije manje od mesec do izlaska ne bi se isplatilo, a ovako sacekaj jos tih 20 i kusur dana pa vidi. Da je malo duzi period-naravno da se ne bi isplatilo
 
a znate li odprilike kolike ce cijene bit isto ovog i5 procesora? Koliko je bio ovaj i5 kad je izasao u SRB?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno